Навигация
Реклама
Реклама

Гірськолижний курорт в Польщі Криниця (Криниця-Здруй)

  1. Як дістатися
  2. де зупиниться
  3. траси
  4. підйомники
  5. Ski-pass
  6. Apress-ski

Ще в XVII столітті про невеликому місті Криниця-Здруй (південно-східна частина Судецкой Бескид), заговорили в зв'язку з відкриттям цілющих джерел. Через деякий час тут побудували перший бювет, а потім купальні.

На початку ХХ століття польський геолог Рудольф Зубер знайшов в долинах річок Криничанка і поленіца джерела з цілющою водою. Зараз курорт відомий не тільки в Польщі, а й за її межами. Одне з джерел носить з тих пір ім'я свого першовідкривача - «Вода Зубер».

Одне з джерел носить з тих пір ім'я свого першовідкривача - «Вода Зубер»

Криниця-Здруй. Джерело: www.krynica-zdroj.pl

Завдяки м'якому клімату, концентрації озону, яка на третину більше ніж зазвичай, комфортної висоті 560-620 м, курорт приваблює багатьох туристів. А взимку перетворюється в Мекку гірськолижників. Практично з усіх боків курорт оточений горами, найвища з яких - Явожина Криницька (1114 м). Гірська система Бескиди славиться великою кількістю снігу і тривалістю снігового покриву. Тут можна безпечно кататися з початку зими до середини весни. До речі, «криниця» перекладається з польської мови, як джерело.

Як дістатися

Гірськолижний курорт Криниця знаходиться в 130 км від аеропорту Краків, в 70 км від словацького міста Прешов. Дорога автомобілем від Кракова займає близько двох годин, від Прешові - трохи більше години.

Дістатися на курорту можна і поїздом, найзручніше з Кракова. В дорозі доведеться провести 4 години. Щогодини від автостанції Кракова в Криницю-Здруй ходять рейсові автобуси. Відповідний автобусний маршрут можна забронювати на FlixBus

Явожина. Джерело: www.krynica-zdroj.pl

де зупиниться

Мальовничі пейзажі Бескид, розвинена інфраструктура, відмінний сервіс в Криниці не поступаються Альпійським курортам.

Криниця пропонує вибір житла на будь-який смак і гаманець. Найдешевше - проживання в сім'ї від € 16 на добу за двох, від € 28 заплатите за номер в курортному готелі, а в готелі 4-х і 5-ти * номер коштує від € 101 на добу без сніданку.

Відзначимо, що ціни змінюються в залежності від сезону, однак і за помірні гроші тут можна непогано влаштуватися.

траси

Сьогодні курорт Криниця об'єднує дві зони катання: Явожина (Jaworzyna), Слотвіни / Чарні Потік (Stotwiny / Czarny Potok). Загальна протяжність трас різної складності - 28 км. З них Червоних трас - 21 протяжністю 5,5 км, синіх - 9 (20, 4 км), зелених - 2 (0,5 км) і дві чорні траси, довжиною 1,6 км. Всі траси освітлені. Більшість з них мають сертифікат FIS.

Більшість з них мають сертифікат FIS

Лижні траси в Криниці. Джерело: www.krynica-zdroj.pl

У найближчому майбутньому планується відкрити ще 8 трас, час їх відкриття тримається в секреті, не виключено, що подія відбудеться вже в цьому сезоні.

Перепад висот в Явожині 465 м, в Слотвіни і Чарні Потік - 200 м.

Любителям покататися на сноуборді або гірських лижах поза підготовлених трас також знайдеться місце в Криниці. Тут є офіційні зони катання freeride.

Найдовша траса знаходиться в зоні Явожина, її довжина - 2 620 м і вона має сертифікат FIS, штучне засніження і освітлення. Підходить досвідченим лижникам. Траси Явожини мають нахилом близько 25%. Також тут є штучний каток і санна траса.

Зона Слотвіни / Чарні Потік знаходиться на північних схилах гори Кшижової (820 м) і сподобається сім'ям з дітьми та навичками. Катання в цій зоні дуже комфортне.

Трохи менш відомі зони, для катання, що відносяться до курорту - Лижний центр Азот, Дві Долини, Лижна станція Хенрік, Лижна станція Тиліч.

підйомники

Окремо відзначимо канатну дорогу гондольного типу на Явожину Криницьку. Це найсучасніша в Польщі канатна дорога. Її довжина 2 тис. М, пропускна здатність 1600 осіб на годину, швидкість руху 5 м / с.

М, пропускна здатність 1600 осіб на годину, швидкість руху 5 м / с

Канатна дорога гондольного типу на Явожину Криницьку. Джерело: www.krynica-zdroj.pl

Крім цього на курорті працює 28 бугельних і 9 крісельних підйомників.

Слід зазначити, що в центрі Криниці діє рейковий фунікулер на Паркову гору.

Слід зазначити, що в центрі Криниці діє рейковий фунікулер на Паркову гору

Рейковий фунікулер на Паркову гору. Джерело: www.krynica-zdroj.pl

На курорті працюють ліцензовані школи для лижників і любителів сноубордингу, досвідчені інструктори допоможуть «встати на лижі» швидко і легко.

Ski-pass

Скі-пас діють на всій території курорту. Двогодинний ski-pass в сезоні 2017/2018 році коштував € 15,5 для дорослого, денний - 25, 50 €, а 6-денний - € 121, 50.

Всі розрахунки проводяться в національній валюті - в польських злотих. Продають скі-паси в касах курорту.

Розваги на курорті Криниця-Здруй. Джерело: www.krynica-zdroj.pl

Apress-ski

Криниця-Здруй пропонує своїм гостям безліч розваг за дуже доступними цінами. Бари, ресторани, дискотеки, нічні клуби запрошують провести ніч у них. Але більш привабливу пропозицію у SPA-центрів, адже, тут чимало цілющих джерел. Не забувайте, тут лікують органи травлення, сечовивідних шляхів, хвороби ендокринної системи і обміну речовин, хронічні запалення статевих органів, хвороби серця і системи кровообігу.

Привертає увагу відвідувачів курорту Павільйон для дегустації та лікувального пиття численних сортів натуральної мінеральної води з концертним залом. Цілий рік відкрито Палац зимових видів спорту з критим катком.

Сам місто Криниця-Здруй дуже мальовничий. Тут сусідять сучасні будівлі з будинками в швейцарському стилі. Забронювати готелі або апартаменти можна на сайті бронювання житла.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.