Навигация
Реклама
Реклама

Україна - серед лідерів на пострадянському просторі за рейтингом закордонних паспортів

  1. Відео Закордонний паспорт без затримок. Проблему черг на отримання біометричного документа вирішено
  2. Відео Як почався курортний сезон на окупованих територіях і де можуть відпочити люди з паспортом ОРДЛО

Які переваги має український паспорт.

Наміри відомих міжнародних лоукостерів почати роботу на українському ринку викликають неабияку ейфорію серед українців. Ще б! Особливо приємно це через те, що на сьогоднішній день багато країн надають громадянам України можливість безвізового в'їзду. Взагалі щодо можливостей подорожувати без візових клопоту і пов'язаних з цим тимчасових і грошових витрат власники українських паспортів мають значно кращі шанси, ніж їх сусіди з колишнього Радянського Союзу. Якщо бажаєте дізнатися, в чому переваги українського паспорта, - читайте наш матеріал.
Україна попереду Росії щодо безвізових країн
За даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), які щорічно систематизує консалтингова компанія Henley & Partners, громадяни України можуть відвідати без візи 128 країн світу. Для них цей список суттєво розширився після введення в червні минулого року безвізового режиму з Європейським Союзом. Тепер власники українського біометричного закордонного паспорта можуть подорожувати без візи в 26 з 28 країн ЄС. Візу доведеться оформити для в'їзду у Великобританію і Ірландію.

На Близькому Сході до безвізових для громадян України належать також і такі популярні серед прихильників релігійно-історичного і пляжного відпочинку напрямки як Ізраїль і Туреччина. Українським шанувальникам розпечених жарким сонцем пляжів Перської затоки безвізовий в'їзд надають Об'єднані Арабські Емірати і Катар.

Щодо інших континентів, то українці можуть подорожувати без візи зокрема в більшості країн Південної Америки. Правда, віза знадобиться для подорожей до Венесуели, Колумбії і Гайани. Тим, хто хоче відправитися в Болівію, візу можна отримати на кордоні.
Серед країн Південно-Східної Азії українським громадянам без візи можна подорожувати по Індонезії та Малайзії, але, на відміну від росіян, потрібно оформляти візу до В'єтнаму і на Філіппіни. І зробити це треба ще в Україні. Ті, кого нестримно вабить Таїланд, зможуть без проблем отримати візи в аеропорту, відразу після прибуття в цю екзотичну країну.

Тим з українців, хто з дитинства мріяв про сафарі в африканській савані, можна без візи відправитися в Намібію. Ще однією африканською країною з безвізовим в'їздом для громадян України є Сенегал. Щодо Єгипту, то любителі овіяних легендами пірамід Гізи і хвиль Червоного моря отримають візу прямо по прильоту в аеропорту, заплативши за це відповідну суму.

Росіяни: пощастило менше
Згідно з даними IATA, громадяни Росії можуть поїхати без візи в 118 країн світу. Крім ряду колишніх республік СРСР, в цьому списку виявилися практично всі країни Південної Америки, багато країн Африки і Південно-Східної Азії, в тому числі Таїланд і Південна Корея, а також 13 країн Океанії, в тому числі Острови Кука, Фіджі, Мікронезія і Вануату .

Серед країн, для відвідування яких російським громадянам не потрібна віза, також Туреччина та Ізраїль. З лютого 2017 року до переліку фактично безвізових для росіян країн додалися Об'єднані Арабські Емірати. Тепер громадяни Росії, які відправляються до узбережжя Перської затоки, можуть безкоштовно оформити дозвіл на в'їзд після прильоту.

А ось серед країн європейського континенту у росіян вибір не надто великий: крім сусідніх України та Білорусі, без візи вони можуть поїхати в Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Молдову, Чорногорію і Сербію.

Так що щодо свободи пересування по Європі власникам російського паспорта пощастило менше, ніж деяким сусідам по колишньому СРСР.

Відео Закордонний паспорт без затримок. Проблему черг на отримання біометричного документа вирішено

Черг на отримання біометричного документа в Україні вже немає. Про це повідомили у Державній міграційній службі. І відтепер паспорт виготовлятимуть вчасно - сім робочих днів для термінового оформлення. І двадцять для звичайного. Через ажіотаж - поліграфкомбінат Україна не встигав друкувати документи. Тому видачу біометричних паспортів затримували на два-три місяці. Додаткова лінія тепер прискорила цей процес.

Додаткова лінія тепер прискорила цей процес

Найвигідніші паспорта - в Литві, Латвії та Естонії
Трохи коротше, ніж у України, виявився список безвізових держав в Молдові - першою з країн СНД, для якої в квітні 2014 року запрацював безвізовий режим з Євросоюзом. Зараз молдаванам не потрібна віза для відвідин 121 країни. Грузія, громадянам якої віза в ЄС не потрібна з березня 2017 року, трохи відстає від Росії. Її перелік безвізових країн налічує 112 пунктів.

Тим часом найвигіднішим на пострадянському просторі паспортами для подорожей по світу мають громадяни Латвії і Литви. Обидві балтійські країни мають безвізовий режим з 179 країнами. Естонія відстає всього на один пункт: її громадяни можуть подорожувати без візи в 178 країн.
Крім Євросоюзу, куди входять всі три країни Балтії, громадяни Латвії, Литви та Естонії можуть поїхати без віз, наприклад, до Швейцарії, Норвегії, Японії та Канади. В'їзд в США для них можливий по електронним дозволом. А ось для поїздки в Росію латишам, литовцям і естонцям потрібно отримувати візу.

Найбільш невигідні паспорта
З 15 колишніх союзних республік найбільш невигідні паспорта мають громадяни Узбекистану, Таджикистану і Туркменії. Їм потрібна віза для поїздки в більшість країн світу. Безвізовий режим для них діє з 59, 58 і 53 країнами відповідно. Білорусь опинилася рівно посередині списку кращих і гірших паспортів на пострадянському просторі. Її громадяни можуть їздити без візи (або оформити її при перетині кордону) в 77 країн. До речі, Білорусь - єдина країна на пострадянському просторі, громадяни якої можуть подорожувати без віз по всій території Китаю.

Відео Як почався курортний сезон на окупованих територіях і де можуть відпочити люди з паспортом ОРДЛО

Казковим республікам - казковий відпочинок. П'ятизіркові готелі Туреччини, Єгипту, Одеси - недосяжна мрія для людини з паспортом ОРДЛО. Єдина доступна жителю ЛДНР альтернатива - окупований селище Сєдово на березі Азовського моря. Як почався курортний сезон на окупованих територіях, а скільки буде коштувати відпочинок на вкрадених пляжах? Дивіться у програмі «Гроші».

Дивіться у програмі «Гроші»

Як почався курортний сезон на окупованих територіях, а скільки буде коштувати відпочинок на вкрадених пляжах?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.