Навигация
Реклама
Реклама

Грязелікування в Криму. Лиманні грязі і ропа кримських озер. Мінеральні води (бальнеотерапія) в Криму

 1. Грязелікування в Криму У цьому огляді познайомимося з природними багатствами Криму для розвитку курортів...
 2. Похід по Криму - 22 маршрут
 3. Маршрути: гори - море

Грязелікування в Криму

У цьому огляді познайомимося з природними багатствами Криму для розвитку курортів і досвідом лікування багатьох важких захворювань. "Мертва вода" і "жива вода" російських народних казок, ймовірно, мають відношення до стародавніх реалій Криму, курортних регіонів Саки і Керч. Саме тут поруч знаходяться джерела мінеральних вод абсолютно різної дії, поєднання яких в лікуванні дає вже багато тисяч років дивовижний результат.

Вода сірководневих джерел має яскраво вираженими кислотними властивостями називається «мертвої» водою. Сірководень є найсильнішим окислювачем, чим і пояснюються його дезинфікуючі і бактерицидні властивості. «Мертва» вода використовується для лікування і профілактики простудних захворювань, ангіни, грипу. «Мертва» вода має широкий спектр впливу на організм: знижує кров'яний тиск, покращує сон, заспокоює нервову систему. «Мертва» вода розчиняє камені на зубах, припиняє кровотечу ясен, допомагає при лікуванні пародонтозу. Знижує болі в суглобах, допомагає при розладах кишечника.

Вуглекислі води ( "жива вода") багаті мікроелементами, і при цьому усувають з організму важкі метали і радіоактивні елементи. Це перш за все води типу кавказького джерела Нарзан, які є і в Криму. Але при цьому в Криму вони поруч з сірководневими джерелами, лікувальними грязями і ропою цілющих озер. Зараз це особливо актуально в лікуванні складних поранень від бойових дій і терористичних актів, складних промислових катастроф і автомобільних аварій.

Цілком зрозуміло, що мистецтво лікарів Криму це багатовікової вже досвід, який заснований ще на працях античних лікарів. Діагностична і лікувальна база кримських санаторіїв безперервно розвивається і вдосконалюється. Плюс ефективну дію курортних парків, теренкурів. І, звичайно, танці, спорт, арт-терапія. Все це забезпечує Криму провідні позиції в світі в лікуванні таких захворювань як жіноче і чоловіче безпліддя, вроджені патології у дітей, відновлення здоров'я після травм і поранень.

один з кримських лиманів Біля берегів Криму в степовій зоні знаходяться близько 50 мілководних солоних озер - лиманів. Більшість лиманів має глибину 10-60 см, прогріваються влітку до 32 ° С, так що це швидше за ванна, ніж плавання. Ропа (насичений соляний розчин) лиманів ефективно використовується в санаторному лікуванні. Бруду в кримських лиманах майже скрізь цілющі, тільки мазати ними на свій смак та ще й під палючим сонцем можна лише для жартівливій фотозйомки і ненадовго. Зате кваліфіковане лікування грязями здатне зцілювати найважчі недуги.

В результаті медичної практики, яка налічує близько 3 тисяч років, цілющими визнані 26 кримських солоних озер (лиманів), а також понад 100 родовищ і джерел мінеральних вод різного хімічного складу. Багато джерел розташовані поруч з лиманами, утворюючи унікальні можливості для комплексного лікування.

Найбільш відома і доступна мінеральна вода "Кримська". Це термальна гідрокарбонатно-хлоридна натрієва вода з мінералізацією 2 г / л, близька по властивостях "Єсентуки-4", використовується як для питного лікування, так і бальнеотерапія (промивання, зрошення, ванни, лікувальні душі). Природний джерело має температуру 45 ° С - найбільш комфортну для людини, це дає додатковий ефект, і в багатьох здравницях курорту Саки душ або ванну з цією водою можна приймати прямо в номері!

Мулові сульфідні мінеральні грязі Сакського родовища визнані в усьому світі, особливо в області лікування безпліддя. Сакська лікувальна грязь - оксамитова на дотик, масляниста, в'язка, чорна, із запахом сірководню, до складу якої входять окису заліза, калію, магнію, кальцію, солі натрію, калію і багато інших елементів.

