Навигация
Реклама
Реклама

Тимчасова реєстрація іноземця в ОВІР

Адвокат Гліб Миколайович Дубров (Свідоцтво № 1894)   Член Одеської обласної колегії адвокатів і Спілки адвокатів Адвокат Гліб Миколайович Дубров (Свідоцтво № 1894)

Член Одеської обласної колегії адвокатів і Спілки адвокатів.
Автор численних публікацій в юридичних ЗМІ.
Спеціалізація: юридичні послуги для іноземців.

Запис на консультацію: см. Докладну інформацію в статті
(Юридична консультація по телефону не надається)

Для довгострокового перебування в Україні, іноземцю потрібна тимчасова реєстрація в ОВІР. Терміни перебування іноземних громадян в Україні без обов'язкової реєстрації та умови продовження реєстрації іноземців встановлені «Порядком продовження строку перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України» від 15.02.2012 р

Штраф за відсутність реєстрації в ОВІР передбачений Кодексом України про адміністративні правопорушення - він є досить значним. Крім того, покарання (санкція) за відсутність реєстрації в ОВІР іноземного громадянина передбачає заборону на в'їзд до країни терміном на 5 років або депортацію іноземця.

Адреса реєстрації місця проживання (перебування) іноземця в ОВІР зазвичай шукає сам нерезидент, проте деякі юридичні фірми надають послуги з надання адреси реєстрації (прописки) для іноземних громадян. Обов'язковою документом для тимчасової реєстрації іноземця в ОВІР є нотаріально завірена згода власника квартири на реєстрацію нерезидента в житловому фонді.

Термін тимчасової реєстрації за місцем перебування іноземних громадян зазвичай не перевищує 6 місяців, однак при наявності дозволу на працевлаштування термін реєстрації в ОВІР може бути продовжений до 12 місяців, тобто на весь термін дії дозволу на роботу. Крім того, на підставі офіційного працевлаштування іноземець також має підстави отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні.

Страховий поліс для іноземного громадянина є обов'язковою умовою реєстрації в ОВІР, проте громадяни СНД можуть їм знехтувати. Страховка іноземця потрібно і для процедури продовження реєстрації іноземних громадян в Україні.

З початку 2012 року змінено порядок продовження тимчасової реєстрації іноземців:
1) на підставі візи (короткострокової) або щодо безвізового в'їзду - на час існування поважних причин (пологи, лікування, успадкування, отримання громадянства або дозволу на міграцію), але не більше 180 днів з дати останнього в'їзду в Україну.
2) по візі транзитної - на час, необхідний для усунення надзвичайних обставин (наприклад, хвороба, стихійне лихо або поломка автотранспорту).
3) по візі довгостроковій - на період не більше місяця (у зв'язку із затримкою в оформленні іноземцем свідоцтва на постійне або тимчасову посвідку на проживання в Україні).

Підстави продовження реєстрації (терміну перебування) в Україні також зазнали змін, однак тепер іноземці можуть оскаржити відмову у продовженні реєстрації і рішення про скорочення терміну перебування, що тягне призупинення виконання останнього. Термін на оскарження становить 5 днів, з моменту прийняття рішення.

Підводячи підсумок, слід звернути увагу на той факт, що реєстрація в ОВІР часто називається прописка іноземця або тимчасова прописка. Крім того, іноземним громадянам знадобиться інформація про те, як отримати постійний вид на проживання (ПМЖ) і тимчасовий вид на проживання , На підставі дозволу на працевлаштування.

Інформація, наведена в статті, актуальна на дату публікації (31 Інформація, наведена в статті, актуальна на дату публікації (31.08.2012 року). Детальна юридична консультація про тимчасову реєстрацію іноземців в ОВІР надається на платній основі, в спеціальному розділі сайту. Альтернативна консультація надається на Першому експертному правовому форумі . Послуги пошуку й надання адрес для реєстрації в ОВІР іноземних громадян не виявляються.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.