Навигация
Реклама
Реклама

Правила в'їзду в Росію в 2019 році для громадян СНД і іноземців, реєстрація, перебування

 1. Правила в'їзду для громадян СНД З 1 січня 2015 для громадян більшості країн СНД не входять в Митний...
 2. Робота в Росії для українців та інших громадян СНД
 3. В'їзд на навчання, туризм, «в гості» для громадян СНД
 4. Відео: про правила в'їзду в Росію, що діють з 2015 року
 5. Правила по реєстрації іноземців з далекого зарубіжжя
 6. Бізнес-запрошення і ділові візи
 7. Робоча віза для громадян з далекого зарубіжжя
 8. Запрошення і віза для туриста
 9. Що таке виїзна віза?
 10. Чому можна отримати відмову в видачі візи в Росію?
 11. Митні правила ввезення та вивезення
 12. медична страховка

Правила в'їзду для громадян СНД

З 1 січня 2015 для громадян більшості країн СНД не входять в Митний союз (Азербайджану, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану) в'їзд в РФ можливий тільки по закордонному паспорту (без візи). Можливість в'їзду в Росію за внутрішнім паспортом зберігається для жителів входять до ЄАЕС: Вірменії, Білорусії, Казахстану і вступає в союз Киргизії. Також (через складну політичну ситуацію) перетнути кордон за внутрішнім паспортом і раніше можуть громадяни всіх регіонів України.

Не отримуючи особливого дозволу, громадянам СНД погостювати можна до 90 днів протягом кожного півріччя (180 діб), тобто пробути на російській землі сумарно 180 діб з 12-ти місяців поспіль, не стаючи на облік в ФМС (перейменована в ГУВМ МВС). Громадянам Таджикистану офіційно дозволяється 15-денне перебування в РФ без урахування, Білорусії і Казахстану - 30 днів; але для білорусів взагалі не передбачені міграційні карти і штампи про перехід кордону, тому питання контролю залишається відкритим. Решті на кордоні обов'язково треба заповнити (правильно) міграційну карту і зберегти її: саме за вказаними вами даними будуть орієнтуватися прикордонники, оформляючи виїзд з Росії.

Якщо час присутності громадян СНД в РФ виявиться більшим, ніж обумовленого в законі, без поважних і оформлених документально причин (робота, навчання, хвороба, травма, проблеми спадщини, похорону), то гості з ближнього зарубіжжя не зможуть повернутися Росію протягом найближчих трьох років . За основу відліку «штрафного» часу беруть календарну дату, зазначену на кордоні в момент виїзду.

«Коридор» в 90 днів подовжується, якщо є дозвіл на тимчасове проживання (РНП), тривалий вид на проживання, роботу, куплений патент або оформлений контракт для служби в армії, або ви вчитеся в Росії. У разі РНП, виду, роботи і патенту термін обмежений згідно періоду дії виданого документа, а для навчання і військової служби - відповідає часу, необхідного до отримання диплома або обумовлену армійським контрактом. Важливо: ФМС РФ у всіх згаданих випадках повинна поставити в міграційну карту спец. штамп «про продовження терміну перебування».

Федеральний закон від 15.08.1996 N 114-ФЗ (ред. Від 20.04.2014) "Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію" регулює всі документальні та правові аспекти перетину кордону РФ.

Реєстрація громадян СНД

Реєстрація громадян СНД

Поняття «реєстрація» для даної категорії гостей не застосовується протягом усього 90 - денного терміну в'їзду, кажуть лише про «міграційний облік». Питання знову відкритий, в боротьбу вступають пріоритети діючих міжнародних угод і внутрішніх законів Росії. Однак практичний перевага - у міжнародного права плюс угоди між країнами, в результаті як єдиний обліковий документ при безвізовий в'їзд визнають міграційну карту. Громадяни СНД, включаючи Україну, що в'їжджають в РФ за закордонними паспортами, не зобов'язані заявляти про своє прибуття ні в ФМС, ні в МВС, якщо вони пробули в Росії не більше 90 днів поспіль.

Варто пам'ятати, що в Москві, Санкт-Петербурзі діє особливий режим, і вам буде потрібно пройти облік. Тоді зверніться до господарів квартири або працівникам готелю: тільки вони мають право зайнятися оформленням, відправивши спеціальне повідомлення поштою або звернувшись безпосередньо в ФМС (знадобляться копії паспорта, міграційної карти). Забрати вашу міграційну карту не має права ніхто, навіть на час, тому на руки віддавайте тільки її ксерокопію, а оригінал завжди тримайте в паспорті. Пам'ятайте, що під час перевірки документів ваш паспорт засвідчить особистість, а карта підтвердить законність знаходження в Росії і позбавить від неприємностей з міграційним контролем.

