Навигация
Реклама
Реклама

Як отримати громадянство РФ громадянину України, спрощена процедура отримання громадянства Росії

 1. Отримання громадянства РФ для громадян України за спрощеною схемою
 2. Загальна процедура вступу в громадянство Російської Федерації
 3. Процедура надання російського громадянства
 4. Як придбати дозвіл на тимчасове проживання
 5. Отримання посвідки на проживання в Росії
 6. Процедура вступу в громадянство Російської Федерації
 7. Особливості отримання громадянства РФ жителями України починаючи з 2014 року
 8. Особливості проживання біженців з України на території РФ

Бажання переїхати в Росію є у багатьох жителів України Бажання переїхати в Росію є у багатьох жителів України. У одних воно пов'язане з необхідністю возз'єднання сім'ї, у інших з неможливістю знайти гідну роботу на батьківщині, у третіх - в силу інших причин. Природно, що процедура міграції українців до Росії, відбувалася протягом останніх 20 з невеликим років.

Однак, кількість українців, які бажають вступити в громадянство Російської Федерації, різко збільшилася за останній рік. Причини цього цілком очевидні:

Саме тому, питання про те, як вступити в громадянство РФ для жителів України стає все більш актуальним для багатьох охочих переїхати на постійне проживання з України в Росію.

Отримання громадянства РФ для громадян України за спрощеною схемою

У минулому році з'явився закон, згідно з яким бажаючі стати російськими підданими можуть це зробити за спрощеною системою. Це стосується осіб, які тривалий час живуть в Росії, вільно говорять по-російськи, а також ті люди, предки яких проживали на території нинішньої Росії за радянських часів і дореволюційний період.

Щоб стати російським громадянином за даною схемою, слід відмовитися від українського.

На прискорену процедуру вступу в громадянство Російської Федерації також можуть претендувати всі російськомовні особи, незалежно від того, як довго вони до цього проживали в РФ і наявності посвідки на проживання. Також такі люди пропускають обов'язкове тестування на знання мови, тому для отримання паспорта їм залишається лише відвідати співбесіду з комісією з питань надання громадянства.

Перш ніж придбати громадянство згідно прискореною процедурою, людина спершу отримує спеціальну візу, за якою йому видають дозвіл на проживання. При цьому дозвіл на тимчасове проживання в РФ в таких випадках не потрібно.

На спрощену схему прийняття в громадянство Російської Федерації претендують такі категорії громадян:

 • ті, хто народився на території СРСР до моменту його розпаду;
 • люди, що проходили навчання в РФ або на території колишнього СРСР до моменту розпаду;
 • які перебувають у родинних зв'язках з громадянами РФ.

Загальна процедура вступу в громадянство Російської Федерації

Коли у громадянина України можливості отримання громадянства РФ за простою процедурою немає (наприклад, він народився на Україні після 1991 року і не має родичів в РФ), то він може претендувати нього на загальних підставах Коли у громадянина України можливості отримання громадянства РФ за простою процедурою немає (наприклад, він народився на Україні після 1991 року і не має родичів в РФ), то він може претендувати нього на загальних підставах.

Так, він повинен бути не молодше 18 років і мати постійне джерело доходу. Після цього він відправляється в ФМС, в місце тимчасової реєстрації і становить прохання про прийняття до громадянства. Для цього йому слід:

 • мати оформлений вид на проживання і проживати в Росії постійно протягом п'яти років;
 • мати легальні джерела доходу;
 • написати відмову від поточного громадянства;
 • пройти тест, який підтверджує факт володіння російською мовою.

На громадянство може проживати і той, хто проживає в РФ на рік менше, у випадках, коли:

 • він має ряд заслуг перед Росією в галузі культури або техніки;
 • бажає просити в РФ політичного притулку;
 • якщо людина - біженець.

Процедура надання російського громадянства

Перетин кордону і реєстрація

Громадяни України при в'їзді на територію Росії повинні заповнити міграційну карту, на яку ставлять позначку про перетин кордону. Якщо людина планує перебувати на території країни більше тижня або ж приїжджає з метою отримання ПМЖ, він повинен з'явитися до територіального відділення Міграційної служби і повідомити про приїзд.

Як придбати дозвіл на тимчасове проживання

При отриманні даного документа іноземець має право проживати в Росії протягом трьох років. На такий же період він отримує реєстрацію за місцем бажаного проживання. Щоб отримати такий дозвіл, потрібно подати в міграційну службу наступний пакет документів:

Потім прохання розглядається протягом 60 днів, після чого заявник повідомляється про те, чи буде йому виданий дозвіл на тимчасове проживання чи ні. При позитивному рішенні даний документ потрібно забрати з ФМС самому.

Існує квотування по видачі даного дозволу в тому чи іншому регіоні РФ, однак на громадян з України, які народилися до 1991 року в СРСР, це не поширюється.

Отримання посвідки на проживання в Росії

Наступний етап на шляху приєднання до російське громадянство - це оформлення і отримання виду на проживання, яке дає іноземним громадянам привілеї у багатьох сферах поряд з громадянами країни Наступний етап на шляху приєднання до російське громадянство - це оформлення і отримання виду на проживання, яке дає іноземним громадянам привілеї у багатьох сферах поряд з громадянами країни.

