Навигация
Реклама
Реклама

Новорічні традиції Чехії | радіо Прага

 1. Новорічні традиції Чехії Новорічні свята в Чехії, на відміну від різдвяних, відносяться до числа...
 2. Новорічні традиції Чехії
 3. Новорічні традиції Чехії
 4. Новорічні традиції Чехії
 5. Новорічні традиції Чехії
 6. Новорічні традиції Чехії

Новорічні традиції Чехії

Новорічні свята в Чехії, на відміну від різдвяних, відносяться до числа тих, які обов'язково зазначаються в колі хорошій компанії. Шампанське і феєрверк - обов'язковий атрибут, тим більше що і того і іншого в Чехії предостатньо. Особливо домашні феєрверки, які влаштовують у дворах багатоквартирних будинків, просто з балконів або ж у власних садах, розвага не дешеве і разрешаемое абсолютно всім далеко не завжди. У більшості чеських міст запускати ракети і влаштовувати вогняні водоспади, дозволяється тільки один раз в рік - 31 грудня та 1 січня.

Головний новорічний салют, за традицією, відбувається, звичайно, в Празі в перший день нового року. Цього разу 1 січня 6 годині вечора небо над Прагою розфарбують вогні феєрверку під акомпанемент арій з найвідоміших опер. Артилерійська батарея розміститься на семідесятіметровой баржі, поставленої на якір посередині річки Влтави між Чеховим і Штефаніковим мостом. Самий хороший вид на вогняне видовище відкриється для глядачів з празького Летенского поля.

А якщо ви не дуже боїтеся замерзнути і не страждаєте від морської хвороби, то можете відправитися помилуватися новорічним феєрверком на величезній «драконячої човні». Уже третій рік поспіль Празький клуб човнів-драконів, заснований в 1997 році, влаштовує зимову прогулянку по Влтаві, своєрідною кульмінацією якої стає празький новорічний феєрверк. Але на човні-дракона під час прогулянки вам доведеться, звичайно, і попрацювати, а не тільки споглядати краєвиди навколо. Всім дадуть по весла, щоб гребти під ритмічний бій барабана. «Плаваючий дракон» зовсім не маленький.

«Човен-дракон нагадує відкрите каное. Ніс прикрашений драконячої головою, а корми нагадує хвіст, що повністю відповідає міфології. Довгою така човен 12,5 метрів і вести 250 кілограм, у всьому світі вони традиційно однакові. Попереду барабанщик, який задає ритм, а на кормі рульової », - описує свій човен член клубу човнів-драконів Мартін Кінцевий.

Фото: www Фото: www.czechtourism.com Головною умовою участі є гарний настрій.

А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії? Багато хто звик в Празі відзначати прихід Нового року в гущі натовпу на центральних площах. Розповідає Моніка Чевелова.

«У Празі святкування Нового року виглядає дещо інакше. На центральних площах міста, Вацлавській і Староміської, збирається народ, вони п'ють, танцюють, запускають різні ракети і петарди. У Празі дозволено користуватися піротехнікою тільки в новорічні свята. Саме тому на Вацлавській площі в той момент стає небезпечно. Усюди валяються осколки від розбитих пляшок шампанського і залишки від ракет. В такий час на центральних площах дуже шумно, в очікуванні півночі все танцюють і веселяться ».

Але знайдуться і ті, хто відкидає загальні масові свята, а вважає за краще щось інше, наприклад, північне катання на ковзанах.

«Деякі люди люблять зустрічати Новий рік нетрадиційно. Наприклад, збираються компанією, беруть пляшку шампанського і відправляються на каток, де прямо на льоду і відзначають свято ».

Празький пагорб Петржін  Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори Празький пагорб Петржін Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори.

«Наприклад, піднімаються на гору Бланік. Це легендарна гора, в якій дрімають бланіцкіе лицарі, які повинні прийти на допомогу чеському народу в найважчий час. Користуються популярністю і походи на гору Ржіп, також овіяну легендами. Саме на гору Ржіп піднявся праотець Чехи і побачив з неї місце, де влаштується чеський народ. Але, буквально у всіх регіонах країни знайдуться ще безліч легендарних місця, куди люди люблять ходити в новорічні свята ».

Найпопулярнішою новорічної та різдвяної традицією в Чехії вже близько 200 років є традиція надсилати вітальні листівки родичам, друзям, а також своїм діловим партнерам. Однак корінням звичка посилати речовий доказ своєї прихильності до побажання всіляких гараздів йде в глибоке минуле. У стародавньому Єгипті замість листівок, які, як ви розумієте, не існували, посилали священних жуків скарабеїв, виготовлених із золота або дорогоцінних каменів.

Але повернемося до Європи.

Багато приписують першість у винаході друкованої новорічної листівки з побажаннями щастя і здоров'я шотландцям. В Единбурзі в 1841 році комерсант Henry Cole, стомлений щорічним вигадування вітальних листів, вирішив свої привітання друкувати, закликавши на допомогу художника JC Horsley. Незабаром після цього почалося і серійне виробництво листівок, організоване фірмою Raphael Tuck & Sons, дуже швидко поширився на Францію і Росію.

Однак в чеських землях все почалося дещо раніше.

Архівні джерела підтверджують, що перша новорічна листівка в Празі, правда на латинській мові, була надрукована вже в 1605 році. А справжньою чеської новорічної друкованої листівкою можна вважати послання, відправлене в 1827 році успішним підприємцем графом Карелом Хотек. А поштовхом послужила, як завжди, лінь. Вже дуже не хотілося графу, вимушеного виконувати безліч світських обов'язків, в Різдво і напередодні Нового року наносити особисті візити, проявляючи хороший тон.

празької художньої школи Йозефа берглері, який і придумав для нього спеціальні послання, в яких він вибачався за свою особисту відсутність і одночасно висловлював побажання всього найкращого в Новому році. Трохи пізніше на чеських новорічних листівках з'явився напис, що стала раритетом в світі.

На кожному вітальному новорічному посланні красуються дві літери - латинські PF Своєрідну емблему, яку кожен в Чехії вам переведе спочатку на мову дипломатів, тобто на французький, як Pour Féliciter - на щастя, придумав художник Віктор Стретта.

У двадцятому ж столітті новорічні листівки в Чехії стали особливо популярними. Були придумані послання не тільки зроблені з паперу, але і дерев'яні, скляні, керамічні, пряникові, шкіряні, а також пластмасові.

Святкування приходу нового року в Чехії невід'ємно пов'язане з попереднім Різдвом. Тому і вітальні листівки часто відправляють в один день або ж користуються універсальними, які в собі роблять висновок, як побажання до свята Різдва Христового, так і новорічні.

Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК)  Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК) Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря. Там уже 16 років поспіль в передріздвяний час відкривається особлива «Різдвяна пошта Дитятка Ісуса». Кожне послання повірений поштмейстер позначає спеціальною святковою печаткою і відправляє адресату.

«Ця ідея виникла в зв'язку з бажанням запропонувати громадянам нетрадиційну послугу Чеської пошти, яка була б пов'язана з різдвяними святами. Свій інтерес проявили і колекціонери, які збирають спеціальні печатки, що випускаються Чеською поштою в зв'язку з різними подіями. Велику роль у виникненні традиції Різдвяної пошти зіграв і староста Божого Дара », - розповіла нам прес-секретар Чеської пошти березня Селіхарова. Надіслати послання з «небесної пошти» може кожен.

«Різдвяну листівку з наклеєною маркою досить покласти в конверт, і відправити за адресою: Vánoční Ježíšková pošta, 362 62 Boží Dar. На листівку, що знаходиться всередині, поштмейстер пан Смітка поставить спеціальну печатку і відправить адресату, якого напевно таке послання порадує ».

Фото: ЧТК  Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край Фото: ЧТК Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край. Працює він до мозолів на руках, але це дуже приємна праця, адже в кожній листівці побажання здоров'я і щастя.

«Це дуже популярна традиція, з кожним роком до нас приходить все більше і більше послань, але, скільки їх точно ми не можемо сказати. Звичайні листи і листівки ми не вважаємо, а тільки зважуємо. Так що в минулому році було відштампованих 490 кілограм різдвяних поздоровлень ».

Щороку для пошти в містечку Божий Дар художники створюють нові друку.

«На друку цього року зображений засніжене містечко, над яким сяє Віфлеємська зірка, а внизу красується назва міста Божий Дар. Конкурс на різдвяний мотив друку проходить традиційно. Ми звертаємося до різних художників з проханням створити для нас проект, ну, а потім вибирається найкрасивіший мотив. В цьому році друк придумав академічний художник Їржі Рихтаржік, а безпосередньо втілив ідею різьбяр Мілослав Блага ».

А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?

«А в минулому році друк для Божого Дара створила художник Марія Свободова, на штемпелі був зображений хлопчик з овечкою, що символізує Христа».

Хоч і гріх, але багато чеських міста, наприклад, Желєзна Руда, Тржешть, Тржебіч, Трутнов, позаздрили Божого Дару, де щороку вже шістнадцять років поспіль відкривається «небесна пошта», і вирішили під Різдво відкривати свої «філії». Але справжня Різдвяна пошта Дитятка Ісуса тільки одна - Божий Дар.

Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі. Великою популярністю в Чехії користуються і привітання за допомогою SMS-повідомлень. Як і мейли їх відправляють мільйонами. Крім більш-менш оригінальних побажань багато повідомляють рідним або друзям про свої новорічні зобов'язання, наприклад, кинути курити або пити, схуднути, більше займатися спортом, не дивитися дурні передачі по телевізору. Коротше кажучи, все підводять підсумки пролетів року і прагнуть почати нове життя.

Навіть найбільш цинічні люди під Новий рік намагаються дотримуватися вкорінені традиції, адже не дарма кажуть: «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш».

Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?

Звичайно ж, всі намагаються в свято не сваритися, кому ж хочеться потім весь рік жити з зіпсованим настроєм. Ніколи не перуть і не вішають сушитися білизну - це віщує смерть. Одягнутися в новорічну ніч в усі нове, теж звичка, стара, як світ, це віщувало гарний настрій і здоров'я цілий рік, а якщо ще в святкову ніч і кишені грошима набити, то достаток забезпечений. Вважається, що безбідне життя до себе причарує і той, у кого на столі під час першого новорічного обіду був повний чан вареної сочевиці. А ось птицю на обід подавати не рекомендується, щоб щастя не відлетіло.

Ложку гордості, чашку радості, котел успіху, озеро грошей, море щастя, океан здоров'я і величезної, як Всесвіт любові вам бажає Радіо Прага!

Новорічні традиції Чехії

Новорічні свята в Чехії, на відміну від різдвяних, відносяться до числа тих, які обов'язково зазначаються в колі хорошій компанії. Шампанське і феєрверк - обов'язковий атрибут, тим більше що і того і іншого в Чехії предостатньо. Особливо домашні феєрверки, які влаштовують у дворах багатоквартирних будинків, просто з балконів або ж у власних садах, розвага не дешеве і разрешаемое абсолютно всім далеко не завжди. У більшості чеських міст запускати ракети і влаштовувати вогняні водоспади, дозволяється тільки один раз в рік - 31 грудня та 1 січня.

Головний новорічний салют, за традицією, відбувається, звичайно, в Празі в перший день нового року. Цього разу 1 січня 6 годині вечора небо над Прагою розфарбують вогні феєрверку під акомпанемент арій з найвідоміших опер. Артилерійська батарея розміститься на семідесятіметровой баржі, поставленої на якір посередині річки Влтави між Чеховим і Штефаніковим мостом. Самий хороший вид на вогняне видовище відкриється для глядачів з празького Летенского поля.

А якщо ви не дуже боїтеся замерзнути і не страждаєте від морської хвороби, то можете відправитися помилуватися новорічним феєрверком на величезній «драконячої човні». Уже третій рік поспіль Празький клуб човнів-драконів, заснований в 1997 році, влаштовує зимову прогулянку по Влтаві, своєрідною кульмінацією якої стає празький новорічний феєрверк. Але на човні-дракона під час прогулянки вам доведеться, звичайно, і попрацювати, а не тільки споглядати краєвиди навколо. Всім дадуть по весла, щоб гребти під ритмічний бій барабана. «Плаваючий дракон» зовсім не маленький.

«Човен-дракон нагадує відкрите каное. Ніс прикрашений драконячої головою, а корми нагадує хвіст, що повністю відповідає міфології. Довгою така човен 12,5 метрів і вести 250 кілограм, у всьому світі вони традиційно однакові. Попереду барабанщик, який задає ритм, а на кормі рульової », - описує свій човен член клубу човнів-драконів Мартін Кінцевий.

Фото: www Фото: www.czechtourism.com Головною умовою участі є гарний настрій.

А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії? Багато хто звик в Празі відзначати прихід Нового року в гущі натовпу на центральних площах. Розповідає Моніка Чевелова.

«У Празі святкування Нового року виглядає дещо інакше. На центральних площах міста, Вацлавській і Староміської, збирається народ, вони п'ють, танцюють, запускають різні ракети і петарди. У Празі дозволено користуватися піротехнікою тільки в новорічні свята. Саме тому на Вацлавській площі в той момент стає небезпечно. Усюди валяються осколки від розбитих пляшок шампанського і залишки від ракет. В такий час на центральних площах дуже шумно, в очікуванні півночі все танцюють і веселяться ».

Але знайдуться і ті, хто відкидає загальні масові свята, а вважає за краще щось інше, наприклад, північне катання на ковзанах.

«Деякі люди люблять зустрічати Новий рік нетрадиційно. Наприклад, збираються компанією, беруть пляшку шампанського і відправляються на каток, де прямо на льоду і відзначають свято ».

Празький пагорб Петржін  Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори Празький пагорб Петржін Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори.

«Наприклад, піднімаються на гору Бланік. Це легендарна гора, в якій дрімають бланіцкіе лицарі, які повинні прийти на допомогу чеському народу в найважчий час. Користуються популярністю і походи на гору Ржіп, також овіяну легендами. Саме на гору Ржіп піднявся праотець Чехи і побачив з неї місце, де влаштується чеський народ. Але, буквально у всіх регіонах країни знайдуться ще безліч легендарних місця, куди люди люблять ходити в новорічні свята ».

Найпопулярнішою новорічної та різдвяної традицією в Чехії вже близько 200 років є традиція надсилати вітальні листівки родичам, друзям, а також своїм діловим партнерам. Однак корінням звичка посилати речовий доказ своєї прихильності до побажання всіляких гараздів йде в глибоке минуле. У стародавньому Єгипті замість листівок, які, як ви розумієте, не існували, посилали священних жуків скарабеїв, виготовлених із золота або дорогоцінних каменів.

Але повернемося до Європи.

Багато приписують першість у винаході друкованої новорічної листівки з побажаннями щастя і здоров'я шотландцям. В Единбурзі в 1841 році комерсант Henry Cole, стомлений щорічним вигадування вітальних листів, вирішив свої привітання друкувати, закликавши на допомогу художника JC Horsley. Незабаром після цього почалося і серійне виробництво листівок, організоване фірмою Raphael Tuck & Sons, дуже швидко поширився на Францію і Росію.

Однак в чеських землях все почалося дещо раніше.

Архівні джерела підтверджують, що перша новорічна листівка в Празі, правда на латинській мові, була надрукована вже в 1605 році. А справжньою чеської новорічної друкованої листівкою можна вважати послання, відправлене в 1827 році успішним підприємцем графом Карелом Хотек. А поштовхом послужила, як завжди, лінь. Вже дуже не хотілося графу, вимушеного виконувати безліч світських обов'язків, в Різдво і напередодні Нового року наносити особисті візити, проявляючи хороший тон.

празької художньої школи Йозефа берглері, який і придумав для нього спеціальні послання, в яких він вибачався за свою особисту відсутність і одночасно висловлював побажання всього найкращого в Новому році. Трохи пізніше на чеських новорічних листівках з'явився напис, що стала раритетом в світі.

На кожному вітальному новорічному посланні красуються дві літери - латинські PF Своєрідну емблему, яку кожен в Чехії вам переведе спочатку на мову дипломатів, тобто на французький, як Pour Féliciter - на щастя, придумав художник Віктор Стретта.

У двадцятому ж столітті новорічні листівки в Чехії стали особливо популярними. Були придумані послання не тільки зроблені з паперу, але і дерев'яні, скляні, керамічні, пряникові, шкіряні, а також пластмасові.

Святкування приходу нового року в Чехії невід'ємно пов'язане з попереднім Різдвом. Тому і вітальні листівки часто відправляють в один день або ж користуються універсальними, які в собі роблять висновок, як побажання до свята Різдва Христового, так і новорічні.

Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК)  Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК) Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря. Там уже 16 років поспіль в передріздвяний час відкривається особлива «Різдвяна пошта Дитятка Ісуса». Кожне послання повірений поштмейстер позначає спеціальною святковою печаткою і відправляє адресату.

«Ця ідея виникла в зв'язку з бажанням запропонувати громадянам нетрадиційну послугу Чеської пошти, яка була б пов'язана з різдвяними святами. Свій інтерес проявили і колекціонери, які збирають спеціальні печатки, що випускаються Чеською поштою в зв'язку з різними подіями. Велику роль у виникненні традиції Різдвяної пошти зіграв і староста Божого Дара », - розповіла нам прес-секретар Чеської пошти березня Селіхарова. Надіслати послання з «небесної пошти» може кожен.

«Різдвяну листівку з наклеєною маркою досить покласти в конверт, і відправити за адресою: Vánoční Ježíšková pošta, 362 62 Boží Dar. На листівку, що знаходиться всередині, поштмейстер пан Смітка поставить спеціальну печатку і відправить адресату, якого напевно таке послання порадує ».

Фото: ЧТК  Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край Фото: ЧТК Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край. Працює він до мозолів на руках, але це дуже приємна праця, адже в кожній листівці побажання здоров'я і щастя.

