Навигация
Реклама
Реклама

Одиночний трекінг в Гімалаях

  1. День 2-й.
  2. День 3-й.
  3. День 4-й.
  4. День 5-й.
  5. День 6-й.
  6. День 6-й.
  7. День 7-й
  8. День 8-й.
  9. День 9-й.
  10. День Останній.

Два роки подумувати про поїздку в Китай, або в Бірму, і в кінці-кінців за кілька днів несподівано зібратися в Непал, купити квитки і почати вже потім збирати інформацію :) Невідомі шляхи Господні ...

Рюкзак зібраний, чемоданний настрій ... Країна, мови якої не знаю, англійська нижче плінтуса - що може бути прекрасніше такого пригоди :)

Непал? Дах світу? Країна найвищих вершин? Мекка туристів і трекерів?

Білосніжний лайнер airarabia стартує дивно м'яко, після недовгої молитви? Аллах акбар, Аллах акбар, Аллах акбар ??. 11 годині в аеропорту Шаржа в ОАЕ - стикування між рейсами.

Ви ніколи не спали на підлозі міжнародного аеропорту? Я пробував протягом декількох годин спати в спальнику на килимовому покритті. В принципі спати можна, але беріть беруші, під монотонний багатоголосий гул в залі робити це проблематично, особливо таким чутливим до тиші натурам, як я :). В аеропорту я познайомився з Антоном, пітерцем, який також летів в Катманду. За п'ять хвилин розпивання чаю і кави з'ясувалося, що він також велолюбитель, як і я, та ще й який проїхав більше 3000км по Цейлону! Ось вже доля зводить? До речі, в Шаржі за 1,2 $ вам наллють велику порцію прекрасного арабської кави. Наші підприємці в Борисполі за вдвічі меншу порцію хочуть 20грн.

У салоні літака Шаржа-Катманду було на диво мало європейців, в основному непальці. Чарівна дівчина оформила нам квитки біля вікна і при підльоті до Катманду, в просвіті між хмарами, я побачив ЇХ - гори.

Недовга процедура отримання візи (25 $), пошук свого багажу на підлозі аеропорту, переодягання, остаточна упаковка рюкзака і на вихід! Я в Катманду в вільному плаванні! Перші кроки вражають, абсолютно інший запах, люди, будинки, спосіб їзди. Взагалі-то Катманду схожий на суміш смітника, східного базару, храмів і ступ. ЗАПАХ !. Суміш вихлопних газів, покидьків, палаючого дерева і східних прянощів! Через кілька днів звикаєш :)

Тамела, туристичний район Катманду. Суцільний гул від голосів і сигналів машин. Тут не показують поворотів - тут сигналять. Сигналять безперестанно. В одному потоці, на вулиці шириною три метри два ряди машин, мотоциклістів і велорикш, велосипедів і пішоходів. Але аварій я не бачив, все це постійно рухається, гуде і благополучно роз'їжджається.

Але аварій я не бачив, все це постійно рухається, гуде і благополучно роз'їжджається

Фото? 1. вулиці Катманду

Відразу з аеропорту (хочуть 500 рупій, але через 200 метрів від виходу сторговиваюсь за 250 рупій) - в контору NTB за отриманням дозволу і TIMS, без яких на маршрут не потрапиш. Але контора закрита - свято. Поселяюсь в гестхауса в Тамеле, приймаю душ і йду гуляти по Тамеле. Ах, як мені допоміг GPS! На вулиці Трідеві зустрічаю Антона - він нарешті дійшов пішки від аеропорту. Це взагалі дивно - зустрінеться на вулицях Катманду з людиною, з яким вже попрощався! Разом вечеряємо (Перший час важко звикнути до гострих страв, потім навіть не вистачає гостроти :)

) І йдемо поселяти його в мою кімнату. Домовляюся в Готель у адміністратора про квитки в Покхару (13долл. Зі сніданком і обідом). Темніє вже о 6 годині, в 9 намагаюся заснути. Дуже добре, що готель розташований в глухому куті, менше шуму. Враховуйте цей фактор, якщо збираєтеся поселятися в центрі Тамела.

