Навигация
Реклама
Реклама

Гірськолижний курорт Сорочан

Василь Рибіцький

8 лютого стартують IX Зимові Олімпійські ігри в Солт-Лейк-Сіті. До цієї події приурочено і відкриття найбільшого в Підмосков'ї курорту. Називається він "Сорочан". Орієнтовна вартість будівництва першої черги комплексу, що включає штучну насипання гори, закупівлю і установку бугельних і крісельних підйомників, систем штучного освітлення і снегообразованія, а також багато іншого, становить 43,6 млн. Доларів.

Район Туриста і Яхроми мені, як і тисячам інших гірськолижників, знайомий з дитинства: Муханкі і Парамонова, Шуколовка і Ильинское, Стреково і Новлянкі. Куди ми тільки не їздили, де тільки не знімали хати на зимовий сезон ... Днем каталися на саморобних підйомниках (про гроші за підйом мови тоді не було, був би бугель відповідний да фал НЕ капронову), ввечері відтягалися привезеними з Москви пельменями або вареної картопелькою, запиваючи це горілочкою і закушуючи хазяйської квашеної капустою. А вранці, загорнувши в "каламутне око" - пивний павильончик на станції "Турист", знову йшли на гору. Межею мрій було потрапити на шуколовскій "Трудовська" підйомник, який стояв поруч з найдовшою, близько 300 метрів, трасою. А хто не пам'ятає набитий лижами і лижниками автобус до Парамонова, його "трубу" і "грубку"?

Пройшли роки. Абстрактне "Все навколо колгоспне" перетворилося в реальне "Все навколо моє". Колишні гірськолижники стали респектабельними бізнесменами: Володя Баранов, з яким колись вночі скакали на лижах по єдиному крутячку Муханов, став власником турбази "Крилья Совєтов" на Шуколовке, Леонід Тягачов, крім посади Голови ОКР, володіє тим самим "Трудовська" схилом .. . У 1998-му на порядком підсипати Яхромськіє горбі відкрився "Волен", майже відразу ж шокувавши цінами ще не оговтавшись від дефолту лижників і бордерів.

Проте "Волен" став першим в Підмосков'ї спортивним парком, що орієнтується на європейський сервіс. Це відомо. Але ж саме з "Волена" почалося активне освоєння "спортивних" земель в Дмитрівському районі! Місцеві чиновники дякують за це проходить по території району Клинское-Дмитрівську гряду. "Незручний" з точки зору сільського господарства, вона як не можна краще підходить для іншого господарства, а точніше - для цілої індустрії активного відпочинку і всесезонних розваг. А тут і сам Президент зі своїм захопленням!

Тому адміністрація Дмитрівського району, оцінивши успіх "Волена" і швидко зорієнтувавшись в монарших "хобі", із задоволенням оформила землевідведення 302 гектарів настільки відомій людині, як Леонід Сорочан. Рік тому будівництво закипіло. У район села Курова, де колись каталися лише любителі тихих і м'яких гірок, прийшли екскаватори і бульдозери, скреппери і грейдери. Протягом року було насипано штучна гора, на яку пішло 1,8 млн куб. м грунту. (В "Волен" - в 10 разів менше). Одночасно профилировались схили, встановлювалися фундаменти під опори підйомників і стовпів для вечірнього освітлення, прокладалися лінії водопроводу до місць установки снігових гармат, влаштовувалися дренажі - словом, гора ставала не просто пагорбом, видним за 5 кілометрів, а серйозним інженерною спорудою.

Разом із заступником директора з експлуатації курорту Ігорем Дудко піднімаємося на вершину. Відразу ж вражає довжина схилів і їх мальовничість. Від поста чергового верхніх станцій наліво вниз йде пристойною крутизни, градусів до 25, траса, яка претендує на червоний колір. Ще лівіше - обладнаний "шваберним" підйомником схил для впевнених в собі лижників. Праворуч - довжелезна за московськими мірками, крутуватий у верхній частині і спокійна в нижній "червоно-синя" траса, напроти якої далеко видно маленька фігурка спускається лижника.

Західний схил - круча. Наскільки можливо з неї катання - не знаю. Хіба що екстремалам, які живуть в розташованій у її підошви села.

Оцінивши побачене, питаю Ігоря:

- В якому стані знаходяться сьогодні гора, її схили, інші споруди?

