Навигация
Реклама
Реклама

2017 рік - подорожі з «Радіо Прага»

 1. «Празький Монмартр» Новий світ Звернувши з звичних празьких «туристичних стежок», можна потрапити...
 2. До старого Пінкаса за пьзеньскім пивом
 3. Замок Шкворец під знаком св. Маврикія і червоного дракона
 4. Стоматолог з душею машиніста
 5. У Шпіндлерува Млинів кожен знайде свою зимову казку

«Празький Монмартр» Новий світ

Звернувши з звичних празьких «туристичних стежок», можна потрапити в зовсім інший, незнайомий світ чеської столиці. Район Новий Світ в Градчанах - затишний острівець з приосадкуватими різнокольоровими будиночками, які підпирають один одного своїми стінами і, здається, ведуть суперечка про те, у кого найкрасивіший домовик знак. З цього куточка Праги Катерина Сташевська прогулялася разом з екскурсоводом і викладачем історії Ольгою Кузнєцовою.

Ольга Кузнєцова, фото: Сергій Кузнецов  - Сьогоднішній Новий Світ - це тихий оазис з химерними звивистими вуличками, неподалік від Празького Граду Ольга Кузнєцова, фото: Сергій Кузнецов - Сьогоднішній Новий Світ - це тихий оазис з химерними звивистими вуличками, неподалік від Празького Граду. А з чого починалася його історія?

- Новий Світ - це містичний район, оточений ореолом таємниці. Дійшли до нас джерела стверджують, що його заснування відноситься до 20-30 рр. XIV століття. З 1360 року по наказу чеського короля і імператора Священної Римської імперії Карла IV Новий Світ був включений в межі тодішнього містечка Градчани, який виник приблизно в цей же період. За роки свого існування район пережив чимало потрясінь. Двічі він вигоряв дотла: в 20-і рр. XV століття, в період гуситських воєн, і в 1541 році, коли його забудова постраждала від величезного руйнівної пожежі. Проте, згораючи, Новий Світ знову поставав з попелу. Протягом довгих років на його вузьких вуличках проживала, головним чином, прислуга Празького Граду.

У наступну епоху Нового Світу стає привабливим і для людей зі світу мистецтва - вже в XIX столітті в цьому романтичному місці селяться письменники, художники, композитори. І це не дивно, адже, з одного боку, район є центром міста, а з іншого - спокійним і сповненим умиротворення куточком. Кажуть, що в роки Першої Чехословацької республіки (1918-1938) тут в маленьких старих будиночках проживала біднота, причому тіснота і сам вигляд кварталів був таким, що отримав прізвисько «італійська вуличка», з усіма характерними рисами бідних кварталів Рима. У другій половині XX століття, після великої реконструкції, вулички знову стають тихими і романтичними, сюди, як в минулі часи, переїжджають художники. Відтепер Новий Світ називають «празьким Монмартром».

- Які відомі імена пов'язані з цим місцем?

- В кінці XVI століття чеський король і імператор Священної Римської імперії Рудольф II вирішує перетворити Прагу на справжню пишну столицю, для чого запрошує сюди зірок світової величини. Це не тільки художники, а й вчені. У їх числі опинився і данський астроном Тихо Браге, який до того моменту посварився зі своїм королем і шукав нового покровителя. У 1600 році Бразі прибуває до Праги і поселяється саме на вулиці Новий Світ, де в ті часи для приїжджих був відкритий невеликий заїжджий двір. Потім придворний астролог і астроном перебирається в недалекий Погоржелец. Необхідно нагадати, що могила Тихо Браге, про який ходить безліч легенд і оповідань, теж знаходиться на території Праги - в Тинському храмі на Староміської площі.

У XIX столітті в єдиному дерев'яному будиночку містечка оселився відомий журналіст і письменник Якуб Арбес, з особистістю якого була пов'язана одна з історій Нового Світу. Подейкували, ніби його полюбила жила в тому ж будинку бідна дівчина Жозефіна. У молодого прозаїка не було серйозних намірів, але коли їх відносини привели до народження дитини, Арбес вчинив як справжній чоловік і одружився на ній. В результаті їх шлюб виявився щасливим. Пізніше в одному зі своїх романів про прекрасну, примарною і незвичайною Мадонні він розповідає про події, що сталися в цьому будинку. У XIX столітті в єдиному дерев'яному будиночку містечка оселився відомий журналіст і письменник Якуб Арбес, з особистістю якого була пов'язана одна з історій Нового Світу Новий Світ, фото: Архів Чеського радіо - Радіо Прага

У XX столітті свою долю з Новим Світом пов'язав знаменитий художник Ян Зрзавий. У 1914 році у нього тут з'являється перше власне ательє. Крім згаданих знаменитостей, тут також жили численні кінорежисери і сценаристи, наприклад, Індржих Полак, що прославився своїми роботами в області наукової фантастики і дитячими фільмами. Серед живих легенд на мощених вуличках Нового Світу можна зустріти чеського режисера, художника і аніматора Яна Шваркмайера.

