Навигация
Реклама
Реклама

Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу.

  1. Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу. Водоспади...
  2. Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу.
  3. Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу.

Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу.

Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу.

,,,,
,,,,

Ігуасу - це зачаровує назву по праву належить одному з чудес світу. Нам, що живуть на Руській рівнині, на сибірських просторах, безкрайніх казахських степах просто неможливо уявити велич і міць цих водоспадів - унікального природного чуда. Такі водоспади, скидають мільйони тонн води, на планеті Земля можна перерахувати по пальцях. За величиною з ним можуть змагатися хіба що, водоспад Вікторія в Зімбабве і найвідоміший Ніагарський водоспад в США.

Знаходиться Ігуасу в Південній Америці між Бразилією і Аргентиною, недалеко від Парагваю. Він представляє з себе комплекс з декількох водопадів на однойменній річці. Протяжність річки Ігуасу складає 1320км, ширина її - близько чотирьох кілометрів. У місці, де розташовані водоспади, вода на всю широчінь обрушується з величезної обриву, висотою від 72 до 86 метрів, за формою схожого на півмісяць.

У Великій Радянській Енциклопедії наводяться деякі відомості по водоспаду Ігуасу. Ці дані просто вражають своєю величиною, так, наприклад, витрата води, що падає у водоспаді дорівнює 1,2 тис. Куб.м / с, але є джерела, де називається інша величина - 10-14 тис. Куб.м. / с. Якщо згадати, що кубометр води дорівнює тонні, то, взявши за розрахунковий період добу, ми отримуємо мільярд тонн. Звичайно, така кількість води в водоспаді буває тільки в сезон дощів або під час повені, але все одно цифра досить вражає. Водоспад видає такий шум, що зрівнятися з ним може тільки шум двигуна космічного корабля під час запуску, гулу землетрусу або розкатам грому.

Згідно з дослідженнями геологів, сто п'ятдесят мільйонів років тому в цьому місці сталося потужне виверження вулканів, після чого в землі утворилася велика ущелина. На самому початку свого існування, близько двадцяти тисяч років тому, водоспади знаходилися в місці, де зливаються річки Ігуасу і Парана, проте, через ерозію, вони відійшли на двадцять вісім кілометрів вгору за течією і розташовуються там понині на висоті сто п'ятдесят метрів.

До складу Ігуасу входить 275 водоспадів, які розташовуються на трьох кілометрах по ширині і мають висоту близько вісімдесяти метрів. Ігуасу перевершує Вікторію по ширині, а по висоті - Ніагарський водоспад. Найглибша частина водоспаду зветься «Garganta del Diablo», що в перекладі означає «Глотка Диявола». Обрив, з якого падає цей водоспад, має форму підкови шириною 150 метрів і довжиною 700 метрів, він то і є кордоном між Бразилією і Аргентиною.

Водоспади розташовуються каскадами і потоками. У посушливу погоду Ігуасу вдає із себе два окремих гігантських водоспаду, що мають форму півмісяця, ширина кожного з яких становить 732 метра. У сезон дощів вони об'єднуються в один величезний водоспад, шириною близько чотирьох кілометрів. Саме ефектне видовище, якщо дивитися на водоспад з літака. Виглядає він, як двоступеневий амфітеатр велетенських розмірів або дві величезні підкови з зазубреними краями і стислі з боків, накладені зі зрушенням одна на іншу. Головних каскадів в водоспаді двадцять вісім (деякі вважають, що 18-21).

У 1541 році іспанський конкістадор дон Альваро Нуньєс Касесе відправився в Південну Америку в пошуках золота. Висадившись на берег, нині належить Бразилії, і пішов на Захід. Коли він перетнув Бразильське нагір'я, то почувши далеко якийсь дивний і сильний шум, пішов на нього і вийшов до Ігуасу. Він вважається відкривачем водоспаду, в зв'язку з цим його ім'я викарбовано на кам'яній плиті у каскаду Арайагарай.

Безжальний воїн, релігійний фанатик, який не здригнувшись, винищував індіанців, завмер під враженням цього грандіозного видовища і дав водоспаду назву «Стрибок Святої Марії», однак, ця назва не прижилася. Конкістадор направив повідомлення про відкриття в Мадрид, але іспанський двір залишився байдужим до водоспаду. Адже колонізатори прагнули в Америку не для милування красою природи, в путь їх гнала жадоба наживи і золота. Після цього про Ігуасу не згадували не одну сотню років.

