Навигация
Реклама
Реклама

Пластикова ID-карта. Заміна внутрішнього паспорта громадянина України

 1. Зміст статті:
 2. Перевірені ресурси, які нам допомагають заощадити при самостійному плануванні подорожей

Привіт читачі! Тільки ми розібралися в отриманні біометричних закордонних паспортів і підводні камені, що з ними пов'язані, вийшов новий закон про заміну паспорта громадянина України на ID картку.

Оновлене в 2019 році.

У цій статті я хочу поділитися інформацією про пластикові ID-картах, що вони собою являють, як і де їх отримати, а також:

Зміст статті:

Багато напевно подумають, «навіщо вони взагалі ці карти?» «Зараз час важке, краще б наша влада іншими питаннями займалася!» Але що робити, якщо вже прийняли закон, значить потрібно розбиратися! І ми сьогодні цим займаємося.

З 11 січня 2016 року у Україні замість внутрішнього паспорта громадянина України почали видавати ID карту. Для початку такі пластикові паспорти видавалися тільки дітям, які досягли 16 років, одержувані паспорт вперше. З жовтня 2018 року в Україні вступили в силу зміни до порядку оформлення ID-карт: якщо раніше паспорт громадянина України нового зразка оформляли при досягненні 14-річного віку або з втратою або крадіжкою паспорта-книжечки, то тепер id-карту можуть отримати всі бажаючі.

ID карта являє собою пластикову карту, яка замінює внутрішній паспорт громадянина України у вигляді книжки. На ній буде зазначено:

 • назва документу
 • країна
 • місце народження
 • ПІБ одержувача
 • підлога
 • громадянство
 • дата народження
 • унікальний номер запису в Реєстрі
 • Номер документа
 • дата видачі документа
 • уповноважений суб'єкт, що видав документ (код)
 • оцифрований образ особи власника
 • оцифрована підпис

Сімейний стан на карті не вказується, воно заноситься тільки на електронний носій електронного чіпа.

З огляду на зміни в порядок оформлення ID-карт, отримати її можуть усі бажаючі. Зараз не стоїть питання в обов'язковій заміні паспорта старого зразка. Але за останніми даними до 2022 року ID-карта повністю повинна замінити старий паспорт.

Від біометричних даних, а саме оцифрованого образу особи власника і оцифрованої підпису можна відмовитися, в цьому випадку на пластиковій картці буде зроблено спеціальну відмітку.

Щоб отримати ID карту потрібно надати лише свідоцтво про народження і обов'язково особиста присутність. Фотографії як раніше приносити не потрібно, їх роблять на місці.

Фотографії як раніше приносити не потрібно, їх роблять на місці

Як завжди найголовніше питання «скільки це коштує?» Для тих, хто отримує паспорт вперше, тобто 16-ти річні діти ID карту, оформляють безкоштовно в термін 10 і 30 днів. Послуги по зміні прізвища, імені та по батькові, а також усунення будь-яких помилок на мапі відбувається без оплати держмита.

Загальна ВАРТІСТЬ адміністративного збору - 279,00 грн., В тому числі: вартість адміністративних послуг за оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі картки: 87 грн. Вартість бланка: 192 грн. * У разі обміну замість загубленої або пошкодженої паспорта сплачується держмито в розмірі 34 грн. (Два неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

Зверніть увагу: З 1 червня 2019 року планується підняття цін на оформлення біометричних документів (ID-карти і біометричного закордонного паспорта).

Так, оформлення ID-карти до 20 робочих днів буде коштувати 345 грн (з них 126 грн за послугу і 219 грн за бланк). Прискорене оформлення ID-карти до 10 робочих днів обійдеться 471 грн (з них 252 грн за послугу і 219 грн за бланк).

Пластикову ID карту видає Державна Міграційна служба за місцем реєстрації.

 • Високий захист інформації
 • При крадіжці або втраті картою скористатися майже не реально
 • Захищеність від зовнішніх факторів

На початку лютого на сайті міграційної служби запрацювала електронна черга для запису на отримання біометричного закордонного паспорта і ID-карти (замість внутрішнього паспорта громадянина України). Ви повинні прийти вчасно за своїм часом, тому що, запізнившись на дві хвилини, доведеться проходити процедуру реєстрації спочатку. Сервіс онлайн реєстрації dmsu.gov.ua/online

З 8 листопада 2018 року почав діяти онлайн-сервіс для подачі заявки на оформлення id-карти і біометричного закордонного паспорта . Головне його завдання - скоротити час оформлення біометричних документів. В електронну заявку вносяться особисті дані, необхідні для подачі на паспорт. У ГМС потрібно прийти лише для зняття біометрії.

Я спробувала викласти всю мені відому інформацію. Буду рада якщо вона вам стати в нагоді. Чекаю від вас коментарів і, звичайно ж, від першопрохідців в отриманні ID карт замість внутрішніх паспортів - відгуків.

інфографіка

інфографіка

Пластикова ID-карта. Заміна внутрішнього паспорта громадянина України

З 1 жовтня в Україні видача нових паспарту з 14-річним

НАВІЩО ЗМІНЮВАТИ ПАСПОРТ

 • Одна з вимог ЄС заміна паперових паспортів на пластиковий id-паспорт
 • Id-паспорт краще захищений, ніж паперовий (його майже неможливо підробити)
 • На чіп паспорта будуть записані в цифровому вигляді відбитки плацу - для отримання внутрішнього паспорта за бажанням, а ось оформлення закордонного паспорта - обов'язково.

Як виглядає ID-ПАСПОРТ

Скільки коштує ID-ПАСПОРТ

14-16 - річним документ видадуть безкоштовно Всім іншим за паспорт треба платити

За і Проти ID -Паспорт

+

 • Високий рівень захисту
 • Зручно використовувати і зберігати
 • Вказано ідентифікаційний номер (ІПН)

-

 • Потрібно міняти кожні 10 років
 • Витрати на оформлення документів які віднімають з мінімальної зарплати
 • Відсутність в паспорті даних про реєстрацію місця проживання та сімейний стан
 • Немає можливості внести додаткові дані

Перевірені ресурси, які нам допомагають заощадити при
самостійному плануванні подорожей

Ми склали список корисних і перевірених ресурсів, якими самі користуємося в подорожах. Вони допомагають нам заощадити час гроші і нерви.

Aviasales - бюджетні авіаквитки по всьому світу.
Buruki - бюджетні авіаквитки по всьому світу.

hotellook - пошук бюджетного житла, готелів і апартаментів по всьому світу і по всіх популярних сайтах бронювання, включаючи Agoda, Booking.com та інші популярні системи бронювання.

hotels24.ua - звичний і зручний пошук і бронювання житла в Україні.
dobovo.com - оренда та бронювання подобово квартир в Україні.

MyRentacar - прокат автомобілів. Чорногорія, Росія, Крим, Чехія.

Busfor - зручний сервіс бронювання і покупки автобусних квитків по Україні, Росії, Європі та країнах СНД.

Cherehapa - покупка страховки в подорож онлайн. Для візи теж підходить.
Tripinsurance - покупка туристичної страховки онлайн.

Kiwitaxi - бронювання трансферу з аеропорту.

Спасибі, що читаєте наш блог. До скорої зустрічі на ст ранічках нашого щоденника Подорожей

Як завжди найголовніше питання «скільки це коштує?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.