Навигация
Реклама
Реклама

BSNews :: На заповідних землях Чатир-Дага в Криму окупанти хочуть побудувати гірськолижний курорт / Проект

Один із символів Криму, гору Чатир-Даг, окупанти хочуть віддати під курорт на 15 тисяч осіб. Десятки баз відпочинку, трас, підйомників обіцяють прокласти від вершини Ангар-Бурун до набережної Алушти і від вершини Еклізі-Бурун до Мармурової печери.

Екологи кажуть, що проект загрожує рідкісним рослинам і водозбору, пише Примітки .

До слова, 13 лютого глава «комітету Держради по санаторно-курортного комплексу і туризму» окупованого Росією Криму Олексій Черняк повідомив, що буквально днями обговорював перспективи організації зимового відпочинку з керівництвом Алушти. Однак мова йшла лише про існуючі трасах на Ангарському перевалі.

Окупаційна влада Криму заявляють про намір віддати 2 тисячі гектарів заповідної землі на схилах Чатир-Дага інвесторам під будівництво цілорічного спортивного туристично-рекреаційного курорту «Гірський Крим».

Основну інфраструктуру комплексу передбачається розмістити на узбережжі Ізобільненської водосховища в селі Ізобільне, написано на сайті проекту. Повідомляється, що «в умовах досить холодної зими і гарантованого снігу, східні і північні схили можуть бути найбільш комфортні для гірськолижного катання і зимового відпочинку».

«Передбачається з'єднати транспортною інфраструктурою другого рівня Алушту, село Верхня Кутузовка і село Ізобільне. В долині біля підніжжя південних схилів Чатир-Дага планується розмістити парки: історичний (24 га) і природний (97 га) ».

Ініціатор проекту - регіональна громадська організація «Федерація гірськолижного спорту та сноуборду РК» (РОО ФГССРК). Взимку тут планують розважати близько 15 тис. Чоловік. Повідомляється, що для обслуговування комплексу знадобиться близько 8 тис. Чоловік персоналу.

Джерела в т.зв. «Міністерстві спорту» окупованого Криму оцінюють проект «Гірський Крим», що просувається РОО ФГССРК на Чатир-Дазі, в 100 млрд рублів.

За даними НВІС, «Федерація гірськолижного спорту та сноуборду РК» заснована в квітні 2016 Олександром Грінченка, Валерієм Ісаєвим і Олександром Костромой. Кожен з них вніс в її статутний капітал 0 рублів.

Бізнес-кейси засновників федерації досить несподівані. Так, повний тезка одного з її засновників, Грінченка Олександр Борисович, розводить мисливських собак в Сімферополі. Відкриті дані про Костромі Олександра Васильовича знайти не вдалося. А третій засновник РОО ФГССРК - Ісаєв Валерій Юрійович - є одночасно генеральним директором ТОВ «Гірський Крим», того самого, що збирається забудувати Чатир-Даг.

У число засновників самого «Гірського Криму», крім Ісаєва, який вніс до статутного капіталу ТОВ, зайнятого багатомільярдним проектом, 4 тис. Рублів, входять Микита Юрійович Курочкін (3 тис. Рублів) і Володимир Григорович Махиня (3 тис. Рублів).

Згідно з відкритими даними, Валерій Ісаєв очолює в Сімферополі видавництво СОНАТ ( «Сприяючи наукової творчості»).

Людина на ім'я Микита Юрійович Курочкін з повністю збігається ІПН був зареєстрований як індивідуальний підприємець в 2013 році в Республіці Мордовія РФ. Мільярдами тут теж не пахне: види діяльності - ресторани і доставка продуктів харчування, забезпечення харчування в залізничних вагонах-ресторанах.

Трохи більше відкритих даних про третьому засновника ТОВ «Гірський Крим» - Володимирі Гігорьевіче Махині. Він числиться засновником відразу декількох комерційних структур: ростовського ТОВ «Дизайн-стиль-груп» (діє з лютого 2008 року, архітектурна діяльність, ліквідовано), московського ТОВ «Террамед плюс» (січень 2011 року, охорона здоров'я), євпаторійського ТОВ «Корпорація" Місто "» (грудень 2014 року, діяльність санаторно-курортних організацій), московського ТОВ «Нак-Проджект Менеджмент» (серпень 2016 року, інженерні вишукування, інженерно-технічне проектування, управління проектами будівництва, будівельний контроль).

Г-н Махиня помічений також на ниві боротьби з корупцією. Так, «національна асоціація Комплаенс» дякує йому за допомогу в проведенні Міжнародної конференції «Партнерство держави і бізнесу в протидії корупції» за участю чиновників ООН, адміністрації президента і Держдуми РФ.

Чи можна повірити, що ці люди реалізують мегапроект за 100 млрд рублів? З огляду на, що його вартість порівнянна тільки з вартістю Керченського моста (227 млрд) і траси «Таврида» (140 млрд руб), за «Гірським Кримом» явно стоїть хтось інший.

Курорт планується створити в рамках приватно-державного партнерства, підтвердив керівник проекту «Гірський Крим» Олег Ісаєв. За його словами, якщо при владі грошей немає - це не проблема. Є інвестори, які готові вкладати кошти, головне, щоб їм гарантували незмінність умов. Самих інвесторів глава проекту не назвав, зазначивши лише, що вони з Росії.

