Навигация
Реклама
Реклама

Як стати аніматором

Стати аніматором може практично кожен - було б бажання

Курортний сезон все ближче, і на будь-якому популярному порталі з працевлаштування пропозицій для аніматорів різного штибу вже зараз хоч греблю гати. І їх катастрофічно не вистачає. Так, міжнародний портал працевлаштування HeadHunter, підрахував, що на сьогодні на управління готелями та ресторанами курортних зон країни претендує 5-6 осіб на кожну вакансію, в той час як співвідношення резюме та вакансій в аніматорська справі - один до одного, тобто конкурсу немає - були б кадри.

Пік різноманітності вакансій для бажаючих працювати на півдні України очікується десь в квітні, ближче до травневих свят, коли відкривається сезон. Шукачам, націлені на чужоземні курорти, можна працевлаштуватися цілий рік: ОАЕ, Таїланд і Єгипет на зиму не закриваються. А ось Туреччина, Болгарія, Туніс пожвавлюються в квітні і тамтешні шефи анімації воліють збирати свою команду в готелі на тиждень-два раніше, щоб встигнути почистити пір'ячко (почистити амфітеатри, оновити декорації, порепетировать) до напливу туристів, тобто вже зараз. Як дізналася "Сегодня", якщо ви хочете спробувати себе в аніматорська справі, можна спробувати вже цього літа. Вчитися роками цього не потрібно, головне - природні дані, такий-сякий досвід і кілька тренінгів, щоб зорієнтуватися і не схибити на практиці.

hqzrpbz1olo__

ПОТРІБНІ СПОРТИВНІ, винахідливість і усміхнений

В цілому робота аніматора - це найкраща форма заробітку для тих, у кого поки немає досвіду роботи, цікава і дозволяє зав'язати безліч нових, в тому числі корисних, зв'язків. Аніматору доведеться організовувати вечірні шоу-програми та дискотеки, брати участь в сценках і конкурсах. Влаштовувати ігри та змагання талантів ( "Містер і міс готелю", "Кращий танцюрист / танцівниця готелю" наприклад), займатися з гостями танцями, аеробікою, фітнесом, пляжним волейболом і футболом, грати в дартс і теніс, займати дітей в дитячих міні-клубах і "ворушити" їх на міні-диско. Все це пов'язано з постійними перевдяганнями в найрізноманітніші костюми, нанесенням "бойових розмальовок", підвищеною рухливістю і постійною усміхнені. Аніматор не має права бути в поганому настрої, грубити або Буркан гостям. Більш того - краще б мати хорошу пам'ять на обличчя та імена і запам'ятовувати своїх підопічних, адже до них доведеться багато разів звертатися, запрошуючи на заходи і заманюючи на сцену. "Це може бути будь-яка молода людина (вікові рамки - 18-32 роки в середньому), люблячий життя і гостей, який вміє співати, танцювати, креативити, складати сценарії і взагалі робити шоу, - говорить продюсер Першого кримського фестивалю анімації Сергій Маковей. - Крім розваг, будь-який сучасний готель, пансіонат пропонує також платні продукти (масажі, ванни, квитки на концерти і тп), і нерідко їх просувають через анімаційну команду, тобто потрібно вміти продавати ". "Наш готель, наприклад, орієнтований на сімейний відпочинок з дітьми і головне, що ми вимагаємо від аніматорів - вміння з ними працювати, - розповідає Сергій Іванов, директор кримського SPA-готелю "Приморський парк". - Головне - вміння працювати з дітьми і молодість (люди старшого віку просто не виживуть, робота адже цілий день на спеці). Переважно всього - студенти педагогічних вузів ". Кримський роботодавець, за словами Іванова, цінує навички організації свят на воді, дитячих днів народження, ігрових видів спорту (квест, наприклад), працездатність і розуміння того, що робота аніматора нелегка, як і будь-яка праця з людьми і особливо дітьми. "Особисто для мене, крім цього, важливо, щоб аніматори розуміли специфіку роботи нашого готелю (бутик) і були гнучкими в своїй роботі, не працювали за шаблоном," чули "керівника і вносили корективи", - також говорить він . "Взагалі так скажу: шеф анімаційної команди в готелі - головна людина після директора, головного бухгалтера, головного економіста і шеф-кухаря ", - вважає Маковей.

