Навигация
Реклама
Реклама

У ФСБ повідомили про перетин кордону Росії трьома кораблями ВМС України

  1. Українські кораблі в Азовському морі
  2. Погляд Росії на ситуацію навколо Азовського моря

За даними відомства, військові судна зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і рухаються до Керченської протоки, небезпечно маневруючи За даними відомства, військові судна зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і рухаються до Керченської протоки, небезпечно маневруючи   Фото: прес-служба прикордонного управління ФСБ Росії по республіці Крим   Москва

Фото: прес-служба прикордонного управління ФСБ Росії по республіці Крим

Москва. 25 листопада. INTERFAX.RU - Три кораблі Військово-морських сил України в неділю перетнули державний кордон Росії, рухаються до Керченської протоки, заявляє прес-служба прикордонного управління ФСБ Росії по республіці Крим.

"Сьогодні вранці близько 7:00 за московським часом три корабля Військово-морських сил України в порушення статей 19 і 21 Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права, що визначають право прибережної держави на забезпечення безпеки в морському просторі, перетнули державний кордон Російської Федерації, неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря Російської Федерації ", - розповіли в прес-службі.

"Українські військові кораблі продовжують рух до Керченської протоки, в якому діє дозвільний порядок руху і стоянки суден, відповідно до графіка руху і розстановки судів, затвердженим капітаном російського морського порту", - стверджують прикордонники.

Фото надано "Інтерфаксу" прес-службою прикордонного управління ФСБ Росії по республіці Крим

"Разом з тим, до теперішнього часу заявки встановленим порядком не подано, в графік проходу кораблі не включені, - відзначили в прес-службі. - Кораблі небезпечно маневрують, не підкоряються законним вимогам російської влади".

Прикордонна служба ФСБ приймає "всі заходи до забезпечення безпеки судноплавства і регулювання руху суден в акваторіях Чорного, Азовського морів і Керченської протоки".

Раніше в повідомленні на сторінці ВМС України в фейсбуці стверджувалося , Що російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрне огородження, втрачений рятувальний пліт.

Українські кораблі в Азовському морі

Як відомо, Україна створює корабельно-катерного угруповання ВМС в Азовському морі. Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України у вересні 2018 року затвердив комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів країни в південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів.

Два корабля ВМС України - пошуково-рятувальне судно "Донбас" і буксир "Корець" - у вересні вийшли з Одеси, пройшли через Керченську протоку і добралися до Маріуполя в Донецькій області України.

Прес-служба прикордонного управління ФСБ РФ по республіці Крим тоді заявляла, що кораблі українського флоту знаходилися недалеко від берегів Криму у виключній економічній зоні Росії . По шляху проходження два корабля ВМС України супроводжували кораблі берегової охорони прикордонної служби ФСБ.

Погляд Росії на ситуацію навколо Азовського моря

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив напередодні, що ситуація навколо Азовського моря використовується як привід для посилення тиску на Росію, яка діє на законних підставах. "Я не бачу інших пояснень, окрім як прагнень в черговий раз винайти привід для того, щоб чинити тиск на Російську Федерацію", - сказав він на прес-конференції в Римі зі своїм італійським колегою Енцо Моаверо-Міланезі.

"Нагадаю, що Керченську протоку не є протокою, на основі норм міжнародного права, це протоку, який російський і не випадково ми були змушені посилити там присутність наших прикордонників і військових після того, як офіційні особи України неодноразово обіцяли почати приготування, щоб підірвати Керченський міст , - сказав він. - На ці заяви ми теж не чули виразної реакції від європейських партнерів ".

За словами Лаврова, "правовий зміст ситуації навколо Азовського моря визначається договором між Росією і Україною від 2003 року, відповідно до якого Азовське море є внутрішніми водами Росії і України, відповідно до яких і та, і інша сторона мають право проводити інспекції".

"Інспекції існують, - зазначив міністр, - і можу запевнити, що з квітня цього року не було жодної скарги від жодного капітана жодного судна, яке зазнало перевірці".

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.