У дев'ятнадцятому столітті вони були знову виявлені, на цей раз дослідником Боселлі. Ще до 1864 року Ігуасу належав Парагваю, але цю територію оскаржували Бразилія і Аргентина. А територіальні суперечки, як водиться, вирішуються військовим шляхом. У 1864 році почалася найбільш кровопролитна війна в історії Америки (війна Троїстого Альянсса »), яка закінчилася в 1870 році повною поразкою Парагваю. Парагваю довелося поступитися північний берег річки Ігуасу Бразилії, а її південний берег - Аргентині.

Однак, перша карта цього району була створена тільки в кінці дев'ятнадцятого століття, на якій була позначена межа між Бразилією і Аргентиною - по водоспаду «Глотка Диявола», згідно з угодою від 1903. і 1904р., але повністю і точно кордон був визначений в 1928 році.

Перш ніж перейти до легенди, розглянемо походження самої назви. Воно складене з двох слів: Iguazu (Ігуасу), що в перекладі з мови гуарані означає «у води» і guasu, що означає «великий». Отже, Ігуасу - у великої води. А тепер легенда. Одного разу Бог помітив красуню-аборигенку Naipu і захотів взяти її в дружини. Але вона вже була закохана в одноплемінника Таробаха. Молоді люди спробували втекти, сіли в каное і попливли по річці. Бог розгнівався і розділив річку на дві частини водоспадами, тим самим прирік закоханих на вічне падіння. З тих пір Таробах став самотньою пальмою на обриві, а Наїп - великий скелею. Коли сонце перебуває праворуч від водоспаду, можна побачити веселку, яка, як би з'єднує пальму і скелю. Легенда свідчить, що таким чином Таробах ніжно і з любов'ю обіймає Наїп.

У комплексі водоспадів присутні різні водяні потоки: потужні величезні струменя і витончені крихкі. При огляді знизу виникає відчуття, що водяні гірлянди йдуть прямо з незвичайно блакитного неба. Каскади Ігуасу мають гарні і гучні імена. Ті, що знаходяться на стороні Аргентини: Арайагарай, Бельграно, Ривадавия, Двох і Трьох Мушкетерів, Адама і Єви, Двох Сестер, Рамірес, Сальто-Ескондідо (прихований стрибок), Митрі і інші. З боку Бразилії: Сальто-Флоріано ( "стрибок квітів"), Уніон, Бен-Жамен-Констан і інші.

Побачити всю красу водоспадів неможливо, якщо спостерігати їх з одного місця, так як вони розділені скелями або тропічним лісом. Тому для огляду споруджено майже два кілометри оглядових містків, які з'єднують острова, що виступають нібито з водяній киплячій піни і самого краю прірви. Один з них задуманий так, що по ньому можна пройти мало не до центру, що реве і бурхливого водяного потоку. Однак, слід пам'ятати про те, що це заняття небезпечно. Повітряна ударна хвиля, що виходить від Ігуасу настільки потужна, що може підкинути навіть літак, який наблизився до нього. Величезні маси води, що падає, взметаются і розпорошуються по повітрю, і в променях сонця можна побачити унікальні веселки.

Уявіть собі таку картину: срібляста, ніби кипить, вода, мерехтіння світла, первозданність навколишньої природи, її міць гармонійно поєднуються з витонченими невеликими каскадами. Звичайно, це хочеться побачити кожній людині, а також, зберегти первозданність і красу водоспадів для нащадків. Саме з цієї причини і були створені національні парки Ігуасу. З бразильської сторони заповідник тягнеться на сто вісімдесят тисяч гектарів (один з найбільших в світі заповідників). З боку Аргентини знаходиться національний парк, площа якого становить п'ятдесят п'ять тисяч гектарів.

Недалеко від водоспадів для туристів побудовані готелі, бари, ресторани і навіть аеродром. З'явився селище на шість тисяч жителів, в якому проживає обслуговуючий персонал. Національний парк Ігуасу за природними і кліматичними умовами найближче знаходиться до тропіків лісів Амазонки. Ліси в ньому розташовуються ступенями. Найнижчий рівень - це чагарники, серед яких «йерба мате», він придбав свою популярність, завдяки тому, що його використовують для чаю, найбільш улюбленого аргентинцями.

