Навигация
Реклама
Реклама

Віза в Україну одна з найдорожчих в світі

Версія для друку

Ганьба МЗС і Мін'юсту: наші консульства і міграційна служба безвідповідальні і корумповані.

Проводило держава Україна дослідження складності отримання візи для іноземного туриста? - задається питанням Богдан Логвиненко. - Чи потрібні в Україні хостели, готелі, малий туристичний бізнес? Реформується система і взагалі чи змінилася вона за 25 років або й далі відтворює існування Радянського Союзу? Це невелике приватне дослідження, ймовірно, дасть вам відповіді на ці питання. Буду вдячний за поширення і обговорення цієї проблеми.

Кілька прикладів, як могло б бути, якби совок був би дійсно демонтований не тільки в назвах вулиць і пам'ятників, і якби був підтриманий всесвітньої тренд лібералізації візових правил і щорічного зростання туризму.

1. Грузія. Після «революції троянд» для більшості країн світу віза до Грузії була скасована, термін перебування без візи продовжений до 1 року. До Грузії можна отримати електронну візу за кілька годин, вона приходить онлайн, існує тільки 3 (!) Країни світу, для яких утруднено отримання грузинської візи: Венесуела, Сирія, Нікарагуа.

2. Малайзія. На початку 2000-х Малайзія скасувала візи для більшості країн світу, крім десятка найбідніших із середньої Африки та Ізраїлю, який не має дипломатичних відносин з мусульманським державою. У минулому році Малайзія увійшла в число 15-ти найбільш туристичних країн світу, вона перетворилася в лідера регіону і обігнала розкручений Таїланд. Скасувала Малайзія і візи для українців, а Україна досі цього не зробила у відповідь, хоча за рівнем доходів населення малайзійці вже в п'ять разів (!) Багатшими за українців.

Віза в Україну:

1. Одноразова варто мінімально $ 100. Віза потрібна навіть для громадян Сінгапуру, Австралії, Нової Зеландії та інших, в десятки разів більше багатих країн світу. Її повинні надавати протягом двох тижнів (на практиці - не менше місяця). Є прискорена процедура (3 дні, що на практиці - 2 тижні) і багаторазова віза, коштує $ 200, її отримують протягом двох тижнів. Описані терміни українські консульства зривають майже завжди, ніж часто ставлять туристів в Україну в безвихідь.

2. За візу в Україну іноземцями зафіксовані факти дачі хабарів протягом останнього року. Чому вони не зверталися в прокуратуру? А хіба прокуратура приймає заяви англійською? У неї є сайт англійською? Туди можна звернутися, відправити електронну скаргу? Про це знають іноземці? $ 100 офіційно + $ 100 в паспорт - і у вас прискорене отримання візи. Я відвідав 54 країни, у мене не було жодного такого інциденту; злість і сором - почуття, які доводиться переживати, коли про це говорять іноземці, які потрапили в Україну саме так.

Коротка передісторія

1. Як отримати громадянину Шрі Ланки візу до Європейського Союзу? Дуже легко. У консульстві країни ЄС протягом тижня (на практиці декільком громадянин Шрі Ланки німецьку і італійську візу видавали за 3-4 дні).

2. Як отримати візу в Шрі Ланку громадянину України? Можна онлайн за 20 хвилин заповнити анкету і сплатити $ 35. Можна прямо на кордоні. Для цього не потрібно ніяких документів, окрім зворотного квитка та $ 40. Шрі Ланці потрібні туристи, навіть з такої бідної і небезопасноі країни, в якій вже два роки триває війна і існують неконтрольовані території, як Україна.

3. Для більшості країн світу в Шрі Ланці є 2-х денний безкоштовний транзитний штамп. Для громадян України також. Це збільшує транзитний потік через аеропорт Коломбо. В Україні транзитний потік через п'ятірку міжнародних аеропортів, побудованих на державні гроші, нікому не цікавий.

непотрібне консульство

1. Громадянин Шрі Ланки захотів поїхати в Україну. У Коломбо існує українське консульство, але візи вона не видає. Якщо там дуже «попросити» - звідти напишуть рекомендований лист в консульство в Делі (Індія). У Коломбо також проінструктують, які документи громадянину потрібно зібрати, щоб підготуватися до візиту в Україну.

2. У консульстві в Делі громадянину Шрі Ланки скажуть, що консульство в Коломбо вони «не знають», рекомендаційні листи від них викидають на смітник і інструкції, які вказані на сайті консульства в Делі плюс ті, які були видані консульством в Коломбо - неповні.

Підготовка до отримання візи в Україну

1. Якщо іноземець хоче отримати туристичну візу і у нього відсутні контакти громадських організацій, які могли б його по «спрощеною процедурою» запросити, слід знайти фізична особа, яка піде до Міграційної служби при МВС України робити запрошення. Сайт служби, що видає іноземцям запрошення, існує ТІЛЬКИ на українському. Служба існує для створення корупційних схем.

