Навигация
Реклама
Реклама

Ластівчине гніздо


21.11.12

У Південно-Східній Азії нічим не нехтують, їжу готують з того, що під ногами і над головою, як в прямому, так і в переносному сенсі. Так, китайці готують і їдять плавники акули, дощових черв'яків, тайці їдять мурашок, мишей, равликів, собаче і котяче м'ясо, в'єтнамці - качині яйця, змій, жаб, коників, тарганів і т.д. Мало того, в країнах Південно-Східної Азії їдять ще й житла птахів - наприклад, Ластівчине гніздо, правда, це не ті гнізда, що в'ють наші вітчизняні ластівки. Висловлюючись точніше - це гнізда не зовсім ластівок, а стрижів-саланганов (Aerodramus fuciphagus), що мешкають на берегах Бенгальської затоки і Південно-Китайського моря. Маленькі птахи салангани ліплять гнізда не з тонких прутів і глини, а з морських водоростей, скріплюючи їх власною слиною і додаючи туди ікринки і мальків риб. Ластівчине гніздо, по суті є корисним «морепродуктів», тому що містять велику кількість йоду, фосфор, кальцій інші корисні мікроелементи.
Вживання страв, головним інгредієнтом яких є ці гнізда, надає дивовижно потужний, оздоровчий вплив на весь організм людини, а саме: підвищує імунітет, підсилює захисні сили, омолоджує.
Тому підтвердженням є одна хороша легенда. Ластівчине гніздо вперше скуштував в ХІІІ столітті китайський імператор, коли монгольські війська Чингісхана загнали його армію на скелястий острів. Щоб хоч якось харчуватися, армійці випробували Ластівчине гніздо в вареному вигляді. Живильні гнізда не тільки допомогли армії вижити і боротися далі, але виявилися напрочуд смачним і корисним продуктом.
Як поживну страву, Ластівчине гніздо прижилися не тільки у солдатів, весь китайський народ потихеньку став пробувати їх готувати. Китайці виявили, крім поживних властивостей, його цілющі якості. Сьогодні відомо, як Ластівчине гніздо зцілюють астму і хронічний кашель, різні ЛОР захворювання, виявляють протипухлинну активність, і навіть сприяють лікуванню деяких онкологічних захворювань.
Сьогодні Ластівчине гніздо - делікатесний і дуже дорогий продукт. Крім як в кулінарії, Ластівчине гніздо широко застосовують в медицині, фармацевтиці та косметології.
Колись промисел Ластівчине гнізд був досить важким і небезпечним, тому що стрижі-салангани гніздяться на прямовисних скелях на висоті 10-15-поверхового будинку і, звичайно, завзято захищають своє житло. Але сьогодні в століття нових технологій, щоб отримати улюблений делікатес легко і швидко - для птахів будують високі багатоповерхові будинки, в яких замість вікон в стінах зроблені вузькі щілини, створюючи умови, максимально наближені до природних - стіни роблять нерівними, імітують скелясту поверхню, і охолоджують водою. Всередині під низькими стелями влаштовані численні бетонні балки. Салангани не боячись із задоволенням в'ють гнізда в затишних куточках між балками і стелею. Принадою є спеціально підібрана музика у вигляді співу стрижів і природний запах пташиних гнізд (його так само спеціально розносять). Гнізда, які вже сформовані, але в них не відкладені яйця, зрізають трудівники так званих саланганов ферм. Стриж-Саланг знову доводиться вити гніздо і так чотири рази на рік. Висушені гніздо саланган важить близько 10 г, а їх на рік збирають не одну тонну. Попит народжує пропозицію і промисел розвивається дуже швидко.
Вперше подібне «виробництво» було придумано Малайзії, де гнізда називають «білим золотом». Сьогодні ця країна займає третє місце з експорту «Ластівчине гнізд», поступаючись лише Індонезії і Таїланду. Тут намагаються брати якістю - в Індонезії навчилися гнізда підробляти, беруть справжнє «Ластівчине гніздо» поділяють на дві або три частини, на які потім в декілька шарів накладають желатин. Відрізнити таке гніздо від справжнього на вигляд і навіть на дотик практично неможливо, різниця проявляється в процесі приготування: справжнє гніздо можна варити півгодини, і воно не втратить форму, а підробка розчиняється в воді вже через кілька хвилин.
Подорожуючи, можна покуштувати блюдо з ласточкиних гнізд не тільки в Китаї. Наприклад, суп з ласточкиних гнізд популярний в Індії, Індонезії, країнах Індокитаю. Скуштувати його можна і в російських ресторанах. Задоволення не з дешевих, але спробувати варто.
Щоб мати повне уявлення про те, що в тарілці, слід хоча б трохи ознайомитися з найпростішої технологією приготування.
Спочатку сухі гнізда вимочують у гарячій воді близько 5-6 годин, періодично зливаючи остигаючу воду і додаючи підігріту. Потім распаренное гніздо очищають, видаляють бруд, пір'я, пух. До слова сказати, за ступенем очищення гнізда поділяють на «білі», які стрижі підготували для щасливого сімейного життя, але обжити не встигли, і «чорні» - побували у вжитку. Білі Ластівчине гніздо цінуються набагато вище чорних, хоча і ті й інші - продукт дорогий. Після очищення гніздо знову промивають кілька разів холодною водою, а потім відварюють в курячому бульйоні з додаванням свіжого імбиру і рисової горілки.
Суп по своєму зовнішньому вигляду нагадує кисіль, пряний і терпкий на смак. Порція такого супу коштує приблизно 30 $. Ластівчине гніздо подають і у вигляді десерту, їх відварюють, а потім обвалюють в ванільному цукрі.


Наталія Петрова , Спеціально для Kulina.ru#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.