Закордонні готельєри, крім усього цього, звертають також увагу на приємну зовнішність, спортивну форму і на стан шкіри здобувачів (можна з екземою або прищиками), неконфліктність і знання іноземних мов (чим більше, тим краще, але мінімум - впевнений англійська). "Хоча в моїй команді були дві дівчинки з явно зайвою вагою, які могли дати фору будь-яким худишкам і в спорті, і на сцені: головне - запал і впевненість в собі, комунікабельність", - говорить Олена Савіна, яка відпрацювала півтора року в єгипетському і турецькому готелях в штаті туроператора Coral Travel.

vhqiqvrpli8__

500 ГРИВЕНЬ ЗА НАВЧАННЯ - І НА СЦЕНУ

В інтернеті неважко знайти пропозиції по навчанню аніматорська справі. Деякі агентства організовують періодично курси тренінгів та семінари для підготовки і підвищення кваліфікації кадрів (нерідко з подальшим працевлаштуванням в готелі, санаторії та пансіонати України, Болгарії, Туреччини, Єгипту). Як правило, на сайтах таких шкіл вивішують розклад тренінгів по івент і туристичної анімації на найближчі місяці, проводять їх як в столиці, так і інших великих містах країни, де набираються слухачі. Заняття проходять в середньому 2-3 місяці по пару раз на тиждень, варто це близько 500 грн / міс. (А ціна восьмигодинного спецкурсу "Готельна анімація, сезон 2013" в Сімферополі, наприклад - 300 грн).

"Кримське курортно-Туристичне Агенство" періодично проводить тренінги, набираючи слухачів для цього шляхом обдзвону і інтернет-розсилок. "Ми самі не вчимо конкретним номерам, а запрошуємо тренерів і організуємо семінари, - розповідає його представник Юлія Демидова. - Попередній семінар тривав два дні. Курс навчання 600-800 гривень. Недавній семінар йшов 8 годин - вартість - 300 гривень. Видається сертифікат про проходження курсів з печаткою дипломованого тренера або організації, яка його проводила ".

Все ж повноцінних шкіл анімації в Україні немає, як і багаторічних традицій, на яких тримається анімація туніських, болгарських та інших готелів, вважає продюсер анімаційного фестивалю. Наших хлопців єгиптяни і турки приймають без досвіду, тому що в їхніх готелях є кістяк анімації, який роками "катає" програми і може швидко навчити будь-якого новачка. "А російські школи, схоже, просто підгледіли, як там працюють і намагаються адаптувати під себе, - говорить він. - Але нам їх підготовка або просто аніматор, який пройшов Туреччину з Єгиптом, не зовсім підходять: у кожного регіону своя специфіка. Закордоном анімація надто весела, а у нас - упор на санаторно-курортне лікування. У програмах має бути менше развлекухи і більше інтелектуальної складової. Замість пінних вечірок людей треба залучати до малювання картин, ліплення і тп ".

У програмі навчання деяких факультетів туристичного напрямку відведені години на анімацію, говорить Сергій Маковей, але і вони дають поверхневі знання. Якщо всю підготовку вміщають в 4-8 пар у якогось Івана Івановича 70 років від народження, то, швидше за все, великих надій на неї покладати не варто. Тобто щоб бути в струмені, тренінги проходитимуть потрібно, але вибірково, вибираючи програму особисто під себе, а ще - стежити за досягненнями конкурентів і тенденціями. "Ми постійно дивилися відеоролики в інтернеті, як роблять шоу інші люди, вчилися навіть по ним жонглювати, та й зараз відслідковуємо, що цікавого з'являється", - розповідає Юлія, керівник львівського івент-агентства "ПОСМІШКА". Якщо хочете в Крим - є сенс звернутися в Навчально-тренінговий центр при Міністерстві туризму АРК. Періодично він набирає слухачів і по закінченню курсу видає сертифікати.

ШУКАЄМО РОБОТУ БЕЗПОСЕРЕДНЬО НА ФОРУМАХ І У ТУРОПЕРАТОРІВ

На будь-якому популярному порталі з працевлаштування повно пропозицій для аніматорів. Правда, більшість пропозицій - від посередників. Наприклад, готельєри в Криму найчастіше наймають аніматорів перед кожним сезоном через агентства. А вакансії на закордонних курортах - в основному від українських і російських фірм-посередників, які постачають аніматорів на закордонну службу за контрактом за комісійні. Їхні послуги, як правило, коштують близько 300 $, але зате ви будете мати за спиною певну контору, відповідальну за те, куди вона вас відправила. Найкращий соцпакет і гарантії надійності надасть будь-який з великих туроператорів, періодично набирають людей в штат. "Щоб потрапити в нього, я розіслала позитивне грамотно оформлене резюме (і дубль англійською мовою) з усміхненою фотографією в HR-департаменти 4 або 5 компаній і буквально через днів десять мені подзвонили, запросили на співбесіду, - ділиться досвідом Юлія Савіна. - Коли пройшла відбір, призначили виліт через 2 тижні, а в якому готелі буду працювати, дізналася перед самою поїздкою ". Нарешті, безпосередньо можна знайти роботу за оголошеннями на путешественних форумах і в групах соцмереж. У цьому є свої плюси - відразу можна поспілкуватися з майбутнім шефом і з'ясувати, як буде з ним працюватиметься, чи практикує він причіпки і штрафи, ставиться з повагою до особистого життя підлеглих або не випустить вас за межі готелю до кінця сезону.