Робота в Росії для українців та інших громадян СНД

Громадяни з країн СНД отримають дозвіл на роботу, якщо є стандартний трудовий договір з російським підприємством, або договір для виконання обумовлених з замовником робіт. Термін дії дозволу відповідає терміну договору (підряду), але не більше 1 року від часу в'їзду в РФ. Звучить досить серйозно, але для бажаючих отримувати законний дохід в Росії, далі все може повторюватися практично до безкінечності, поки не настане термін 6 місяців до кінцевої дати дії паспорта.

Основні етапи циклу оформлення:

 • Громадянин з СНД заїжджає в Росію за закордонним паспортом;
 • Укладає трудовий договір або оформляє поспіль на 1 рік;
 • Отримує дозвіл на легальну роботу;
 • Проходить реєстрацію за адресою в Росії, де він проживає;
 • Через рік "робоче" дозвіл продовжується ще на рік;
 • Після 3-х річного терміну отримують 5-річний вид на проживання, а потім можливо «конвертувати» його в постійний або зайнятися оформленням громадянства РФ.

Громадянин з СНД заїжджає в Росію за закордонним паспортом;  Укладає трудовий договір або оформляє поспіль на 1 рік;  Отримує дозвіл на легальну роботу;  Проходить реєстрацію за адресою в Росії, де він проживає;  Через рік робоче дозвіл продовжується ще на рік;  Після 3-х річного терміну отримують 5-річний вид на проживання, а потім можливо «конвертувати» його в постійний або зайнятися оформленням громадянства РФ

Базовий пакет документів, передбачений для дозволу на роботу:

 1. Закордонний паспорт громадянина з СНД (діючий);
 2. Міграційна карта;
 3. Форми бланків (дивіться на сайті ФМС);
 4. Фотографії, зробіть і кольорові, і чорно-білі, матові;
 5. Квитанція про сплачену держмито;
 6. Сертифікат про володіння російською мовою;
 7. Довідка про наявність житла (чинний договір про найм або гарантії від роботодавця);
 8. Медичний сертифікат про відсутність ВІЛ-інфекції;
 9. Мед. довідка «про відсутність переліку захворювань»;
 10. Свідоцтво (повідомлення), що вас поставили на облік в податковій відповідно до місця реєстрації, і дали індивідуальний номер платника податків (ІПН).

Перелік може змінюватися в залежності від роботи, вимог до неї з боку санітарної та інших держ. служб. Якщо знадобляться документи (диплом, свідоцтво про шлюб, народження), оформлені на будь-якому з іноземних мов, то потрібен переклад на російську, нотаріально завірений. Пам'ятайте, що ніхто не має права вимагати перекладу на російську вашого паспорта і будь-яких занесені до нього даних.

В'їзд на навчання, туризм, «в гості» для громадян СНД

Особливих відмінностей немає, але з Україною у РФ оформлено угоду про спрощення в'їзду жителям прикордонних територій через 8 пунктів пропуску. Для випадків обмеженою міграції громадян України, зареєстрованих в селах і містах на рубежі з Росією, потрібен звичайний паспорт зі штампом (адреса проживання я). Діти до 14-ти років можуть перетинати кордон тільки в супроводі обох батьків, за свідоцтвом про народження або нотаріального доручення від одного з батьків. Після 14-ти потрібен паспорт з реєстрацією місця проживання, плюс довіреність. До свідоцтвом про народження прикладають завірену виписку з будинкової книги, що підтверджує адресу постійного проживання в Україні. Якщо український паспорт був загублений в Росії, то потрібно отримати в МВС РФ підтверджує цей факт довідку і по ній повернутися назад.

Уважно заповнюйте міграційну карту, правильно вказуючи причину відвідин РФ. Якщо вас перепитають про мету візиту, відповідь має точно відповідати заповненої в карті рядку. Туристам з України, можливо, знадобиться підтвердити бронювання готелю або маршрут подорожі, краще заздалегідь оформити договір з туроператором і, якщо потрібно, показати його на кордоні. Якщо організуєте туристичну поїздку самі, то роздрукуйте маршрут і відповідь про гарантії на бронь готельних номерів.