«Це дуже популярна традиція, з кожним роком до нас приходить все більше і більше послань, але, скільки їх точно ми не можемо сказати. Звичайні листи і листівки ми не вважаємо, а тільки зважуємо. Так що в минулому році було відштампованих 490 кілограм різдвяних поздоровлень ».

Щороку для пошти в містечку Божий Дар художники створюють нові друку.

«На друку цього року зображений засніжене містечко, над яким сяє Віфлеємська зірка, а внизу красується назва міста Божий Дар. Конкурс на різдвяний мотив друку проходить традиційно. Ми звертаємося до різних художників з проханням створити для нас проект, ну, а потім вибирається найкрасивіший мотив. В цьому році друк придумав академічний художник Їржі Рихтаржік, а безпосередньо втілив ідею різьбяр Мілослав Блага ».

А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?

«А в минулому році друк для Божого Дара створила художник Марія Свободова, на штемпелі був зображений хлопчик з овечкою, що символізує Христа».

Хоч і гріх, але багато чеських міста, наприклад, Желєзна Руда, Тржешть, Тржебіч, Трутнов, позаздрили Божого Дару, де щороку вже шістнадцять років поспіль відкривається «небесна пошта», і вирішили під Різдво відкривати свої «філії». Але справжня Різдвяна пошта Дитятка Ісуса тільки одна - Божий Дар.

Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі. Великою популярністю в Чехії користуються і привітання за допомогою SMS-повідомлень. Як і мейли їх відправляють мільйонами. Крім більш-менш оригінальних побажань багато повідомляють рідним або друзям про свої новорічні зобов'язання, наприклад, кинути курити або пити, схуднути, більше займатися спортом, не дивитися дурні передачі по телевізору. Коротше кажучи, все підводять підсумки пролетів року і прагнуть почати нове життя.

Навіть найбільш цинічні люди під Новий рік намагаються дотримуватися вкорінені традиції, адже не дарма кажуть: «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш».

Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?

Звичайно ж, всі намагаються в свято не сваритися, кому ж хочеться потім весь рік жити з зіпсованим настроєм. Ніколи не перуть і не вішають сушитися білизну - це віщує смерть. Одягнутися в новорічну ніч в усі нове, теж звичка, стара, як світ, це віщувало гарний настрій і здоров'я цілий рік, а якщо ще в святкову ніч і кишені грошима набити, то достаток забезпечений. Вважається, що безбідне життя до себе причарує і той, у кого на столі під час першого новорічного обіду був повний чан вареної сочевиці. А ось птицю на обід подавати не рекомендується, щоб щастя не відлетіло.

Ложку гордості, чашку радості, котел успіху, озеро грошей, море щастя, океан здоров'я і величезної, як Всесвіт любові вам бажає Радіо Прага!

Новорічні традиції Чехії

Новорічні свята в Чехії, на відміну від різдвяних, відносяться до числа тих, які обов'язково зазначаються в колі хорошій компанії. Шампанське і феєрверк - обов'язковий атрибут, тим більше що і того і іншого в Чехії предостатньо. Особливо домашні феєрверки, які влаштовують у дворах багатоквартирних будинків, просто з балконів або ж у власних садах, розвага не дешеве і разрешаемое абсолютно всім далеко не завжди. У більшості чеських міст запускати ракети і влаштовувати вогняні водоспади, дозволяється тільки один раз в рік - 31 грудня та 1 січня.

Головний новорічний салют, за традицією, відбувається, звичайно, в Празі в перший день нового року. Цього разу 1 січня 6 годині вечора небо над Прагою розфарбують вогні феєрверку під акомпанемент арій з найвідоміших опер. Артилерійська батарея розміститься на семідесятіметровой баржі, поставленої на якір посередині річки Влтави між Чеховим і Штефаніковим мостом. Самий хороший вид на вогняне видовище відкриється для глядачів з празького Летенского поля.

А якщо ви не дуже боїтеся замерзнути і не страждаєте від морської хвороби, то можете відправитися помилуватися новорічним феєрверком на величезній «драконячої човні». Уже третій рік поспіль Празький клуб човнів-драконів, заснований в 1997 році, влаштовує зимову прогулянку по Влтаві, своєрідною кульмінацією якої стає празький новорічний феєрверк. Але на човні-дракона під час прогулянки вам доведеться, звичайно, і попрацювати, а не тільки споглядати краєвиди навколо. Всім дадуть по весла, щоб гребти під ритмічний бій барабана. «Плаваючий дракон» зовсім не маленький.

«Човен-дракон нагадує відкрите каное. Ніс прикрашений драконячої головою, а корми нагадує хвіст, що повністю відповідає міфології. Довгою така човен 12,5 метрів і вести 250 кілограм, у всьому світі вони традиційно однакові. Попереду барабанщик, який задає ритм, а на кормі рульової », - описує свій човен член клубу човнів-драконів Мартін Кінцевий.

Фото: www Фото: www.czechtourism.com Головною умовою участі є гарний настрій.

А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії? Багато хто звик в Празі відзначати прихід Нового року в гущі натовпу на центральних площах. Розповідає Моніка Чевелова.

«У Празі святкування Нового року виглядає дещо інакше. На центральних площах міста, Вацлавській і Староміської, збирається народ, вони п'ють, танцюють, запускають різні ракети і петарди. У Празі дозволено користуватися піротехнікою тільки в новорічні свята. Саме тому на Вацлавській площі в той момент стає небезпечно. Усюди валяються осколки від розбитих пляшок шампанського і залишки від ракет. В такий час на центральних площах дуже шумно, в очікуванні півночі все танцюють і веселяться ».

Але знайдуться і ті, хто відкидає загальні масові свята, а вважає за краще щось інше, наприклад, північне катання на ковзанах.

«Деякі люди люблять зустрічати Новий рік нетрадиційно. Наприклад, збираються компанією, беруть пляшку шампанського і відправляються на каток, де прямо на льоду і відзначають свято ».

Празький пагорб Петржін  Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори Празький пагорб Петржін Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори.

«Наприклад, піднімаються на гору Бланік. Це легендарна гора, в якій дрімають бланіцкіе лицарі, які повинні прийти на допомогу чеському народу в найважчий час. Користуються популярністю і походи на гору Ржіп, також овіяну легендами. Саме на гору Ржіп піднявся праотець Чехи і побачив з неї місце, де влаштується чеський народ. Але, буквально у всіх регіонах країни знайдуться ще безліч легендарних місця, куди люди люблять ходити в новорічні свята ».

Найпопулярнішою новорічної та різдвяної традицією в Чехії вже близько 200 років є традиція надсилати вітальні листівки родичам, друзям, а також своїм діловим партнерам. Однак корінням звичка посилати речовий доказ своєї прихильності до побажання всіляких гараздів йде в глибоке минуле. У стародавньому Єгипті замість листівок, які, як ви розумієте, не існували, посилали священних жуків скарабеїв, виготовлених із золота або дорогоцінних каменів.

Але повернемося до Європи.

Багато приписують першість у винаході друкованої новорічної листівки з побажаннями щастя і здоров'я шотландцям. В Единбурзі в 1841 році комерсант Henry Cole, стомлений щорічним вигадування вітальних листів, вирішив свої привітання друкувати, закликавши на допомогу художника JC Horsley. Незабаром після цього почалося і серійне виробництво листівок, організоване фірмою Raphael Tuck & Sons, дуже швидко поширився на Францію і Росію.

Однак в чеських землях все почалося дещо раніше.

Архівні джерела підтверджують, що перша новорічна листівка в Празі, правда на латинській мові, була надрукована вже в 1605 році. А справжньою чеської новорічної друкованої листівкою можна вважати послання, відправлене в 1827 році успішним підприємцем графом Карелом Хотек. А поштовхом послужила, як завжди, лінь. Вже дуже не хотілося графу, вимушеного виконувати безліч світських обов'язків, в Різдво і напередодні Нового року наносити особисті візити, проявляючи хороший тон.

празької художньої школи Йозефа берглері, який і придумав для нього спеціальні послання, в яких він вибачався за свою особисту відсутність і одночасно висловлював побажання всього найкращого в Новому році. Трохи пізніше на чеських новорічних листівках з'явився напис, що стала раритетом в світі.

На кожному вітальному новорічному посланні красуються дві літери - латинські PF Своєрідну емблему, яку кожен в Чехії вам переведе спочатку на мову дипломатів, тобто на французький, як Pour Féliciter - на щастя, придумав художник Віктор Стретта.

У двадцятому ж столітті новорічні листівки в Чехії стали особливо популярними. Були придумані послання не тільки зроблені з паперу, але і дерев'яні, скляні, керамічні, пряникові, шкіряні, а також пластмасові.

Святкування приходу нового року в Чехії невід'ємно пов'язане з попереднім Різдвом. Тому і вітальні листівки часто відправляють в один день або ж користуються універсальними, які в собі роблять висновок, як побажання до свята Різдва Христового, так і новорічні.

Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК)  Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК) Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря. Там уже 16 років поспіль в передріздвяний час відкривається особлива «Різдвяна пошта Дитятка Ісуса». Кожне послання повірений поштмейстер позначає спеціальною святковою печаткою і відправляє адресату.