Вражаюче видовище являють собою орхідеї, які всюди ростуть прямо на стовбурах дерев. З дерев в національному парку переважають пальми, зустрічається такий рідкісний вид, як «залізне дерево» - кебрачо.

Тваринний світ дуже різноманітний: різні породи мавп, тапіри. Можна побачити екзотичних птахів, таких, як колібрі. Метелики, що мешкають в Ігуасу, заслуговують на окрему увагу. Деякі екземпляри досягають розмірів блюдця, їх забарвлення приголомшують гамою яскравих фарб.

Все це служить дуже видовищним і неповторним обрамленням водоспадів, які падають з базальтових скель, а базальт має червонуватий відтінок. Крім того, екзотичні рослини огортають парк Ігуасу чарівним хвилюючим ароматом.

У цих місцях є близько двох тисяч видів рослин: дерева-гіганти, різні папороті, орхідеї, ліани. У національному парку живуть більше чотирьохсот видів птахів: колібрі, тукани, папуги, а також безліч екзотичних тварин: тапіри, пуми, куат, ягуари.

Бразильський і Аргентинський парки в 1984 і 1986 роках, були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Автор: Тетяна Альошина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

Крім того, читайте на сайті:

Занзібар. Пам'ятки. Дайвінг на Занзібарі.

Острів Пасхи: де знаходиться і заселення. Статуї і таємниця острова Пасхи

Острів Балі: де знаходиться і визначні пам'ятки. Пляжі, готелі та відпочинок на острові Балі

Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу.

Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу.

,,,,
,,,,

Ігуасу - це зачаровує назву по праву належить одному з чудес світу. Нам, що живуть на Руській рівнині, на сибірських просторах, безкрайніх казахських степах просто неможливо уявити велич і міць цих водоспадів - унікального природного чуда. Такі водоспади, скидають мільйони тонн води, на планеті Земля можна перерахувати по пальцях. За величиною з ним можуть змагатися хіба що, водоспад Вікторія в Зімбабве і найвідоміший Ніагарський водоспад в США.

Знаходиться Ігуасу в Південній Америці між Бразилією і Аргентиною, недалеко від Парагваю. Він представляє з себе комплекс з декількох водопадів на однойменній річці. Протяжність річки Ігуасу складає 1320км, ширина її - близько чотирьох кілометрів. У місці, де розташовані водоспади, вода на всю широчінь обрушується з величезної обриву, висотою від 72 до 86 метрів, за формою схожого на півмісяць.

У Великій Радянській Енциклопедії наводяться деякі відомості по водоспаду Ігуасу. Ці дані просто вражають своєю величиною, так, наприклад, витрата води, що падає у водоспаді дорівнює 1,2 тис. Куб.м / с, але є джерела, де називається інша величина - 10-14 тис. Куб.м. / с. Якщо згадати, що кубометр води дорівнює тонні, то, взявши за розрахунковий період добу, ми отримуємо мільярд тонн. Звичайно, така кількість води в водоспаді буває тільки в сезон дощів або під час повені, але все одно цифра досить вражає. Водоспад видає такий шум, що зрівнятися з ним може тільки шум двигуна космічного корабля під час запуску, гулу землетрусу або розкатам грому.

Згідно з дослідженнями геологів, сто п'ятдесят мільйонів років тому в цьому місці сталося потужне виверження вулканів, після чого в землі утворилася велика ущелина. На самому початку свого існування, близько двадцяти тисяч років тому, водоспади знаходилися в місці, де зливаються річки Ігуасу і Парана, проте, через ерозію, вони відійшли на двадцять вісім кілометрів вгору за течією і розташовуються там понині на висоті сто п'ятдесят метрів.

До складу Ігуасу входить 275 водоспадів, які розташовуються на трьох кілометрах по ширині і мають висоту близько вісімдесяти метрів. Ігуасу перевершує Вікторію по ширині, а по висоті - Ніагарський водоспад. Найглибша частина водоспаду зветься «Garganta del Diablo», що в перекладі означає «Глотка Диявола». Обрив, з якого падає цей водоспад, має форму підкови шириною 150 метрів і довжиною 700 метрів, він то і є кордоном між Бразилією і Аргентиною.

