Навигация
Реклама
Реклама

Зачаровує краса Гімалаїв. Еверест - найвища гора в світі. Підкорення Евересту. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників


Більше 60 років тому була підкорена найвища вершина в світі - гора Еверест. А саме, 29 травня 1953 року в вершину гори Джомолунгма (Еверест) вперше вступила нога людини. Вершину підкорила альпіністська зв'язка - Едмунд Хілларі і шерп Тенцинг Норгей. Вони закопали в сніг принесені амулети, залишили прапори ООН, Великобританії, Непалу та Індії і благополучно спустилися в табір.

Висота гори Джомолунгма (Еверест) становить 8848 метрів. Це найвища гора з 14 гір світу, висота яких перевищує 8 тис. Метрів. Розташована гора Еверест в Гімалаях на кордоні Непалу та Китаю.

У Великих Гімалаях знаходяться одинадцять з чотирнадцяти «восьмитисячників». Поблизу Джомолунгми розташовані вершини Лхоцзе (8501 м), Макалу (8481 м), Чо-Ойю (8189 м), а трохи північніше - Канченджанга (8597 м), Дхаулагирі (8172 м), Манаслу (8125 м), Нанга-Парбат ( 8125 м), Аннапурна (8078 м), Шиша-Пангма (8013 м) і Броуд-пік (8047 м). Ще три вершини знаходяться в гірській системі Каракорум, що примикає до західного краю Гімалаїв з півночі: Чогорі, він же К-2, він же Годуін Остен (8611 м), Гідден-пік (8068 м) і Гашербрум-П (8035 м).

Для всіх бажаючих помандрувати по світу, побачити щось нове, цікаве відкритий "СКРИНЯ ПОДОРОЖЕЙ" - агентство гарячих турів , Яке організовує тури з Тюмені та ін в будь-яку точку світу. Загляньте в "СУНДУЧОК ..."! Вас обов'язково що-небудь зацікавить. Багато палаючих осінніх турів! На підході тури на Новий 2015 год!

Гора пік XV Джомолунгма ( «Богиня - мати гір», «Богиня - мати світу») була визнана найвищою в Гімалаях завдяки знімкам, зробленим в 1852. У 1856 році англійці назвали цю вершину Еверест, в честь видатного свого співвітчизника - голови Геодезичного комітету Індії сера Джорджа Евересту (Sir George Everest, 1790-1866), хоча він не мав до відкриття гори ніякого відношення.

Недарма Володимир Семенович Висоцький багато пісень присвятив альпіністам

В. Висоцький - До вершини (з особистої колекції)

Спроби підйому на "восьмитисячники" велися з 1920 року. Нестача кисню, низька температура і сильний вітер перешкоджали підйому. Тому сходження взимку стало неможливим.

Починаючи з 1921 року вісім відмінно оснащених англійських експедицій за участю кращих альпіністів свого часу, в супроводі армії носильників, безуспішно штурмували вершину з півночі через Тибет.

Втративши надію підкорити найвищу вершину з півночі, альпіністи, починаючи з 1949 року, повели атаку Джомолунгми з півдня, через Непал. Три роки розвідку вели англійці. Вони досягли досить скромною для Гімалаїв висоти - 5800 м. Але ці експедиції дозволили зробити висновки про шляхи до вершини.

У 1952 році в штурм гіганта включилися швейцарці. Лише 220 м відділяло Тенцинг Норгей і Ламбера від заповітної мети, проте сили були на межі і вони повернули назад. Але шлях був прокладений. Через рік Тенцинг Норгей досяг заповітної мети.

В останні роки відбулося багато нових експедицій на Еверест. Були прокладені нові шляхи.

Подарунок до Дня перемоги

Радянські альпіністи готувалися до штурму Евересту кілька років, дотримуючись міжнародну чергу. Базовий табір радянської експедиції був встановлений навесні 1982 на льодовику Кхумбу між піками Нупце і Пуморі. Для сходження вітчизняні альпіністи вибрали власний і дуже складний маршрут - по південно-західній стіні.

4 травня в 14 год 35 хв по непальскому, або в 12 год 50 хв за московським часом інженер з Ленінграда Володимир Балибердін (1950-1994) і викладач з Москви Едуард Мисловскій першими в складі радянської експедиції піднялися на найвищу вершину світу, причому Володимир Балибердін піднявся без кисню. 5 травня ще чотири радянських альпініста піднялися на Еверест. Йшли двома парами. Перша пара, Сергій Бершов та Михайло Туркевич (1954-2003), зробила свій штурм в унікальних умовах - вночі. Альпіністи піднімалися на вершину при світлі місяця. Днем вершини досягли Валентин Іванов і Сергій Єфімов. Вночі на 7 травня на Еверест піднялися Валерій Хріщатий (1952-1993) і Казбек Валієв. 9 травня на вершину піднялися Валерій Хомутов, Володимир Пучков та Юрій Голодов.

Перемоги і поразки

За п'ятдесят п'ять років па Джомолунгми побували більше 2500 чоловік, загинули при сходженні більше 200. Як сказано в книзі «Еверест-82», «альпіністи розлучалися з життям на підходах до вершини, що не здолавши її, як Меллорі і Ірвін і інші, і на спусках, коли мета вже була досягнута, як Р. Генет і X. Шмац, гинули в таборах, накриті лавинами (як німецька експедиція 1938 роки), вони зривалися (як Берк і Коуніцкі), замерзали під час обробки маршруту (як Бахугуна), вмирали в госпіталях, так і не оговтавшись від обморожень, гинули від втрати сил, від відсутності до іслорода, від серцевої недостатності ». Навіть найсучасніше спорядження не вирішує всіх проблем, і Джомолунгма як і раніше вимагає шанобливого ставлення до себе.

Найвища вершина Землі продовжує надихати людей на незвичайні досягнення. 8 травня 2008 року на вершині побував олімпійський вогонь; 22 травня 2008 року 47-річний непалець Апа Шерпа в 5 год 45 хв за місцевим часом в вісімнадцятий раз піднявся на вершину Джомолунгми; 25 травня на Еверест піднявся 76-річний Бахадур Шірчан, ставши на даний момент найстаршим підкорювачем вершини.

Перемоги в підкоренні Евересту тривають!

Джерело: http://www.geo-cafe.ru/Reviews/Articles/review319.php

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.