Політики, поети і абсент кафе «Славія»

У кафе «Славія», з вікон якого відкривається вид на Влтаву, Градчани, Малу Країну і Національний театр, здавна збиралися інтелектуали, актори і політики. Заходили сюди, наприклад, брати Чапек і поет Вітєзслав Незвал - в ті часи кафе нагадувало читальний зал, відвідувачі користувалися можливістю почитати за столом журнали, купити які їм було не по кишені. Майбутній лауреат Нобелівської премії з літератури Ярослав Сейферт писав тут свої вірші - одне з них зі збірки «Комета Галлея» так і називається «Kavárna Slavie», Іржі Гросманн - розповіді, а Іржі Шлітр складав пісні, зараз стали класикою.

Назва кафе з'явилося в епоху захоплення ідеями панславізму і підйомом чеського національної самосвідомості. Натхнення в «Славії», розташованої на розі Національного проспекту і набережної Сметани, також шукав автор «Інженера людських душ» і «Бас-саксофона» Йозеф Шкворецкій, художник Карел Тайзі і багато інших. В цьому будинку навпроти Національного театру зустрічалися після 1968 року дисиденти, включаючи Вацлава Гавела. Наскільки змінився склад відвідувачів з того часу?

«І сьогоднішній склад наших гостей в чомусь близький і раніше - сюди приходять режисери та актори. Найчастіше, однак, серед відвідувачів можна зустріти політиків, а також пересічних громадян і іноземних туристів. Вони цікавляться історією цього закладу або просто хочуть насолодитися прекрасним видом з вікон », - розповідає менеджер кафе-ресторану« Славія »Зузана Матейкове.

Збереглося тут і улюблене місце Вацлава Гавела, який був одним із завсідників «Славії» ще в ту пору, коли припущення про те, що він може в майбутньому стати президентом країни, що оточують вважали б не більше ніж анекдотом.

«Пан Гавел любив сидіти в самому кінці залу, геть за тим столиком, звідки відкривається вид на Влтаву і на Малу Країну. Зараз там висить його фотографія. Це був його звичний куточок, інші місця його не влаштовували ».

- Тобто це крісло поруч з відомою картиною Віктора Оливи «Любитель абсенту», яка демонструвала безтілесний дух "музи сп'яніння", яка після реконструкції кафе зайняла місце полотна «Славія - Мати слов'ян»?

"Саме так. Гавел таким чином міг бачити не тільки річку, але і Празький Град, де він оселиться після того, як обійме посаду глави держави. Це було одне з місць для курців відвідувачів, а він, як відомо, належав до їх числа ».

Ярослав Сейферт, фото: Гана Гамплова CC BY-SA 3 Ярослав Сейферт, фото: Гана Гамплова CC BY-SA 3.0 - З вікон «Славії» 21 вересня 1937 року пражани спостерігали за похоронною процесією першого глави Чехословаччини Томаша Масарика Гарріга - ховали «Президента-визволителя» через тиждень після смерті: скорботна хода повільно рухалося від Празького Граду, через міст Легіонів, в напрямку Головного вокзалу.

- У деяких, як я з'ясувала, «Славія» асоціюється з абсентом, і не тільки тому, що з картини Оливи відвідувачів кафе оглядає хмільним поглядом шанувальник цього напою - до слова, деякі зарубіжні політики опинилися в скрутному становищі, коли в ході офіційного візиту їм вручили в подарунок "зілля", що містить екстракт гіркого полину, яке було заборонено у них на батьківщині. Тутешнє меню передує вірш Ярослава Сейферта, присвячене кафе «Славія». Його можна прочитати на чеською, англійською та французькою.

«Ярослав Сейферт в своїх віршах описує, що, випивши абсенту, він бачить не Влтаву і пагорб Петршин, а Сену і Ейфелеву вежу. Aбсент, можна сказати, нерозривно пов'язаний з нашим кафе-рестораном - його тут пили з самого початку відкриття цього закладу. Раніше цей напій вживали в чистому вигляді, а зараз вважають за краще додавати в каву, хоча як і раніше зустрічаються відвідувачі, які хочуть скуштувати його чистий смак. Ми, однак, попереджаємо наших гостей, що це не той напій, який можна пити чарку за чаркою протягом усього вечора ».

