Навигация
Реклама
Реклама

Джоанн Херріс Шоколад

« «... Я знаю, святий отче, що прийшов не в свій день. Але мені необхідно висловитися. Вчора відкрилася пекарня. Але виявилося, що це не пекарня! Коли я прокинувся вчора о шостій ранку, захисної плівки на фасаді вже не було, навіс віконниці висіли на своїх місцях, над вітриною піднято козирок. Колись звичайний непоказний старий будинок, як і всі будівлі навколо, сяяв, немов цукерочка в червоно-золотистій обгортці на сліпучо-білому столі. На вікнах горщики з червоною геранню. Поручні обплетені гірляндами з гофрованого паперу. Над входом дубова вивіска з чорним написом:

шоколадна

«Небесний мигдаль»

Бред та й годі! Подібний заклад, напевно стало б користуватися популярністю в Марселі або Бордо, навіть в Анжен, який з кожним роком відвідує все більше туристів. Але навіщо відкривати його в Ланська-су-Танні? Та ще в перші дні Великого посту, традиційної пори суворого утримання? Я розцінюю це як святотатство, можливо, навмисний виклик. Сьогодні вранці я розглянув вітрини на білій мармуровій полиці викладені рядами незліченні коробочки, пакетики, срібні і золоті паперові ріжки, розетки, бубонці, квіточки, сердечка, довгі спіралі з різнокольорових стрічок. У скляних дзвіночках і на тарелях - шоколад, смажений мигдаль в цукрі, «соски Венери», трюфелі, зацукровані фрукти, грона лісового горіха, шоколадні мушлі, зацукровані пелюстки троянд і фіалки ... Укриття від сонця жалюзі в половину висоти вітрини, вони мерехтять усіма відтінками темного, немов скарби в морській безодні, коштовності в печері Аладдіна. А в самому центрі вона звела пишне споруда - пряниковий будиночок. Його здобні стіни облицьовані шаром шоколаду, їх увивають незвичайні глазуровані і шоколадні лози, ліпнина відлита і срібною та золотою глазурі, дах з вафельної черепиці всіяна зацукрованими плодами, в шоколадних деревах співають марципанові птиці ... Там же чаклунка власною персоною - вся з чорного шоколаду від самого кінчика ковпака до краю довгої накидки - верхи на мітлі, який служить їй гігантський корявий стебло алтея, на зразок тих, що звисають з лотків торговців запашними рослинами під час карнавалу ... ».

«... Приготуванням солодощів я займаюся з задоволенням. Кулінарне мистецтво схоже на чаклунство. Я немов ворожу, вибираючи інгредієнти, змішуючи їх, подрібнюючи, заварюючи, наполягаючи, приправляючи спеціями за рецептами з давніх кулінарних книг. Традиційні кухонне начиння - ступа і товкач, які мати використовувала для приготування пахощів, - тепер служать більше повсякденним цілям, що вбралися в них аромати її улюблених прянощів і запашних речовин освячують своїми вишуканими запахами більш ниці, плотські чудеса. Скороминущість - ось що частково приваблює мене в них. Скільки праці, любові, вправного майстерності вкладається в створення задоволення, яке лише одиниці здатні оцінити по-справжньому. Моя мати завжди ставилася до цього мого захоплення з поблажливим презирством. Вона не вміла насолоджуватися їжею, сприймала її як тяжку необхідність, яку треба добувати, як додаткову плату за свободу. Я крала меню з ресторанів і з тугою дивилася на вітрини кондитерських, а справжній шоколад вперше спробувала, коли, напевно, мені було років десять, може, більше. Мій інтерес до кулінарії не згасав. Рецепти я пам'ятала напам'ять, зберігала їх в голові, як дорожні маршрути. Рецепти різних страв - видерті з кинутих журналів на переповнених залізничних вокзалах, вивідати у випадкових попутників, незвичайні витвори мого власного твору. Мати ворожінням і ворожінням на картах прокладала маршрут нашої безрозсудною гонки по Європі. Я ж орієнтувалася за смаковими відчуттями - характерним віх сумовитих кордонів. Париж повнився ароматами свіжого хліба і круасанів, Марсель - запахами буйабесс і смаженого часнику. Берлін мені запам'ятався крижаної кашею з квашеною капустою і картопляним салатом, Рим - безкоштовним морозивом, яке я з'їла в крихітному ресторанчику біля річки ...

... Ги, мій кондитер, знає мене з давніх часів. Ми працювали разом, коли народилася Анук, і він же допоміг мені організувати моє перше підприємство - маленьку кондитерську на околиці Ніцци. Тепер він живе в Марселі - імпортує натуральне какао терте безпосередньо з Південної Америки і на своїй фабриці переробляє його в різні сорти шоколаду.

Я використовую сировину найвищої якості - брикети шоколадної глазурі розміром трохи більше звичайного цегли всіх трьох видів: чорний, а молочної та білої. З одного доставкою я отримую по ящику кожного з цих видів. Шоколад треба довести до кристалічного стану. Деякі кондитери купують не брикети, а шоколадну масу, але я люблю готувати суміш своїми руками. Метушня з необробленими тьмяними блоками шоколадної глазурі приносить мені безмежне насолоду. Мне нравиться дробити їх вручну - я ніколи не користуюся електричними міксерами, зсипати подрібнену масу в великі керамічні чани, потім плавити її, помішуючи і старанно вимірюючи температуру спеціальним термометром по завершенні чергової фази трудомісткої роботи, поки не стає ясно, що суміш отримала досить тепла.

Є щось магічне в процесі перетворення шоколадного сировини в ласощах «золото дурнів», хвилююче уяву обивателя. Можливо, навіть моя мати оцінила б моя праця. Працюючи я дихаю повно грудьми і ні про що не думаю. Вікна відчинені навстіж, гуляють протяги. на кухні було б холодно, якби не жар, що піднімається від печей і мідних чанів, якби не гарячі пари тане шоколадної глазурі. в ніс б'є дурманячої, п'янка суміш запахів шоколаду, ванілі розпечених котлів і кориці - терпкий грубуватий дух Америки, гострий смолистий аромат тропічних лісів. Ось так я тепер подорожую. Як ацтеки в своїх священних ритуалах. Мексика, Венесуела, Колумбія. Двір Монтесуми. Кортес і Колумб. Їжа Богів, булькаючої і піниться в ритуальних чашах ».

Їжа Богів, булькаючої і піниться в ритуальних чашах »

Але навіщо відкривати його в Ланська-су-Танні?
Та ще в перші дні Великого посту, традиційної пори суворого утримання?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.