Приватних запрошень для українців не потрібно, до відвідування родичів або друзів в Росії прикордонники ставляться спокійно. Іноді запитують ПІБ і в якому місті живуть, можуть уточнити орієнтовний термін від приїзду до від'їзду, і на цьому все. Кількість грошей на кожну добу у гостей ніхто не перевіряє, але зміни можливі з прийняттям нових поправок до міграційних законів РФ.

Студенти з СНД, які проходять навчання в Росії, тепер можуть офіційно підробляти не тільки на канікулах і не чекаючи отримання диплома. Нові віяння: тепер продовжується перебування студентів в РФ відразу після прийому клопотання від навчального закладу в ФМС, а не після його розгляду.

Відео: про правила в'їзду в Росію, що діють з 2015 року

Візи в Росію для іноземців (далеке зарубіжжя, Грузія, Туркменія)

Документи для в'їзду в Росію:

 1. Оформлене запрошення, з повним ім'ям іноземного громадянина і даними його паспорта;
 2. Закордонний паспорт, що діє ще півроку після дати виїзду з Росії;
 3. Заповнена анкета з особистим підписом, роздрукована в двох примірниках;
 4. фотографії;
 5. Додаткові відомості можуть знадобитися в залежності від громадянства, типу і тривалості візи.

Основні етапи оформлення:

 • Визначаються терміни і частота відвідування: коли планується перетин кордону, яка кількість днів перебування в Росії потрібно для поїздки, що краще - одноразовий візит або багаторазова віза.
 • Підстави для подальшої видачі візи: виклик на в'їзд в РФ, номер телекса (візового вказівки), або ваучер туриста. Бізнес-виклик оформляється на спец. бланку ФМС або МЗС Росії і додається до пакету документів в оригіналі. Номер телекса просто вписують в анкету, копії (e-mail, можна факс) ваучера туриста допускаються для іноземців з Австралії, Японії і США, Південної Кореї, Канади, Нової Зеландії та Євросоюзу. Решта повинні потурбуватися отриманням оригіналу ваучера.
 • Заповнити анкету (візову заяву): тільки на офіційному сайті МЗС РФ, роздрукувати і обов'язково особисто поставити підпис. В якості місця для видачі дозволу на поїздку, можна вибрати консульський відділ або спеціальний центр візового оформлення, вказавши в певний держава і місто. Дані з анкет зберігаються 2-3 тижні, в цей період їх можна редагувати.
 • Подати пакет документів - у російське консульство або спеціалізований візовий центр, години роботи уточнюються на сайті.
 • Отримання паспорта з російської візою: важливо відразу перевірити термін її дії, кратність відвідувань, число днів для візиту. Якщо неточності не виявилися відразу, то після перетину кордону РФ вже нічого не можна виправити. Основне правило - якщо іноземець в'їхав по даній візі, значить, з усіма зазначеними в ній умовами він згоден.

Правила по реєстрації іноземців з далекого зарубіжжя

 1. Повідомлення про приїзд: заповнення обов'язкове при кожному візовий в'їзд, навіть якщо він триватиме лише добу або кілька днів. Отримати реєстрацію необхідно протягом 7-ми днів від дати перетину кордону.
 2. Іноземець не може сам отримати реєстрацію, оформленням займається запросила сторона - або громадянин Росії, або російська компанія.
 3. Реєстрація - за місцем перебування, де планується нічліг. При будь-яких переїздах, особливо між обласними територіальними одиницями, потрібно повідомлення місцевих відділень ФМС. Винятки - одноденні екскурсії в інше місто.
 4. Відривний талон бланка (Повідомлення про прибуття) повинен містити позначку місцевого відділу ФМС, або штамп поштового відділення про те, що таке повідомлення було прийнято до відправки. Саме талон гарантує підтвердження виконання обов'язку з реєстрації іноземних громадян.
 5. При порушенні імміграційних правил: в перший раз - штраф до 7 000 рублів, порушення кваліфікується як адміністративне. Повторно протягом одного року - штраф, плюс депортація з території Росії і заборона на в'їзд терміном до 5-ти років.

Приватне запрошення для іноземця

Багато друзів живуть далеко за межами Росії, але дуже хочеться запросити їх в гості Багато друзів живуть далеко за межами Росії, але дуже хочеться запросити їх в гості. Саме для таких випадків знадобиться приватне запрошення, його можна оформити самостійно, а закордонні друзі самі будуть стурбовані отриманням приватної гостьової візи в РФ.