«Ця ідея виникла в зв'язку з бажанням запропонувати громадянам нетрадиційну послугу Чеської пошти, яка була б пов'язана з різдвяними святами. Свій інтерес проявили і колекціонери, які збирають спеціальні печатки, що випускаються Чеською поштою в зв'язку з різними подіями. Велику роль у виникненні традиції Різдвяної пошти зіграв і староста Божого Дара », - розповіла нам прес-секретар Чеської пошти березня Селіхарова. Надіслати послання з «небесної пошти» може кожен.

«Різдвяну листівку з наклеєною маркою досить покласти в конверт, і відправити за адресою: Vánoční Ježíšková pošta, 362 62 Boží Dar. На листівку, що знаходиться всередині, поштмейстер пан Смітка поставить спеціальну печатку і відправить адресату, якого напевно таке послання порадує ».

Фото: ЧТК  Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край Фото: ЧТК Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край. Працює він до мозолів на руках, але це дуже приємна праця, адже в кожній листівці побажання здоров'я і щастя.

«Це дуже популярна традиція, з кожним роком до нас приходить все більше і більше послань, але, скільки їх точно ми не можемо сказати. Звичайні листи і листівки ми не вважаємо, а тільки зважуємо. Так що в минулому році було відштампованих 490 кілограм різдвяних поздоровлень ».

Щороку для пошти в містечку Божий Дар художники створюють нові друку.

«На друку цього року зображений засніжене містечко, над яким сяє Віфлеємська зірка, а внизу красується назва міста Божий Дар. Конкурс на різдвяний мотив друку проходить традиційно. Ми звертаємося до різних художників з проханням створити для нас проект, ну, а потім вибирається найкрасивіший мотив. В цьому році друк придумав академічний художник Їржі Рихтаржік, а безпосередньо втілив ідею різьбяр Мілослав Блага ».

А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?

«А в минулому році друк для Божого Дара створила художник Марія Свободова, на штемпелі був зображений хлопчик з овечкою, що символізує Христа».

Хоч і гріх, але багато чеських міста, наприклад, Желєзна Руда, Тржешть, Тржебіч, Трутнов, позаздрили Божого Дару, де щороку вже шістнадцять років поспіль відкривається «небесна пошта», і вирішили під Різдво відкривати свої «філії». Але справжня Різдвяна пошта Дитятка Ісуса тільки одна - Божий Дар.

Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі. Великою популярністю в Чехії користуються і привітання за допомогою SMS-повідомлень. Як і мейли їх відправляють мільйонами. Крім більш-менш оригінальних побажань багато повідомляють рідним або друзям про свої новорічні зобов'язання, наприклад, кинути курити або пити, схуднути, більше займатися спортом, не дивитися дурні передачі по телевізору. Коротше кажучи, все підводять підсумки пролетів року і прагнуть почати нове життя.

Навіть найбільш цинічні люди під Новий рік намагаються дотримуватися вкорінені традиції, адже не дарма кажуть: «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш».

Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?

Звичайно ж, всі намагаються в свято не сваритися, кому ж хочеться потім весь рік жити з зіпсованим настроєм. Ніколи не перуть і не вішають сушитися білизну - це віщує смерть. Одягнутися в новорічну ніч в усі нове, теж звичка, стара, як світ, це віщувало гарний настрій і здоров'я цілий рік, а якщо ще в святкову ніч і кишені грошима набити, то достаток забезпечений. Вважається, що безбідне життя до себе причарує і той, у кого на столі під час першого новорічного обіду був повний чан вареної сочевиці. А ось птицю на обід подавати не рекомендується, щоб щастя не відлетіло.

Ложку гордості, чашку радості, котел успіху, озеро грошей, море щастя, океан здоров'я і величезної, як Всесвіт любові вам бажає Радіо Прага!

Новорічні традиції Чехії

Новорічні свята в Чехії, на відміну від різдвяних, відносяться до числа тих, які обов'язково зазначаються в колі хорошій компанії. Шампанське і феєрверк - обов'язковий атрибут, тим більше що і того і іншого в Чехії предостатньо. Особливо домашні феєрверки, які влаштовують у дворах багатоквартирних будинків, просто з балконів або ж у власних садах, розвага не дешеве і разрешаемое абсолютно всім далеко не завжди. У більшості чеських міст запускати ракети і влаштовувати вогняні водоспади, дозволяється тільки один раз в рік - 31 грудня та 1 січня.

Головний новорічний салют, за традицією, відбувається, звичайно, в Празі в перший день нового року. Цього разу 1 січня 6 годині вечора небо над Прагою розфарбують вогні феєрверку під акомпанемент арій з найвідоміших опер. Артилерійська батарея розміститься на семідесятіметровой баржі, поставленої на якір посередині річки Влтави між Чеховим і Штефаніковим мостом. Самий хороший вид на вогняне видовище відкриється для глядачів з празького Летенского поля.

А якщо ви не дуже боїтеся замерзнути і не страждаєте від морської хвороби, то можете відправитися помилуватися новорічним феєрверком на величезній «драконячої човні». Уже третій рік поспіль Празький клуб човнів-драконів, заснований в 1997 році, влаштовує зимову прогулянку по Влтаві, своєрідною кульмінацією якої стає празький новорічний феєрверк. Але на човні-дракона під час прогулянки вам доведеться, звичайно, і попрацювати, а не тільки споглядати краєвиди навколо. Всім дадуть по весла, щоб гребти під ритмічний бій барабана. «Плаваючий дракон» зовсім не маленький.

«Човен-дракон нагадує відкрите каное. Ніс прикрашений драконячої головою, а корми нагадує хвіст, що повністю відповідає міфології. Довгою така човен 12,5 метрів і вести 250 кілограм, у всьому світі вони традиційно однакові. Попереду барабанщик, який задає ритм, а на кормі рульової », - описує свій човен член клубу човнів-драконів Мартін Кінцевий.

Фото: www Фото: www.czechtourism.com Головною умовою участі є гарний настрій.

А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії? Багато хто звик в Празі відзначати прихід Нового року в гущі натовпу на центральних площах. Розповідає Моніка Чевелова.

«У Празі святкування Нового року виглядає дещо інакше. На центральних площах міста, Вацлавській і Староміської, збирається народ, вони п'ють, танцюють, запускають різні ракети і петарди. У Празі дозволено користуватися піротехнікою тільки в новорічні свята. Саме тому на Вацлавській площі в той момент стає небезпечно. Усюди валяються осколки від розбитих пляшок шампанського і залишки від ракет. В такий час на центральних площах дуже шумно, в очікуванні півночі все танцюють і веселяться ».

Але знайдуться і ті, хто відкидає загальні масові свята, а вважає за краще щось інше, наприклад, північне катання на ковзанах.

«Деякі люди люблять зустрічати Новий рік нетрадиційно. Наприклад, збираються компанією, беруть пляшку шампанського і відправляються на каток, де прямо на льоду і відзначають свято ».

Празький пагорб Петржін  Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори Празький пагорб Петржін Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори.

«Наприклад, піднімаються на гору Бланік. Це легендарна гора, в якій дрімають бланіцкіе лицарі, які повинні прийти на допомогу чеському народу в найважчий час. Користуються популярністю і походи на гору Ржіп, також овіяну легендами. Саме на гору Ржіп піднявся праотець Чехи і побачив з неї місце, де влаштується чеський народ. Але, буквально у всіх регіонах країни знайдуться ще безліч легендарних місця, куди люди люблять ходити в новорічні свята ».

Найпопулярнішою новорічної та різдвяної традицією в Чехії вже близько 200 років є традиція надсилати вітальні листівки родичам, друзям, а також своїм діловим партнерам. Однак корінням звичка посилати речовий доказ своєї прихильності до побажання всіляких гараздів йде в глибоке минуле. У стародавньому Єгипті замість листівок, які, як ви розумієте, не існували, посилали священних жуків скарабеїв, виготовлених із золота або дорогоцінних каменів.

Але повернемося до Європи.

Багато приписують першість у винаході друкованої новорічної листівки з побажаннями щастя і здоров'я шотландцям. В Единбурзі в 1841 році комерсант Henry Cole, стомлений щорічним вигадування вітальних листів, вирішив свої привітання друкувати, закликавши на допомогу художника JC Horsley. Незабаром після цього почалося і серійне виробництво листівок, організоване фірмою Raphael Tuck & Sons, дуже швидко поширився на Францію і Росію.

Однак в чеських землях все почалося дещо раніше.

Архівні джерела підтверджують, що перша новорічна листівка в Празі, правда на латинській мові, була надрукована вже в 1605 році. А справжньою чеської новорічної друкованої листівкою можна вважати послання, відправлене в 1827 році успішним підприємцем графом Карелом Хотек. А поштовхом послужила, як завжди, лінь. Вже дуже не хотілося графу, вимушеного виконувати безліч світських обов'язків, в Різдво і напередодні Нового року наносити особисті візити, проявляючи хороший тон.

празької художньої школи Йозефа берглері, який і придумав для нього спеціальні послання, в яких він вибачався за свою особисту відсутність і одночасно висловлював побажання всього найкращого в Новому році. Трохи пізніше на чеських новорічних листівках з'явився напис, що стала раритетом в світі.

