Навигация
Реклама
Реклама

Міняй струни за п'ять хвилин, як професіонал!

В даній статті хочу вам розповісти, як я міняю струни на гітарі, поділитися своїм досвідом

В даній статті хочу вам розповісти, як я міняю струни на гітарі, поділитися своїм досвідом. Наша мета полягає в тому, щоб процес заміни струн перестав бути непроглядній пеклом, мукою, довгим, трудомістким і копіткою процесом. Одним словом, міняємо струни, розкошуючи.
В силу різних конструкцій і, як наслідок, конструктивних особливостей гітар (електро, дредноути, класичні), процес заміни струн різниться, але є і загальні моменти. Спочатку визначимо загальні, які застосовні для всіх типів гітар, а потім розглянемо особливості кожного окремо.
Окрему увагу хочу приділити тому, що проводиться заміна всього комплекту. Це професійна етика, яка цілком з'ясовна законами фізики. Мені завжди подобається пояснювати по-простому: коли у вас рветься одна рукавичка, ви ж не купуєте тільки одну натомість? Чи не пояснюючи, чому друга з часом зноситься швидше і вигляд у неї буде більше зістарений, зупинимося на тому, що хоча б виглядати вони будуть некрасиво. Ще один момент полягає в тому, що заміну струн ми припускаємо не на сцені, концертному майданчику або в подібних екстремальних умовах (про що поговоримо пізніше), а вдома, на студії або в подібній спокійній обстановці. Там у нас є горизонтальні поверхні на зразок стола, стільця без спинки з м'якою поверхнею, щоб не подряпати поверхню гітари.Хорошо було б підкласти щось м'яке і відповідне по висоті під сам гриф. В якості ще одного варіанту може бути стійка гітарна стійка в поєднанні з вашими колінами в положенні сидячи.

Що ж нам необхідно для заміни струн:
• новий комплект струн;
• ключ для гітарної механіки (ключ для намотування струн);
• кусачки;
• тюнер або камертон;
• прямі руки і голова з тверезим розумом.

Відсутність ключа для гітарної механіки не зірве вам заміну струн, однак ця недорога річ істотно спростить і прискорить весь процес. Кусачки також необов'язкові, вони потрібні для відкушування непотрібної частини струни на голові грифа на самому останньому етапі. Так голова грифа гітари буде виглядати красиво і акуратно, струни в подальшому не будуть плутатися і чіплятися один за одного під час налаштування. Ці «залишки» не дзвеніти під час гри, потрапляючи в резонанс. Вони не будуть рвати внутрішню частину чохла або кофра також дряпати голову грифа вашої гітари. Закручувати залишки струни «колечком» не вважаю корисним, як в практичному, так і в естетичному планах. Струна зазвичай рветься в місцях, в яких вона найбільш схильна до тертю. Це нижній і верхній поріжки, рітейнери, рідше - в районі мензури. А тому залишена частина струни після кілочка нам нічим не допоможе, якщо ми не збираємося займатися її кустарної скруткой або паянням. Єдиний випадок, коли це може бути корисно, це у випадку з «FloydRose» .Там струна ставиться буллітів з боку голови. Ми маємо можливість розкрутити «колечко» і заново затиснути струну в струнотримачі. Але і цей варіант не комільфо. Це як ходити з голкою і ниткою, приколеними на самому видному місці вашого одягу, «замість брошки».
Лад гітари буде триматися в тому випадку, якщо ваші кілки змащені і закручені, добре прикручені до дерева і мають плавно-тугуватий хід. Все це потрібно періодично перевіряти, тому що дерево інструменту «дихає», згодом всихає, механізм кілочка розбовтується. Правилом хорошого тону вважається наступний порядок зняття і установки струн: 6-3-5-2-4-1 (або 6-1-5-2-4-3), що дозволить уникнути деформації грифа, розподіляючи більш-менш рівномірно навантаження на нього. Особисто я встановлюю послідовно з першої по шосту і практичного дискомфорту не відчуваю.
Що стосується напрямків обертання кілочка. Запам'ятайте: знімаючи струну, верхній кілок обертаємо за годинниковою стрілкою, нижній - проти годинникової стрілки. Ставимо струну, обертаючи верхній кілок проти годинникової стрілки, нижній - за годинниковою стрілкою. Якщо простіше - знімаємо струну поворотом кілочка «до себе», ставимо, повертаючи «від себе». Цей напрямок обрано не випадково, тому що натягувати струну в вашому робочому положенні стоячи або сидячи, вам буде зручніше.
Зняті струни можна залишити для заміни в непередбачених ситуаціях. Скрутити можна по одній, але я б радив, як в комплектах D'Addario, по дві (1-2, 3-4, 5-6). В даному випадку ви не будете довго шукати потрібну струну для заміни і не заплутаєтеся при їх розмотування. Сам часто скручую відразу всі шість.
Отже, гітара лежить на нижній деці, ви стоїте з боку її верхній частині і кілків верхній частині голови грифа, гриф від вас по ліву руку (ви - правша).