Водоспади розташовуються каскадами і потоками. У посушливу погоду Ігуасу вдає із себе два окремих гігантських водоспаду, що мають форму півмісяця, ширина кожного з яких становить 732 метра. У сезон дощів вони об'єднуються в один величезний водоспад, шириною близько чотирьох кілометрів. Саме ефектне видовище, якщо дивитися на водоспад з літака. Виглядає він, як двоступеневий амфітеатр велетенських розмірів або дві величезні підкови з зазубреними краями і стислі з боків, накладені зі зрушенням одна на іншу. Головних каскадів в водоспаді двадцять вісім (деякі вважають, що 18-21).

У 1541 році іспанський конкістадор дон Альваро Нуньєс Касесе відправився в Південну Америку в пошуках золота. Висадившись на берег, нині належить Бразилії, і пішов на Захід. Коли він перетнув Бразильське нагір'я, то почувши далеко якийсь дивний і сильний шум, пішов на нього і вийшов до Ігуасу. Він вважається відкривачем водоспаду, в зв'язку з цим його ім'я викарбовано на кам'яній плиті у каскаду Арайагарай.

Безжальний воїн, релігійний фанатик, який не здригнувшись, винищував індіанців, завмер під враженням цього грандіозного видовища і дав водоспаду назву «Стрибок Святої Марії», однак, ця назва не прижилася. Конкістадор направив повідомлення про відкриття в Мадрид, але іспанський двір залишився байдужим до водоспаду. Адже колонізатори прагнули в Америку не для милування красою природи, в путь їх гнала жадоба наживи і золота. Після цього про Ігуасу не згадували не одну сотню років.

У дев'ятнадцятому столітті вони були знову виявлені, на цей раз дослідником Боселлі. Ще до 1864 року Ігуасу належав Парагваю, але цю територію оскаржували Бразилія і Аргентина. А територіальні суперечки, як водиться, вирішуються військовим шляхом. У 1864 році почалася найбільш кровопролитна війна в історії Америки (війна Троїстого Альянсса »), яка закінчилася в 1870 році повною поразкою Парагваю. Парагваю довелося поступитися північний берег річки Ігуасу Бразилії, а її південний берег - Аргентині.

Однак, перша карта цього району була створена тільки в кінці дев'ятнадцятого століття, на якій була позначена межа між Бразилією і Аргентиною - по водоспаду «Глотка Диявола», згідно з угодою від 1903. і 1904р., але повністю і точно кордон був визначений в 1928 році.

Перш ніж перейти до легенди, розглянемо походження самої назви. Воно складене з двох слів: Iguazu (Ігуасу), що в перекладі з мови гуарані означає «у води» і guasu, що означає «великий». Отже, Ігуасу - у великої води. А тепер легенда. Одного разу Бог помітив красуню-аборигенку Naipu і захотів взяти її в дружини. Але вона вже була закохана в одноплемінника Таробаха. Молоді люди спробували втекти, сіли в каное і попливли по річці. Бог розгнівався і розділив річку на дві частини водоспадами, тим самим прирік закоханих на вічне падіння. З тих пір Таробах став самотньою пальмою на обриві, а Наїп - великий скелею. Коли сонце перебуває праворуч від водоспаду, можна побачити веселку, яка, як би з'єднує пальму і скелю. Легенда свідчить, що таким чином Таробах ніжно і з любов'ю обіймає Наїп.

У комплексі водоспадів присутні різні водяні потоки: потужні величезні струменя і витончені крихкі. При огляді знизу виникає відчуття, що водяні гірлянди йдуть прямо з незвичайно блакитного неба. Каскади Ігуасу мають гарні і гучні імена. Ті, що знаходяться на стороні Аргентини: Арайагарай, Бельграно, Ривадавия, Двох і Трьох Мушкетерів, Адама і Єви, Двох Сестер, Рамірес, Сальто-Ескондідо (прихований стрибок), Митрі і інші. З боку Бразилії: Сальто-Флоріано ( "стрибок квітів"), Уніон, Бен-Жамен-Констан і інші.

Побачити всю красу водоспадів неможливо, якщо спостерігати їх з одного місця, так як вони розділені скелями або тропічним лісом. Тому для огляду споруджено майже два кілометри оглядових містків, які з'єднують острова, що виступають нібито з водяній киплячій піни і самого краю прірви. Один з них задуманий так, що по ньому можна пройти мало не до центру, що реве і бурхливого водяного потоку. Однак, слід пам'ятати про те, що це заняття небезпечно. Повітряна ударна хвиля, що виходить від Ігуасу настільки потужна, що може підкинути навіть літак, який наблизився до нього. Величезні маси води, що падає, взметаются і розпорошуються по повітрю, і в променях сонця можна побачити унікальні веселки.