На кожному вітальному новорічному посланні красуються дві літери - латинські PF Своєрідну емблему, яку кожен в Чехії вам переведе спочатку на мову дипломатів, тобто на французький, як Pour Féliciter - на щастя, придумав художник Віктор Стретта.

У двадцятому ж столітті новорічні листівки в Чехії стали особливо популярними. Були придумані послання не тільки зроблені з паперу, але і дерев'яні, скляні, керамічні, пряникові, шкіряні, а також пластмасові.

Святкування приходу нового року в Чехії невід'ємно пов'язане з попереднім Різдвом. Тому і вітальні листівки часто відправляють в один день або ж користуються універсальними, які в собі роблять висновок, як побажання до свята Різдва Христового, так і новорічні.

Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК)  Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК) Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря. Там уже 16 років поспіль в передріздвяний час відкривається особлива «Різдвяна пошта Дитятка Ісуса». Кожне послання повірений поштмейстер позначає спеціальною святковою печаткою і відправляє адресату.

«Ця ідея виникла в зв'язку з бажанням запропонувати громадянам нетрадиційну послугу Чеської пошти, яка була б пов'язана з різдвяними святами. Свій інтерес проявили і колекціонери, які збирають спеціальні печатки, що випускаються Чеською поштою в зв'язку з різними подіями. Велику роль у виникненні традиції Різдвяної пошти зіграв і староста Божого Дара », - розповіла нам прес-секретар Чеської пошти березня Селіхарова. Надіслати послання з «небесної пошти» може кожен.

«Різдвяну листівку з наклеєною маркою досить покласти в конверт, і відправити за адресою: Vánoční Ježíšková pošta, 362 62 Boží Dar. На листівку, що знаходиться всередині, поштмейстер пан Смітка поставить спеціальну печатку і відправить адресату, якого напевно таке послання порадує ».

Фото: ЧТК  Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край Фото: ЧТК Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край. Працює він до мозолів на руках, але це дуже приємна праця, адже в кожній листівці побажання здоров'я і щастя.

«Це дуже популярна традиція, з кожним роком до нас приходить все більше і більше послань, але, скільки їх точно ми не можемо сказати. Звичайні листи і листівки ми не вважаємо, а тільки зважуємо. Так що в минулому році було відштампованих 490 кілограм різдвяних поздоровлень ».

Щороку для пошти в містечку Божий Дар художники створюють нові друку.

«На друку цього року зображений засніжене містечко, над яким сяє Віфлеємська зірка, а внизу красується назва міста Божий Дар. Конкурс на різдвяний мотив друку проходить традиційно. Ми звертаємося до різних художників з проханням створити для нас проект, ну, а потім вибирається найкрасивіший мотив. В цьому році друк придумав академічний художник Їржі Рихтаржік, а безпосередньо втілив ідею різьбяр Мілослав Блага ».

А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?

«А в минулому році друк для Божого Дара створила художник Марія Свободова, на штемпелі був зображений хлопчик з овечкою, що символізує Христа».

Хоч і гріх, але багато чеських міста, наприклад, Желєзна Руда, Тржешть, Тржебіч, Трутнов, позаздрили Божого Дару, де щороку вже шістнадцять років поспіль відкривається «небесна пошта», і вирішили під Різдво відкривати свої «філії». Але справжня Різдвяна пошта Дитятка Ісуса тільки одна - Божий Дар.

Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі. Великою популярністю в Чехії користуються і привітання за допомогою SMS-повідомлень. Як і мейли їх відправляють мільйонами. Крім більш-менш оригінальних побажань багато повідомляють рідним або друзям про свої новорічні зобов'язання, наприклад, кинути курити або пити, схуднути, більше займатися спортом, не дивитися дурні передачі по телевізору. Коротше кажучи, все підводять підсумки пролетів року і прагнуть почати нове життя.

Навіть найбільш цинічні люди під Новий рік намагаються дотримуватися вкорінені традиції, адже не дарма кажуть: «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш».

Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?

Звичайно ж, всі намагаються в свято не сваритися, кому ж хочеться потім весь рік жити з зіпсованим настроєм. Ніколи не перуть і не вішають сушитися білизну - це віщує смерть. Одягнутися в новорічну ніч в усі нове, теж звичка, стара, як світ, це віщувало гарний настрій і здоров'я цілий рік, а якщо ще в святкову ніч і кишені грошима набити, то достаток забезпечений. Вважається, що безбідне життя до себе причарує і той, у кого на столі під час першого новорічного обіду був повний чан вареної сочевиці. А ось птицю на обід подавати не рекомендується, щоб щастя не відлетіло.

Ложку гордості, чашку радості, котел успіху, озеро грошей, море щастя, океан здоров'я і величезної, як Всесвіт любові вам бажає Радіо Прага!

Новорічні традиції Чехії

Новорічні свята в Чехії, на відміну від різдвяних, відносяться до числа тих, які обов'язково зазначаються в колі хорошій компанії. Шампанське і феєрверк - обов'язковий атрибут, тим більше що і того і іншого в Чехії предостатньо. Особливо домашні феєрверки, які влаштовують у дворах багатоквартирних будинків, просто з балконів або ж у власних садах, розвага не дешеве і разрешаемое абсолютно всім далеко не завжди. У більшості чеських міст запускати ракети і влаштовувати вогняні водоспади, дозволяється тільки один раз в рік - 31 грудня та 1 січня.

Головний новорічний салют, за традицією, відбувається, звичайно, в Празі в перший день нового року. Цього разу 1 січня 6 годині вечора небо над Прагою розфарбують вогні феєрверку під акомпанемент арій з найвідоміших опер. Артилерійська батарея розміститься на семідесятіметровой баржі, поставленої на якір посередині річки Влтави між Чеховим і Штефаніковим мостом. Самий хороший вид на вогняне видовище відкриється для глядачів з празького Летенского поля.

А якщо ви не дуже боїтеся замерзнути і не страждаєте від морської хвороби, то можете відправитися помилуватися новорічним феєрверком на величезній «драконячої човні». Уже третій рік поспіль Празький клуб човнів-драконів, заснований в 1997 році, влаштовує зимову прогулянку по Влтаві, своєрідною кульмінацією якої стає празький новорічний феєрверк. Але на човні-дракона під час прогулянки вам доведеться, звичайно, і попрацювати, а не тільки споглядати краєвиди навколо. Всім дадуть по весла, щоб гребти під ритмічний бій барабана. «Плаваючий дракон» зовсім не маленький.

«Човен-дракон нагадує відкрите каное. Ніс прикрашений драконячої головою, а корми нагадує хвіст, що повністю відповідає міфології. Довгою така човен 12,5 метрів і вести 250 кілограм, у всьому світі вони традиційно однакові. Попереду барабанщик, який задає ритм, а на кормі рульової », - описує свій човен член клубу човнів-драконів Мартін Кінцевий.

Фото: www Фото: www.czechtourism.com Головною умовою участі є гарний настрій.

А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії? Багато хто звик в Празі відзначати прихід Нового року в гущі натовпу на центральних площах. Розповідає Моніка Чевелова.

«У Празі святкування Нового року виглядає дещо інакше. На центральних площах міста, Вацлавській і Староміської, збирається народ, вони п'ють, танцюють, запускають різні ракети і петарди. У Празі дозволено користуватися піротехнікою тільки в новорічні свята. Саме тому на Вацлавській площі в той момент стає небезпечно. Усюди валяються осколки від розбитих пляшок шампанського і залишки від ракет. В такий час на центральних площах дуже шумно, в очікуванні півночі все танцюють і веселяться ».

Але знайдуться і ті, хто відкидає загальні масові свята, а вважає за краще щось інше, наприклад, північне катання на ковзанах.

«Деякі люди люблять зустрічати Новий рік нетрадиційно. Наприклад, збираються компанією, беруть пляшку шампанського і відправляються на каток, де прямо на льоду і відзначають свято ».

Празький пагорб Петржін  Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори Празький пагорб Петржін Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори.

«Наприклад, піднімаються на гору Бланік. Це легендарна гора, в якій дрімають бланіцкіе лицарі, які повинні прийти на допомогу чеському народу в найважчий час. Користуються популярністю і походи на гору Ржіп, також овіяну легендами. Саме на гору Ржіп піднявся праотець Чехи і побачив з неї місце, де влаштується чеський народ. Але, буквально у всіх регіонах країни знайдуться ще безліч легендарних місця, куди люди люблять ходити в новорічні свята ».

Найпопулярнішою новорічної та різдвяної традицією в Чехії вже близько 200 років є традиція надсилати вітальні листівки родичам, друзям, а також своїм діловим партнерам. Однак корінням звичка посилати речовий доказ своєї прихильності до побажання всіляких гараздів йде в глибоке минуле. У стародавньому Єгипті замість листівок, які, як ви розумієте, не існували, посилали священних жуків скарабеїв, виготовлених із золота або дорогоцінних каменів.

Але повернемося до Європи.