До старого Пінкаса за пьзеньскім пивом

Сьогодні нас чекає ресторан з майже двохсотрічної історією - «У Пінкаса» (U Pinkasů).

Коли говорять - «У Пінкаса» (U Pinkasů), то кожен в Празі знає, що мова йде про старовинний і найвідомішому столичному ресторані-пивний. А хто ж був пан Пінкас, який увічнив таким чином своє ім'я?

Карел Доубек, фото: Онджей Томша  З кравців в шинкарі Карел Доубек, фото: Онджей Томша З кравців в шинкарі

«Якуб Пінкас був кравцем з Будетіц. Приїхав до Праги, щоб відкрити тут свою майстерню і продовжувати займатися своєю улюбленою ремеслом. Ось так все і почалося. Якуб Пінкас знайшов собі в Празі відповідний для проживання і роботи будинок і почав обшивати клієнтів, наприклад, священиків Францисканського монастиря, або представників зародження тоді руху чеського відродження. Поруч з рестораном, на сьогоднішній Площі Юнгмана, колись знаходився «štafl» - місце, куди з'їжджалися візники, що перевозили в Прагу всілякі товари. З'являлися там і бочки з пивом, яке привозили з пивоварні в місті Пльзень. Якуб Пінкас був з Будетіц, а це якраз поруч з містом Пльзень. Серед погоничів був і один його знайомий - Мартін Залцман », - розповідає Карел Доубек, генеральний директор компанії Adria - Neptun spol. sro & Hotel Adria Praha, що володіє пивний-рестораном «У Пінкаса» з 2001 року.

Тут багато чеських завсідники трактирів відразу ж згадають Пльзеньський ресторан-пивну «У Залцманов».

"Саме так. Приятелі в результаті надихнули один одного. Мартін Зальцман, приїжджаючи зі своєю підводою в Прагу, ночував у Якуба Пінкаса. Подейкують, що Зальцман був скупуватий і великих грошей за кров не платив. Однак щоб все-таки якось віддячити одного, одного разу, а саме 8 квітня 1843 року приніс йому два відра пива нового сорту, який в Пльзені варили всього пару місяців. Якуб Пінкас відправив подарунок до підвалу, а потім потроху почав пригощати ним своїх клієнтів, які чекали примірки, а також і заглядати до нього погоничів, що збиралися неподалік. Пиво стало добрим і поступово до кравця почали все частіше заходити зовсім не для того, щоб зшити сорочку або штани, а з метою втамувати спрагу пільзеньскім пивком. Ось так кравець Пінкас і перетворився в шинкаря », - розповідає Карел Доубек.

Якуб Пінкас в трактирному ділі не дуже-то розбирався, але саме завдяки цьому шанувальники пінного напою, як не дивно, тільки виграли.

«У той час пиво подавали на столи в судинах більшого обсягу, наприклад, в глечиках, з яких тільки потім його потроху гості розливали по своїм гурткам. Трактирників так було простіше. Менше посуду - менше біганини. Однак смакові якості пива, довго стоїть на столі в теплому приміщенні, знижувалися. Якуб Пінкас усталеного порядку подачі пива не знав, і кожен раз приносив клієнтам нову порцію холодного пива в окремій гуртку прямо з підвалу. Публіка смак напою в трактирі «У Пінкаса» (U Pinkasů) оцінила, і народу приходило все більше і більше. Однак за все потрібно розплачуватися. За поліпшення якості пива Якуб Пінкас поплатився здоров'ям, йому перестали служити ноги. Спочатку господар передав справу своєму синові, який, на жаль, дуже скоро помер, тому «жезл шинкаря» перейшов до одного з працювали у Пінкаса офіціантів, до Франтішеку Брабеца ».

Замок Шкворец під знаком св. Маврикія і червоного дракона

Вам траплялося потрапляти в казку Андерсена, смикаючи шнурок дзвоника у дверей замку? Чекаєш, що господар вийде відчиняти ворота в камзолі зі шпагою або в нічному ковпаку зі свічкою в руках. Однак власник резиденції Шкворец Дмитро Єремєєв виявився в джинсах і светрі і з мобільним телефоном, хоча історія його замку і начитує близько восьмисот років.