День 2-й.

О 7.00 посадка в туристичний автобус на Покхару, звідки починаються всі маршрути в район Анапурни.

Посадка в автобус біля державного об'єкта - тому тут тротуар і чисто (взагалі то навіть фотографувати заборонено :)

У мене в планах пройти в базовий табір Анапурни (ABC), потім повернутися чарез Чомронг і Горепані в НаяПул. Карту я не купував, проте загнав в GPS район Анапурни. Автостанція розташована зовсім близько від Тамела, йти всього 10 хвилин. Їзда по дорогах Непалу - це щось. Вражають і містечка, через які проїжджаємо, спосіб їзди, постійне бібікання і, звичайно, розфарбовані, як на ярмарку машини і автобуси. О 14.00 я в Покхара, поселяюсь Full Moon Lodgе який недалеко від Лейксайда, основний туристичної вулиці Покхара. З балкона цього лоджа вся Покхара, як на долоні і сюди не доноситься шум.

З балкона цього лоджа вся Покхара, як на долоні і сюди не доноситься шум

Фото? 2. Покхара, вид на озеро Фева.

Варто номер з душем і туалетом 10 $. Дізнаюся, що свята тривають, паперу оформити не можу, матюкаюся і йду докуповувати дещо для треку.

День 3-й.

Підйом о 6.00, збираю рюкзак, віддаю непотрібні на треку речі на зберігання і йду шукати офіс NTB. Тут я протупил, так як в GPS не стояло карти Покхара, а паперову карту міста я залишить в Готель. Час пошуків привів мене до 9.00 до потрібного місця, йду пити чай (непальська Masala Tea), потім годину оформлень паперів (не забудьте 4 фотографії) 2000рупій і 20 $ і бігом шукати таксі до Пхеді, початковій точці мого треку. В результаті я в Пхеді в 11.30, туплю вдруге. Я пішов по дорозі вперед, не чекаючи каверзи, через пів-кілометра зрозумів, що йду не туди. Я-то очікував, що дорога плавно перейде в стежку:) Чи не так сталося як гадалося. Повертаюся і в потрібному місці бачу вузькі сходи, що йдуть відразу круто в гору. Перші кроки викликають шок, ну думаю зараз виберуся, там буде легше. Але потім розумію, що такий ухил - це нормальне явище на треку. І взагалі на 70% стежка є ступені з необтесаного каменю вгору або вниз.

І взагалі на 70% стежка є ступені з необтесаного каменю вгору або вниз

Фото? 3. Тераси на шляху до Потаня

Перші пів-години вмираєш, потім переходиш в режим черепашачого темпу і потихеньку втягуєшся в такий ритм. Взагалі так, як тут, я не пітнів ніколи! Сонце починає припікати, я забираюся все вище і вище. Перший день йду в сандалях.

Перший чек-пойнт, відзначають мій TIMS в Потаня.

Стежка проходить через ліс. Поступово вибираюся на відкрите місце і милуюся відкрилися виглядом. Вражають люди в селах, вражають суцільні тераси, вражає все. Поспішаю до першого місця ночівлі і до 5-ї години вечора докарабківаюсь в Толку. Зупиняюся в лодже, котрий мав гарний вигляд з тераси, вечеря, спати. Темніє тут просто - наче несподівано вимкнули світло :)

До речі. Саме проживання зазвичай коштує 100рупій. Але обідати потрібно в лодже, і з кожним днем ​​їжа все дорожче, так як доставити її можуть носильники по той-же стежці або на ослах. Так само доставляють все: будматеріали, балони з газом, горючі, меблі і ін. Машини тут не пройдуть. В цьому і принадність треку, тільки пішки і можна потрапити в ABC, так само як і альпіністи і експедиції (ну або їх закидають вертольотом за пару тисяч доларів). За вечерею знайомлюся з датчанами (мама і син). Вони здивовані, чт:) про я дійшов до Розмови за 5 годин. Я, чесно кажучи, теж Потім ми постійно перетиналися на треку.