Багато приписують першість у винаході друкованої новорічної листівки з побажаннями щастя і здоров'я шотландцям. В Единбурзі в 1841 році комерсант Henry Cole, стомлений щорічним вигадування вітальних листів, вирішив свої привітання друкувати, закликавши на допомогу художника JC Horsley. Незабаром після цього почалося і серійне виробництво листівок, організоване фірмою Raphael Tuck & Sons, дуже швидко поширився на Францію і Росію.

Однак в чеських землях все почалося дещо раніше.

Архівні джерела підтверджують, що перша новорічна листівка в Празі, правда на латинській мові, була надрукована вже в 1605 році. А справжньою чеської новорічної друкованої листівкою можна вважати послання, відправлене в 1827 році успішним підприємцем графом Карелом Хотек. А поштовхом послужила, як завжди, лінь. Вже дуже не хотілося графу, вимушеного виконувати безліч світських обов'язків, в Різдво і напередодні Нового року наносити особисті візити, проявляючи хороший тон.

празької художньої школи Йозефа берглері, який і придумав для нього спеціальні послання, в яких він вибачався за свою особисту відсутність і одночасно висловлював побажання всього найкращого в Новому році. Трохи пізніше на чеських новорічних листівках з'явився напис, що стала раритетом в світі.

На кожному вітальному новорічному посланні красуються дві літери - латинські PF Своєрідну емблему, яку кожен в Чехії вам переведе спочатку на мову дипломатів, тобто на французький, як Pour Féliciter - на щастя, придумав художник Віктор Стретта.

У двадцятому ж столітті новорічні листівки в Чехії стали особливо популярними. Були придумані послання не тільки зроблені з паперу, але і дерев'яні, скляні, керамічні, пряникові, шкіряні, а також пластмасові.

Святкування приходу нового року в Чехії невід'ємно пов'язане з попереднім Різдвом. Тому і вітальні листівки часто відправляють в один день або ж користуються універсальними, які в собі роблять висновок, як побажання до свята Різдва Христового, так і новорічні.

Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК)  Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК) Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря. Там уже 16 років поспіль в передріздвяний час відкривається особлива «Різдвяна пошта Дитятка Ісуса». Кожне послання повірений поштмейстер позначає спеціальною святковою печаткою і відправляє адресату.

«Ця ідея виникла в зв'язку з бажанням запропонувати громадянам нетрадиційну послугу Чеської пошти, яка була б пов'язана з різдвяними святами. Свій інтерес проявили і колекціонери, які збирають спеціальні печатки, що випускаються Чеською поштою в зв'язку з різними подіями. Велику роль у виникненні традиції Різдвяної пошти зіграв і староста Божого Дара », - розповіла нам прес-секретар Чеської пошти березня Селіхарова. Надіслати послання з «небесної пошти» може кожен.

«Різдвяну листівку з наклеєною маркою досить покласти в конверт, і відправити за адресою: Vánoční Ježíšková pošta, 362 62 Boží Dar. На листівку, що знаходиться всередині, поштмейстер пан Смітка поставить спеціальну печатку і відправить адресату, якого напевно таке послання порадує ».

Фото: ЧТК  Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край Фото: ЧТК Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край. Працює він до мозолів на руках, але це дуже приємна праця, адже в кожній листівці побажання здоров'я і щастя.

«Це дуже популярна традиція, з кожним роком до нас приходить все більше і більше послань, але, скільки їх точно ми не можемо сказати. Звичайні листи і листівки ми не вважаємо, а тільки зважуємо. Так що в минулому році було відштампованих 490 кілограм різдвяних поздоровлень ».

Щороку для пошти в містечку Божий Дар художники створюють нові друку.

«На друку цього року зображений засніжене містечко, над яким сяє Віфлеємська зірка, а внизу красується назва міста Божий Дар. Конкурс на різдвяний мотив друку проходить традиційно. Ми звертаємося до різних художників з проханням створити для нас проект, ну, а потім вибирається найкрасивіший мотив. В цьому році друк придумав академічний художник Їржі Рихтаржік, а безпосередньо втілив ідею різьбяр Мілослав Блага ».

А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?

«А в минулому році друк для Божого Дара створила художник Марія Свободова, на штемпелі був зображений хлопчик з овечкою, що символізує Христа».

Хоч і гріх, але багато чеських міста, наприклад, Желєзна Руда, Тржешть, Тржебіч, Трутнов, позаздрили Божого Дару, де щороку вже шістнадцять років поспіль відкривається «небесна пошта», і вирішили під Різдво відкривати свої «філії». Але справжня Різдвяна пошта Дитятка Ісуса тільки одна - Божий Дар.

Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі. Великою популярністю в Чехії користуються і привітання за допомогою SMS-повідомлень. Як і мейли їх відправляють мільйонами. Крім більш-менш оригінальних побажань багато повідомляють рідним або друзям про свої новорічні зобов'язання, наприклад, кинути курити або пити, схуднути, більше займатися спортом, не дивитися дурні передачі по телевізору. Коротше кажучи, все підводять підсумки пролетів року і прагнуть почати нове життя.

Навіть найбільш цинічні люди під Новий рік намагаються дотримуватися вкорінені традиції, адже не дарма кажуть: «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш».

Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?

Звичайно ж, всі намагаються в свято не сваритися, кому ж хочеться потім весь рік жити з зіпсованим настроєм. Ніколи не перуть і не вішають сушитися білизну - це віщує смерть. Одягнутися в новорічну ніч в усі нове, теж звичка, стара, як світ, це віщувало гарний настрій і здоров'я цілий рік, а якщо ще в святкову ніч і кишені грошима набити, то достаток забезпечений. Вважається, що безбідне життя до себе причарує і той, у кого на столі під час першого новорічного обіду був повний чан вареної сочевиці. А ось птицю на обід подавати не рекомендується, щоб щастя не відлетіло.

Ложку гордості, чашку радості, котел успіху, озеро грошей, море щастя, океан здоров'я і величезної, як Всесвіт любові вам бажає Радіо Прага!

Новорічні традиції Чехії

Новорічні свята в Чехії, на відміну від різдвяних, відносяться до числа тих, які обов'язково зазначаються в колі хорошій компанії. Шампанське і феєрверк - обов'язковий атрибут, тим більше що і того і іншого в Чехії предостатньо. Особливо домашні феєрверки, які влаштовують у дворах багатоквартирних будинків, просто з балконів або ж у власних садах, розвага не дешеве і разрешаемое абсолютно всім далеко не завжди. У більшості чеських міст запускати ракети і влаштовувати вогняні водоспади, дозволяється тільки один раз в рік - 31 грудня та 1 січня.

Головний новорічний салют, за традицією, відбувається, звичайно, в Празі в перший день нового року. Цього разу 1 січня 6 годині вечора небо над Прагою розфарбують вогні феєрверку під акомпанемент арій з найвідоміших опер. Артилерійська батарея розміститься на семідесятіметровой баржі, поставленої на якір посередині річки Влтави між Чеховим і Штефаніковим мостом. Самий хороший вид на вогняне видовище відкриється для глядачів з празького Летенского поля.

А якщо ви не дуже боїтеся замерзнути і не страждаєте від морської хвороби, то можете відправитися помилуватися новорічним феєрверком на величезній «драконячої човні». Уже третій рік поспіль Празький клуб човнів-драконів, заснований в 1997 році, влаштовує зимову прогулянку по Влтаві, своєрідною кульмінацією якої стає празький новорічний феєрверк. Але на човні-дракона під час прогулянки вам доведеться, звичайно, і попрацювати, а не тільки споглядати краєвиди навколо. Всім дадуть по весла, щоб гребти під ритмічний бій барабана. «Плаваючий дракон» зовсім не маленький.

«Човен-дракон нагадує відкрите каное. Ніс прикрашений драконячої головою, а корми нагадує хвіст, що повністю відповідає міфології. Довгою така човен 12,5 метрів і вести 250 кілограм, у всьому світі вони традиційно однакові. Попереду барабанщик, який задає ритм, а на кормі рульової », - описує свій човен член клубу човнів-драконів Мартін Кінцевий.

Фото: www Фото: www.czechtourism.com Головною умовою участі є гарний настрій.

А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії? Багато хто звик в Празі відзначати прихід Нового року в гущі натовпу на центральних площах. Розповідає Моніка Чевелова.

«У Празі святкування Нового року виглядає дещо інакше. На центральних площах міста, Вацлавській і Староміської, збирається народ, вони п'ють, танцюють, запускають різні ракети і петарди. У Празі дозволено користуватися піротехнікою тільки в новорічні свята. Саме тому на Вацлавській площі в той момент стає небезпечно. Усюди валяються осколки від розбитих пляшок шампанського і залишки від ракет. В такий час на центральних площах дуже шумно, в очікуванні півночі все танцюють і веселяться ».

Але знайдуться і ті, хто відкидає загальні масові свята, а вважає за краще щось інше, наприклад, північне катання на ковзанах.

«Деякі люди люблять зустрічати Новий рік нетрадиційно. Наприклад, збираються компанією, беруть пляшку шампанського і відправляються на каток, де прямо на льоду і відзначають свято ».

