Навигация
Реклама
Реклама

Прийом на роботу громадян з України в 2019 році з патентом або дозволом на проживання

 1. Правила прийому на роботу іноземців в Росії в 2019 для російських роботодавців
 2. Статус громадян України в нашій країні
 3. Отримання патенту в Росії для безвізових громадян України
 4. Як працевлаштуватися в Росії: алгоритм дій для громадян України в 2018-2019 році
 5. Відповідальність громадян України за порушення міграційного законодавства
 6. Чи потрібен патент на прийом на роботу для громадян України зі статусом «біженець»

Багато громадян України бажають працевлаштуватися в Росії Багато громадян України бажають працевлаштуватися в Росії. Тому російські роботодавці цікавляться: як правильно оформити прийом на роботу такого іноземця? Чи існують нюанси, що стосуються працевлаштування українців в РФ? Які документи слід вимагати для цього? Відповіді на ці питання ви знайдете в наступній статті.

Правила прийому на роботу іноземців в Росії в 2019 для російських роботодавців

Перше правило: з'ясуйте статус іноземного громадянина в Росії. Це залежить від його перебування на території нашої держави (тимчасове проживання або постійне).

Друге правило: дізнатися, чи має іноземний громадянин візу на в'їзд? Чи не для всіх іноземців цей документ враховується при працевлаштуванні. Наприклад, для громадян України в цьому немає ніякої необхідності. Тому прийом на роботу безвізового іноземця дещо простіше.

Третє правило: в міграційній карті в графі «Мета в'їзду» повинна бути запис «робота», що буде підтверджено його статусом перебування і проживання.

Четверте правило: безвізовий іноземний громадянин повинен обов'язково мати патент, що дозволяє його прийом на роботу, а візовий - спеціальний письмовий дозвіл на працевлаштування. Бажано перевірити справжність цих документів. Це можна зробити за допомогою онлайн-сервісу, що працює на сайті ФМС. Для цього потрібно перейти на сторінку «Перевірка дійсності дозволів на роботу і патентів», і ввести всі дані про перевіряється документі - серію, номер, а також вказати вид діяльності іноземця та номер паспорта, за яким патент видавався. Але така інформація буде носити тільки ознайомлювальний характер, а документальне підтвердження автентичності патенту отримують при особистому зверненні в місцеве відділення міграційної служби.

П'яте правило: оформити офіційно трудовий договір з іноземцем, тобто узаконити його прийом на роботу.

Шосте правило: заповнити повідомлення для міграційної служби про те, що здійснено прийом на роботу іноземного працівника, і доставити його за три дні до відповідного державного органу (можна особисто або скориставшись послугами поштового служби). Готову форму повідомлення можна завантажити з сайту ФМС https://www.fms.gov.ru/.

Сьоме правило: як російський роботодавець, який прийняв на роботу іноземного громадянина, ви повинні пам'ятати про відповідальність за порушення міграційного законодавства. Закони нашої країни передбачають ряд правопорушень, за які можна отримати адміністративне покарання:

 • прийом на роботу працівника-іноземця без офіційно оформленого патенту;
 • працівник-іноземець виконує обов'язки, не по професії, яка заявлена ​​в відповідному документі;
 • патент робочого отриманий не в вашому регіоні;
 • ви не повідомили в міграційну службу про те, що зробили прийом на роботу іноземця.

За ці порушення міграційного законодавства російський роботодавець може отримати грошовий штраф в розмірі до одного мільйона рублів, а також призупинення роботи всієї організації на термін до трьох місяців.

Статус громадян України в нашій країні

Закон РФ розділяє всіх іноземців, які перебувають на території нашої країни на кілька груп:

 1. Тимчасове перебування (обмеження по термінах до трьох місяців).
 2. Тимчасове перебування (є відповідний дозвіл на це терміном до трьох років).
 3. Постійне проживання (офіційно оформлений вид на проживання - термін дії складає п'ять років з можливістю подальшого продовження).

Ці умови поділу на певні групи іноземців, діють і на українців. А ось отримання візи на в'їзд (спеціального дозвільного документа) в Росію для громадян України не потрібно. Таким чином, українці, що знаходяться на російській території, числяться як безвізові іноземці зі статусом тимчасового або постійного проживання (або перебування).

Отримання патенту в Росії для безвізових громадян України

Щоб українець міг офіційно працевлаштуватися в Росії, йому потрібно зайнятися оформленням патенту, що дозволяє отримати роботу у російського роботодавця. Йому слід знати, що патент (спеціальний документ, що дає право працювати на території Російської Федерації без візи на в'їзд) дійсний тільки в тому регіоні Росії, де він був отриманий.