Фахівці кафедри біохімії Харківського університету ім. Карамзіна провели порівняльний аналіз змісту біологічно важливих речовин в зразках лікувальних грязей Сакського озера та Мертвого моря. З'ясувалося, що вміст вітамінів в сакських грязях в 3-10 разів вище, ліпідів і їх похідних жирних кислот (всього 14 найменувань) - більше в 2-3 рази. Приблизно в стільки ж разів більше вміст амінокислот.

Не менш важливим лікувальним фактором є ропа Сакського солоного озера, зміст солей в якій досягає до 200г / л, що володіє лікувальними властивостями, аналогічними лікувальної грязі. Добре відоме своєю ропою і Мойнакское озеро поруч з курортом Євпаторія. Тут ефективно лікують кістково-суглобовий туберкульоз, наслідки поліомієліту та дитячого церебрального паралічу. На території кожного санаторію є грязелікарня і бювет з лікувальною термальною (39 ° С) хлоридно-натрієвої водою (ванни).

На курорті Феодосія лікують такі серйозні захворювання, як порок серця, інфаркт міокарда, а також хвороби верхніх дихальних шляхів і нервової системи. Це забезпечується джерелами термальної (40 ° С) хлоридно-натрієвої води, кліматотерапією, аеротерапією, а також грязями і ропою Старого озера. Фахівці вважають, що всі відомі в світі бруду перевершує за своїми цілющими властивостями озеро Чокрак на Керченському півострові. Їх склад ще і значно збагачений унікальним грязьовим вулканізмом.

Зараз проектується великий цілорічний курорт, першою чергою якого стане пансіонат "Кримське Приазов'я" в Щолкіно. Протипоказання для грязелікування: гострі запальні процеси, туберкульоз, пухлини, міоми, фіброміоми, кісти яєчників, нефрити, нефроз, постінфарктний стан, гіпертонічна хвороба II і III стадії, геморой, розширення вен на ногах.

Алушта - в декількох санаторіях проводиться лікування унікальною водою з джерела Савлух-Су (цілюща вода, тюрк.). Вода стала відомою після катастрофи на Чорнобильській АЕС, оскільки були встановлені її здатності виводити з організму радіонукліди. Джерело знаходиться на висоті 700 м над рівнем моря, в центральній улоговині Кримського природного заповідника, де розташований монастир святих Косми і Даміана.

Вода в джерелі завжди холодна (6-8 ° С), чиста, як сльоза, прозора, як кришталь, і надзвичайно смачна. Унікальність води даного джерела полягає в тому, що при значенні рН, близьким до нейтрального і невисокою мінералізації, вона містить іони срібла в бальнеологічних активної концентрації. Саме ці якості води надають їй цілющу силу в широкому бальнеологічному спектрі. Води, подібні джерела «Савлух-Су», настільки рідкісні, що навіть не занесені в класифікацію мінеральних вод. Дані в літературі за подібними джерелами не виявлені. Є непрямі відомості, що джерело з водою, подібної «Савлух-Су», виявлений на території США. 24-х добовий курсової прийом води - захисний фактор при стресовій виразці шлунка. Її можна також приймати для профілактики інших захворювань.

Поблизу Топловського монастиря, Білогірський район, (трохи вище села Тополівка біля траси Феодосія - Сімферополь) б'є кілька джерел - джерело св. Параскеви, св.Георгія Побідоносця, Трьох Святителів (Василя Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста.) Джерело св. Параскеви оброблений місцевим каменем, біля нього влаштована капличка з іконостасом. Вода з джерела св. Параскеви П'ятниці добре допомагає при хворобах очей. На території монастиря дві купелі. Одна, закрита, в мармурі, знаходиться поруч з храмом, куди збігає вода з усіх трьох джерел - св. Параскеви, св. Георгія і Трьох Святителів. У цій купелі можна занурюватися і взимку і влітку, вода цього джерела виліковує хвороби очей і голови. Величезний біломармуровий Ангел з глечика ллє воду в купальню. До другої купелі, Св. Георгія, потрібно буде прогулятися близько одного км по лісовій дорозі. Вода цього джерела робить цілющу вплив на опорно-руховий апарат.