Підйомники. Чи готові 2 крісельні та 2 бугельні канатні дороги від фірм "Доппельмайер" і "Ляйтнер". Їх загальна пропускна здатність - 6000 осіб на годину. Так що думаю, черги якщо і будуть, то коротенькі. Зауважу, що чотири канатки - тільки початок. Ми взяли для порівняння продукцію двох найбільш відомих виробників, щоб визначитися на майбутнє, яка з них більше підходить до наших умов експлуатації. Довжина 2-місцевої крісельної канатки тисячі шістсот вісімдесят три м. На її шляху отам, біля русла річки Яхроми, дві пересадочні станції, тобто можна спуститися вниз, і або переїхати без пересадки на інший бік, або піднятися назад. А взагалі-то на вершині нашої штучної гори 3 пересадочні станції. Сюди сходяться всі канатки, і траси віялом йдуть вниз. Експозиція схилів в основному північно-східна, так що кататися можна буде до 10 -15 квітня. Зрозуміло, якщо буде достатньо сніжна, як в цьому році, зима.

Схили. Для експлуатації повністю готові шість. Вони вирівняні і запрасовані, постійно оснежіваются, незважаючи на сприятливі в цьому році погодні умови. Верхня точка 224 м над рівнем моря, перепад висот 86 м, максимальна довжина трас 850 м плюс 400м з того берега - всього 1250 м. Вони - під постійним контролем "снігових рушниць", вирівнюються двома потужними італійськими ратракамі. Всі траси освітлені, що дозволяє кататися і в нічний час. Встановлено близько сотні щогл з прожекторами. Великий сноуборд-парк ... Одних тільки призначених для катання схилів у нас 18 гектарів. Надалі тут будуть і велотрасси, і траси для роликів. Є домовленість з німецькою фірмою "Вігант" про встановлення в березні родельбан (американські гірки на горі, не чули?). Ми їх в Швейцарії самі випробували. Чудова річ, я вам скажу! Плануємо поставити пару таких, схили для цього підходять. Німецькі фахівці з картками вертикального планування наших схилів підібрали оптимальний варіант установки. Це, здається, буде "сенсацією", такого поки у всій Росії немає ніде. Вони можуть працювати і взимку, і влітку.

Грубо орієнтовно, скільки буде коштувати один "катальний день" на вашому курорті?

Ми думаємо особливо далеко від "воленовскіх" цін не відходити (вкладення-то треба окупати!). Але все ж трохи дешевше буде напевно. Не кажучи вже про Степанова з вартістю одного 750-метрового підйому в 60 руб. Це, звичайно, дикість, і у нас таке виключено. 25-30 рублів за крісельний підйомник - це більш-менш прийнятна ціна і для нас, "експлуататорів", і для наших гостей. Крім того, розроблена досить складна таблиця цін і знижок, яка, як запевняє служба маркетингу, зручна для всіх. Жорсткості цін "Волена" не буде, це точно. Тим більше, що ми плануємо після офіційного відкриття курорту якийсь час всіх відпочиваючих катати безкоштовно. "Вб'ємо двох зайців" - і гірку лижники укочена, загладити краще будь-якого ратрака, і всі бажаючі зможуть оцінити наші схили. До речі, відразу після Нового року ми відкрили один, не найкращий схил. Наїхало дуже багато народу звідусіль, в тому числі і з "Волена". Сподобалося всім, та й як інакше, якщо наш довше в два-три рази ?!

Середня довжина схилів в "Сорочанах" - 600-650 м. Найкоротший - для проведення різних шоу і показових змагань - 500 м. Проте, його довжина дорівнює найдовшому "воленовскому".

А як з лихий молоддю - сноубордерами?

Це особлива стаття ... Для них зроблений хаф-пайп. Вийшов він найбільшим в Європі! Довжина 170 м. При будівництві були витримані всі міжнародні параметри, і Федерація сноуборду пропонує цю споруду для проведення чемпіонату світу 2003 року. Він знаходиться в спеціально виділеній зоні величезного сноуборд-парку. Там розташовані також біг-ейр, трампліни різних кутів, бордер-крос. По ширині територія парку - 350 м, з підйомниками і місцями для тусовки. Більш того, спеціально в Фінляндії закупили насадки до ратрака, що дозволяють робити хаф-пайп дійсно "половинкою труби", абсолютно напівкруглим.