Уявіть собі таку картину: срібляста, ніби кипить, вода, мерехтіння світла, первозданність навколишньої природи, її міць гармонійно поєднуються з витонченими невеликими каскадами. Звичайно, це хочеться побачити кожній людині, а також, зберегти первозданність і красу водоспадів для нащадків. Саме з цієї причини і були створені національні парки Ігуасу. З бразильської сторони заповідник тягнеться на сто вісімдесят тисяч гектарів (один з найбільших в світі заповідників). З боку Аргентини знаходиться національний парк, площа якого становить п'ятдесят п'ять тисяч гектарів.

Недалеко від водоспадів для туристів побудовані готелі, бари, ресторани і навіть аеродром. З'явився селище на шість тисяч жителів, в якому проживає обслуговуючий персонал. Національний парк Ігуасу за природними і кліматичними умовами найближче знаходиться до тропіків лісів Амазонки. Ліси в ньому розташовуються ступенями. Найнижчий рівень - це чагарники, серед яких «йерба мате», він придбав свою популярність, завдяки тому, що його використовують для чаю, найбільш улюбленого аргентинцями.

Вражаюче видовище являють собою орхідеї, які всюди ростуть прямо на стовбурах дерев. З дерев в національному парку переважають пальми, зустрічається такий рідкісний вид, як «залізне дерево» - кебрачо.

Тваринний світ дуже різноманітний: різні породи мавп, тапіри. Можна побачити екзотичних птахів, таких, як колібрі. Метелики, що мешкають в Ігуасу, заслуговують на окрему увагу. Деякі екземпляри досягають розмірів блюдця, їх забарвлення приголомшують гамою яскравих фарб.

Все це служить дуже видовищним і неповторним обрамленням водоспадів, які падають з базальтових скель, а базальт має червонуватий відтінок. Крім того, екзотичні рослини огортають парк Ігуасу чарівним хвилюючим ароматом.

У цих місцях є близько двох тисяч видів рослин: дерева-гіганти, різні папороті, орхідеї, ліани. У національному парку живуть більше чотирьохсот видів птахів: колібрі, тукани, папуги, а також безліч екзотичних тварин: тапіри, пуми, куат, ягуари.

Бразильський і Аргентинський парки в 1984 і 1986 роках, були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Автор: Тетяна Альошина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

Крім того, читайте на сайті:

Занзібар. Пам'ятки. Дайвінг на Занзібарі.

Острів Пасхи: де знаходиться і заселення. Статуї і таємниця острова Пасхи

Острів Балі: де знаходиться і визначні пам'ятки. Пляжі, готелі та відпочинок на острові Балі

Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу.

Водоспади Ігуасу ( «Глотка Диявола»). Де знаходиться Ігуасу. Національний парк Ігуасу.

,,,,
,,,,

Ігуасу - це зачаровує назву по праву належить одному з чудес світу. Нам, що живуть на Руській рівнині, на сибірських просторах, безкрайніх казахських степах просто неможливо уявити велич і міць цих водоспадів - унікального природного чуда. Такі водоспади, скидають мільйони тонн води, на планеті Земля можна перерахувати по пальцях. За величиною з ним можуть змагатися хіба що, водоспад Вікторія в Зімбабве і найвідоміший Ніагарський водоспад в США.

Знаходиться Ігуасу в Південній Америці між Бразилією і Аргентиною, недалеко від Парагваю. Він представляє з себе комплекс з декількох водопадів на однойменній річці. Протяжність річки Ігуасу складає 1320км, ширина її - близько чотирьох кілометрів. У місці, де розташовані водоспади, вода на всю широчінь обрушується з величезної обриву, висотою від 72 до 86 метрів, за формою схожого на півмісяць.

У Великій Радянській Енциклопедії наводяться деякі відомості по водоспаду Ігуасу. Ці дані просто вражають своєю величиною, так, наприклад, витрата води, що падає у водоспаді дорівнює 1,2 тис. Куб.м / с, але є джерела, де називається інша величина - 10-14 тис. Куб.м. / с. Якщо згадати, що кубометр води дорівнює тонні, то, взявши за розрахунковий період добу, ми отримуємо мільярд тонн. Звичайно, така кількість води в водоспаді буває тільки в сезон дощів або під час повені, але все одно цифра досить вражає. Водоспад видає такий шум, що зрівнятися з ним може тільки шум двигуна космічного корабля під час запуску, гулу землетрусу або розкатам грому.

