Навигация
Реклама
Реклама

Прийом на роботу іноземних громадян в 2018-2019 роках (аспекти)

 1. Прийом на роботу іноземних громадян в 2018-2019 роках
 2. Прийом на роботу громадянина Білорусії в 2018-2019 роках
 3. Прийом на роботу іноземних громадян в 2018-2019 роках: таблиця
 4. підсумки

Прийом на роботу іноземних громадян в 2018-2019 роках продовжує вестися за правилами, що діяли в 2017-м. Як правильно прийняти іноземця? Які документи потрібні для оформлення договору з іноземним працівником? У яких випадках потрібно повідомляти міграційну службу? Які нюанси оформлення висококваліфікованих фахівців? Ми підготували для вас зручну таблицю-шпаргалку, яка підкаже порядок дій в кожному конкретному випадку.

Прийом на роботу іноземних громадян в 2018-2019 роках

Прийом на роботу громадянина Білорусії в 2018-2019 роках

Прийом на роботу іноземця: таблиця-шпаргалка

підсумки

Прийом на роботу іноземних громадян в 2018-2019 роках

Квоти на експорт сільгосппродукції залежить від того, в якому статусі вони перебувають на території країни:

 • тимчасово перебуває:
  • є міграційна карта, але немає дозволу на проживання та дозволу на тимчасове проживання;
  • може знаходитися на території РФ на підставі візи або в безвізовому порядку;
 • тимчасово проживає:
  • отримав дозвіл на тимчасове проживання в РФ, яке видається на 3 роки;
 • який постійно проживає:
  • є вид на проживання, на який можна претендувати після того, як прожив в Росії 1 рік;
  • вид на проживання дається на 5 років, його можна продовжувати.

Окрема категорія іноземців - висококваліфіковані фахівці, чия робота в Росії буде оплачуватися в розмірі:

 • Проте 83 500 руб. в місяць для зайнятих у науково-дослідній, туристичної, медичній сфері;
 • Проте 167 000 руб. в місяць для задіяних в інших галузях економіки;

Мінімальна зарплата не встановлена ​​для тих, хто їде з-за кордону працювати в «Сколково», а також для іноземців, які беруть участь в реалізації проекту створення та забезпечення функціонування інноваційного науково-технологічного центру відповідно до закону «Про інноваційних науково-технологічних центрах і про внесення змін до окремих законодавчих актів РФ »від 29.07.2017 № 216-ФЗ.

Працевлаштування біженців з України проходить у спрощеній (щодо інших іноземців) формі - за правилами, що діють для російських громадян. Плюс вони повинні представити в організацію посвідчення біженця.

Також на порядок прийому на роботу впливає те, з якої держави приїхав працівник і чи встановлений з цією державою візовий режим. Візу потрібно отримувати громадянам більшості територіально віддалених від РФ країн (наприклад, США, Канади, країн Євросоюзу). З найближчих країн у візовому порядку приїжджають естонці, латиші, грузини. Перелік країн із зазначенням необхідності отримання візи для відвідування Росії наведено в листі МЗС РФ від 27.04.2012 № 19261 / кд.

Таким чином, саме від статусу іноземця та країни приїзду залежить перелік документів, які він повинен буде представити в компанію при працевлаштуванні і ваше взаємодія з держорганами як роботодавця.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Повідомляти міграційну службу (з квітня 2016 року повноваження ФМС передані МВС Росії) про працевлаштування іноземного співробітника необхідно завжди (за рідкісним винятком, про який розповімо далі). Порушення цього правила може викликати в компанії штрафом в розмірі від 400 000 до 800 000 руб. (в гіршому випадку призупиненням діяльності), а відповідальна особа може бути оштрафовано на суму від 35 000 до 50 000 руб. (ч. 3 ст. 18.15 КоАП РФ).

Основним нормативним актом, який регулює працю іноземних працівників, - закон «Про правове становище іноземних громадян у РФ» від 25.07.2002 № 115-ФЗ. Крім того, на іноземців поширюються норми ТК РФ та інших законодавчих актів, що регулюють трудові відносини в РФ.

Прийом на роботу громадянина Білорусії в 2018-2019 роках

У січні 2000 року вступив в силу договір про створення Союзної держави між Росією і Республікою Білорусь. Тісна інтеграція 2 країн сприяє тому, що на сьогоднішній день працевлаштуватися в Росії білорусам нескладно. Крім того, Білорусь, поряд з Вірменією, Казахстаном, Киргизією і Росією, є членом ЄАЕС. Відповідно, при працевлаштуванні громадянина Білорусі діють правила договору про ЄАЕС від 29.05.2014.

Для працевлаштування білоруські громадяни не зобов'язані отримувати патент. Роботодавець не оформляє для них запрошення на в'їзд і не запитує інформацію про квоти іноземних співробітників в службі зайнятості.

При працевлаштуванні громадянин Білорусі пред'являє білоруський паспорт та інші документи, зазначені в ст. 65 ТК РФ:

 • трудову книжку російського зразка (якщо такої немає, її заведе роботодавець);
 • СНІЛС (постійно не проживають громадяни оформляти цей документа не зобов'язані);
 • документи про освіту.

Аналогічні правила прийому на роботу діють для інших іноземців, що прибули з країн - членів ЄАЕС: при прийомі на роботу вони пред'являють паспорт відповідної країни та інші документи відповідно до ст. 65 ТК РФ.

За якою ставкою буде платити податок з трудових доходів іноземний громадянин, розповідається в цій статті .

Якщо ви укладаєте трудовий або цивільно-правовий договір на виконання робіт (надання послуг) з громадянином Білорусії, повідомляти про це міграційну службу необов'язково. Громадяни Білорусі мають рівні права з росіянами в оплаті праці, режим робочого часу і часу відпочинку, охорони і умов праці, а також в інших питаннях трудових відносин.

Детальнішу інформацію можна отримати за засланні .

Прийом на роботу іноземних громадян в 2018-2019 роках: таблиця

Для того щоб вам було простіше орієнтуватися в правилах працевлаштування іноземців, ми підготували спеціальну таблицю. У ній ви знайдете основні нюанси прийому на роботу громадян в залежності від їх статусу і країни перебування.

завантажити таблицю

ВАЖЛИВО! Невиконання норм трудового і міграційного законодавства загрожує для компанії великими штрафами - до декількох сотень тисяч рублів. Відповідальний співробітник роботодавця штрафується в меншому розмірі. Сума штрафу залежить від того, яку обов'язок роботодавець не виконав. При цьому покарання виноситься нема за саму провину, а за кожного невірно прийнятого на роботу співробітника.

Як посилилася відповідальність роботодавців за роботу іноземців без укладення з ними трудового договору, дізнайтеся з цієї публікації .

підсумки

В останні роки мобільність трудових ресурсів значно зросла. Люди вже не обмежують пошук роботи територіальними межами рідної держави. В останні роки чиновники зробили багато, щоб упорядкувати міграційне законодавство і знизити потік нелегальної робочої сили.

Як правильно прийняти іноземця?
Які документи потрібні для оформлення договору з іноземним працівником?
У яких випадках потрібно повідомляти міграційну службу?
Які нюанси оформлення висококваліфікованих фахівців?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.