У Червоногвардійському районі Криму в невеликому селі П'ятихатка є унікальний цілющий термальне джерело з температурою води 60 град, що б'є з глибини 1190 метрів. Поблизу в пристосованому приміщенні гуртожитку знаходиться скромний невеликий храм в ім'я святого Пантелеймона Цілителя. З давніх часів відомі лікувальні властивості природної води. У світі безліч цілющих джерел. Знамениті курорти запрошують лікуватися божественним даром цілющої води. Одні джерела-радонові, інші є сірководневі, треті містять йод і бром. Джерело, який знаходиться поруч з нами, -просто унікальний. Його склад близький до вод Мацеста, Карлових Вар, а по ряду мінеральних складових навіть перевершує їх. Джерело досліджений медиками: біологічно активна вода виводить солі важких металів, радіонукліди, володіє хорошим жовчогінну, сечогінну і противірусну властивостями. Омиваючись в ній, люди отримують полегшення при захворюваннях опорно - рухового апарату та шкіри.

Багато жителів Кримського півострова і не підозрюють про існування гарячих цілющих джерел на території Криму нині в Росії. Ці джерела відкриті гідрогеологами ще за часів Радянського Союзу. Багаті запаси термальних вод з високою мінералізацією є в Первомайському, Джанкойському і Красногвардійському, Сакському районах.

Як дістатися до геотермальних джерел Криму? Виїжджаємо з Сімферополя на північ. Їдемо по трасі на місто Армянськ. Проїжджаємо селище Гвардійське і звертаємо в бік села Кримського, це вже Сакський район. Зупиняємося в селі Низинне. Непримітне будова нашвидку складено з черепашника. Тут, на глибині понад 1000 метрів, знаходиться термоісточнік. Його постійна температура - близько 60 градусів за Цельсієм. Зробивши аналіз, фахівці прийшли до висновку, що ця вода, за кількістю корисних мікроелементів, перевершує відому в Криму Сакської мінеральну воду. Місцеві жителі п'ють мінеральну воду прямо з під крана і навперебій розхвалюють її цілющі властивості. Добре вона допомагає при легеневих захворюваннях, при розладах шлунково-кишкового тракту, при інфекційних хворобах типу ангіни. Довгий час ця свердловина була єдиним джерелом води для селян. Тому по сусідству з нею побудували баню. Зараз на купання сюди приїжджають з усього Криму. У сезон в сільську баню приїжджають митися і туристи. Іноді заїжджають навіть іноземці. У лазні можна відчути сильний сірководневий запах і на смак вода віддає сірководнем. Місцеві кажуть, що на ній виходять відмінні дріжджові млинці.

Ще один гарячий джерело знаходиться в селі Іллінка Сакського району. Це в 30 кілометрах на захід від Низинного. Тутешня водоносна жила залягає на глибинах від 800 до 1100 метрів. Вода хлоридно-натрієва. Температура її досягає майже 60 градусів. Відразу на в'їзді в Іллінка спостерігаємо знайому типову конструкцію, складену з місцевого вапняку-черепашнику. В Іллінській воді містяться: йод, бром, бор, залізо, марганець, титан, цирконій, літій, алюміній, кремній, стронцій, барій, ванадій, цинк, скандій і берилий. Крім цього вода має змішаний склад газів. Вуглекислий газ, азот, метан та рідкісні гази - такий газовий склад води. Сірководню в ній вже немає. Джерело фонтанував на все приміщення. Корисні ванни приймалися всередині і поруч з самою будівлею. Місцеві жителі набирали воду в тазики і в ванни. Кажуть, що процедури були дуже ефективними для страждають на ревматизм, остеохондроз і радикуліт. А ще вода відмінно загоює рани і допомагала при шкірних хворобах. Смак води віддає йодом. Але ось волосся їй мити не можна. Будуть як дерев'яні після висихання.