Заміна струн на електрогітарі.

При всьому різноманітті конструкції електрогітар, зокрема струнотримачів, розділимо їх на три види: струна вставляється не проходячи крізь корпус, струни крізь корпус і тип «FloydRose».
У першому і третьому варіантах протягом всього процесу нам зручно, щоб гітара лежала на нижній деці. У разі варіанта «струни крізь корпус» нам доведеться піднімати інструмент для того, щоб вставити струни, і знову покласти його. З огляду на цю єдину особливість, почнемо опис процесу. Деталі, пов'язані з особливістю «FloydRose», буду виділяти окремо.

Знімаємо старі струни.
1. Послаблюємо струну, обертаючи кілочок. Робимо це ключем для гітарної механіки, руками повільніше. Зупиняємося тоді, коли спокійно і без зусиль можемо витягти пальцями струну з отвору кілочка.
2. Виймаємо струну з отвору кілочка.
3. З боку бріджевого звукознімача пальцями підштовхуємо струну, щоб вона вийшла з отвору струнотримача.
4. Виймаємо струну з зовнішньої сторони струнотримача, тримаючись за буллет правою рукою, лівою «допомагаємо» зігнутої струні в районі кілочка безперешкодно пройти через отвір струнотримача.
5. Тепер не забудемо привести гітару, гриф, голову грифа в порядок, протерти, перевірити стан накладки. Оцінити стан металевих частин. Про це докладніше в іншій статті.
Дуже не зашкодить трохи побутового масла або графітової мастила на сідла бриджу, прорізи в верхньому поріжку і рітейнери, тобто в місця найбільш труться.

Ставимо нові струни.

1. Краще по черзі протягнути до кінця відразу всі струни крізь отвори струнотримача, щоб потім до цього не повертатися. Зазвичай нижні три струни акуратно звисати з боку нижнього роги, а верхні три - з боку верхнього роги або верхній частині гітари.
2. Підготуємо отвори кілків для струн. Для зручності отвори в них повинні «дивитися» уздовж грифа гітари.
3. Тепер по одній струні починаємо протягувати їх в отвір відповідного кілочка. Дивимося, щоб струна села в сідло, проріз верхнього поріжка і рітейнер, підтягнувши її перед цим до упору Буллет в стунодержатель.Правой рукою тримаємо струну так, щоб великий палець був зверху, а між струною і ладами були два ваших пальця в товщину одного, вказівний і середній. Таким чином, ви контролюєте довжину струни, яку необхідно намотати. Є й інший, не менш практичний варіант вибору довжини намотуваним струни і способу закріплення її в кілку.