Як правильно зробити запрошення для іноземного громадянина, згідно з усіма законами, для в'їзду на територію Росії?

 • Позначити термін, запланований для візиту;
 • Зібрати документи і деякі відомості:
 1. Копія паспорта та особисті дані;
 2. Місце роботи: компанія, адреса, посада, службовий телефон і факс;
 3. Вид візи - "на приватне запрошення";
 4. Міста для відвідування, термін перебування в РФ;
 5. Звернутися в ОУФМС за місцем вашої реєстрації, оплатити держ. мито;
 6. Надати гарантії забезпечення іноземців на весь час візиту - матеріальне, житлове, медичне;
 7. Подати заявку на запрошення в паспортно-візовий відділ. Зазвичай відповідь надходить протягом 30 днів (робочих);
 8. Отримавши офіційний бланк запрошення, відправляєте його вашому потенційному гостю. Він, на підставі цього запрошення, отримує право приїхати подати в консульство заяву-анкету для візи в Росію.

Бізнес-запрошення і ділові візи

Варіанти оформлення для всіх бізнес-запрошень:

 • Особливі бланки від МЗС Росії або ФМС, мають серйозні ступеня захисту. Виклик на паперовому бланку можна відправити адресату поштою в будь-який пункт, потім заповнений бланк пред'являють вже за місцем оформлення візи. Щоб оформити запрошення листом, громадянам ЄС обов'язково потрібна попередня російська віза.
 • Електронний виклик - телекс, йде з МЗС Росії тільки в вказане консульство певної країни, де планується отримувати російську візу. Якщо місце подання документів змінилося, то телекс потрібно переадресувати і відправити повторно, це займе до трьох днів.
 • Оригінальне ділове запрошення ще не дає іноземним громадянам права на отримання доходу і ділову активність, у тому числі і на роботу під найм. Ділова віза передбачена для працівників зарубіжних компаній, які приїхали в Росію на форуми, для проведення ділових зустрічей і важливих переговорів, виконання спільних проектів. Неможливо зробити бізнес-запрошення людині, яка не має постійної роботи.

Неможливо зробити бізнес-запрошення людині, яка не має постійної роботи

Цілі для в'їзду по бізнес-візі:

 1. Гуманітарна - для персоналу міжнародних організацій (Червоний Хрест, працівники благодійних фондів, волонтери)
 2. Науково-технічні зв'язки: конгреси і семінари, навчальні програми
 3. Культурні зв'язки: співробітники музеїв, які супроводжують виставки, концерти і т.д.
 4. Технічне обслуговування - вказують, якщо необхідний приїзд персоналу зарубіжних компаній-постачальників, наприклад для складання або наладки обладнання.

Порядок в'їзду: в Росії можна пробути не більш 90 днів за півроку, при порушенні цього пункту - анулювання ділової візи.
Терміни оформлення: одноразові запрошення за 1-5 робочих днів, багаторазові від двох до трьох тижнів.

Зверніть увагу на дату закінчення дії паспорта - потрібно, щоб залишався термін в 6 місяців після закінчення візового періоду. Країни, що входять в зону Шенгенської угоди, дозволяють отримувати візи в Росію не в країні громадянства, а за місцем роботи або фактичного проживання. В таких умовах для оформлення знадобиться дозвіл на роботу або вид на проживання, з перекладом, обов'язково завіреними нотаріально, на російську або англійську мови.

Робоча віза для громадян з далекого зарубіжжя

Мета отримання - легальне працевлаштування на території РФ, забезпечення доходу від законної діяльності. "Робоча" віза дає її власникам право безперервно, без виїзду, перебувати в Росії все встановлений час. Термін дії - від 1 року до 3-х років, але іноземці можуть працювати тільки в організації, що запросила його. Вартість оформлення робочих запрошень через агентства коливається від 75 - 95 тис. Рублів за рік до 135 тис. Рублів за три роки, часу на це буде потрібно від 1,5 до двох місяців. Обов'язково потрібні документи, що підтверджують кваліфікацію (дипломи, сертифікати), а також паспорт, з нотаріально завіреним перекладом на російську мову.

Оформлення робочої візи самим роботодавцем: процес складний, багатоступінчастий.

 • Роботодавець отримує квоту на право залучити фахівців з конкретної країни далекого зарубіжжя, а також Грузії і Туркменістану.
 • Відомості про роботодавця і вільної вакансії подаються в держ. службу зайнятості населення.
 • Дозвіл від ФМС на прийом іноземних працівників.
 • Оформлення «пластика» - легалізація для іноземця особистого права на офіційну роботу.
 • Подача документів на запрошення для потенційного працівника.
 • Візова анкета - клопотання, в графі «мета поїздки» вказується «робота за наймом»
 • Отримання паспорта з робочою візою.

