Навигация
Реклама
Реклама

Не годуйте голубів у Венеції і не плюйте в Сінгапурі

Палац президента в Тунісі - він за руїнами Карфагена, трохи лівіше - фотографувати заборонено

Трапляється, що людина в поїздці поводиться законослухняно в міру свого розуміння, а все одно примудряється потрапити в поліцейський відділок. А то і роздобути чималий штраф. І все через незнання місцевих особливостей. Щоб убезпечити читача від подібних халеп, редакція пропонує огляд причин, за якими вони можуть накликати на себе інтерес правоохоронців в різних країнах.

злощасний ФОТОАППАРАТ

Це корисний пристрій, можливо, частіше за все створює проблеми туристам. Майже в обов'язковому порядку всі ми привозимо з курортів фото - в ілюмінаторі видніється шматок крила і внизу розмитий пейзаж. У багатьох авіакомпаній фотозйомка в повітрі заборонена. Але на неї дивляться крізь пальці. А ось за зйомку аеродромної інфраструктури можна нарватися на серйозні неприємності. Так що там аеропорти! Тиждень тому автор цих рядків спостерігав, як міліцейський наряд запобіг спробі сфотографувати зал очікування вокзалу в Чернівцях. Причому зйомка велася найпростішої цифровою мильницею.


Не можна знімати. контроль авіабезпеки

Якихось усталених заборон на зйомку, схоже, не існує. Так, на сайті московського аеропорту "Шереметьєво" виразно зазначено: "В терміналах і на території аеропорту фотографувати без спеціального дозволу заборонено, т. К. Аеропорт є режимним об'єктом". В аеропорту Амстердама пасажири фотографуються постійно. І жодного разу не доводилося чути про будь-які конфлікти. В американських аеропортах ні в якому разі не наводите об'єктив на пункти контролю авіабезпеки. У більшості випадків подібні конфлікти закінчуються "душевним" розмовою з поліцією і вимогою стерти зображення з карти пам'яті або засвітити плівку. У гіршому випадку можна позбутися камери.

NO PHOTO! У всьому світі є заборона на зйомку військових і важливих державних об'єктів. У Танзанії в список заборонених об'єктів потрапляють школи і лікарні. Причому на них часто-густо немає позначення про заборону. А в ОАЕ в зв'язку з сумними нью-йоркськими подіями з великою підозрою подивляться на вашу метушню з GPS-навігаторами. Особливо в безпосередній близькості до палаців правителів або будівлям диппредставництв. Як мінімум, конфіскують обладнання.


Забороняється фотографувати військові об'єкти

Але середньостатистичному туристу і не потрібен атомний реактор або прохідна військової частини. Інша справа, коли заборонений об'єкт тісно межує з цивільними. Тут нарватися можна просто ненавмисно або через незнання. Наприклад, в передмісті Анталії є військова частина давним-давно опинилася між готелями. Та й сама частина, відверто кажучи, більше нагадує пляжний готель - і корти у них там, і басейни ... Теоретично вона може потрапити в кадр. Швидше за все, змусять стерти кадри або вилучать картку. Класичний приклад такого роду - руїни Карфагена в Тунісі. У античних руїн на задньому плані красується палац президента країни і формально фотографувати тут заборонено.

У деяких готелях на Шрі Ланці через подібного сусідства з військовими базами навіть красуються написи "no photography". Або ось Суецький канал в Єгипті. Він вважається забороненим до зйомки об'єктом, про що попереджають відповідні знаки на місцевості. У нас якось не говориться про це, а ось на сайті МЗС США є відповідне попередження. Покопавшись в Інтернеті, автору вдалося знайти розповідь американського фотографа про те, що за зйомку Суеца він провів добу в єгипетській поліції. Держдеп, до речі, настійно закликає своїх співгромадян взагалі уникати фотозйомки людей у ​​формі. Підіть цій раді. Якщо вам прямо невтерпеж відобразити бравого турецького жандарма або єгипетського поліцейського, то жестом запитаєте дозволу. Швидше за все, заперечень не буде.


Суецький канал - фотографувати не можна

Але вистачить розмов про "людину з рушницею". Поговоримо краще про прекрасне поле. У більшості мусульманських країн знімати жінок заборонено. Чим сильніше вплив релігії, тим заборона суворіше. Краще не знімайте жінок в ОАЕ. Набагато легше йде справа в Єгипті, Туреччині або Індонезії. І все одно краще фоткати або приховано, або запитати дозволу.