Я, чесно кажучи, теж Потім ми постійно перетиналися на треку

Фото? 4. селище Толку

День 4-й.

Прокидаюся о 5.30 виходжу і бачу ЦЕ:

30 виходжу і бачу ЦЕ:

Фото? 5 Вид на Південну Анапурну з Чомронга

5 Вид на Південну Анапурну з Чомронга

Фото? 6 Вид на Південну Анапурну з Чомронга

Пол-години просто офігіваю. П'ю чай, снідаю і милуюся цією красою. Збори і в путь. Знову спуски і підйоми. Підйом перед Чомронгом мене просто доконує. Взагалі тут прийнято відміряти відстань не в метрах і кілометрах, а годинах. Біля кожного лоджа є мальована місцевим художником схема стежки з зазначеним в годиннику відстанню між лоджії. Спускаюся до річки, згідно GPS лізу до мосту, дорога дивно падає вниз, намагаюся зісковзнути, чіпляючись за коріння і гілки, гострим камінням рву штани. Розумію, що люди тут вже давно не ходять, повертаюся і йду обхідний дорогою. Річка вражає. Тут взагалі річки потужні з порогами, мрія рафтера-екстемала / камікадзе:) По дорозі постійно милуюся видом на Південну Анапурну. У Чомронге я досить рано, але втомився і далі не йду. Легкий перекус, вечеря. Як завжди, до 20.00 вже починаю засинати.

День 5-й.

Будильник поставив на 5.00, щоб не проспати світанок і побачити красуню Мачхапучхару в променях сонця, що сходить. Ця священна вершина так і залишилася нескореної, а зараз владою Непалу заборонені сходження на цю вершину.

На жаль, ранок хмарне, але це не заважає милуватися вершиною. З цієї сторно Мачхапучхаре дійсно схожа на? Риб'ячий хвіст ?. П'ю вже полюбився чай масала на веранді лоджа і насолоджуюся видами і грою сонця.


Фото? 7. г.Мачапучхаре до сходу сонця

Мачапучхаре до сходу сонця

Фото? 8. г.Мачапучхаре, перші промені

Мачапучхаре, перші промені

Фото? 9. Вид з тераси гест-хауса в Чомронге

Вид з тераси гест-хауса в Чомронге

Фото? 10. Чомронг, вид з Сінуви

Збори, одягаю вже звичні наколінники, беру трекінгові палки, до яких вже приріс і вирушаю до спуску на Сінуву.

Після спуску - такий же запаморочливий підйом на гору, де пригорнулася Сінува. З цього схилу отліная видно Чомронг, що розтягнувся по схилу сусідньої гори, повністю вкритий селянськими с / г терасами.

У Сінуве сил вистачає тільки замовити чай, відпочиваю, далі дорога через Бамбі в довай. Дорога петляє через бамбуковий ліс, перетинається безліччю струмочків. Все частіше зустрічаються водоспади. В обід я вже в нання (2505м над рівнем моря), починає позначатися висота. Навіть при неспішному підйомі з'являється задишка. Кидаю речі, йду прогулятися на найближчий водоспад.


Фото? 11. В околицях довай

Річка шумить, заглушаючи всі інші звуки. За вечерею знайомлюся з цікавими людьми, з якими я ще буду перетинатися по маршруту в майбутньому. Поступово з'ясовую, що я, насправді, йду досить швидко, швидше багатьох трекерів, навіть, іноді, обганяють портерів. Хоча це взагалі мій перший досвід пішохідного маршруту, якщо не брати до уваги кількох одноденних вилазок в Карпати з маленьким рюкзачком. Засинаю під мірний шум води і розмови портерів в їдальні.

День 6-й.

Традиційний сніданок вівсянкою і омлетом. Сьогодні мета - МВС (базовий табір Мачхапучхаре) на висоті 3720м. Найбільший набір висоти за весь час. Відчуваю тяжкість в голові, але не впевнений, що це ознаки гірської хвороби. Місця все більш скелясті, йду вздовж потужної ріки Мода Кхола.