ПОТРІБНІ аквагрим І "Лунтик"

Якщо плануєте підробляти на закордонних курортах, то крім закордонного паспорта, візи (найкраще - робочої, але по факту 90% наших гастарбайтерство нелегально, за туристичними візами) та перевіреного у юриста контракту з фірмою-посередником, яка вас сватала на роботу, більше нічого не знадобиться. Хіба що медстраховка, телефон українського посольства, гроші на квиток додому і план "Б" на випадок, якщо раптом робота не занадиться і доведеться терміново ретируватися або екстрено шукати іншу роботу на місці (особливо якщо влаштовувати не через фірму, а безпосередньо, знайшовши роботодавця в мережі).

Великим плюсом для аніматорів, працівників за наймом в агентствах, буде наявність власного автомобіля, а якщо їх беруть виключно під подія - наприклад, Новий рік, - то і своїх костюмів зі сценарієм і музичним супроводом. Агентство "ПОСМІШКА" теж пише сценарії саме для себе, хоча і в інтернеті їх можна накопати чимало. З витратних матеріалів, за словами Юлії, постійно потрібно аквагрим, тобто фарби-блискітки, якими аніматори розмальовують обличчя і собі, і малюкам, і нові костюми під свіжі ідеї і шоу. "Деякі вбрання можна купити готові, але дуже багато шиємо і конструюємо самими немислимими способами: так," метелик "виходить з ледве-ледве знайдених в магазині крилець, куплених на ринку лосин і взуття і зшитих самостійно блузок", - розповідає Юлія. - "Зайчиків", "лисичок", "святого Миколая" шили самі, "вовка" теж, а ось "червону шапочку" в компанію до нього купити було не проблема ". Хоча найбільше замовники, за словами аніматорша, люблять тепер" Лунтик "," губку Боба "і" Машу з ведмедем ".

ЗАМІСТЬ ПЛЯЖУ - КВАСОЛЯ І СТАФФ-ХАУС

ПЛЮСИ. Молодь заманюють на курорти аніматорствовать безкоштовним морем, пальмами і повним пансіоном - не те робота, не те суцільні канікули. Багатьох більш вабить перспектива провести літо в інтернаціональній команді веселих однолітків, ніж у бабусі на картоплі або за стійкою пивного ларька. "Коли живеш в райцентрі Херсонської області і, крім кавунів, нічого влітку не бачиш, то робота в Єгипті - як квиток в інший світ, - каже з цього приводу Савіна. - Де ще будуть годувати в ресторані для гостей і безплатно постачати будь-якими напоями в протягом дня? ". Важлива і можливість поліпшити свою розмовну англійську і познайомитися з іншими мовами. "Робота з дітьми - завжди позитив, буває, сама без настрою весь день, але одягаю костюм, і все - як ніби інший світ, інше життя і в цілому світліше на душі, - говорить про радощі своїх трудових буднів Юлія.

МІНУСИ. Але, за словами львівських аніматорів, трапляються такі дітки (та й дорослі), після роботи з якими йдеш емоційно вичавленим, як лимон. Спочатку важко буває розрахувати свої сили, вважає тепер і Олена Савіна. "Коли наймалася, думала - якщо у мене педагогічну освіту і була практика, невже я не впораюся з дітьми? І тільки в перші дні в готелі зрозуміла, як важко їх організувати, помирити, зайняти, - розповідає вона. - Вечірні міні-диско взагалі спочатку були борошном, та й потім задоволення не приносили - виявилося, я страшенно боюся сцени і уваги до себе ". Багато хлопців думають, що якщо вони - популярні балагури в компанії своїх друзів, то їм не важко буде розважати готельну публіку. "Тому перше, що я зазвичай питаю при першому онлайн-співбесіді з кандидатом - впевнений він, що зможе танцювати, бути актором і провідним на сцені? - говорить HR-менеджер готелю в Хургаді Айман Мансур. - Багато відсіюються після цього питання".