Після прибуття на територію нашої країни будь-який українець, особливо збирається тут працювати, в міграційній карті при вказівці мети в'їзду повинен написати слово «робота». До того ж слід зареєструватися в територіальному відділенні міграційної служби за місцем перебування - на це відводиться певний термін (для громадян України 90 днів).

Патент можна отримати протягом тридцяти календарних днів (починаючи відлік з моменту в'їзду на територію нашої країни), звернувшись в ФМС із заявою про видачу цього документа. Також знадобиться в цю ж службу пред'явити:

 • паспорт громадянина України;
 • страховий поліс про медичне обслуговування, укладений на добровільних засадах в будь-якій страховій російській фірмі;
 • медичну довідку про обов'язкове обстеження на наявність інфекційних захворювань (в ній повинен бути відзначений факт їх відсутності);
 • міграційну карту в'їзду;
 • документальне свідчення про вільне володіння російською мовою і наявності базових знань історії та правових основ нашої держави.

Врахуйте, що якщо доведеться займатися оформленням патенту після встановленого тимчасового періоду, то за це порушення доведеться заплатити штраф, і квитанцію про його сплату також представити в ФМС. Зараз для іноземців введена обов'язкова процедура дактилоскопії, яка проводиться тут же (в місцевому відділенні міграційної служби).

Протягом десяти днів фахівці цієї служби перевіряють справжність наданих паперів, і тільки після цього оформляють патент і видають на руки українцеві. Термін дії такого документа для роботи громадян України в Росії - не більше року, тобто дванадцять місяців з дня оформлення. При отриманні патенту на руки іноземець оплачує його у вигляді фіксованого авансу на певний термін (наприклад, на рік). Якщо подальша сплата не проведена до закінчення оплаченого раніше періоду, то патент перестає діяти. В цьому випадку російський роботодавець повинен розірвати трудовий договір, укладений з громадянином України. Але патент можна переоформити, не виїжджаючи за межі Росії, звернувшись знову до відповідної служби.

Читайте також: Як приймати на роботу громадян Киргизії

Як працевлаштуватися в Росії: алгоритм дій для громадян України в 2018-2019 році

Для українців досвідчені фахівці міграційної служби склали алгоритм-інструкцію, дотримуючись якої реально без проблем працевлаштуватися в Росії:

 1. Перетнути кордон Росії.
 2. Заповнити міграційну карту, при цьому вказати мету в'їзду - «робота».
 3. Зареєструватися в територіальному відділенні ФМС протягом дев'яноста днів.
 4. Отримати медичний поліс, який підтверджує факт страхування на добровільних засадах.
 5. Пройти медкомісію - перевірку на відсутність інфекційних заразних захворювань.
 6. Оформити довідку про володіння російською мовою і наявності базових знань історії Росії та основ права цієї держави.
 7. Написати заяву в міграційну службу про прохання видати патент на право отримати роботу.
 8. Отримати патент на руки і оплатити його.
 9. Оформити прийом на роботу, представивши роботодавцю пакет необхідних паперів і підписавши трудовий договір.
 10. Протягом двох місяців віднести копію трудового договору, що підтверджує прийом на роботу, в той відділення міграційної служби, в якому був виданий патент.

Фахівці нагадують: ця пам'ятка призначена для безвізових іноземців.

Відповідальність громадян України за порушення міграційного законодавства

На громадян України поширюється адміністративна відповідальність за порушення законів, що стосуються міграційних нюансів, включаючи і його прийом на роботу. Російське законодавство передбачає грошовий штраф для безвізового іноземця - до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і можливість видворення з закриттям в'їзду на територію нашої держави до десяти років.

Порушеннями міграційного законодавства для громадян України вважаються:

 1. Працевлаштування без наявності відповідного патенту.
 2. Місце роботи знаходиться не в тому регіоні РФ, де був отриманий патент.
 3. Прийом на роботу здійснено за фахом, яка не відповідає факту, зафіксованого в патенті.
 4. Чи не продовжений офіційно встановлений період законного перебування на території нашої держави.

При в'їзді на територію Росії кожен українець повинен враховувати всю відповідальність, покладену на нього державними органами.

Чи потрібен патент на прийом на роботу для громадян України зі статусом «біженець»

Українцям, які змушені були покинути свою країну, в Росії присвоюється статус «біженця» відповідно до Федерального законодавством. Згідно з цим законом, біженці з України мають ряд переваг: наша держава надає їм пільгові умови, включаючи і прийом на роботу. Тому для працевлаштування в російській фірмі (організації чи підприємстві) таким іноземцям патент не потрібен.

Тому російські роботодавці цікавляться: як правильно оформити прийом на роботу такого іноземця?
Чи існують нюанси, що стосуються працевлаштування українців в РФ?
Які документи слід вимагати для цього?
Друге правило: дізнатися, чи має іноземний громадянин візу на в'їзд?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.