Празький пагорб Петржін  Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори Празький пагорб Петржін Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори.

«Наприклад, піднімаються на гору Бланік. Це легендарна гора, в якій дрімають бланіцкіе лицарі, які повинні прийти на допомогу чеському народу в найважчий час. Користуються популярністю і походи на гору Ржіп, також овіяну легендами. Саме на гору Ржіп піднявся праотець Чехи і побачив з неї місце, де влаштується чеський народ. Але, буквально у всіх регіонах країни знайдуться ще безліч легендарних місця, куди люди люблять ходити в новорічні свята ».

Найпопулярнішою новорічної та різдвяної традицією в Чехії вже близько 200 років є традиція надсилати вітальні листівки родичам, друзям, а також своїм діловим партнерам. Однак корінням звичка посилати речовий доказ своєї прихильності до побажання всіляких гараздів йде в глибоке минуле. У стародавньому Єгипті замість листівок, які, як ви розумієте, не існували, посилали священних жуків скарабеїв, виготовлених із золота або дорогоцінних каменів.

Але повернемося до Європи.

Багато приписують першість у винаході друкованої новорічної листівки з побажаннями щастя і здоров'я шотландцям. В Единбурзі в 1841 році комерсант Henry Cole, стомлений щорічним вигадування вітальних листів, вирішив свої привітання друкувати, закликавши на допомогу художника JC Horsley. Незабаром після цього почалося і серійне виробництво листівок, організоване фірмою Raphael Tuck & Sons, дуже швидко поширився на Францію і Росію.

Однак в чеських землях все почалося дещо раніше.

Архівні джерела підтверджують, що перша новорічна листівка в Празі, правда на латинській мові, була надрукована вже в 1605 році. А справжньою чеської новорічної друкованої листівкою можна вважати послання, відправлене в 1827 році успішним підприємцем графом Карелом Хотек. А поштовхом послужила, як завжди, лінь. Вже дуже не хотілося графу, вимушеного виконувати безліч світських обов'язків, в Різдво і напередодні Нового року наносити особисті візити, проявляючи хороший тон.

празької художньої школи Йозефа берглері, який і придумав для нього спеціальні послання, в яких він вибачався за свою особисту відсутність і одночасно висловлював побажання всього найкращого в Новому році. Трохи пізніше на чеських новорічних листівках з'явився напис, що стала раритетом в світі.

На кожному вітальному новорічному посланні красуються дві літери - латинські PF Своєрідну емблему, яку кожен в Чехії вам переведе спочатку на мову дипломатів, тобто на французький, як Pour Féliciter - на щастя, придумав художник Віктор Стретта.

У двадцятому ж столітті новорічні листівки в Чехії стали особливо популярними. Були придумані послання не тільки зроблені з паперу, але і дерев'яні, скляні, керамічні, пряникові, шкіряні, а також пластмасові.

Святкування приходу нового року в Чехії невід'ємно пов'язане з попереднім Різдвом. Тому і вітальні листівки часто відправляють в один день або ж користуються універсальними, які в собі роблять висновок, як побажання до свята Різдва Христового, так і новорічні.

Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК)  Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК) Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря. Там уже 16 років поспіль в передріздвяний час відкривається особлива «Різдвяна пошта Дитятка Ісуса». Кожне послання повірений поштмейстер позначає спеціальною святковою печаткою і відправляє адресату.

«Ця ідея виникла в зв'язку з бажанням запропонувати громадянам нетрадиційну послугу Чеської пошти, яка була б пов'язана з різдвяними святами. Свій інтерес проявили і колекціонери, які збирають спеціальні печатки, що випускаються Чеською поштою в зв'язку з різними подіями. Велику роль у виникненні традиції Різдвяної пошти зіграв і староста Божого Дара », - розповіла нам прес-секретар Чеської пошти березня Селіхарова. Надіслати послання з «небесної пошти» може кожен.

«Різдвяну листівку з наклеєною маркою досить покласти в конверт, і відправити за адресою: Vánoční Ježíšková pošta, 362 62 Boží Dar. На листівку, що знаходиться всередині, поштмейстер пан Смітка поставить спеціальну печатку і відправить адресату, якого напевно таке послання порадує ».

Фото: ЧТК  Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край Фото: ЧТК Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край. Працює він до мозолів на руках, але це дуже приємна праця, адже в кожній листівці побажання здоров'я і щастя.

«Це дуже популярна традиція, з кожним роком до нас приходить все більше і більше послань, але, скільки їх точно ми не можемо сказати. Звичайні листи і листівки ми не вважаємо, а тільки зважуємо. Так що в минулому році було відштампованих 490 кілограм різдвяних поздоровлень ».

Щороку для пошти в містечку Божий Дар художники створюють нові друку.

«На друку цього року зображений засніжене містечко, над яким сяє Віфлеємська зірка, а внизу красується назва міста Божий Дар. Конкурс на різдвяний мотив друку проходить традиційно. Ми звертаємося до різних художників з проханням створити для нас проект, ну, а потім вибирається найкрасивіший мотив. В цьому році друк придумав академічний художник Їржі Рихтаржік, а безпосередньо втілив ідею різьбяр Мілослав Блага ».

А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?

«А в минулому році друк для Божого Дара створила художник Марія Свободова, на штемпелі був зображений хлопчик з овечкою, що символізує Христа».

Хоч і гріх, але багато чеських міста, наприклад, Желєзна Руда, Тржешть, Тржебіч, Трутнов, позаздрили Божого Дару, де щороку вже шістнадцять років поспіль відкривається «небесна пошта», і вирішили під Різдво відкривати свої «філії». Але справжня Різдвяна пошта Дитятка Ісуса тільки одна - Божий Дар.

Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі. Великою популярністю в Чехії користуються і привітання за допомогою SMS-повідомлень. Як і мейли їх відправляють мільйонами. Крім більш-менш оригінальних побажань багато повідомляють рідним або друзям про свої новорічні зобов'язання, наприклад, кинути курити або пити, схуднути, більше займатися спортом, не дивитися дурні передачі по телевізору. Коротше кажучи, все підводять підсумки пролетів року і прагнуть почати нове життя.

Навіть найбільш цинічні люди під Новий рік намагаються дотримуватися вкорінені традиції, адже не дарма кажуть: «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш».

Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?

Звичайно ж, всі намагаються в свято не сваритися, кому ж хочеться потім весь рік жити з зіпсованим настроєм. Ніколи не перуть і не вішають сушитися білизну - це віщує смерть. Одягнутися в новорічну ніч в усі нове, теж звичка, стара, як світ, це віщувало гарний настрій і здоров'я цілий рік, а якщо ще в святкову ніч і кишені грошима набити, то достаток забезпечений. Вважається, що безбідне життя до себе причарує і той, у кого на столі під час першого новорічного обіду був повний чан вареної сочевиці. А ось птицю на обід подавати не рекомендується, щоб щастя не відлетіло.

Ложку гордості, чашку радості, котел успіху, озеро грошей, море щастя, океан здоров'я і величезної, як Всесвіт любові вам бажає Радіо Прага!

Новорічні традиції Чехії

Новорічні свята в Чехії, на відміну від різдвяних, відносяться до числа тих, які обов'язково зазначаються в колі хорошій компанії. Шампанське і феєрверк - обов'язковий атрибут, тим більше що і того і іншого в Чехії предостатньо. Особливо домашні феєрверки, які влаштовують у дворах багатоквартирних будинків, просто з балконів або ж у власних садах, розвага не дешеве і разрешаемое абсолютно всім далеко не завжди. У більшості чеських міст запускати ракети і влаштовувати вогняні водоспади, дозволяється тільки один раз в рік - 31 грудня та 1 січня.

Головний новорічний салют, за традицією, відбувається, звичайно, в Празі в перший день нового року. Цього разу 1 січня 6 годині вечора небо над Прагою розфарбують вогні феєрверку під акомпанемент арій з найвідоміших опер. Артилерійська батарея розміститься на семідесятіметровой баржі, поставленої на якір посередині річки Влтави між Чеховим і Штефаніковим мостом. Самий хороший вид на вогняне видовище відкриється для глядачів з празького Летенского поля.

А якщо ви не дуже боїтеся замерзнути і не страждаєте від морської хвороби, то можете відправитися помилуватися новорічним феєрверком на величезній «драконячої човні». Уже третій рік поспіль Празький клуб човнів-драконів, заснований в 1997 році, влаштовує зимову прогулянку по Влтаві, своєрідною кульмінацією якої стає празький новорічний феєрверк. Але на човні-дракона під час прогулянки вам доведеться, звичайно, і попрацювати, а не тільки споглядати краєвиди навколо. Всім дадуть по весла, щоб гребти під ритмічний бій барабана. «Плаваючий дракон» зовсім не маленький.

«Човен-дракон нагадує відкрите каное. Ніс прикрашений драконячої головою, а корми нагадує хвіст, що повністю відповідає міфології. Довгою така човен 12,5 метрів і вести 250 кілограм, у всьому світі вони традиційно однакові. Попереду барабанщик, який задає ритм, а на кормі рульової », - описує свій човен член клубу човнів-драконів Мартін Кінцевий.