Місця все більш скелясті, йду вздовж потужної ріки Мода Кхола

Фото? 12. Водоспади зриваються в величезної висоти (по дорозі в МВС)

Водоспади зриваються в величезної висоти (по дорозі в МВС)

Фото? 13. ? Дорога? до МВС.

Зі скель зриваються височенні водоспади, з такої висоти, що захоплює дух. Відчуття від проходження цієї ділянки в поодинці просто непередавані. О 9.40 проходжу кордон 3000м. над рівнем моря, так високо я ще ніколи не був. Так що там, вище 2000м. я взагалі не забирався :)

До обіду небо (швидше за просвіти між скель) затягує густим туманом. Видимість падає, радію, що є GPS. Повертаю на ступені ведуть до Лоджія - місць немає. Воно й не дивно - в такому тумані інших лоджей не видно. Довго блукаю з GPS в руках, але тільки зовсім випадково в тумані натрапляю на основну групу гест-хаусів.

Довго блукаю з GPS в руках, але тільки зовсім випадково в тумані натрапляю на основну групу гест-хаусів

Фото - 14. Базовий табір Мачапучхаре.

Зупиняюся в останньому і швидко біжу (наскільки позволает дихання на такій висоті) розшукати німця, з яким познайомився напередодні - він також йде один, тільки без навігатора, боюся, що не зможе знайти лодж. Через пару сотень метрів розумію - дохлий номер, нічого не видно, я його можу шукати тут довго і нудно. Повертаюся. Увечері збирається досить строкатий натовп трекерів, температура падає, під стіл в їдальні ставлять газовий пальник, яка гріє нас знизу.

Одягаю пуховий жилет - незамінну річ в треку Гімалаями. Знову зустрічаю датчан. Вони сміються, що мені потрібно надягати рюкзак на плечі і я бігом забігу на Анапурну :)
Ніч була веселою - до півночі місцеві дівчата співали пісні. Незважаючи на холодну ніч - в спальнику тепло і приємно.

День 6-й.

Сьогодні підйом о 4.30, виходжу на вулицю і бігом назад за фотоапаратом.

30, виходжу на вулицю і бігом назад за фотоапаратом

Фото - 15. Зірки над Ю.Анапурной

Поки фотоапарат знімає на довгій витримці просто балдію від виду зоряного неба і мерехтливої ​​Ю.Анапурни і Анапурни - найстрашнішої з восьмитисячників, пожинає великий урожай смерті - 40% смертності при сходженнях і найменше число сходжень, при уявній доступності. ? Смертельна краса?

Швидко снідаю, обпалюючись чаєм і біжу до АВС - встигнути до світанку. Біжу, занадто голосно сказано, вже у швидкій ході пульс підскакує, повітря не вистачає. Вершина Анапурни починає виблискувати червоним, сусідні вершини теж.

Вершина Анапурни починає виблискувати червоним, сусідні вершини теж

Фото? 16. Ю.Анапурна і Анапурна

Анапурна і Анапурна

Фото? 17. ? Золото гір ?. Кольори міняються щохвилини!

Поспішаю щосили. Незважаючи на те, що ще позавчора йшов в футболці - на такій висоті вода в струмках підмерзає.

У базовий табір входжу на світанку. Потім вже неспішно йду, вбираючи всім, чим можу відчуття близькості Гор.

Потім вже неспішно йду, вбираючи всім, чим можу відчуття близькості Гор

Фото? 18. г.Хіунчулі (6441м) і Ю.Анапурна (7219м)

Вони навколо: прямо переді мною Анапурна, праворуч Південна Анапурна і Хіунчулі, зліва Гандхарба Чули, Анапурна III, ззаду Мачхапучхаре. Недарма це місце називають Sanctuary - святая святих, притулок. Іду подалі від народу і споруд. Доходжу до меморіалу загиблим альпіністам. Іду уздовж морени льодовика Анапурни. Внизу два озерця зеленуватого відтінку, утворених водами льодовика. Споруджують традиційну пірамідку з каменів, їх тут сотні.