А. гідромінеральних складчаста область гірського Криму з переважним розвитком сульфатних і хлоридних (частиною термальних в глибині) мінеральних, вод, газують азотом, в підпорядкованому значенні метаном, сірководнем і рідко вуглекислотою. Б. Керченська гідромінеральних область вуглекислих вод в глибоких водоносних горизонтах, а також сірководневих, азотних і метанових холодних і термальних в теоретичних і нижчих відкладеннях. В. Кримська гідромінеральних область сірководневих, азотних, метанових і змішаного газового складу солонуватих і солоних вод (рівнинний Крим), холодних у верхніх і термальних в глибоких частинах артезіанських басейнів.

Вуглекислі води:

1 - вуглекислі головним чином хлоридно-гідрокарбонатні і гідрокарбонатно-хлоридні натрієві води з мінералізацією 8,8-15,6 г / л (і інші).

Сірководневі води:

2 - хлоридні, натрієві, переважно солоні води з повсюдно високим вмістом сірководню (загального H2S від 50 до 850 мг / л) і мінералізацією від 7,8 до 32,5 г / л;

3 - натрієві води змінного аніонного складу (гідрокарбонатно-хлоридні, хлоридно-гідрокарбонатні і ін.), З мінералізацією переважно до 10 г / л і з дуже різним вмістом загального сірководню - від декількох десятків до понад 300 мг / л і слабосероводородние води з вмістом H2S близько 10 мг / л. Азотні, метанові, змішаного газового складу і інші води.

Термальні води:

4 - азотні прісні гідрокарбонатні натрієві з мінералізацією до 1 г / л. Температура 26-35 ° С;

5 - переважно азотні хлоридно-гідрокарбонатні, гідрокарбонатно-хлоридні і хлоридні натрієві (іноді магнієві) з мінералізацією від 1 до 3-7 г / л. Температура 20-46 ° С;

6 - азотні, мета-ново-азотні, азотно-метанові і метанові хлоридні і хлоридно-гідрокарбонатні натрієві, сольові води (мінералізація 10-35 г / л) з температурою від 30 до 40 ° С і вище;

7 - азотно-метанові і метано-азотні (іноді метанові) хлоридні кальцієво-натрієві води морської мінералізації (35-40 г / л) з температурою понад 50 ° С (до 100 °);

8 - переважно азотні дуже гарячі понад (45-50 ° С) води за складом натрієві або кальцієво-натрієві хлоридні, сульфатно-хлоридні, гідрокарбонатно-хлоридні і хлоридно-гідрокарбонатні з мінералізацією 8-50 г / л.

Холодні мінеральні води:

9 - сульфатні (чисто сульфатні, хлоридно-сульфатні і сульфатно-хлоридні (натрієво-кальцієві і інші) слабо мінералізовані від 1,5 до 10 г / л води;

10 хлоридні і гідрокарбонатно-хлоридні натрієві, а також кальцієво-магнієві води з мінералізацією переважно від 3 до 20 г / л;

11 - хлоридно-сульфатні і хлоридні натрієві високомінералізовані води (розсоли) з мінералізацією понад 50 г / л.

Води недостатньо вивчені:

12 - прісні вуглекисло-азотні рідкісними газами (за припущенням).

Пункти мінеральних вод в Криму

Рівнинний Крим: 1 - окраїна Джанкоя, 2 - на південний захід від Джанкоя, 3 Серноводське, 4 - Глєбова, 5 - Крейдяна (Тарханкут), 6 - Північна Новоселівська свердловина, 6а, 6б, 6в, 6г, 6д - Південні Новоселівська свердловини, 7 - Нижнегорск. 8 - Євпаторія - Мойнаки, 9 - Євпаторія - біля берега моря, 10 - Саки - за залізницею, 11 - Саки - курорт, 12 - Саки - проти Чоботарській балки, 13 - Ново-Андріївка, 14 - Ново-Олександрівка, 15 - Новожилівка, 16 - Василівка, 17, 17а - Білоглинка, 18 - на південь від м Білогірська, 19 - джерело Лікувальна, 20 - джерело Обручева, 21, 21а - Гончарівка, 22 - Бабенкове, 23-джерело Акмелез, 24 - сірководнева вода у г . Феодосії, 25 - джерело Феодосія, 26 - джерело Кафа, 27 - Ново-Московська вулиця в м Феодосії.

