Навигация
Реклама
Реклама

Віза: отримати самостійно в Україні і безвізові режими

 1. Куди українцю потрібна віза?
 2. Шенгенська віза і безвіз з ЄС
 3. Чому так важливий безвізовий режим для України
 4. Віза до Великобританії
 5. Віза в США
 6. Віза в Китай
 7. Загальні принципи для отримання візи
 8. шенгенська віза

Віза - це дозвіл на відвідування країни для обумовлених цілей. На цьому сайті ми говоримо виключно про візити з туристичною метою!

Куди українцю потрібна віза?

Для того, щоб визначити, чи потрібна вам віза для відвідин тієї чи іншої країни ви можете відвідати сайти:

 1. Сайт Міністерства Зовнішньої Політики України (Міністерство закордоних Справ України) на сторінку " Режим в'їзду громадян України на територію іноземних держав ";
 2. Сайт посольства країни, куди ви збираєтеся;
 3. Якщо ми говоримо про ЄС, то сайт ETIAS - європейської системи авторизації мандрівників;
 4. Сайт міністерства зовнішньої політики країни, куди має бути поїздка.

Зайдіть на дану сторінку, коли плануєте самостійну подорож і перевірте всі країни зі свого списку!

Шенгенська віза і безвіз з ЄС

З 11.06.2017 українці можуть перетинати кордон з ЄС без віз при наявності біометричного закордонного паспорта.

Якщо у громадянина України біометричного паспорта для виїзду за кордон немає, то він повинен отримувати в звичайний закордонний паспорт:

 • або шенгенську візу,
 • небудь національну візу країни в'їзду (і транзитні візи, якщо вони потрібні).

Важливий момент - якщо людина вже отримував біометричний паспорт, то візи йому не видаватимуть.

На сайті ви можете дізнатися, як отримати біометричний паспорт .

На сайті ви можете дізнатися,  як отримати біометричний паспорт

Також є додаткові вимоги, які можуть перевірити при перетині кордону за умовами безвіза з ЄС .

Наприклад у вас можуть перевірити наявність:

 • Зворотний квиток;
 • Бронь готелю або запрошення від приймаючої сторони;
 • Фінансові кошти для перебування в ЄС (і у кожної країни свої граничні суми).

Фінансові гарантії, які можуть зажадати довести при перетині кордону (швидка довідка):

 • Австрія - фіксованої суми немає;
 • Бельгія - 45 євро / добу для тих, хто їде в гості, а для тих, хто живе в готелі 95 євро на добу.
 • Угорщина - 3,2 євро в день.
 • Німеччина - 45 євро на добу.
 • Греція - 50 євро / добу, але на 5 днів - мінімум 300 євро.
 • Данія - 47 євро / день.
 • Ісландія - немає даних.
 • Іспанія - 71 євро / добу, але мінімум 637 євро.
 • Італія - до 5 днів потрібно мати 269,60 євро. 6-10 днів - 44,93 на одну людину, а для групи туристів з двох і більше - 26,33 євро / добу. 11-20 днів - 51,64 євро + 36,67 євро на кожну добу для однієї людини або 22,21 євро для групи з двох і більше осіб. Більше 20 днів - фіксована сума - 206 євро для одного і 118,79 для групи з двох і більше + щодня 27,89 євро для одного і 17,04 євро / добу для групи.
 • Латвія - 14 євро / день.
 • Литва - 40 євро / день.
 • Люксембург - індивідуально.
 • Мальта - 48 євро / добу.
 • Нідерланди - 34 євро, але підхід гнучкий.
 • Норвегія - NOK 500 або близько 54 євро / добу
 • Польща - до 3-х днів - 300 злотих (71 євро), а більше - 100 злотих / добу.
 • Португалія - 75 євро + 40 євро на кожен день перебування.
 • Словаччина - 56 євро в день на одну людину.
 • Словенія - 70 євро в день.
 • Фінляндія - 30 євро в день або індивідуально.
 • Франція - 32,5 євро в день, якщо гості можуть підтвердити наявність житла. Якщо не можуть - 120 євро на добу.
 • Чехія - 1100 CZK (EUR 42) на добу в перший місяць.
 • Швейцарія - 91 євро для туристів і 27 євро для студентів в добу на людину.
 • Швеція - 47 євро в день.
 • Естонія - 94 євро в день.

Інтерактивна карта з граничними фінансовими вимогами для кожної країни Європейського союзу:

Пам'ятайте, що при перетині кордону бажано мати страховку. А якщо ви плануєте активності будь-якого роду, то подбайте про те, щоб в ній був пункт "активний / екстремальний спорт". Пам'ятайте, що Україна - країна з дешевими медичними послугами. В інших країнах все те, що ми звикли отримувати за копійки коштує дуже дорого, так що страховка завжди виправдана.