Замок Шкворец, Фото: Катерина Айзпурвіт  З цієї точки неподалік від Праги крізь час в простір біжить безліч невидимих ​​стежинок - в Італію, Росію, Австрію, адже сім'я уродженця Москви веде свій відлік від знаменитого роду Ностіц, а його чесько-італійська дружина Моніка полягає в спорідненості з герцогами Савойськими Замок Шкворец, Фото: Катерина Айзпурвіт З цієї точки неподалік від Праги крізь час в простір біжить безліч невидимих ​​стежинок - в Італію, Росію, Австрію, адже сім'я уродженця Москви веде свій відлік від знаменитого роду Ностіц, а його чесько-італійська дружина Моніка полягає в спорідненості з герцогами Савойськими. До числа повноправних мешканців твердині, звичайно, відносяться і привиди - який же поважаючий себе замок може обійтися без привидів?

Історія замку сягає корінням в XIII століття - датою його заснування вважається 1279 рік, а першим господарем - королівський камергер Домаслав. Тоді тут з'явилася фортифікація з усіма атрибутами - донжоном, ровом, підйомним мостом. Він переживав часи злету і занепаду - розграбування шведами в 1639 році, після Тридцятирічної війни, перетворення в парадну резиденцію Ліхтенштейнів в епоху бароко, і знову забуття і запустіння ... Однак в 2015 р зусиллями Дмитра Єремєєва замок був викреслений зі сумного списку зникаючих пам'яток Чехії .

Дмитро Єремєєв з сином, Фото: Катерина Айзпурвіт, Чеське радіо - Радіо Прага  - У цьому замку квартирували суворівські солдати Дмитро Єремєєв з сином, Фото: Катерина Айзпурвіт, Чеське радіо - Радіо Прага - У цьому замку квартирували суворівські солдати. Ви цікавилися цією сторінкою історії?

- Суворов, повертаючись з Альпійського походу, зупинився в Празі, однак документально підтверджено, що тут він теж був. На всій території Шкворец на три-чотири ночі були розміщені його війська перед поверненням до Росії. Цікаво, що, згідно з хроніками, після перебування тут суворовських солдат тут різко збільшилася народжуваність.

- Чи не відомо, наскільки добровільними були ці союзи ...

- Оскільки село поїла і годувала солдат, не думаю, що тут відбувалися якісь непривабливі події, тим більше що з початку XVIII ст. тут спостерігався демографічний спад ...

- Шкворец також згадують в розповідях про відвідування Богемії графом Каліостро ...

- Відомо, що він тут дійсно зупинявся. А ось розповідь про те, що Каліостро зустрічався тут з Казановою, який провів останні роки життя в Богемії, не відповідає дійсності - в момент перебування тут графа Каліостро Казанова вже фізично не міг сюди приїхати. Однак Казанова, який оселився в замку Дукс, неподалік від міста Тепліце, бував тут раніше. Шкворец раніше належав Вальдштейна, і в момент продажу його Ліхтенштейн відбувалася передача замкової бібліотеки. Казанова, який прагнув вирватися з обридлого замку Дукс, використовував цю можливість, зайнявшись систематизацією латинської частини бібліотеки Савойських і провів тут кілька місяців.

- В ціну замку зазвичай входить і привид. Які примари водяться у вас, і чи бачили ви їх?

- Задокументовано існування тут двох привидів. Одне з них - Червоний Дракон, що згадується в літописах ось уже на протязі трьохсот років. Дракон цей дуже шкідливий. Його основне завдання - «підбадьорювати» в шляху завсідників трактиру в ували, які повертаються в напідпитку в Шкворец, щоб вони не замерзали взимку в снігу.

З кінця XVII ст., З моменту смерті Марії Терезії Савойської, офіційно задокументовано присутність тут привида Білої Пані. Його не пов'язують безпосередньо з Марією Терезією, оскільки та відрізнялася строгістю вдачі, а привид поводиться куди більш вільно - любить випити. Хоча я намагаюся знайти всьому раціональне пояснення, деякі події в замку викликають подив. Зараз в момент проведення заходів я завжди залишаю в одному з куточків залу повний келих, щоб Біла Жінка не відключила світло, і не відбулося ще щось непередбачене, бо якщо ми забували налити вина, все чомусь відключалася. Причому один відомий тенор, зупинявся у нас в замку на ніч, був вражений тим, що вино в замкненому приміщенні дійсно хтось випив. Крім того, хоча він людина не релігійний, він своїм музичним слухом весь час чув якісь незрозумілі звуки. Мене примари бояться і ховаються, а ось моя кухарка не піде вночі в каплицю під страхом смерті.