Керченський півострів: джерела: 28 - Сюарташскіе. 29 - Караларський. 30 - Джайлавскіе, 31, 31а - Чокракське, 32 - тарханской, 33 - Баксінскіе; грязьові сопки: 34 - Бурашскіе, 35 - тарханской, 36 - Булганакські, 37 - Єнікальський, 38 - Камиш-Бурун, 39, 39а - джерела Сеит-Елінське, 40 - джерела Каяли-Сарт, 41 - Мошкаревское, 42 - Мар'ївське, 43 - Костиріне (б. Чонгелек).

Гірський Крим: 44 - Коктебель, 45 - джерела Кизил-Таш, 46 - джерело Судакський, 47-джерело Карабах, 48-джерело Чорні води (б. Аджи-Су), 49 - слабоуглекіслая вода в північному порталі Ялтинського тунелю, 50 - сульфатна вода в південному порталі Ялтинського тунелю, 51 - сірководнева вода в південному порталі Ялтинського тунелю, 52 - Ялтинська глибока свердловина, 53 - джерело Василь-Сарай, 54 - джерело Мелас.

Ігор Русанов, кандидат географічних наук, автор 35 книг

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря

[ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ] [ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ]                    id   інші  російська  український  білоруський  польський  англійська  іспанська  німецький  турецька  болгарська  чеська  угорський  естонський  вірменський  казахський  іврит  грузинський  сербський  хорватський  литовський  словацький  словенський  албанський  македонський  латиська  киргизький  монгольський  португальська  узбецький  корейський  румунський  датський  грецький  нідерландський  норвезький  шведський  італійська  французький  індонезійська id арабська  хінді  бенгальський  китайський  [азербайджанський  ] [Боснійський bs ] [таджицький  ] [Латинський  ] [В'єтнамський  ] [Каннада kn ] [фінський  ] [Філіппінський  ] [Ірландський  ] [Ісландський  ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський  ] [Африкаанс  ] [Амхарська am ] [каталанська  ] [Себуанська ceb ] [корсиканська  ] [Валлійський  ] [Есперанто  ] [Баскська eu ] [перський  ] [Фризька  ] [Галісійська  ] [Гуджараті gu ] [хауса  ] [Гавайський  ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський  ] [Кхмерский  ] [Курманджі  ] [Люксембурзький lb ] [лаоський  ] [Малагасійська  ] [Маорі  ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський  ] [Мальтійський  ] [Бірманський my ] [непальська  ] [Чева ny ] [панджабі  ] [Пушту  ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа  ] [Шона sn ] [сомалійський  ] [Сесото st ] [суданський  ] [Суахілі  ] [Тамільська  ] [Телугу te ] [тайський  ] [Урду  ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу  ]  [ TF ] Немає тексту  Контейнер пошкоджений id інші російська український білоруський польський англійська іспанська німецький турецька болгарська чеська угорський естонський вірменський казахський іврит грузинський сербський хорватський литовський словацький словенський албанський македонський латиська киргизький монгольський португальська узбецький корейський румунський датський грецький нідерландський норвезький шведський італійська французький індонезійська id арабська хінді бенгальський китайський [азербайджанський ] [Боснійський bs ] [таджицький ] [Латинський ] [В'єтнамський ] [Каннада kn ] [фінський ] [Філіппінський ] [Ірландський ] [Ісландський ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський ] [Африкаанс ] [Амхарська am ] [каталанська ] [Себуанська ceb ] [корсиканська ] [Валлійський ] [Есперанто ] [Баскська eu ] [перський ] [Фризька ] [Галісійська ] [Гуджараті gu ] [хауса ] [Гавайський ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський ] [Кхмерский ] [Курманджі ] [Люксембурзький lb ] [лаоський ] [Малагасійська ] [Маорі ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський ] [Мальтійський ] [Бірманський my ] [непальська ] [Чева ny ] [панджабі ] [Пушту ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа ] [Шона sn ] [сомалійський ] [Сесото st ] [суданський ] [Суахілі ] [Тамільська ] [Телугу te ] [тайський ] [Урду ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу ] [ TF ] Немає тексту
Контейнер пошкоджений! Спробуйте отримати статтю заново GetTextFromUrl.php , але це призведе до видалення всіх існуючих перекладів !!!

Як дістатися до геотермальних джерел Криму?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.