Виходячи з бюджету проекту і реалій РФ, можна припустити, що за «Гірським Кримом» варто російська держава і держкорпорації. Хоча джерела «Приміток» в окупаційному уряді Криму кажуть, що в частці і місцеві мільярдери. Так, за непідтвердженою поки інформацією, в проекті є інтереси акціонера АТ «Кримтур» і депутата т.зв. «Держради» окупованого Криму Євгена Михайлова.

Поки інвестпроект проходить узгодження в різних «міністерствах» окупованого Росією Криму: спорту та екології в першу чергу. За словами Олега Ісаєва, плануються і громадські слухання.

«Це великий інфраструктурний проект, в якому будуть задіяні три села, які стосуються Сімферополю і Алушті, - пояснив Олег Ісаєв. - Звичайно, жителі повинні будуть висловитися, оцінити ».

За словами пана Ісаєва, на реалізацію грандіозного плану перетворення Чатир-Дага в гірськолижний курорт відводять близько двох років - приблизно рік на проектування і стільки ж на будівництво.

«У нас є дороги такі-сякі, інші умови, так що можна витратити прийнятну суму. Тоді і ціни потім будуть нормальні, щоб люди могли відпочивати. Уявіть, три-чотири дні ви провели на пляжі, а потім в гори: хороший варіант », - розповідає Ісаєв.

За його словами, проти проекту виступають поки тільки екологи. При цьому в проекті ніде не говориться про те, який потенційну шкоду він може нанести Криму.

Еколог Віктор Тарасенко стверджує, що курорт «Гірський Крим» вкрай небезпечний для природи.

«Таких проектів було багато по Ай-Петрі і Чатир-Дагу. Ми, екологи, гідрологи, гідрогеологічними, стоїмо тут однозначно: ні в якому разі не будувати цей курорт. Води в Криму немає, в степовій частині її гостра нестача. Єдиний порятунок гірський Крим, який дає нам і підземний, і поверхневий стік водосховищ. З'являться такі курорти на наших яйлах - ми опинимося перед загрозою зменшення накопичення води, її забруднення », - заявляє Тарасенко.

«До нас приїжджали фахівці з швейцарських Альп, - продовжує він. - Вони сказали, щоб ми нікого не допускали на гори півострова. Альпи всихають через велику кількість туристів, хоча вони в два рази вище наших кримських, гір. Якщо у нас будуть відпочивати 5-10 тисяч туристів на Чатир-Дазі, вони завдадуть великої шкоди водогенерірующім системам ».

Олег Ісаєв вважає аргументи еколога неспроможними.

«Під виглядом боротьби за екологію кримчан 25 років вчили не давати розвиватися бізнесу, - говорить він. - Через це тепер кримчани їздять кататися на лижах в Європу, хоча можуть кататися вдома ».

На думку ініціаторів проекту, Чатир-Даг оптимальний для розвитку гірськолижного спорту, тому, що, на відміну від схилів плато Ай-Петрі, тут є джерела прісної води, необхідної для снігових гармат. Та й з точки зору транспортної доступності місце зручне.

«Подивіться, що зараз відбувається в Алушті: всі забудовується, - гарячкує він. - І там теж починають виділяти ділянки. Так краще ми зробимо курорт європейського рівня, ніж дозволимо будь-кому ділити землю ».

Викликає, щоправда, питання енергопостачання. За словами керівника проекту «Гірський Крим», на курорт знадобиться близько 5 мВт енергії.

«Монополіст« Крименерго »говорить, що спочатку ми повинні вказати точки, що де буде, а потім вони дадуть техумови. Проблема в тому, що у нас планують тільки на рік або два максимум, а треба думати на 10-15 років вперед », - туманно пояснює пан Ісаєв.

Той факт, що частина відводиться під проект території Чатир-Дага відноситься до заповідників, ініціаторів не бентежить.

«Весь Крим - це суцільні заповідники, або регіональні, або федеральні. Якщо по ним пройтися, то вони недоглянуті. Толку немає від таких заповідників », - міркує Ісаєв.

Тарасенко стверджує зворотне: проблеми були, коли заповідні землі були без господаря. Це тривало недовго, поки чиновники з'ясували, що кому підпорядковується. Зараз складнощів з їх охороною, за словами еколога, немає.

Втім, судячи з численних розбіжностей засновників ТОВ «Гірський Крим» і масштабів однойменного мегапроекту, все це може закінчитися на стадії проектування: зацікавлені особи освоять мільярди рублів на створення проекту (швидше за все, на це підуть бюджетні гроші), а потім його реалізацію чиновники визнають недоцільною або відкладуть з інших причин.

Як це вже сталося з проектом перекидання вод річки Коккозка з Бельбекской долини в Севастополь .

З сайту kurort-tavrida.ru:

Схема підйомників і літніх видів активності

Схема трас, підйомників і зимових видів активності

Схема генерального плану цілорічного спортивного туристично-рекреаційного курорту "Гірський Крим"

Курорт на мапі yandex_map

Чи можна повірити, що ці люди реалізують мегапроект за 100 млрд рублів?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.