Фото? 19. г.Мачапучхаре (6993м.) і вид на АВС

) і вид на АВС

Фото? 20 м Анапурна (8091м)

20 м Анапурна (8091м)

Фото? 21 Льодовик Анапурни

21 Льодовик Анапурни

Фото? 22. Меморіал загиблим альпіністам

Проводжу тут кілька годин, небо знову затягує хмарами грозового виду. Пора повертатися. Але ще неодноразово розвертаюся і дивлюся на вершини, як ніби залишаю з ними частинку серця.

З МВС виходжу близько 12.00 - сипле дрібна снігова крупа. Дорога поступово стає мокрою, йду обережно.

Дорога поступово стає мокрою, йду обережно

Фото? 23. Спуск до нання. Класичний вид стежки

Уже знайомий зворотний шлях, ось тільки настирливий дощ заставлает бути уважним. Поступово промокає вітровка, фліс і футболка і так мокрі від поту. Зупиняюся в нання попити чаю, на кшталт дощ припинився. Іду до Бамбі, де планую зупинитися на нічліг. Але дощ посилюється і місць в лоджах немає. Прикро, я вже досить намок. Але до Сінуви 1,5 години, як пише покажчик. Поспішаю щосили, обганяють багатьох на стежці - це конкуренти на нічліг. До Сінуви добираюся за годину або, годину з копійками, місце є. З сухих речей на мені тільки кросівки (спасибі гортексу). Перевдягаюся в дивну суміш з сухого термобілизни, мокрих штанів, сухий футболки, пухової жилетки. Обідаю, п'ю чай. Починають доходити інші. Місця заповнюються, до мене в кімнату поселяється австралієць. Нічого - потіснити, головне, що б ніхто не залишився на вулиці. Після обіду майже відразу вечеряю, і читаю на сон грядущий. Швидко засинаю - день сьогодні був важкий.

День 7-й

Вранці дощу немає, небо хмарне, але дозволяє милуватися вершинами. Доводиться одягати сирий одяг, але не біда - через 10 хвилин все одно Спітнівши. Сьогодні, думав, буде легше - висоту не набираю. Однак після перевалу через Чомронг слід ще два перевалу до Хіулі, потім спуск і ще підйом до Тадапані. Дорога все більше проходила через рододендронове ліс з мавпами. У проміжках - селянські будинки, некотрие простіше, некотрие більш цивілізовані. Але в будь-якому випадку - життя тут сувора, людям доводиться змалку звикати до важкої праці, що б вижити. Між Хіулі і Тадапані сил не було вже зовсім. Ось тут і був роздрукований аварійний запас львівського шоколаду, до цього дбайливо зберігається в кишені для гідропака. До Тадапані доповз з останніх сил. Село розташоване на хребті на висоті 2721м.

Незважаючи на втому, буквально за пів-години відновлюю сили і з'являється бажання оглянути околиці. Взагалі в цих горах відновлюєшся дуже швидко, незважаючи на важкі переходи втоми майже не відчуваєш.

Протягом усього шляху на стежці зустрічаються акуратно викладені кам'яні лавки, всюди якісь вівтарі (іноді дуже давні), кам'яні квадратні постаменти. Скільки праці вкладено у все це!

Поступово на Тадапані опускається густий туман.


Фото? 24 Тадапані в тумані

Увечері спостерігаю дуже цікаве явище - від вимитих і витертих рук йшла пара. Я такого ще не бачив, навіть не знаю як пояснити це явище. Кілька разів стискаєш-розтискати руки в кулак і від них йде пара.

День 8-й.

Ранок як завжди починається з чаю і з споглядання Гор. Вони постійно різні.

Вони постійно різні

Фото? 25. Вид на Ю.Анапурну з Тадапані

Сніданок неспішний, такі ж збори. Сьогодні не передбачаються перевали, дорога йде по хребту через родедендроновий ліс, з відмінними панорамами на відкритих місцях. По дорозі спостерігаю мавпи на скелях і овець.