Іноземці, які мають робочу візу, зобов'язані оформити реєстрацію за місцем проживання, причому після кожного перетину кордонів РФ. У них також є право оформити дозвіл на візу для своїх близьких, вказавши в їх анкетах мета в'їзду - «супроводжуючий член сім'ї».

Запрошення і віза для туриста

Туристичний виклик від акредитованих в ФМС і МЗС Росії тур.оператор - офіційне умова для видачі іноземцю з далекого зарубіжжя російської туристичної візи терміном не більше 30-ти днів, одно- або дворазовою. Документ видається на руки, чи надсилають по факсу або e-mail. Вид оформлення запрошення для туристів не має значення, важливо лише обумовлену в законах зміст - достовірні особисті дані і реквізити запрошуючої сторони. Обов'язково вказуються терміни і маршрути поїздок, місця для проживання, екскурсії та транспортне обслуговування іноземного туриста.

Туристична віза:

 1. Важліво уточніті в консульстві, чи потрібен оригінал запрошення або Досить буде его копії
 2. Будуть потрібні квитки туди і назад
 3. Страховка туриста від національної або місцевої страхової компанії, причому її тривалість повинна перекривати весь термін дії візи (одно- і дворазовою).
 4. Заповнені анкети, паспорт, фотографії
 5. Терміни видачі 1 - 2 тижні; можливе оформлення за 1 - 2 дні, але тільки за особистим розпорядженням консула.
 6. Рекомендується вказувати в графі «терміни поїздки» - до двох тижнів, в іншому випадку знадобиться забронювати та оплатити готель на весь час перебування, а також надати детальний план маршруту туриста.

Що таке виїзна віза?

На території РФ іноземцям (зі списку країн візового режиму з Росією) без функціонуючої візи перебувати забороняється. Віза на виїзд видається, якщо діюча виявилася простроченої з якихось причин. Вартість оформлення законного виїзду варіюється і пов'язане з видом візового в'їзду, громадянством і часом дії простроченого дозволу.

Необхідні документи:

 • Паспорт з уже недійсною візою;
 • Оригінал міграційної карти, заповненої при перетині кордону;
 • Фотографії 3 см х 4 см, кольорові матові, 2 шт .;
 • Відривна частина талона повідомлення про приїзд (оригінал);
 • Підстави для отримання виїзної візи.

Чому можна отримати відмову в видачі візи в Росію?

Загальні підстави для заборони в'їзду: недостатній термін чинного паспорта, закінчилися порожні сторінки і неможливо вклеїти візу, анкета заповнювалася неправильно або дані були недостовірними.

Відмова в отриманні туристичної візи:

 1. Немає ваучера туриста;
 2. Невідповідність виду візи і цілей поїздки: вказівка ​​в анкеті «провідати друзів або родичів», а при цьому в якості запрошення - тур. ваучер або телекс;
 3. Як «місце проживання» вказаний не готель, а квартира родичів, власний будинок друзів;
 4. У терміни візиту, зазначених туристом в анкеті, немає відповідності з початковою і кінцевою датою в тур. запрошенні;
 5. Якщо іноземець на момент отримання візи не працює, то обов'язково потрібна банківська виписка з рахунку за минулі 3 місяці. Залишок коштів повинен відповідати мінімальній кількості, обов'язковому для кожного із заявлених днів перебування, і розраховується окремо, відповідно країні. Документ завіряється банківським штампом або печаткою, звичайна копія-роздруківка не підходить;
 6. Запит на дворазову візу: знадобляться чинні квитки, авіа або залізничні, план поїздки "Росія - одна з країн в СНД - Росія" і заброньовані місця в готелях міст, зазначених для відвідування.