2. Для того, щоб зробити це нещасне запрошення, фізична особа повинна показати близько $ 8000 (сума може бути неточною або втрачати актуальність, офіційно вона ніде не зафіксована) на рахунку; крім цього з банку український громадянин повинен принести довідку про обіг коштів на рахунку в еквіваленті не менше $ 30 в ДЕНЬ (!). Обидві довідки на практиці можна зробити в туристичних компаніях по $ 10 за штуку. Печерна корупція.

3. Потрібні також виписки з ЖЕКу, місця роботи, місця прописки і т. Д. Всього - 15 (!) Довідок для того, щоб зробити іноземцеві одне запрошення. На практиці громадянин України на це може витратити від кількох днів до тижня. Одна з платіжок - це 70 гривень на «канцелярські витрати», яку Міграційна служба змушує теж оплатити заявника, який всього-на-всього хоче запросити туриста в Україну на кілька днів.

4. Чи потрібен переклад паспорта з англійської на українську. Ви можете в це повірити? Переклад запевняють тільки обрані компанії перекладу за $ 10-20 за переклад. Громадянин України може принести «неправильний» переклад або «неправильне» завірення - не "по формі». Корупція.

4. Коли всі документи вже зібрані і принесені до Міграційної служби - вони все ще не можуть їх прийняти. Потрібна папка «Справа №» і туди підшити всі документи, нотаріально завірити копії. Корупція, корупція, корупція. Вітаємо іноземних гостей в реконструкції XIX століття.

5. Громадянину України для іноземця слід зробити страховку в українській страховій компанії; міжнародна страховка, кторая котирується у всьому світі, для Міграційної служби не підходить.

6. Після подачі всіх документів слід чекати мінімум два тижні. Про видачу запрошення не повідомляється. На практиці громадянин може ходити десяток разів до Міграційної служби, стояти в черзі, витрачати робочий час для того, щоб запитати «чи готове вже запрошення?» Нечесний громадянин може вкласти кілька купюр в «Справа №» і залишити свій номер - це час можна заощадити. Корупція.

Отримання візи в Делі

1. Громадянин Шрі Ланки приходить в консульство в Делі, консула на роботі немає в робочий час, стоїть черга і штовханина, коли буде консул - ніхто не знає, всі стоять і чекають. Черга можна обійти. За гроші.

2. Коли особа потрапляє в консульство - його заводять в підвал, де іноземний турист перебуває за гратами і через решітку, як у в'язниці, каже з консулом. Консул грубіянить, натякає на хабар, каже, що документів несподівано не вистачає.

3. Існують випадки необґрунтованих відмов у видачі української візи людям, які планували налагодити міжнародний бізнес з українськими партнерами. Статистика відмов не публікується офіційно.

4. Для того, щоб полетіти в Делі, громадянину Шрі Ланки згідно з інформацією, наданою в недіючому консульстві в Коломбо і офіційної інформації з сайту консульства в Делі, слід взяти квитки на лоукост, які неможливо обміняти, в дві сторони, з розрахунку, що в Делі доведеться провести 2 тижні з запасом в декілька днів.

В результаті візу за 2 тижні не видають (так як цей громадянин не вкладає в паспорт $ 100), в день видачі слід знову вистояти чергу і почекати, поки тобі скажуть: приходьте наступного понеділка. У понеділок скажуть: приходьте в середу. У середу: в п'ятницю. У п'ятницю: в понеділок. Це може тривати додаткові два тижні. В результаті зацікавлений в Україні турист втрачає квиток на літак, повинен оплачувати проживання в іншій країні, може втратити роботу, не може нікуди поїхати, оскільки консульство України безпідставно затримує його паспорт. Це все можна вирішити за гроші.

Що маємо?

1. Маємо закриту, одну з найбідніших країн світу, через яку не можна літати, яку потрібно відвідувати, якщо тільки не «дуже треба»; громадянин Шрі Ланки отримає одноразову (!) візу на місяць, ймовірно, одну з найважчих (в отриманні - А) віз в світі. При цьому віза навіть зовні застаріла і не досить захищена, на ній немає навіть фото. Найважче потрапити, ймовірно, тільки в КНДР .

2. У процедурі, яку Грузія, Сінгапур, Гонконг, Малайзія і безліч прогресивних туристично-орієнтованих країн світу, замінили декількома кліками в інтернеті - в Україні існують печерні департаменти, офіційні особи, які живуть з хабарів на непотрібної процедурою.

3. В Україні дозволений безвізовий в'їзд з країни-агресора і з країн-союзників агресора, зате потрібна віза для деяких країн «першого світу», і процедура виглядає саме так, як ви могли прочитати. Відповідно, в Україні дійсно потрапляють тільки громадяни ЄС, США, Канади, Японії та ряду країн, з яким убога українська дипломатія за 25 років уклала двосторонні угоди; таких країн в порівнянні з тією ж сусідньої войовничої Росією, значно менше.

4. Україна систематично ганьбить свій міжнародний імідж і відваджує іноземних туристів, інвесторів, студентів від привозу валюти.

