Навигация
Реклама
Реклама

Китай заявив, що захистить КНДР від США. Америка у відповідь готує Китаю торговельну війну

Сьогодні вже майже немає сумнівів в тому, що північнокорейський нарив дозрів до тієї фази, коли він повинен вже прорватися. Проте складається враження, що останнє слово тут скаже саме Пекін. Сьогодні вже майже немає сумнівів в тому, що північнокорейський   нарив   дозрів до тієї фази, коли він повинен вже прорватися

Якщо ж переглянути весь ланцюжок подій в хронологічному порядку, то варто, мабуть, почати з 8 серпня, коли майже передвоєнні дії між США і КНДР почали розвиватися дуже стрімко, захоплюючи в орбіту своїх взаємин майже весь світ.

Восьмого серпня з'являється інформація про те, що міжконтинентальна балістична ракета КНДР може бути оснащена ядерною боєголовкою. Розлючений санкціями ООН, Пхеньян обіцяє відповісти на це "фізичними діями".

Президент США не зміг пропустити повз чергову порцію погроз, і пообіцяв Північної Кореї такі "вогонь і лють, яких світ ще не бачив".

З Пхеньяна пролунала відповідь з натяком на те, що ось-ось, і база на Гуамі буде накрита північнокорейськими ракетами "Хвасон-12". Трамп розуміє, що його попередження здалося "недостатньо жорстким", і обіцяє КНДР "неприємності, про які вони навіть подумати не можуть".

І ось напередодні з США приходить нова звістка. " Військові варіанти вирішення тепер готові , Їх можна в будь-який момент застосувати в разі, якщо КНДР буде діяти нерозумно. Сподіваюся, Кім Чен Ин знайде інший шлях ", - написав у п'ятницю американський президент в своєму Twitter. А ще через пару годин робить ретвіт з фотографіями бомбардувальників B-1B на Гуамі. Готовність Вашингтона до найрішучіших дій підтверджує і глава Пентагону.

Як би там не було, але і світ став поступово готуватися до війни. З Австралії повідомили, що цілком підтримують дії США. Рішення на користь США готові прийняти в НАТО, проте Німеччина закликала до стриманості і застерегла від ядерної війни. Японія стала приводити в бойову готовність ЗРК Patriot. Тут же з Пхеньяна прийшла загроза запустити 4 ракети середньої дальності "Хвасон-12" по Гуам через саму Японію.

У цій загальній галасі не було чутно, мабуть, ще одного головного світового гравця - Китаю. Але і він, витримавши паузу, сказав своє слово, які вилилося в редакційну статтю офіційного видання Global Times: "Треба пояснити всім сторонам , Щоб їм стало зрозуміло: коли їх дії загрожуватимуть китайським інтересам, Китай жорстко на ці дії відповість ", - заявили в Пекіні.

При цьому китайське керівництво пояснило, що в тому випадку, якщо КНДР загрожуватиме своїми ракетами США, Китай збереже повний нейтралітет. Але варто тільки Вашингтону і Сеулу, бажаючи повалити існуючий північнокорейський режим, направити свої ракети у бік КНДР, Китай зробить все, щоб цьому перешкодити.

Інакше кажучи, і це навіть не треба читати між рядків, Пекін буде захищати Пхеньян будь-якими способами, аж до військових. Чи треба нагадувати про те, що саме так китайці надійшли в 1950-53 роках, виступивши на боці Північної Кореї проти США, які в цьому конфлікті прикривалися прапором ООН?

Саме про це і нагадує зараз Пекін Вашингтону, надто вже азартно грає ядерною зброєю. Вашингтон теж не залишається в боргу: кілька годин тому Сполучені Штати заявили, що починають розслідування з приводу порушень в Китаї прав на інтелектуальну власність та отримання технологій незаконним шляхом. Дональд Трамп, як було сказано в заяві Білого дому, офіційно оголосить про це 14 серпня, в понеділок.

Як зазначає видання Politico, оголошення про початок розслідування поки не означає те, що по відношенню до Китаю США прямо зараз готові застосувати санкції. Але це напевно означає, що в недалекій перспективі оголошене розслідування призведе до підвищення мит на ввезення китайських товарів в Америку і деякі країни Європи.

Сьогодні вночі відбулася телефонна розмова голови КНР Сі Цзіньпіна і президента США Дональда Трампа, в якому китайський лідер прямо закликав американського уникати різких слів і дій проти КНДР і заявив про можливу відповідь КНР на американські військові дії проти свого сусіда.

На Капітолійському пагорбі прямо зараз не на жарт стривожені ситуацією, що складається. Сьогодні конгресмен від штату Род-Айленд Девід Сісілайн, представник Демократичної партії США, незважаючи на те, що члени конгресу до початку вересня перебувають в своїх виборчих округах, зажадав від спікера Пола Райана скликати екстрене засідання палати представників конгресу США.

Сісілайн пропонує колегам обговорити і в найкоротші терміни прийняти законопроект , Який зможе заборонити Дональду Трампу нанести без схвалення конгресу превентивний ядерний удар по Північній Кореї.

Чи треба нагадувати про те, що саме так китайці надійшли в 1950-53 роках, виступивши на боці Північної Кореї проти США, які в цьому конфлікті прикривалися прапором ООН?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.