Навигация
Реклама
Реклама

Голандія

  1. Подивимося на карту
  2. Завдяки государю Петру
  3. Цікаві факти


Голландський сир, Амстердам з сотнями каналів, тисячі сортів тюльпанів, поля яких виглядають з борта літака як строката ковдра. А що ще знаємо ми про цю країну, куди щорічно відправляється в туристичні поїздки армія російських мандрівників?
Почнемо з того, що країни Голландії ... не існує. Офіційно держава зі столицею в Амстердамі називається Королівство Нідерланди, а Голландія - це скоріше туристичний бренд, друге ім'я, більше відоме і приємне слуху. Сталося воно від назви двох однойменних провінцій - Північної і Південної - найбільш впливових в економічному, політичному і туристичному сенсах.

Подивимося на карту

Сучасні Нідерланди розташовуються в Західній Європі і межують з Бельгією і Німеччиною. Країна має вихід до Північного моря і берегова лінія простягнулася більш ніж на 450 км. Площа королівства становить близько 42 тис. Кв. км, і в складі країни, крім європейських територій, є ще й заморські володіння, що залишилися в спадок з часів колоніальних походів. Це острова Аруба, Кюрасао і Сент-Мартен в Карибському морі. Острови мають особливий статус і разом з ними країна представляє собою Королівство Нідерландів зі столицею в Амстердамі.
Саме там король вимовляє традиційну присягу на вірність підданим, проте, на цьому столична роль міста на річці Амстел і закінчується. Резиденція монаршої сім'ї, уряд і парламент давно переїхали в Гаагу, яку вважали за краще і більшість іноземних держав для розташування своїх дипломатичних місій. Так що зі столицею в Голландії приблизно та ж не дуже звичайна ситуація, що і з назвою самої держави.

Завдяки государю Петру

У російській мові назва Голландія прижилося після того, як в королівстві з офіційним і пізнавальним візитом побував государ Петро I. Разом з найпередовішими умами того часу цар відвідав саме ту частину країни, яка називалася Голландією. У цих провінціях промисловість і суднобудування були найбільш розвиненими, а значить ці землі представляли особливий інтерес для Петра I. Повернувшись додому, царська свита розповідала про країну, називаючи її Голландією, звідки і почалася географічна плутанина, що дісталася нам у спадок.

Цікаві факти

  • Жителі Голландії і всього Королівства Нідерланди - найвищі на землі. Середній зріст чоловіків перевищує 180 см, а жінок - 170 см.
  • Нідерланди першими узаконили одностатеві шлюби.
  • Площа тепличних господарств королівства становить не менше 15 тис. Га і є найбільшою в світі. Більше половини теплиць віддано під вирощування квітів.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 22.04.2015


фотографії

Популярні статті



А що ще знаємо ми про цю країну, куди щорічно відправляється в туристичні поїздки армія російських мандрівників?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.