Зупиняюся попити чаю в прекрасному місця по величезній прямовисною скелею з річкою під нею. Там же і приліпилося кілька будівель, які використовують в сезон як лоджи.

Кількість людей на стежці все більше і більше, відчувається наближення Горепані, якоїсь вузловий точки на цьому відрізку трека. Від Горепані є стежка до ПунХілу, з якого можна спостерігати чудову панораму масиву Анапурни з її вершинами, а на заході - панараму Дхаулагирі.

Незабаром на горизонті Горепані. Перше враження - я перенісся в розповіді Джека Лондона про підкорення Аляски золотошукачами.

Перше враження - я перенісся в розповіді Джека Лондона про підкорення Аляски золотошукачами

Фото? 26. ? Центр? Горепані

Весь вечір проводжу у величезній їдальні, центром життя якої є буржуйка. Навколо неї гріються європейці, шерпи, все спілкуються, в кожному кутку хтось читає, обговорюють плани, розглядають карти, вечеряють, п'ють чай, місцеве пиво. При цьому відчувається затишок і спокій, якась особлива обстановка, яку зустрінеш тільки ввечері в лодже на треку Гімалаями. Неначе зустрілася величезна сім'я, розкидана по світу і ось тепер діляться пережитим і насолоджуються тим, що вони знову разом.

День 9-й.

Підйом о 4.20. Без нічого в темряві вирушаю на ПунХіл, зайняти місце перед світанком для фотографування знаменитої панорами. Незважаючи на мій повільний темп знову обганяю більшу частину і займаю найкраще місце. Але вже на самому верху непальці щосили варять свій чай і пропонують його піднявся. А підйом нехілий - йти від висоти 2800 до 3200м хвилин 40-60.

Через хвилин 30 з'являється розсіп світлячків: около сотні людей поспішають на Пагорб. Мені відразу згадався нічний підйом на Пікуй :)

Однак через годину стає ясно - видів не буде, все затягнути щільними хмарами і туманом. Спускаюся вниз, за ​​сніданком встигаю в розривах туману побачити частину панорами.

Спускаюся вниз, за ​​сніданком встигаю в розривах туману побачити частину панорами

Фото? 27. Вид з тераси гест-хауса в Горепані на світанку

Вид з тераси гест-хауса в Горепані на світанку

Фото? 28. Ю.Аннапурна в розривах хмар

Сьогодні я йду на спуск, останній день треку. Я спущуся з 2800м до 1100м. Виявляється, що крутий спуск більш обтяжливий, вимагає граничної обережності і уважності. Це місцеві можуть дозволити стрибати вниз, знаючи кожен камінчик. До кінця 5-ти годинного спуску починає зводити судомою передню частину стегна на лівій нозі, відчуваю коліно - напевно рано поспішив зняти наколінники. Кілька разів перетинаю річку по новеньким підвісними мостами. У кінцевій точці Ная Пул вже реально накульгую, судома схативает сильніше.


Фото - 29. З підшерстя цих кіз роблять знамениту пашміну - найтоншу нитку.

З підшерстя цих кіз роблять знамениту пашміну - найтоншу нитку

Фото? 30. Іноді стежку прокладають відразу після зсуву (На шляху з Горепані в Ная Пул)

Іноді стежку прокладають відразу після зсуву (На шляху з Горепані в Ная Пул)

Фото? 31. У селищі Ная Пул.

Звичайна картина - так перевозять козлів на дахах джипа. Шкода я не застав, як вони його туди затягували.

Добираюся до траси, після некотрих пригод домовляюся з таксистом і повертаюся в Покхару до 15.30.

Гірська частина моєї подорожі закінчена, тепер мене чекає 3-х денна культурна програма в Покхара і Катманду.

Рельєф на самому маршруті. У проміжку між нання і МВС навігатор чомусь постійно збивався і втрачав супутники, і відправляв мене постійно на сусідні вершини на висоту в 5000метров :). Якесь зачароване ділянку.