Згідно з дослідженнями геологів, сто п'ятдесят мільйонів років тому в цьому місці сталося потужне виверження вулканів, після чого в землі утворилася велика ущелина. На самому початку свого існування, близько двадцяти тисяч років тому, водоспади знаходилися в місці, де зливаються річки Ігуасу і Парана, проте, через ерозію, вони відійшли на двадцять вісім кілометрів вгору за течією і розташовуються там понині на висоті сто п'ятдесят метрів.

До складу Ігуасу входить 275 водоспадів, які розташовуються на трьох кілометрах по ширині і мають висоту близько вісімдесяти метрів. Ігуасу перевершує Вікторію по ширині, а по висоті - Ніагарський водоспад. Найглибша частина водоспаду зветься «Garganta del Diablo», що в перекладі означає «Глотка Диявола». Обрив, з якого падає цей водоспад, має форму підкови шириною 150 метрів і довжиною 700 метрів, він то і є кордоном між Бразилією і Аргентиною.

Водоспади розташовуються каскадами і потоками. У посушливу погоду Ігуасу вдає із себе два окремих гігантських водоспаду, що мають форму півмісяця, ширина кожного з яких становить 732 метра. У сезон дощів вони об'єднуються в один величезний водоспад, шириною близько чотирьох кілометрів. Саме ефектне видовище, якщо дивитися на водоспад з літака. Виглядає він, як двоступеневий амфітеатр велетенських розмірів або дві величезні підкови з зазубреними краями і стислі з боків, накладені зі зрушенням одна на іншу. Головних каскадів в водоспаді двадцять вісім (деякі вважають, що 18-21).

У 1541 році іспанський конкістадор дон Альваро Нуньєс Касесе відправився в Південну Америку в пошуках золота. Висадившись на берег, нині належить Бразилії, і пішов на Захід. Коли він перетнув Бразильське нагір'я, то почувши далеко якийсь дивний і сильний шум, пішов на нього і вийшов до Ігуасу. Він вважається відкривачем водоспаду, в зв'язку з цим його ім'я викарбовано на кам'яній плиті у каскаду Арайагарай.

Безжальний воїн, релігійний фанатик, який не здригнувшись, винищував індіанців, завмер під враженням цього грандіозного видовища і дав водоспаду назву «Стрибок Святої Марії», однак, ця назва не прижилася. Конкістадор направив повідомлення про відкриття в Мадрид, але іспанський двір залишився байдужим до водоспаду. Адже колонізатори прагнули в Америку не для милування красою природи, в путь їх гнала жадоба наживи і золота. Після цього про Ігуасу не згадували не одну сотню років.

У дев'ятнадцятому столітті вони були знову виявлені, на цей раз дослідником Боселлі. Ще до 1864 року Ігуасу належав Парагваю, але цю територію оскаржували Бразилія і Аргентина. А територіальні суперечки, як водиться, вирішуються військовим шляхом. У 1864 році почалася найбільш кровопролитна війна в історії Америки (війна Троїстого Альянсса »), яка закінчилася в 1870 році повною поразкою Парагваю. Парагваю довелося поступитися північний берег річки Ігуасу Бразилії, а її південний берег - Аргентині.

Однак, перша карта цього району була створена тільки в кінці дев'ятнадцятого століття, на якій була позначена межа між Бразилією і Аргентиною - по водоспаду «Глотка Диявола», згідно з угодою від 1903. і 1904р., але повністю і точно кордон був визначений в 1928 році.

Перш ніж перейти до легенди, розглянемо походження самої назви. Воно складене з двох слів: Iguazu (Ігуасу), що в перекладі з мови гуарані означає «у води» і guasu, що означає «великий». Отже, Ігуасу - у великої води. А тепер легенда. Одного разу Бог помітив красуню-аборигенку Naipu і захотів взяти її в дружини. Але вона вже була закохана в одноплемінника Таробаха. Молоді люди спробували втекти, сіли в каное і попливли по річці. Бог розгнівався і розділив річку на дві частини водоспадами, тим самим прирік закоханих на вічне падіння. З тих пір Таробах став самотньою пальмою на обриві, а Наїп - великий скелею. Коли сонце перебуває праворуч від водоспаду, можна побачити веселку, яка, як би з'єднує пальму і скелю. Легенда свідчить, що таким чином Таробах ніжно і з любов'ю обіймає Наїп.