Травмобезопасность?

Побудований великий медичний центр. У цьому активну участь взяла страхова компанія "Росно", яка взяла на себе його забезпечення всім необхідним. Потрібно відзначити, що в вартість кожного абонемента на катання включена і страховка, Зрозуміло, курорт буде обгороджений. Опори канаток, щогли освітлення та дерева в місцях можливих наїздів на них обтягнуті матами - одним словом, нормальний курорт європейського рівня. Травматизм з нашої вини ми намагаємося виключити. Якщо все ж щось трапиться - у нас є великий снігохід, здатний буксирувати акью з потерпілим.

Як дістатися до "Сорочан"?

Найближчий шлях - від поста ДІБДР в Морозко (54 км від МКАД), через міст в напрямку Ярославського шосе, а потім наліво. Всі повороти позначені покажчиками з Дмитрівки до самого парку. Але можна дістатися і з Ярославського шосе, по "п'ятдесятикілометрового" кільцю, точніше - його відрізку від Софрон до Морозок. У планах - запуск безкоштовної маршрутки від станції Яхрома для "безкінних" гірськолижників. А для автомобілістів - велика асфальтована (О, "Волен"!) Стоянка на 2000 машин. Ціна паркування - 60 руб. в день.

А якщо захочеться у вас не тільки переночувати в уїк-енд, але і пожити довше?

У цьому сезоні всі сили (і гроші) були кинуті на облаштування схилів. Але на наступний сезон недалеко від основної гори заплановано будівництво мотелю, котеджів і шале, внизу буде готель на 110 номерів в російській стилі. Слава Богу, площа дозволяє. Всі котеджі індивідуального планування з усіма зручностями, включаючи сауну, і розраховані на прийом від 1 до 4 сімей. Чим ми гірші фінського Вуокатті?

Додамо, що проект майбутнього готелю в спортивному комплексі "Сорочан дуже хороший: складна красива композиція з трьох обсягів, об'єднаних масою переходів, великі засклені площини, населені даху, - все це в дереві і прекрасно вписується в рельєф місцевості .. Проект цілком конструктивний, дуже живої, відкритий і перебуває в гармонії з ландшафтом. Архітектурний проект мотелю і готелі розроблений Об'єднанням архітектурно-художніх майстерень.

Але знову ми змушені спуститися на землю:

Скільки буде коштувати, припустимо, ночівля двох чоловік в шале?

Це залежить від конкретних умов в шале. Орієнтовна вартість за 1 добу - 39 у.о.

А в котеджі?

У котеджах, розрахованих на прийом 4 сімей (або 4 окремих номери) - 200 у.о. на добу., тобто 50 у.о. на сім'ю.

У тому, що "Сорочан" найближчим часом стануть курортом високого класу, сумнівів немає. Хоча б тому, що навколо - чудові краєвиди, які планується зробити ще красивіше. Тут буде і аквапарк, і поле для гольфу, і ролер-центр, і стрільбище. Готовий проект розважального комплексу "apres ski" площею 6000 кв. м з ресторанами, барами, басейном, боулінгом, дискотекою. Для літнього відпочинку планується розчистити частину Яхромськіє водосховища, що знаходиться на території курорту. Це створить 20 га водної акваторії глибиною 2,5 м, яку можна буде використовувати для вітрильного спорту, серфінгу, катання на човнах, водних велосипедах і риболовлі.

Таким чином, керівники "Сорочан" мають намір зробити свій парк місцем масового відпочинку, більш демократичним, ніж "Волен". Планується, що сюди будуть приїздити 50 000 чоловік в тиждень (що в шість разів більше, ніж в "вільний"). Підйомник буде коштувати $ 14 за вісім годин, номер в мотелі - $ 29.

А хто не пам'ятає набитий лижами і лижниками автобус до Парамонова, його "трубу" і "грубку"?
Американські гірки на горі, не чули?
Грубо орієнтовно, скільки буде коштувати один "катальний день" на вашому курорті?
Сподобалося всім, та й як інакше, якщо наш довше в два-три рази ?
А як з лихий молоддю - сноубордерами?
Травмобезопасность?
Як дістатися до "Сорочан"?
А якщо захочеться у вас не тільки переночувати в уїк-енд, але і пожити довше?
Чим ми гірші фінського Вуокатті?
А в котеджі?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.