Щоб оформити цей документ потрібно звернутися в ФМС і показати там дозвіл на тимчасове проживання, дійсний як мінімум ще півроку.

Список документів, необхідний для отримання посвідки на проживання в РФ:

 • заяву з проханням отримати документ в 2 примірниках російською мовою;
 • 4 фотографії;
 • громадянський паспорт;
 • дозвіл на тимчасове проживання;
 • документ, який свідчить про наявність законних фінансових коштів для існування;
 • довідка про відсутність шкідливих захворювань;
 • підтвердження наявності місця проживання (власного або орендованого житла);
 • документ про заснування отримання дозволу на тимчасове проживання, у випадках коли воно видавалося не по квоті;
 • квитанція про сплату держмита в розмірі 2000 рублів.

Прохання про надання дозволу на проживання ФМС розглядає протягом півроку, у разі позитивно рішення людина приходить в міграційний орган для підписання та отримання документів. Термін дії документа не повинен перевищувати термін дії паспорта, але не більше 5 років.

Процедура вступу в громадянство Російської Федерації

Ключові умови для отримання російського громадянства громадянам України та інших країн такі: Ключові умови для отримання російського громадянства громадянам України та інших країн такі:

 • володіння російською мовою;
 • володіння законними засобами для існування;
 • оплата держмита.

Необхідні документи, які потрібно подавати для отримання громадянства РФ:

 • заяву в двох примірниках;
 • фото (4 штуки);
 • копія документа про дозвіл на проживання, завірена нотаріусом;
 • копії свідоцтв про шлюб і народження для дітей, завірені нотаріусом;
 • заяву про відмову від українського громадянства (В окремих випадках);
 • згода неповнолітньої дитини старше 14 років;
 • згода другого з батьків при прийнятті до громадянства дитини до 14 років;
 • довідка про відсутність небезпечних захворювань;
 • пенсійне посвідчення, нотаріально завірене з перекладом;
 • оплата держмита;
 • при зміні прізвища - копія довідки з РАГСу, завірена нотаріально та перекладена на російську мову;
 • сертифікат, що підтверджує проходження тесту на знання російської мови.

Той, хто бажає отримати громадянство РФ громадянин України звільняється від здачі тесту з російської мови наступних випадках:

 • за умови проходження навчання на російській мові або проходження курсу з російської мови в школі чи вузі на Україні - необхідно докласти атестат, що підтверджує проходження даного курсу;
 • чоловіки старше 65 років і жінки старше 65 відповідно.

В інших випадках слід пройти тест, вартість його проходження становить близько 5 тисяч рублів.

Всі перераховані документи подаються до Міграційної служби за місцем реєстрації. За умови проживання на Україні і знаходження в її межах, всі документи слід подати до офіційного представництва РФ, наприклад, посольство або консульство.

На перевірку документів відводиться рік, але позитивне рішення може бути прийнято і раніше. Рішення про присвоєння громадянства приймає особисто президент РФ.

Серед підстав про отримання громадянства РФ виділяють наступні:

 • отримання громадянства в зв'язку з браком з громадянином РФ;
 • громадянство за правом народження в РФ;
 • за умови реінтеграції.

Особливості отримання громадянства РФ жителями України починаючи з 2014 року

Починаючи з 2014 року українці, які бажають вступити в російське громадянство, можуть це зробити за спрощеною системою Починаючи з 2014 року українці, які бажають вступити в російське громадянство, можуть це зробити за спрощеною системою. Так, в першу чергу це стосується біженців зі Східної України, а також жителів Криму.

Для початку слід подати документи, щоб отримати посвідку на проживання, причому термін розгляду документації з проханням вступу в громадянство становить всього три місяці, а не рік.

Зазвичай, щоб отримати громадянство РФ, житель України повинен був відмовитися від українського, але в даний час це тимчасово скасовано, оскільки не всі жителі Криму вступили в російське громадянство.

Процедура позбавлення від українського громадянства регулюється українським законодавством. Щоб поклопотатися про вихід з українського громадянства дитини, народженої на Україні, один з батьків повинен написати відповідну заяву. Вихід з українського підданства вступає в силу після указу президента України.

Особливості проживання біженців з України на території РФ

щоб придбати статус біженця потрібно подати відповідне прохання через добу після того, як ними була пересічена межа. Даний статус дає можливість отримати грошові виплати і місце для тимчасового проживання, а також передбачає харчування і надання медичної допомоги. Крім того, діти-біженці мають право навчатися безкоштовно в школі і на відвідування дошкільного закладу, а їх батьки - право на працевлаштування.

Надалі біженці мають право стати громадянами країни, якщо виявлять бажання залишитися в Росії. Вони можуть його отримати в рамках програми про переселення співвітчизників у тих регіонах, де вона працює.

Однак участь у програмі можливо тільки в разі офіційного оформлення всіх документів. При цьому документи можуть бути оформлені в одному регіоні, а оселитися в рамках програми біженці можуть в іншому. Програма переселення діє не у всіх регіонах РФ. Зокрема, на Московську і Ленінградську області вона не поширюється.

Отже, стати громадянином Росії українцеві не так вже й складно, тим більше що в даний час дана процедура стала більш простою і доступною.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.