У комплексі водоспадів присутні різні водяні потоки: потужні величезні струменя і витончені крихкі. При огляді знизу виникає відчуття, що водяні гірлянди йдуть прямо з незвичайно блакитного неба. Каскади Ігуасу мають гарні і гучні імена. Ті, що знаходяться на стороні Аргентини: Арайагарай, Бельграно, Ривадавия, Двох і Трьох Мушкетерів, Адама і Єви, Двох Сестер, Рамірес, Сальто-Ескондідо (прихований стрибок), Митрі і інші. З боку Бразилії: Сальто-Флоріано ( "стрибок квітів"), Уніон, Бен-Жамен-Констан і інші.

Побачити всю красу водоспадів неможливо, якщо спостерігати їх з одного місця, так як вони розділені скелями або тропічним лісом. Тому для огляду споруджено майже два кілометри оглядових містків, які з'єднують острова, що виступають нібито з водяній киплячій піни і самого краю прірви. Один з них задуманий так, що по ньому можна пройти мало не до центру, що реве і бурхливого водяного потоку. Однак, слід пам'ятати про те, що це заняття небезпечно. Повітряна ударна хвиля, що виходить від Ігуасу настільки потужна, що може підкинути навіть літак, який наблизився до нього. Величезні маси води, що падає, взметаются і розпорошуються по повітрю, і в променях сонця можна побачити унікальні веселки.

Уявіть собі таку картину: срібляста, ніби кипить, вода, мерехтіння світла, первозданність навколишньої природи, її міць гармонійно поєднуються з витонченими невеликими каскадами. Звичайно, це хочеться побачити кожній людині, а також, зберегти первозданність і красу водоспадів для нащадків. Саме з цієї причини і були створені національні парки Ігуасу. З бразильської сторони заповідник тягнеться на сто вісімдесят тисяч гектарів (один з найбільших в світі заповідників). З боку Аргентини знаходиться національний парк, площа якого становить п'ятдесят п'ять тисяч гектарів.

Недалеко від водоспадів для туристів побудовані готелі, бари, ресторани і навіть аеродром. З'явився селище на шість тисяч жителів, в якому проживає обслуговуючий персонал. Національний парк Ігуасу за природними і кліматичними умовами найближче знаходиться до тропіків лісів Амазонки. Ліси в ньому розташовуються ступенями. Найнижчий рівень - це чагарники, серед яких «йерба мате», він придбав свою популярність, завдяки тому, що його використовують для чаю, найбільш улюбленого аргентинцями.

Вражаюче видовище являють собою орхідеї, які всюди ростуть прямо на стовбурах дерев. З дерев в національному парку переважають пальми, зустрічається такий рідкісний вид, як «залізне дерево» - кебрачо.

Тваринний світ дуже різноманітний: різні породи мавп, тапіри. Можна побачити екзотичних птахів, таких, як колібрі. Метелики, що мешкають в Ігуасу, заслуговують на окрему увагу. Деякі екземпляри досягають розмірів блюдця, їх забарвлення приголомшують гамою яскравих фарб.

Все це служить дуже видовищним і неповторним обрамленням водоспадів, які падають з базальтових скель, а базальт має червонуватий відтінок. Крім того, екзотичні рослини огортають парк Ігуасу чарівним хвилюючим ароматом.

У цих місцях є близько двох тисяч видів рослин: дерева-гіганти, різні папороті, орхідеї, ліани. У національному парку живуть більше чотирьохсот видів птахів: колібрі, тукани, папуги, а також безліч екзотичних тварин: тапіри, пуми, куат, ягуари.

Бразильський і Аргентинський парки в 1984 і 1986 роках, були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Автор: Тетяна Альошина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

Крім того, читайте на сайті:

Занзібар. Пам'ятки. Дайвінг на Занзібарі.

Острів Пасхи: де знаходиться і заселення. Статуї і таємниця острова Пасхи

Острів Балі: де знаходиться і визначні пам'ятки. Пляжі, готелі та відпочинок на острові Балі

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.