Навигация
Реклама
Реклама

Символ Криму - Ластівчине гніздо. Де знаходиться, як дістатися до замку Ластівчине гніздо

  1. Символ Криму - Ластівчине гніздо Мабуть, одним з найвідоміших і популярних пам'яток мальовничого...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

Символ Криму - Ластівчине гніздо

Мабуть, одним з найвідоміших і популярних пам'яток мальовничого Кримського півострова є чудове будівлю, розташовану на прямовисній скелі - "Ластівчине гніздо". Цей дуже красивий палац розташовується на сорокаметровій висоті над рівнем моря Аврориної скелі, при цьому, на мисі Ай-Тодор. Для того, щоб своїми очима побачити такий витвір мистецтва, необхідно дістатися до курортного селища Гаспра, розташованого недалеко від сонячної і теплої Ялти. Ластівчине гніздо сьогодні являє собою пам'ятник архітектури і нашої історії. Ця будівля дуже нагадує середньовічний рицарський замок. Ластівчине гніздо вже давно стало своєрідною емблемою і візитною карткою Південного берега Криму. Звідси відкривається просто чарівний вид вид на Ялту, а також всю Ялтинську бухту, на гору Аю-Даг і скелю Парус. Нинішнє Ластівчине гніздо виникло над морською гладдю неповних сто років тому, а в досить давні часи, тут височів гарний античний храм.

Римляни прийшли сюди на зміну грецьким колоністам, після чого в західній частині скелі заснували величну фортецю, якій дали назву «Харакс», а самої скелі дали дуже романтичне назвали в честь давньої богині ранкової зорі, яку звали Аврора. У період VIII-X століття на сьогоднішньому мисі Ай-Тодор функціонував православний грецький монастир імені святого Федора, власне який і подарував мису своє ім'я Ай-Тодор, що перекладається, як «Святий Федір». Найперше будова на дуже мальовничому мисі було виключно з дерева, а також було побудовано після знаменитої російсько-турецької війни в 1877-1878 роках і призначалося для відставного російського генерала. Ця споруда залишилася відображеною для історії на полотнах таких художників-мариністів, як Іван Айвазовський, Лев Лагоріо, Олексій Боголюбов. Трохи пізніше власником цього маєтку стає А. Тобін, після смерті якого його вдова продає цю територію багатою московської купчисі Рахманіной.

Сентиментальна нова власниця називала своє перебудоване володіння казковим притулком любові. Але будівля стала більш відомим під своїм попереднім назвою, а саме «Ластівчине гніздо». Свій сучасний вигляд Ластівчине гніздо має завдяки багатому барону фон Штейнгелю, який був німецьким нафтопромисловцем. Він придбав цю споруду у купчихи Рахманінова ще в 1911 році. Швидше за все, барон дуже сильно нудьгував по рідній Німеччині, при цьому, займаючись розробкою Бакинської нафти на території Росії, і вирішив залишити якусь пам'ять про себе Криму в середньовічному лицарському замку.

Так, в 1912 році колишня дерев'яна дача, розташована на Аврориній скелі була повністю знесена, і на її місці тут виник дуже красивий т романтичний замок, який своїм виглядом нагадує фортеці середньовічного, розташовані на берегах Рейну. Слід зазначити, що сам проект нового будинку був розроблений і втілений в життя Леонідом Шервудом, який був сином автора музею на московській Красній площі, знаменитого архітектора Володимира Шервуда. Досить оригінальний і вишуканий замок, виконаний в готичному стилі, розташовується на фундаменті, ширина якого становить десять метрів, а довжина цілих двадцять метрів. Внутрішні кімнати цієї споруди компактно і дуже послідовно розташувалися в красивій двоповерховій вежі. Сад, який раніше оточував палац, після сильного землетрусу обрушився в море. На початку ще Першої світової війни в цій будівлі був відкритий ресторан. московським купцем Шелапутін, який став новим власником цього чудового замку.

Коли купець помер, то ресторан був закритий і там з'явився читальний зал бібліотеки одного з Будинків відпочинку. Через свого аварійного стану даний замок був визнаний небезпечним для життя, а незабаром читальний зал закрився. Стіни такого величного замку зберігають в собі безліч таємниць і мають свою історію. Примітним є те, що цей палац пережив свого часу сильне семи бальний землетрус, який стався в 1927. Ластівчиного гнізда дуже пощастило, так як в море обвалилися тільки гострі шпилі і окремий шматок скелі. Тривалий час Ластівчине гніздо було визнано аварійним об'єктом і повністю була закрита для своїх відвідин, приблизно до 1968 року. Потім, ялтинські будівельники під керівництвом архітектора Татієва стали поступово відновлювати цей замок і приводити його в звичний вигляд. Під його підставу проклали залізобетонну плиту, а численні тріщини було вирішено забетонувати.