В інших країнах все те, що ми звикли отримувати за копійки коштує дуже дорого, так що страховка завжди виправдана

Чому так важливий безвізовий режим для України

Коли сперечаються про безвізовий режим для України, наводять різні аргументи і більшість з них справедливі. Але багато хто забуває про те, що віза - це не тільки 35 євро! Це ще й обов'язкова трата мінімум місяці на отримання візи, а також незручності пов'язані з самою подачею документа. Безвізовий режим для України це теж саме, що отримати візу всій країні. Жителі меленьких містечок більше не будуть думати, як їм поїхати в Київ, Львів чи Одесу за візою, а просто куплять квиток на автобус!

Віза до Великобританії

Віза до Великобританії - це окрема віза. Незважаючи на те, що Англія, а точніше Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії, входить в ЄС, але не входить в шенгенську зону, а отже, шенгенські візи на ці території не поширюються. Зате за британською візою можна відвідати Ірландію!

Віза в США

Віза в США - це те про що мріють багато. Хтось хоче побачити Нью-Йорк, Вашингтон, інші - емігрувати, а треті - поїхати вчитися. У будь-якому випадку всю інформацію про візи в США можна отримати на офіційному сайті посольства США в Україні.

Виконати всі вимоги, як правило, найнадійніший спосіб отримати візу.

Віза в Китай

Віза в Китай дорожче шенгенської, що буде дивно дізнатися для більшості претендентів. Як отримати візу в Китай - читайте на сайті посольства Китаю в Україні: ua.china-embassy.org/rus/lsqz/qz/

Загальні принципи для отримання візи

Віза може бути отримана самостійно будь-якою особою. Не потрібно шукати посередників! Просто зайдіть на сайт посольства цікавить країни в розділ "Візи" / "Консульські питання" / "Консульська служба" і прочитайте всі умови для здобувачів. Це найкращий спосіб дізнатися, як отримати візу самостійно. Можна написати велику інструкцію про те, як отримати візу в ту чи іншу країну самостійно, але краще за все просто виконувати розпорядження посольства.

ВАЖЛИВО: Не бійтеся зателефонувати в посольство і запитати те, що вас цікавить. Оператор відповідає на дзвінки, щоб шукачі отримали відповіді на свої питання. Інша справа, що він буде відповідати так, як правильно.

Навіть якщо режим безвізовий, потрібно дізнатися умови в'їзду в країну на сайті посольства і перевірити, чи потрібна віза для відвідин чи ні.

Віза - це дозвіл в'їзду в стану іноземним громадянам або особам без громадянства. Перед отриманням візи потрібно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (Закордонний паспорт). У нього ставитися позначки про візи, але головна його функція - посвідчення особи закордоном. Питанням отримання закордонного паспорта (або документа, який його замінює) займається міграційна служба України при Міністерстві Внутрішніх Справ України.

Для тих, кого лякає кількість документів, які вимагають для подачі на візу, слід відразу пояснити логіку вимог. Іноземна держава хоче з'ясувати для себе основні моменти:

 1. Ідентифікація особистості. Вони хочуть знати, хто саме перетинає кордон. Для цього зазвичай вимагають надати закордонний паспорт і національний паспорт і копії всіх сторінок до них. Плюс - свіжа фотографія.
 2. Достатня кількість коштів (грошей) для подорожі. Кому б не хотілося знати, що ви не будете мати проблем з готівкою. Адже багато країн дуже дороги для перебування. Для цього встановлюється необхідний мінімум. Ще це називають "Фінансовими гарантіями". Для країн шенгенської угоди - до 65 євро / добу. Щоб підтвердити фінансову спроможність зазвичай вимагають роздруківку рахунку банківської карти з балансом, які покривають їхню мінімальні вимоги, а також часто просять роздруківку руху коштів за останні півроку. Тут важливо розуміти, що посольство - не податкова - це різні структури, тому ви можете не пояснювати, звідки у вас гроші, а руху по карті організувати досить просто - було б бажання. Платіжна банківська карта для отримання візи - не обов'язково зарплатна. Можна відкрити платіжну карту для подорожей в зручному банку.
 3. Гарантії повернення. Посольство хоче знати, що ви не нелегальний емігрант, і повернетеся на батьківщину в означений термін. В першу чергу це квиток туди і назад. Також, як правило, просять документи, що підтверджують наявність:
  • Роботи (довідка з місця працевлаштування) - зазвичай цього достатньо. З цією ж метою просять довідку про зарплату.
  • Нерухомості та іншої вагомої власності.
  • Сім'ї і дітей.
 4. Житло закордоном, а точніше бронь готелю / хостела або хоча б кемпінгу - що гарантує, що ви не будете спати в залах очікування, під мостами і в інших, не призначених для цього місцях.
 5. Запрошення. Насправді документ не обов'язковий. Ніколи не отримувала візу на запрошення і ніколи його не надавала.

Багатьох подібні з'ясування ображають. Але погодьтеся, люди, в тому числі і в Україні, є різні. І не всі їдуть закордон з однаковими цілями. Якщо Ви хочете поселити Лувр, то інша людина хоче виїхати туди працювати нелегально або ще гірше - провозить рабів, дівчат легкої поведінки та інше. Співробітники посольства не знають вас і тому просять мінімальний пакет документів, щоб мати хоч якісь гарантії, що ваше відвідування їх країни пройде гладко.