Спілкуванням з поліцією може закінчитися спроба сфотографувати дитину у великих містах Бразилії. Незважаючи на те, що діти є благодатним об'єктом для зйомки і люблять фотографуватися. Справа в тому, що влада Бразилії приймають жорсткі заходи по боротьбі з дитячою проституцією і ваші художні шедеври можуть бути зрозумілі дуже навіть перекручено.

І не лізьте в Таїланді на фігури Будди для того, щоб вас зняли в обнімку з божеством для сімейного архіву. По-перше, це нетактовно. Як би ви поставилися до тайці, полезшему на іконостас православної церкви для пам'ятного кадру? По-друге, такі дії караються навіть не штрафом, а тюремним терміном.

ОСОБИСТИЙ ДОСВІД. З нашим колегою, спецкор газети Олександром Ільченко, трапилася така історія . Олександра відправили з редакційним завданням в Тегеран. Оскільки Іран - країна зі своїми особливими законами, то до журналіста приставили супроводжуючого з відповідних "органів". Одного разу, коли "хвіст" вже трохи набрид своєю присутністю, Олександр відірвався від спостерігача.

У центрі Тегерана стоїть велетенський монумент побудований ще за часів правління шаха. Чи не сфотографувати його - все одно що в Парижі Ейфелеву вежу НЕ клацнути.

Ось під час цього, важливого для кожного туриста заняття на нашого героя накинувся якийсь тип у цивільному. Він буквально видирав цифрову "мильницю" з рук журналіста. Треба було такому статися, що в самий розпал конфлікту наспів відстав соглядатай. Спочатку він втихомирив розбушувався типу в штатському, а потім пояснив, що трапилося журналістові. Виявляється, відразу за пам'ятником знаходиться будівля якогось важливого міністерства забороненого до фотозйомки. Чи не підоспіли філер вчасно, позбувся б журналіст камери.

БЕЗ ПАПІРЦЯ ТИ ...

Досить спірним залишається питання - в поїздці тримати паспорт при собі або залишити в безпечному місці, щоб не вкрали? Суто особиста думка автора - в благополучній Європі краще залиште паспортину в готелі. Ще краще покласти паспорт в сейф, а собою носите ксерокопію сторінок паспорта з даними і візою. І на масових курортах зразок Єгипту і Туреччини поступайте так само. Але ось в Шрі Ланці, В'єтнамі нехай паспорт завжди буде при вас. Там ваша поява на вулиці без посвідчення особи є порушенням закону. Те ж саме стосується будь-яких слаборозвинених країн на будь-якому континенті. Не дуже приємно сидіти в тамтешніх поліцейських "мавп'ятниках" поки з'ясовуватимуть хто ви такий.

ОСОБИСТИЙ ДОСВІД. Автор статті згадує про свою роботу в Гвінеї: "У слаборозвинених країнах краще весь час мати при собі паспорт (хоча постійно існує ризик, що документ витягнуть кишенькові злодії). Місцева поліція обожнює влаштовувати перевірки візового режиму. У тропічній Африці це просто - підходить до білого тип в штатському, показує посвідчення, вимагає пред'явити паспорт. Якщо паспорта немає, то мусиш пройти до відділку. Весь цирк зводиться до одного - розжитися на якусь суму грошей у вигляді хабара. Качати права марно. Не забувайте - ви в чужій країні, та ще й колір шкіри у вас явно невдалий в ситуації, що склалася (щоб там мені не розповідали прихильники політкоректності). Так ось, віддав я одного разу паспорт на продовження візи і легковажно подався в найближчий магазин. Зрозуміло, мене тут же зупинилися. Я негайно на все погодився, але вимагав спочатку зв'язатися з українським посольством. Воно тільки-но почало там працювати. тільки після спілкування з консулом я погоджувався йти у відділок. Правоохоронці заперечували. Час йшов. Оскільки я поводився чемно, але впевнено, то співрозмовники зменшили службову запопадливість. Ситуація вирішилася своєрідно. Водив я знайомство з одним впливовим гвінейцем. Поліцейські необережно поцікавилися: "Кого знаєш з місцевих?" Загалом, привів трійцю в офіс до знайомого. Про що вони там говорили в кабінеті, без мене - не знаю. Але вийшли "кривдники" збентежені, і навіть вибачилися. Але після того випадку я без паспорта в місто ні ногою. Причому на вулицях постійно зустрічав цю трійцю. З перевірки не приставали, але кожен раз намагалися випросити грошей - хоча б на пляшку коли ".