По горизонталі пройдено 113км. Цікаво, скільки вийшло б з урахуванням рельєфу :)?

Найперше, що відчуваєш, при в'їзді в Катманду - це атмосфера, яка б'є по всіх органах почуттів відразу. Багато місцевих носять маски. Повітря в Покхара набагато чистіше. Зупиняюся знову в Full Moon Lodge. На цей раз мені дістається менше комфортабельна кімната, але зате чиста і на останньому поверсі. У моєму розпорядженні ціла даху перед пентхаусів, з якої вся Покхара як

на долоні, з видом на озеро Фева. Питаю у адміністратора, де потрібно купувати квиток на автобус в Катманду. Як тут водиться, мені повідомляють, що нікуди йти не потрібно, він сам зателефонує і замовить. Квиток принесуть мені в руки. Природно це не безкоштовно, але мені зручно, а людині можливість трохи заробити. Замість походу на автостанцію йду поїсти і пройтися до озера. На озері можна найняти човен, але вже темніє, та й апетит розігрався не на жарт.


Фото? 32. Захід на озері Фева Покхара.

Проводжаю сонце і йду шукати кафе. Все життя в Покхара зосереджена на вулиці Лейксайд вздовж набережної. Зазвичай там поселяється більшість туристів і там розташовані численні кафе. Замовляю масу їжі і з насолодою приступаю до обіду, він же і вечерю. Взагалі є я там навчився багато, ніколи не думав, що зможу з'їдати такі порції. Все-таки позначається, що на трек йшло багато сил. Організм з радістю приймав велику кількість їжі, тим більше, що в основному, вегетаріанську.

Під час вечері спостерігаю вируючу навколо життя

Під час вечері спостерігаю вируючу навколо життя

Фото? 33. На вулиці Лейк Сайд в Покхара. Торговці за роботою :)

Велика частина населення намагається хоч якось заробити на туристах.

Вранці вирушаю в Катманду. Номер в лодже, квиток в Катманду (7 годин їзди) і таксі на автостанцію обходяться приблизно в 145грн.

Довгий шлях в Катманду з двома перервами на перекус з придорожніх кафе уздовж річки, з серпантином і тряскою на вибоїнах.

Багато хто віддає перевагу їздити на дахах.

Приїжджаю в Катманду в 14.30, по GPS знаходжу Тамела і після некотрих спроб заселяють в готель. За номер з душем, двоспальним ліжком, величезним вентилятором на стелі, вай-фай і безкоштовним інтернетом в холі хочуть 15 доларів за ніч. Але я вже навчився торгуватися і після декількох хвилин номер мені віддають за 10 доларів. Приймаю душ, розкидаю речі і йду гуляти.

У Тамеле (як і в Покхара) життя гуде навіть вночі. Маса магазинів зі спорядженням, сувеніри, традиційні вироби, ткханкі, килими, прикраси - все це зосереджено в Тамеле. Правда майже все спорядження - підробка місцевого виробництва. Зате коштує дешево. Наприклад, пуховий жилет під? НордФейс? від 120 до 350грн, в залежності від якості і кількості пуху, трекові палки від 70 до 150грн. за пару. Ціна сильно коливається від вашого вміння торгуватися. Виторгувати 30-50% - це нормально. :)

Вранці за звичкою ранній підйом, йду снідати. За традиційним чаєм розглядаю карту Катманду і вирішую відправиться в Сваямбхуднатх. Прикидаю, що там 2-3 км. шляху, вирішую йти пішки, нехай інші їдуть на таксі. Насправді дуже цікаво йти через квартали, де живе виключно місцеве населення, через дворики храмів і шкіл (до речі, в школи, при всій бідності, дітей возять спеціальні автобуси). Перетинаю річку, береги якої вкриті шаром сміття. На цьому місці відбувається спалювання небіжчиків. Мрія кожного правовірного непальца - бути спаленими на берегах річки Багматі і в її водах знайти своє останні притулок.