Аніматор повинен бути готовим до того, що закордоном у нього буде всього 1 вихідний на тиждень і валятися на пляжі можна буде лише в цей день. В інші - в море ні ногою, причому нерідко добу безперервно аніматорська ноги взуті в глухі кросівки, незважаючи на спеку. Особистий час часто контролюється шефами, які не заохочують виїзди на дискотеки (а раптом після загулу просплять ранкову гімнастику?) І любовні романи аніматорів, без яких літо на курорті уявити складно (особливо всередині команди і з гостями: будь-які невдачі відбиваються на настрої і шкодять посмішкам ). Робочий день при цьому починається з 8 ранку і закінчується в 1-2 ночі дискотекою з гостями або обговоренням планів на завтра. "Скажу з досвіду, слов'янські аніматори в середньому витримують у нас 3-4 місяці і збігають, на рік-два затримуються тільки справжні професіонали", - нарікає Мансур.

Крім того, трапляються і "кидки". "У турецькому готелі дівчинки-аніматори розповідали, що спочатку приїхали працювати, домовившись з роботодавцем просто по e-mail, і виявилося, що умови роботи набагато гірше, ніж обіцяли, - розповідає Савіна. - Поселили не в готельних номерах, а в брудному стафф -хаусе, годували не в головному ресторані, а на задвірках готелю, і в основному рисом з квасолею. запізнився на обід - салат і картоплю вже не застанеш ". До того ж шеф приховав, що в готелі практикувалися штрафи: запізнишся на летючку на 10 хвилин вранці - мінус 10 доларів із зарплати. І тут порятунок аніматора - в його власних руках, головне, не падати духом і шукати інші варіанти. Юля і Люба теж одного разу вирішили з'їздити "на гастролі" в Крим, але поки доїхали, ресторан вже передумав їх брати. "А у нас величезна сумка костюмів і ніякого даху над головою, - згадують дівчата. - Переодяглися в клоунів, вийшли на набережну - стали підходити люди, фотографуватися, потім замовили номер на день народження дитини: в результаті заробили за літо навіть більше, ніж заплатив б ресторан ".

ЗАРОБІТКИ. $ 20 за годину або $ 700 в місяць

Багато українських готельєрів, за словами Сергія Маковея, щиро сподіваються мати в штаті аніматорів, які "співали б, як Пугачова, смішили народ, як Галкін, а отримували б зарплата 1500 грн". Але ринок поступово змушує їх виділяти на масовиків-витівників все більше коштів, адже розбещений закордонними курортами відпочиваючий і в Україні з двох подібних пансіонатів вибере той, де веселіше. В принципі, сьогодні реально знайти пропозицію в Криму на 2500-3000 грн з повним або частковим пансіоном. У Єгипті при цьому пропонують мінімум 400-450 доларів і з проживанням, годуванням, безкоштовними напоями протягом дня, знижками на екскурсії і обіцянкою надбавки до платні. "Правда, зарплату підвищуємо на 50-100 доларів тільки після мінімум року постійної співпраці, тоді ж і відпустку дамо - тижнів зо два", - зазначає "кадровик" з Хургади Айман Мансур. Досвідченим аніматорам платять більше - 500-550 доларів. А на курортах багатший - в Туреччині або ОАЕ - спочатку можуть запропонувати мінімум 600-700, ще й переліт оплатять.

У некурортних аніматорів заробітки сильно залежать від сезону, каже львів'янка Юлія. "З грудня по лютий, в сезон випускних в садках і школах, станом на 1 вересня можна заробити дуже багато, - ділиться вона. - В інші місяці виходить 4-5 тис грн, але в Києві, нам говорили, розцінки і прибуток аніматорів зовсім іншого порядку ". У столиці найману працю аніматора оплачується теж в межах 4000 грн, а ось якщо працювати на себе, то виходять зовсім інші гроші. Якщо годину роботи артиста коштує від 300-500 грн, а в гарячу пору Дід мороз бере 150 за 15-хвилинне вітання, то тисяч 6-8 можна заробити, працюючи навіть тільки по вихідним.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Де ще будуть годувати в ресторані для гостей і безплатно постачати будь-якими напоями в протягом дня?
Quot;Коли наймалася, думала - якщо у мене педагогічну освіту і була практика, невже я не впораюся з дітьми?
Quot;Тому перше, що я зазвичай питаю при першому онлайн-співбесіді з кандидатом - впевнений він, що зможе танцювати, бути актором і провідним на сцені?
А раптом після загулу просплять ранкову гімнастику?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.