Підтягуємо лівою рукою струну на необхідну довжину і починаємо крутити кілочок. Контролюємо весь час, щоб довжина струни не збільшувалася. Коли струна трохи зачепилася за кілочок (приблизно півоберта), вказівним пальцем правої руки трохи поднатягіваем струну в напрямку від кілочка в районі першого ладу, щоб її витки рівно лягали на штир кілочка. На самому кілку при першому повному обороті струни її вільний кінець повинен піти під наступний виток, тобто виявитися внизу, щоб наступні витки утримували струну, хоча є й інші думки. В результаті у вас тонкі струни без обмотки повинні мати два-три витка, інші - по одному, шоста струна може мати і неповний виток, цього достатньо.
4. Коли всі струни надіті, нам потрібно зробити дві речі: потягнути (розтягнути) їх, щоб вони краще тримали лад і ще раз перевірити, щоб кожна струна лежала на своєму місці (сідло бриджу, проріз верхнього поріжка, рітейнер). Тягнемо струну правою рукою так само, як і тримали її при натягуванні: великий палець зверху, вказівний і середній в товщину одного пальця знизу. Тягнемо її вгору в різних місцях мензури, не боїмося, але акуратно. Це пов'язано з тим, що нова струна повинна правильно деформуватися і прийняти своє початкове положення.
5. Далі беремо тюнер або камертон і налаштовуємо гітару.
Тепер поговоримо про особливості установки струн з тремоло-системою FloydRose.
За великим рахунком все ідентично, але струни протягуємо в отвори кілків, буллетитеперьна голові грифа. Протилежний кінець струни за допомогою шестигранного ключа затискаємо в сідлі бриджу, відкусивши перед цим частини струни без обмотки. Після закінчення встановлення тягнемо струни і налаштовуємо. Повторюємо цю процедуру, поки лад не перестане «плавати». Далеезатягіваем ключем топ-локи і за допомогою мікро-підстроювання виробляємо максимально точну настройку.

Хотілося б звернути вашу увагу ще на два досить важливі аспекти.
1. Якщо ви вирішили поставити струни інший товщини, вам неминуче доведеться коректувати положення «машини» і налаштовувати мензуру.Ето пов'язано з тим, що комплект струн інший товщини має інше натяг, що позначається на зміщенні положення «машини» і ладу мензури.
2. Не має практичного сенсу накручувати на кілочок всю довжину струни. При багаторазовому накручування струна також здійснює обертальні рухи навколо своєї осі, що призводить до додаткових її деформацій, які не роблять корисного впливу на звучання і фізичну довговічність.

Заміна струн на дредноуті (вестерн гітарі)

Процес заміни струн на електрогітарі і дредноуті відрізняється тільки лише звільненням струни з бріджевого струнотримача (нижнього поріжка) і установкою їх туди. Конструкція вестерн гітари в нижньому поріжку влаштована таким чином, що струна вставляється в отвір нижнього поріжка вертикально і кріпиться вставленим в отвір так званої «кнопки» або «ікла» з жолобком для струни. «Ікло» вставляється желобком до грифу. Виймаємо струну в зворотному порядку. Виймається «ікло». Для його виїмки на вищезгаданому ключі для гітарної механіки є спеціальна вирізка. Це швидко, зручно і не зашкодить частинам конструкції гітари. В іншому випадку вам доведеться використовувати підручні засоби і робити це з особливою обережністю і акуратністю. Після цього виймається струна. Далі все аналогічно процесу для електрогітари.

Заміна струн на класичній гітарі.

При заміні струн, можна користуватися наступною інструкцією:
1. Кріплення струни до підставки (бриджу).

Кріплення струни до підставки (бриджу)

На схемі зображено частину підставки (бриджу) і закріплюється частина струни. Гриф знаходиться нагорі.

2. Переконайтеся, що останній виток струни знаходиться за краєм підставки (бриджу).

3
3. Кріплення струн до колковой механіці.
Протягуємо струну два рази в один отвір зверху вниз і накручуємо на колковую механіку (див. Відео)
Налаштуйте свої гітари під лад своєї душі і надихайтеся!

Ось, власне, і все!
Всім добра і натхнення!

РОМАН КУЗНЕЦОВ

РОМАН КУЗНЕЦОВ

https://vk.com/id5701042

Придбати Струни можна в інтернет магазині Monkey Music !

Міняй струни за п'ять хвилин, як професіонал!

5/1

Мені завжди подобається пояснювати по-простому: коли у вас рветься одна рукавичка, ви ж не купуєте тільки одну натомість?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.