Стоматолог з душею машиніста

Стоматолог, якого обожнюють діти - феномен. Звуть його Петро Віднер. Симпатії дітлахів він завоював не завдяки зубного крісла, а у топки свого міні паровоза, на якому він регулярно ганяє по садовій ділянці в селі Скалско. Плата за проїзд - символічна, задоволення для всіх присутніх - величезна.

Прохолодний весняне повітря пронизує сигнальний гудок наближається паровоза. У лічені секунди за димовою завісою з'являються обриси машиніста. Впираючись колінами мало не в підборіддя, він упевненою рукою веде свій міні поїзд по садової залізниці.

Відлучитися від свого локомотива Петро Віднер готовий лише на пару хвилин.

«Такий паровоз можна залишити без нагляду хвилин на п'ять, не більше. Потрібно весь час стежити за тим, щоб він не заглох, або, навпаки, неперегрелся. Обслуговувати його - справа нелегка », - ділиться досвідом пан Віднер.

«Паровий двигун - це єдиний Механізм, спостерігаючі за Яким ви на Власні очі бачите, як вінікає сила. З вогню та води. Локомотив - свого роду живий організм. Я злегка перебільшую, але це так. Коли паровоз рушає з місця, чути як він "дихає", приводить в рух шток поршня, повзун, шатун ... Він дійсно має деякі характеристиками живої істоти - це не чорний ящик », - розповідає власник Малої залізниці Скалско.

Петро Віднер закохався в мініатюрні локомотиви ще в дитинстві. Збиранням паровозів і будівництвом садової залізничної смуги він зайнявся порівняно недавно, років десять тому, купивши з дружиною будинок з ділянкою відповідних розмірів.

«Спочатку я планував так - ніяких грядок, тільки рейки. Тепер же є і грядки, і рейки », - посміхається інженер-любитель. Виявляється, граніт науки він гриз не в Технічному університеті в Празі, і навіть не в Університеті залізничного транспорту в нині словацькій Жиліні. Він за професією - лікар.

Залізничною колією в Скалско тепер ганяють два паровоза, три інших - в процесі складання. У наступному році вони повинні бути вже готові, стверджує пан Віднер.

«Один локомотив я купував, два будував сам. Скажу так - це як з автомобілями. Невеликий старий паровоз обходиться так само, о котрій і невеликий б / у автомобіль. Новий локомотив стоїть як нова машина. Тобто ціни такі. Тепер самі рейки - у мене тут 3,5 тисячі шпал, одна шпала - це чотири крони, кожен болт - крона двадцять. Під рейками 40 тонн щебеню ітд. Кілограм колії обходиться в 28 крон (1 євро). Тобто витрати істотні, але хто їх в даному випадку вважає ... »

У Шпіндлерува Млинів кожен знайде свою зимову казку

Трапляється, що і бюрократичні помилки роблять корисні справи. Саме завдяки такій випадковості на світлі колись з'явилося місце під назвою Шпіндлерув Млин, яке в наші дні по праву вважається кращим чеським гірськолижним курортом. Як виявилося, для відвідування гірськолижного курорту зовсім не обов'язково бути завзятим прихильником крутих схилів і взагалі шанувальником даного виду спорту. Втім, давайте вже вирушимо в нашу подорож з «Радіо Прага».

Шпіндлерув Млин, фото: Онджей Томша  «Шпіндлерув Млин (в перекладі -« млин Шпіндлера), або ж, як його називає місцеве населення, Шпіндл - це місто, яке складається з декількох районів Шпіндлерув Млин, фото: Онджей Томша «Шпіндлерув Млин (в перекладі -« млин Шпіндлера), або ж, як його називає місцеве населення, Шпіндл - це місто, яке складається з декількох районів. Найстаріший район Шпіндлерува Млина називається Святий Петро, він знаходиться прямо під козячими хребтами в Довгій долині. Саме там розташовувалося перше поселення, історичний попередник Шпіндлерува Млина. Там же знаходилася і перша споруда, з якої і почалася історія Шпіндла, - маленький костел. Спочатку Святий Петро був гірницьким поселенням, так що першими жителями Шпіндлерува Млина були шахтарі. Приблизно з 1516 року ці фірми працювали тут на рудниках і добували мідь, залізну руду, боксит і досить значна кількість срібла. Коли поселення розрослося, будинки стали з'являтися і тут, в сучасному центрі міста », - розповідає Сілва Длоугі з Відділення культури і туризму адміністрації міста Шпіндлерув Млин.