За 30-40 хвилин доходжу до Сваямбуднатх. Цей комплекс на горі вважається одним з найдавніших в Непалі. До нього ведуть 365 сходинок. За вхід стягують плату.Но ми люди вчені - ми обходимо комплекс збоку і проходимо в нього крізь місцеві будинки. :)

На пагорбі мешкає безліч мавп.


Фото? 34. Сходи до комплексу Сваямбуднатх в Катманду

Сходи до комплексу Сваямбуднатх в Катманду

Фото? 35. У серці Сваямбуднатха.

Сиджу на лавочках. Як зазвичай підсаджуються молоді люди з традиційним питанням? З якої ви країни ??, часто після цього питання відбувається спроба нав'язати розповіді про місцевість і звичаї, провести екскурсію і т.п. Само собою не безоплатно. М'яко відшиваю таких допитливих - мені їх екскурсії до лампочки, я все-одно по-англійськи майже нічого не розумію.

До обіду повертаюся в Тамела, звідти їжу на таксі в Будданатх, найбільшу ступу Непалу (на кшталт навіть і всієї Азії). Навколо Будданатх зосереджені монастирі різних тибетських шкіл буддизму, сюди з'їжджаються маса паломників. Входжу в непримітні ворота. Перше, що привертає увагу - очі Будди. Вважається, що через них будда дивиться на цей світ. Взагалі навколо просто дивовижна атмосфера, довго гуляю навколо ступи, заходжу в некотрие монастирі (вони зовсім невеликі), кручу молитовні барабани. Проводжу тут кілька годин практично до вечора.

Проводжу тут кілька годин практично до вечора

Фото? 36. Будданатх, монастир


Фото? 37. Ступа Будданатх.

День Останній.

Сьогодні мій останній день в цій чудовій країні.

Збираю речі, залишаю їх у адміністратора на зберігання, розраховувати і йду в Басантапур, або як ще її називають - площа Дурбар (палацова площа). Взагалі-то в Катманду три площі Дурбар, тому я з ними заплутався. Вже за традицією я потрапив на площу з бокового входу. Довго гуляю, фотографую і фоторгафіруюсь. На площіді знаходиться маса торговців, тут же ведуть служби в храмі (судячи зі слів Вішну мангали - на честь Вішну), дзвенять дзвони (кожен, що виходить з храму дзвонить), проходить якийсь мітинг, крізь все це проїжджають мотоцикли і велосипеди, йдуть пішоходи. Загалом, як завжди весело. У другий захід на площу мене розгортає службовець - потрібно платити за вхід. Счас! Розвертаюся і знову заходжу через бічний вхід, потім ще раз заходжу, вже з принципу. Ми ж не європейці якісь, які тільки чезез головну вуличку входять! :)

Будівлі тут дуже древні, в некотрие двори і храми вхід закритий - тільки для індуїстів. Кажуть, що площа сильно постраждала 1934 році від землетрусу. Але виглядає так нічого, відбудували.

Але виглядає так нічого, відбудували

Фото? 38. Площа Дурбар в Басантапуре (Катманду)

Площа Дурбар в Басантапуре (Катманду)

Фото - 39. Біля входу в храм Таледжу (Басантапур)

На зворотному шляху зустрічаю безліч храмів

Вони тут всюди, невід'ємна частина життя.

Час, що залишився присвячую прогулянці по навколишніх вулицях. Просто вражає сумашедший трафік


Фото? 40. Божевільні трафік Катманду.

О 17.00 вирушаю в аеропорт, віддаю таксисту останні 270 рупій :)

Прощай Непал! І до зустрічі!

Дах світу?
Країна найвищих вершин?
Мекка туристів і трекерів?
Білосніжний лайнер airarabia стартує дивно м'яко, після недовгої молитви?
Аллах акбар, Аллах акбар, Аллах акбар ?
Ви ніколи не спали на підлозі міжнародного аеропорту?
Ось вже доля зводить?
Фото?
Фото?
Фото?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.