До речі, здобувач візи цілком може не надати якийсь документ. Наприклад, якщо у вас є бронь готелю, то запрошення не обов'язково. Теж саме з роботою. Ви не зобов'язані працювати для подорожей. Ви можете надати якийсь документ, який вас "вкорінює", наприклад, підтвердження власності на квартиру або землю.

Хороша новина в тому, що багато країн давно оцінили туристичну галузь як прибуткову і не роблять особливих перешкод для відвідування їх країн. До таких країн в Європі можна віднести Іспанію, Грецію, Словаччину. В Азії: Таїланд, Гонконг. Туреччина та Ізраїль взагалі скасували недавно візи для українців. Чекаємо такого ж кроку від ЄС.

Важливо відзначити, що більшість країн мають окремі візи для візитерів (що одне і теж з короткочасної туристичної), робочі візи, візи для учнів і студентів, візи для журналістів, візи для моряків, транзитний візи, а також візи для родичів та інші. Обов'язково чітко визначте яку візу ви хочете отримати. Невизначеність в цьому питанні може стати причиною для відмови.

шенгенська віза

Якщо шенгенська віза вам все-таки потрібна, то вам слід звернутися в посольство тієї країни, куди ви їдете:

 1. Читаєте вимоги на сайті.
 2. Виконуєте їх, збираючи необхідний пакет документів;
 3. Чи отримуєте візу.

Нагадуємо, що на сторінці про режим в'їзду можна перевірити, чи потрібна віза і які правила перетину кордону в загальних рисах в такі країни як: Австралія, Австрія, Азербайджан, Албанія, Алжир, Ангола, Андорра, Антигуа і Барбуда, Аргентина, Афганістан, Багамські острови, Бангладеш, Барбадос, Бахрейн, Білорусь, Беліз, Бельгія, Бенін, Бермудські острови, Болгарія, Болівія, Боснія і Герцеговина, Ботсвана, Бразилія, Бруней Даруссалам, Буркіна-Фасо, Бурунді, Бутан, Вануату, Ватикан, Великобританія, Венесуела, В'єтнам, Вірменія, Габон, Гаїті, Гаяна, Гам ия, Гана, Гватемала, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гондурас, Гонконг (Китай), Гренада, Греція, Грузія, Данія, Джібуті, Домініка, Домініканська Республіка, Еквадор, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Естонія, Ефіопія, Єгипет, Ємен, Замбія , Зімбабве, Ізраїль, Індія, Індонезія, Ірак, Іран, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Йорданія, Кабо-Верде, Казахстан, Камбоджа, Камерун, Канада, Катар, Кенія, Киргизстан, Китай, Кіпр, Кірібаті, Колумбія, Коморські острови, Демократична Республіка Конго, Республіка Конго, Корея, Коста-Ріка, Кот-д'Івуар, Куба, Кувейт, Лаос, Латвія, Лесото, Литва, Ліберія, Ліван, Лівія, Ліхтенштейн, Люксембург, Маврикій, Мавританія, Мадагаскар, Македонія, Малаві, Малайзія, Малі, Мальдіви, Мальта, Марокко, Маршалові острови, Мексика, Мікронезія, Мозамбік, Молдова, Монако, Монголія, М'янма (Бірма), Намібія, Науру, Непал, Нігер, Нігерія, Нідерланди (Голландія), Нікарагуа, Німеччина (Федеративна Республіка), Нова Зеландія, Норвегія, ОАЕ, Оман, Пакистан, Палау, Палестина, Панама, Папуа-Нова Гвінея, Парагвай , Перу, Південний Судан, Південно-Африканська Республік (ПАР), Польща, Португалія, Пуерто-Ріко (юрисдикція ША), Російська Федерація, Руанда, Румунія, Сальвадор, Самоа, Сан-Марино, Сан-Томе і Прінсіпі, Саудівська Аравія, Свазіленд, Сейшельські Острови, Сенегал, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сербія, Сьєрра-Леоне, Сирія, Сінгапур, Словаччина, Словенія, США, Соломонові Острови, Судан, Сурінам, Східний Тимор, Таджикистан, Таїланд, Танзанія, Того, Тонга, Тринідад і Тобаго, Тувалу, Туніс, Туреччина, Туркменістан, Уганда, Угорщина, Узбекистан, Уругвай, Фіджі, Філіппіни, Фінляндія, Франція, Хорватія, Центрально-Африканська Республіка, Чад, ехія, Чилі, Чорногорія, Швейцарія, Швеція, Шрі-Ланка, Ямайка, Японія.

Корисно? Розкажи друзям, тому що їм теж стане в нагоді!

Розкажи друзям, тому що їм теж стане в нагоді

Куди українцю потрібна віза?
Куди українцю потрібна віза?
Корисно?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.