Документ завіряється банківським штампом або печаткою, звичайна копія-роздруківка не підходить;  Запит на дворазову візу: знадобляться чинні квитки, авіа або залізничні, план поїздки Росія - одна з країн в СНД - Росія і заброньовані місця в готелях міст, зазначених для відвідування

Чому можна отримати відмову у видачі бізнес- візи:

 • Невірно позначено, хто запросив. Назви організацій, зазначені у виклику і дані, внесені в анкету, не збігаються.
 • Терміни перебування, позначені у виклику і анкеті, різні. В ідеалі вони повинні на 100% збігатися, або хоча б не бути вище запитаного терміну дозволу на в'їзд.
 • Мета відвідування: візит названий не як «діловий», а в графі вказано «пошук роботи». Слід пам'ятати, що бізнес-віза не призначена для легальної роботи і отримання доходу.
 • Анкета подана до того, як консульство отримало потрібне візове вказівку (телекс). Важліво! Телекс може бути переданий і прийнятий в консульстві з 10 до 17 годин, тому має сенс заповнювати анкету тільки на наступний день після дати відправлення візового вказівки.
 • Населений пункт, вказаний у виклику, не відповідає заявленому в анкеті місцем проживання. Важливо заповнити графу «маршрут поїздки» правильно і вписати населений пункт, згаданий в запрошенні.
 • «Провал» на інтерв'ю: консульські працівники можуть викликати здобувача на співбесіду або опитати в телефонній розмові. Тема - основна інформація про компанію, що робить виклик, найменування організації та пункту її розміщення.
 • Вказівка ​​в анкеті регіонів, закритих для відвідування іноземцями. У цих випадках потрібні спеціальні дозволи.
 • Порушене «правило 90-та днів», фіксується дуже часто. Перевищення максимального терміну перебування в Росії з мульти-візою, зафіксоване раніше, стане вагомою підставою для відмови у в'їзді на територію РФ.

Митні правила ввезення та вивезення

Митні правила союзу (Росія, Казахстан, Білорусія) застосовні для громадян всіх країн як ближнього, так і далекого зарубіжжя.

Дозволяють ввозити безмитно:

 1. Товари, призначені тільки для особистого користування, за вартістю не більше 1500 євро (авіа - до 10 000 євро), сумарна вага не більше 50 кг.
 2. Алкоголь, пиво - до 3 л
 3. Тютюн і сигарети - всього 250 г, або 200 сигарет або 50 шт. сигар
 4. Товари б \ у, що ввозяться біженцями або переселенцями
 5. Речі, отримані по спадкоємства, з підтверджуючими цей факт документами
 6. Товари, що ввозяться людьми, які прожили за межами Росії більше року; вартість до 5000 євро
 7. Речі, перш вивезені і повертаються в такому ж стані, обов'язково - раніше зазначені в декларації
 8. Урни з попелом, останки в гробах.

Вносяться в декларацію, контроль на кордоні:

 • Товари при вартості більше 1500 (авіа - понад 10 000) євро, масою більше 50-ти кг;
 • Готівка, дорожні чеки - понад 10 000 $;
 • Векселі, чеки та цінні папери;
 • Драг. метали і ювелірні камені;
 • Культурні цінності, держ. нагороди РФ;
 • Рідкісні тварини і флора, приготована з них продукція;
 • Зброя і боєприпаси до неї (за дозволом);
 • Сильнодіючі фарм. препарати (з рецептом);
 • Алкоголь понад 3-х літрів;
 • Радіоелектроніка, в тому числі вбудована;
 • Шифрувальні тех. кошти;
 • Прах і попіл в урнах, останки.

кошти;  Прах і попіл в урнах, останки

Заборонені до вивозу з РФ для цілей особистого користування:

 1. Драг. метали і ювелірні камені, вартістю більше 25 000 $;
 2. Морепродукти і риба - понад 5 кг;
 3. Осетрова ікра - більше, ніж 250 м

Дозволені до перетину кордону тільки по спец. документам:

 • Зброя і його частини, боєприпаси (за дозволом ОВС);
 • Культурні цінності (дозвіл від Росохоронкультури);
 • Рідкісні представники фауни і флори (Росприроднагляд);
 • Високочастотні і радіоелектронні пристрої (Роскомнадзор);
 • Шифрувальні тех. засоби (Центр ФСБ по спец. ліцензуванню).

медична страховка

Страховка обов'язкова для всіх іноземців з далекого зарубіжжя, її наявність перевіряють на кордоні разом з паспортом.

Які витрати вона повинна покривати: лікування в стаціонарі і амбулаторне, невідкладну допомогу, стоматологічну допомогу при гострого болю або травмі, мед. транспортування, позапланове повернення, репатріацію останків і акушерську допомогу до 29 тижнів вагітності.

такоже Рекомендуємо:

Чому можна отримати відмову в видачі візи в Росію?
Що таке виїзна віза?
Чому можна отримати відмову в видачі візи в Росію?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.