5. Українські дипломати вчаться в радянських університетах у радянських викладачів, це закрита каста, до якої потрапити неймовірно складно, в українських консульствах і посольствах працюють діти, брати і свати радянських українських дипломатів, і це не меняеься. У багатьох українських дипломатичних установах не говорять на мові країни, в якій працюють, іноді не володіють достатньо навіть англійською. В деякі дипломатичні установи потрапляють політичні функціонери, часто не розбираються в специфіці регіону, що не проходять відповідне навчання і посилаються (за кордон - А) по політичній волі.

6. Я вже не перший раз пишу про грубі зловживання в українській дипломатичній службі та системі міграційного контролю, ці публікації викликають резонанс, але зі мною жодного разу не контактувала Прокуратура, Антикорупційне бюро або який-небудь Рада реформ.

Що можна змінити?

1. Якщо української дипломатії вигідно не мінятися, їх потрібно примусити до змін. Пропоную зустрітися всім зацікавленим в розробці антикорупційного проекту лібералізації візового режиму і розвитку туризму в суботу, 27-го лютого. Зацікавлені в змінах пишіть: [email protected] . Будемо вдячні за простір для зустрічі. Потрібен великий і зручний для переговорів офіс. Місце зустрічі буде повідомлено email-ом всім, хто виявить бажання взяти участь.

2. Наше право - протест. Протягом тижня розробляємо законопроект. У суботу, 5 березня о 12:00 зустрічаємося під Кабінетом Міністрів і вносимо Наш невеликий внесок в демонтаж СРСР. Потрібна допомога в візуалізації, створення зустрічі і поширенні інформації. Всім, хто має ресурс і кому теж не хочеться більше червоніти за престиж своєї країни - приєднуйтеся.

спрощення бюрократії

Подзвонив директор департаменту консульської служби МЗС України Андрій Сибіга і запросив у четвер 25 лютого в гості до МЗС. Сказав, що міністерство зацікавлене у спрощенні бюрократичних процедур і має свої напрацювання в цьому напрямку, з якими пообіцяв познайомити.

У суботу, 27 лютого ми зустрічаємося з зацікавленими у змінах, і думаю, що на цій зустрічі будуть і представники МЗС, яким ми тільки рішуче допоможемо прискорити процедуру декомунізації нашої візової політики.

До мене звернувся з підтримкою також представник однієї авіакомпанії, який стверджує, що скасування віз для іноземців або безкоштовна віза по прибуттю може серйозно збільшити транзитний потік через Україну. А це здешевить авіаквитки і може збільшити кількість напрямків, що дозволить більше і дешевше подорожувати не тільки іноземцям в Україну, а й для нас за кордон.

Раніше жодне міністерство навіть не звернуло б увагу на цю ініціативу. Україна змінюється, і це факт. Але зміни відбуваються надто повільно і непомітно. Давайте прискоримо один з важливих процесів.

нові факти

Дорогі друзі. Через добу після публікації призову до змін отримані десятки фактів грубих порушень в українських дипломатичних та міграційних установах, і це далеко не проблема одного консульства. Діліться своїм досвідом отримання непотрібної візи в Україну для іноземців з хештегом #NoVisaToUkraine. Всі нові факти зловживань ми збираємо в звіт.

Ось кілька свіжих:

1. Зафіксовані факти сумарних витрат в консульських установах на отримання української візи від $ 500 до $ 1000 (оплата за відсутність дуже «необхідних» довідок). Це робить українську візу не тільки складною, але і найдорожчою (неофіційно).

2. Бізнесмени з Дубаї (Об'єднані Арабські Емірати) місяцями не можуть отримати українську візу, хоча хочуть інвестувати в українську економіку.

3. Австралійський музичний колектив, який знаходився в турі по Європі, якому української консульської установи в Німеччині відмовило у видачі візи, оскільки її можна отримати тільки за місцем проживання, тобто їм слід було повернутися до Австралії, щоб потім полетіти на концерт в Україні. Концерт, звичайно, не відбувся.

4. Китайські бізнесмени, які були запрошені на інвестиційний форум і подали паспорт в українське консульство і пройшли всі побори і кола пекла, описані раніше, однак через два тижні змушені були паспорт забрати, оскільки мали запланований раніше переліт в ЄС.

5. Бразильські і йорданські студенти, які збиралися здобути українську освіту, але вирішили не платити хабарів - отже, не отримали документів.

6. Громадяни ЄС, що працюють волонтерами в Україні, платять хабарі української міграційної служби за повторний в'їзд після 90 днів, проведених в Україні. Законодавство дозволяє перебувати 90 днів з 180.

Опубліковано у виданні текст

В тему:

Проводило держава Україна дослідження складності отримання візи для іноземного туриста?
Чи потрібні в Україні хостели, готелі, малий туристичний бізнес?
Реформується система і взагалі чи змінилася вона за 25 років або й далі відтворює існування Радянського Союзу?
Чому вони не зверталися в прокуратуру?
А хіба прокуратура приймає заяви англійською?
У неї є сайт англійською?
Туди можна звернутися, відправити електронну скаргу?
Про це знають іноземці?
1. Як отримати громадянину Шрі Ланки візу до Європейського Союзу?
2. Як отримати візу в Шрі Ланку громадянину України?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.