Приблизно до початку сімдесятих років двадцятого століття такий будинок було повністю відновлено і реставровано, після чого саме Ластівчине гніздо було офіційно визнано старовинним пам'ятником архітектури Криму. Цей замок не раз своєю дивовижною красою приваблював сюди мандрівників з усіх боків світу. Крім того, дана місцевість стала улюбленим місцем зйомки кінофільмів. Саме тут були зняті епізоди для художніх картин «Людина-амфібія», «10 негренят», «Міо, мій Міо» і багато інших. Слід зазначити, що існує одна легенда про це місце, яке також ще називають місцем нещасної любові. Якщо ми будемо дивитися на замок з боку моря, тоді у нас з'явиться відчуття того, що він ось-ось злетить і вислизне в височині неба. Але це звичайно неможливо, як сама любов бога до богині, яка згасла на місці, на якому зараз стоїть такий розкішний палац. Відповідно до цієї легенди красива богиня Аврора вийшла на дану скелю зустрічати світанок. Відображення найперших променів сонця на її обличчі сповіщало прихід ранку вже нового дня.

Без появи Аврори, згідно легенді не співали птахи і навіть самі боги не веселилися. Всі жителі раділи прекрасній красі богині Аврори. Одного разу, проїжджаючи свої володіння бог моря Посейдон, побачив на зорі Аврору, яка стояла на скелі. Буквально, як удар блискавки любов пронизала серце великого Посейдона. Але знав він, що просто неможлива любов Аврори до нього. У сильних муках довелося жити Посейдону, хвилювалося глибоке Чорне море, гинули рибалки, страшні бурхливі шторму металися від берега до берега. Дуже сильною пристрастю запалився цей бог моря до богині ранкової зорі, який був засліплений і вражений її чудовою красою! Знав Посейдон також і те, що тільки лише чарівна діадема допоможе приворожити красуню Аврору. Відкинула його любов Аврора, знаючи про те, що вона не зможе жити без зорі і заходів. Тоді Посейдон вирішив хитрістю і підступністю домогтися руки Аврори. Він умовив тоді повелителя вітрів Еола, щоб той, чорними хмарами закрив ранкове небо і не дав сонця висвітлити небосхил.

Аврора заворожена стояла на скелі і чекала найперших променів сонця. Задрімала богиня в очікуванні. У цей момент до неї підкрався Посейдон і майже зачарував її. Але в цю мить прокинулася Аврора і вислизнула з його рук чарівна діадема. Від удару осколочок алмазу діадеми впав в ущелину в скелі. Втратила тепер ця діадема свою чаклунську силу. Так і пішов Посейдон ні з чим. Тому знову зійшла зоря і промені сонця яскравим світлом висвітлили осколок алмаза, перетворивши його в прекрасний замок. З тих самих пір стоїть цей палац на самому краю прямовисної скелі, як символ нерозділеного кохання. Існує ще одна легенда, згідно з якою дівчина через нещасливе кохання кинулася з вежі цього замку в пучину моря. Сьогодні в цьому замку відкрито музейну експозиції і тому сюди круглий рік приїжджають туристи.

Потрапити можна сюди завдяки прокладеній дорозі в Гаспрі, а також по морю на катері, так як біля підніжжя бухти є причал, від якого до вершини скелі, на якій височіє замок, веде широкі сходи. На території ласточкиного гнізда розміщувався дорогий ресторан із французькою кухнею. Після чергової своєї реконструкції, в 2002 році ця будова знову було відкрито для відвідування. На самому початку в ньому розміщувався ресторан, а біля основних стін палацу функціонував досить великий ринок кримських сувенірів. У липні 2011 року це шикарне будівля була передана в муніципальну власність, після чого в ньому було відкрито виставку, під назву «Чарівний світ Архипа Куїнджі», на якій демонструється всім відвідувачам картина, під назвою «Місячна ніч на Дніпрі». Цей замок сьогодні є одним з найбільш відвідуваних у всьому Криму.

джерело:

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.