ПОВОДЬСЯ ГІДНА


На Яві. Нечасто люди в формі так доброзичливі до приїжджих

Неповажне ставлення до державних символів карається всюди. Однак в деяких країнах є нюанси. Загальновідомо, що Туреччина буквально обвішана прапорами і портретами засновника держави. Для тих, хто не в курсі, пояснюю - турки мають до цих символів щиру повагу. Це вам не портрети генсеків. Тому не варто відгукуватися про прапори і портретах зневажливо. Покарати також можуть за недбале ставлення до місцевої валюти - наприклад за порвані або кинуті банкноти. Таке ж правило існує в Таїланді. На тайської валюті зображений король - щиро шанована людина і неповагу до його зображенням карається. Там за образу особистості короля можна заробити до кількох років в'язниці (від 3 до 15).

Завжди стежте за своєю мовою і не встрявайте в політичні дискусії! Ставтеся як завгодно до комуністичної ідеї, але якщо не хочете зіпсувати свою поїздку по КНР або В'єтнаму - тримайте свою думку при собі. Там подібні розмови можуть розцінити як підрив державної ідеології. Необдумані висловлювання про Ататюрке в Туреччині (за образу пам'яті "батька турків" можна заробити від року до трьох), про королів в Таїланді і Йорданії також швидко доведуть вас до поліцейської дільниці.

На тлі наших міських вулиць, часто-густо запльованих "Семко" і недопалками викликає повагу жорстка позиція влади Сінгапуру: за жувальну гумку в громадських місцях, годування птахів, плювки, кидання недопалків і навіть неслітий бачок унітазу після того, як "впораюся нестаток" загрожує суворим штрафом навіть биттям палицями. У них там в Сінгапурі і Малайзії це в порядку речей. Тим, хто попався на подібних гріхах вперше, загрожує штраф від $ 500 до $ 1000..

Крім того, в Сінгапурі діє законодавство, спрямоване проти Outrage of Modesty. У російській і українській мовах такого терміна взагалі не існує. Його можна приблизно перекласти як "образу благопристойності". Не можна безкарно ображати людину і навіть торкатися його, якщо він того не бажає. Якщо так, то будь-який гопник з київських спальних районів давно вже отримав би в Місті Лева тюремний термін на пару років і порцію ротангів палиць. Кажуть - дуже боляче, але поки що ніхто не помер.

Здавалося б, таке місце на світлі як Ізраїль повинен бути буквально насичений всілякими "пастками" для недосвідчених іноземців. У той же час самі ізраїльтяни вважають, що в їхній країні не так вже й багато приводів викликати інтерес поліції до своєї персони. Але своя специфіка все ж є. Так, ізраїльський журналіст Моше Гілад розповів, що багато туристів не знають, що у знаменитої Стіни Плачу чоловіки і жінки повинні молитися в різних місцях. "Іудеї дуже педантичні до таких деталей. Для нас це очевидна річ, а для приїжджих - немає. - пояснює журналіст - І вид парочок, що фотографуються разом на тлі святині, обурює тих, хто молиться. На цьому грунті нерідко виникають конфліктні ситуації. Тому біля Стіни Плачу завжди багато поліцейських. Особливо під час релігійних свят. До арешту та інших ексцесів справа не дійде. Просто вас коректно виведуть із забороненої зони ".

НЕ ПИЙ, Іванко. Загальновідомо, що мусульманський світ ставиться до алкоголю негативно. Серед часто відвідуваних українців країн суворіше йде справа в Об'єднаних Арабських Еміратах. Поява в громадських місцях у п'яному вигляді - прямий шлях до арешту і штрафів. Не всі знають, але насіння маку в ОАЕ теж відносяться до списку заборонених продуктів. Наявність маку в будь-якій формі карається. Тому не беріть булочки чи пиріжки з маком в свій багаж. Не приведи Господи, дійде справа до біди.

Не шкодуйте пташка


У Венеції за годування голубів покарають

Те, що туристам здається дуже романтичним, місцевим жителям може доставляти масу клопоту. Наприклад, зграї голубів у Венеції. "Птахи світу" нещадно обгажівают знамените місто. Тому в Венеції з 2008 року существет заборона так само як на годування пташок так і на продаж корму. По першому разу карабінер тільки попередить вас. Штраф за годування голубів - 500 євро . А згадуваному вже Сінгапурі за годування пташок можна не тільки штраф заробити, про ще й добру порцію ротангів палиць. Кажуть, дуже боляче і слідів не залишається.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Як би ви поставилися до тайці, полезшему на іконостас православної церкви для пам'ятного кадру?
Досить спірним залишається питання - в поїздці тримати паспорт при собі або залишити в безпечному місці, щоб не вкрали?
Поліцейські необережно поцікавилися: "Кого знаєш з місцевих?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.