Шпіндлерув Млин в 1738 році, фото: відкритий джерело  Одним з перших обивателів Шпіндла став мірошник на прізвище Шпіндлер Шпіндлерув Млин в 1738 році, фото: відкритий джерело Одним з перших обивателів Шпіндла став мірошник на прізвище Шпіндлер. Потрібно відзначити, що корінне населення було переважно німецького походження, оскільки ця сфера знаходиться на кордоні з Німеччиною. Млин пана Шпіндлера перебувала прямо в центрі сучасного Шпіндлерува Млина. Пізніше, коли в місті вже було значно більше жителів, а саме в 1784 році, місцеве населення відправило прохання австрійському імператору Францу Йосифу про те, що місту потрібно більш місткий костел.

- «Їх прохання було схвалено, і коли Франц Йосиф відправив їм відповідь, то він сплутав, і направив його не в місто, а на млин Шпіндлера, оскільки на проханні стояв підпис, що лист відправлено з млина Шиндлера. Так і з'явилася назва міста - Шпіндлерув Млин. Гірникам нову назву сподобалося, так воно і закріпилося за містом ».

Шпіндлерув Млин, фото: ЧТК  В даний час населення Шпіндлерува Млина налічує трохи більше тисячі чоловік, проте, туристичний сезон тут не припиняється ні влітку, ні взимку, тому місто здатне вмістити близько 8-9 тисяч гостей Шпіндлерув Млин, фото: ЧТК В даний час населення Шпіндлерува Млина налічує трохи більше тисячі чоловік, проте, туристичний сезон тут не припиняється ні влітку, ні взимку, тому місто здатне вмістити близько 8-9 тисяч гостей. Найбільшого розмаху гірськолижний туризм досяг тут на початку ХХ століття. У 1910 році стали з'являтися гірськолижні спільноти. Найперше з них парадоксальним чином з'явилося в Празі, де люди каталися на лижах прямо на Вацлавській площі. Лише через рік, перше гірськолижне суспільство з'явилося в горах, як раз в Шпіндлерува Млинів. Саме на ці роки припадає і розвиток туризму, причому не тільки зимового, але і літнього, оскільки в Шпіндле знаходився надзвичайно популярний курорт для любителів повітряних ванн. Після Другої світової війни в цих місцях з'являється чеське населення в рамках заселення територій, звідки були вигнані німці.

«Будівництво фунікулерів почалося вже після Другої світової війни, коли Шпіндлерув Млин став улюбленим місцем шанувальників стрибків з трампліну. Трампліни будувалися як в ареалі Святого Петра, так і далі - у напрямку до Довгої долині. Деякі з них були природного походження, інші - справа рук людини. В цей же час, - ми говоримо про 1970-х роках, - будувалися і перші підйомники. Пізніше почали прокладатися гірськолижні траси, відбувається подальший розвиток гірськолижного спорту ».

Шпіндлерув Млин, фото: Ossi O CC BY-SA 3 Шпіндлерув Млин, фото: Ossi O CC BY-SA 3.0 У роки соціалізму Шпіндлерув Млин процвітав. Ареал належав Чехословацькому союзу фізичної культури і спорту, який інвестував в гірськолижний спорт достатню кількість фінансових коштів. У той час всі спортивні організації дуже добре підтримувалися і державою. Зі зміною режиму, ситуація дещо змінилася - змінився спосіб фінансування, і спортивні організації стали змушені самі шукати кошти. На щастя, кілька років тому приватна компанія Skiareal взяла в довгострокову оренду ареал курорту Шпіндлерув Млин, і нині він знову переживає найкращі часи.

Російська служба «Радіо Прага» сподівається, що стрілка вашого компаса як і раніше буде вказувати на Чехію, і ми ще не раз вирушимо в подорож по вузьких вуличках Праги, лісах і гаях Шумави, таємничим замкам Південної Чехії, на автомобілі, на лижах, на кораблі, на поїзді. До зустрічі в новому році!

А з чого починалася його історія?
Які відомі імена пов'язані з цим місцем?
Наскільки змінився склад відвідувачів з того часу?
А хто ж був пан Пінкас, який увічнив таким чином своє ім'я?
До числа повноправних мешканців твердині, звичайно, відносяться і привиди - який же поважаючий себе замок може обійтися без привидів?
Ви цікавилися цією сторінкою історії?
Які примари водяться у вас, і чи бачили ви їх?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.