Фото: www Фото: www.czechtourism.com Головною умовою участі є гарний настрій.

А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії? Багато хто звик в Празі відзначати прихід Нового року в гущі натовпу на центральних площах. Розповідає Моніка Чевелова.

«У Празі святкування Нового року виглядає дещо інакше. На центральних площах міста, Вацлавській і Староміської, збирається народ, вони п'ють, танцюють, запускають різні ракети і петарди. У Празі дозволено користуватися піротехнікою тільки в новорічні свята. Саме тому на Вацлавській площі в той момент стає небезпечно. Усюди валяються осколки від розбитих пляшок шампанського і залишки від ракет. В такий час на центральних площах дуже шумно, в очікуванні півночі все танцюють і веселяться ».

Але знайдуться і ті, хто відкидає загальні масові свята, а вважає за краще щось інше, наприклад, північне катання на ковзанах.

«Деякі люди люблять зустрічати Новий рік нетрадиційно. Наприклад, збираються компанією, беруть пляшку шампанського і відправляються на каток, де прямо на льоду і відзначають свято ».

Празький пагорб Петржін  Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори Празький пагорб Петржін Багато ж відправляються здійснювати новорічні сходження на празький пагорб Петржін, оспіваний Мариною Цвєтаєвої або на інші легендарні гори.

«Наприклад, піднімаються на гору Бланік. Це легендарна гора, в якій дрімають бланіцкіе лицарі, які повинні прийти на допомогу чеському народу в найважчий час. Користуються популярністю і походи на гору Ржіп, також овіяну легендами. Саме на гору Ржіп піднявся праотець Чехи і побачив з неї місце, де влаштується чеський народ. Але, буквально у всіх регіонах країни знайдуться ще безліч легендарних місця, куди люди люблять ходити в новорічні свята ».

Найпопулярнішою новорічної та різдвяної традицією в Чехії вже близько 200 років є традиція надсилати вітальні листівки родичам, друзям, а також своїм діловим партнерам. Однак корінням звичка посилати речовий доказ своєї прихильності до побажання всіляких гараздів йде в глибоке минуле. У стародавньому Єгипті замість листівок, які, як ви розумієте, не існували, посилали священних жуків скарабеїв, виготовлених із золота або дорогоцінних каменів.

Але повернемося до Європи.

Багато приписують першість у винаході друкованої новорічної листівки з побажаннями щастя і здоров'я шотландцям. В Единбурзі в 1841 році комерсант Henry Cole, стомлений щорічним вигадування вітальних листів, вирішив свої привітання друкувати, закликавши на допомогу художника JC Horsley. Незабаром після цього почалося і серійне виробництво листівок, організоване фірмою Raphael Tuck & Sons, дуже швидко поширився на Францію і Росію.

Однак в чеських землях все почалося дещо раніше.

Архівні джерела підтверджують, що перша новорічна листівка в Празі, правда на латинській мові, була надрукована вже в 1605 році. А справжньою чеської новорічної друкованої листівкою можна вважати послання, відправлене в 1827 році успішним підприємцем графом Карелом Хотек. А поштовхом послужила, як завжди, лінь. Вже дуже не хотілося графу, вимушеного виконувати безліч світських обов'язків, в Різдво і напередодні Нового року наносити особисті візити, проявляючи хороший тон.

празької художньої школи Йозефа берглері, який і придумав для нього спеціальні послання, в яких він вибачався за свою особисту відсутність і одночасно висловлював побажання всього найкращого в Новому році. Трохи пізніше на чеських новорічних листівках з'явився напис, що стала раритетом в світі.

На кожному вітальному новорічному посланні красуються дві літери - латинські PF Своєрідну емблему, яку кожен в Чехії вам переведе спочатку на мову дипломатів, тобто на французький, як Pour Féliciter - на щастя, придумав художник Віктор Стретта.

У двадцятому ж столітті новорічні листівки в Чехії стали особливо популярними. Були придумані послання не тільки зроблені з паперу, але і дерев'яні, скляні, керамічні, пряникові, шкіряні, а також пластмасові.

Святкування приходу нового року в Чехії невід'ємно пов'язане з попереднім Різдвом. Тому і вітальні листівки часто відправляють в один день або ж користуються універсальними, які в собі роблять висновок, як побажання до свята Різдва Христового, так і новорічні.

Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК)  Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря Пошта в містечку Божий Дар (Фото: ЧТК) Багато, бажаючи здивувати своїх рідних і близьких нетрадиційним посланням, спочатку відправляють свої листівки в самий високогірний містечко Центральної Європи, в Божий Дар, розташований на висоті 1028 метрів над рівнем моря. Там уже 16 років поспіль в передріздвяний час відкривається особлива «Різдвяна пошта Дитятка Ісуса». Кожне послання повірений поштмейстер позначає спеціальною святковою печаткою і відправляє адресату.

«Ця ідея виникла в зв'язку з бажанням запропонувати громадянам нетрадиційну послугу Чеської пошти, яка була б пов'язана з різдвяними святами. Свій інтерес проявили і колекціонери, які збирають спеціальні печатки, що випускаються Чеською поштою в зв'язку з різними подіями. Велику роль у виникненні традиції Різдвяної пошти зіграв і староста Божого Дара », - розповіла нам прес-секретар Чеської пошти березня Селіхарова. Надіслати послання з «небесної пошти» може кожен.

«Різдвяну листівку з наклеєною маркою досить покласти в конверт, і відправити за адресою: Vánoční Ježíšková pošta, 362 62 Boží Dar. На листівку, що знаходиться всередині, поштмейстер пан Смітка поставить спеціальну печатку і відправить адресату, якого напевно таке послання порадує ».

Фото: ЧТК  Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край Фото: ЧТК Скажемо відразу, що у поштмейстера Божого Дара Марека Сміткі роботи в святкові дні непочатий край. Працює він до мозолів на руках, але це дуже приємна праця, адже в кожній листівці побажання здоров'я і щастя.

«Це дуже популярна традиція, з кожним роком до нас приходить все більше і більше послань, але, скільки їх точно ми не можемо сказати. Звичайні листи і листівки ми не вважаємо, а тільки зважуємо. Так що в минулому році було відштампованих 490 кілограм різдвяних поздоровлень ».

Щороку для пошти в містечку Божий Дар художники створюють нові друку.

«На друку цього року зображений засніжене містечко, над яким сяє Віфлеємська зірка, а внизу красується назва міста Божий Дар. Конкурс на різдвяний мотив друку проходить традиційно. Ми звертаємося до різних художників з проханням створити для нас проект, ну, а потім вибирається найкрасивіший мотив. В цьому році друк придумав академічний художник Їржі Рихтаржік, а безпосередньо втілив ідею різьбяр Мілослав Блага ».

А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?

«А в минулому році друк для Божого Дара створила художник Марія Свободова, на штемпелі був зображений хлопчик з овечкою, що символізує Христа».

Хоч і гріх, але багато чеських міста, наприклад, Желєзна Руда, Тржешть, Тржебіч, Трутнов, позаздрили Божого Дару, де щороку вже шістнадцять років поспіль відкривається «небесна пошта», і вирішили під Різдво відкривати свої «філії». Але справжня Різдвяна пошта Дитятка Ісуса тільки одна - Божий Дар.

Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі Ну, а новий виток прогресу подарував нам листівки електронні, як вони виглядають, сьогодні знають практично всі. Великою популярністю в Чехії користуються і привітання за допомогою SMS-повідомлень. Як і мейли їх відправляють мільйонами. Крім більш-менш оригінальних побажань багато повідомляють рідним або друзям про свої новорічні зобов'язання, наприклад, кинути курити або пити, схуднути, більше займатися спортом, не дивитися дурні передачі по телевізору. Коротше кажучи, все підводять підсумки пролетів року і прагнуть почати нове життя.

Навіть найбільш цинічні люди під Новий рік намагаються дотримуватися вкорінені традиції, адже не дарма кажуть: «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш».

Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?

Звичайно ж, всі намагаються в свято не сваритися, кому ж хочеться потім весь рік жити з зіпсованим настроєм. Ніколи не перуть і не вішають сушитися білизну - це віщує смерть. Одягнутися в новорічну ніч в усі нове, теж звичка, стара, як світ, це віщувало гарний настрій і здоров'я цілий рік, а якщо ще в святкову ніч і кишені грошима набити, то достаток забезпечений. Вважається, що безбідне життя до себе причарує і той, у кого на столі під час першого новорічного обіду був повний чан вареної сочевиці. А ось птицю на обід подавати не рекомендується, щоб щастя не відлетіло.

Ложку гордості, чашку радості, котел успіху, озеро грошей, море щастя, океан здоров'я і величезної, як Всесвіт любові вам бажає Радіо Прага!

А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії?
А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?
Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?
А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії?
А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?
Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?
А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії?
А в минулому році, хто став автором різдвяної друку?
Що ж зі старих повір'їв залишилося в чеському середовищі досі?
А які ще виняткові новорічні традиції дотримуються в Чехії?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.