Навигация
Реклама
Реклама

Як правильно: совість мучить або мучить?

17 грудня 2013 19:21 17 грудня 2013 19:21   Адміністрація міста Єкатеринбурга присвячує черговий випуск рубрики «Єкатеринбург говорить правильно» питань моралі і грамотного вираження душевних мук в контексті вживання дієслова мучити (мучити)

Адміністрація міста Єкатеринбурга присвячує черговий випуск рубрики «Єкатеринбург говорить правильно» питань моралі і грамотного вираження душевних мук в контексті вживання дієслова мучити (мучити).

Ряд словників пропонують використовувати обидва варіанти (мучити і мучити), в той же час в орфографічному словнику В.В. Лопатина і тлумачному словнику С.І. Ожегова наводиться тільки «мучити».

Як зазначає довідково-інформаційний портал «Російська мова», фактично в рідній мові є дієслова-варіанти мучити (дієслово другої дієвідміни) і мучити (дієслово першої дієвідміни). Однак заради уніфікації орфографії (тобто щоб написання було однаковим) дієслово мучити в деякому сенсі приносять в жертву: визнаються допустимими тільки ті його форми, які відрізняються фонетично від відповідних форм дієслова мучити, а саме - форми теперішнього часу.

Таким чином, в суворої літературної мови переважно: мучити, мучу, мучиш, мучить і допустимо мучу, мучиш, мучить (ці форми відрізняються за звучанням від форм дієслова мучити). А ось в минулому часі - тільки мучив; варіант мучив не допускається, так як за звучанням він майже не відрізняється від мучив.

Таким чином, правильно: совість мучить, мучила і буде мучити. Припустимо: совість мучить. І неправильно: совість мучила і буде мучити.Ключові слова: російська мова

Матеріали по темі

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.