Навигация
Реклама
Реклама

Лікувальні грязі в Бердянську: навіщо варто їхати на головний курорт Запорізької області

  1. У Бердянську лікують унікальними грязями, які створюють комарі Грязьові аплікації. Вони допомагають...
  2. Грязелікування: добро від лікаря і МОЗ

У Бердянську лікують унікальними грязями, які створюють комарі

Грязьові аплікації. Вони допомагають при безплідді і діабеті.

Фото: К. Мелешко

Зазвичай Бердянськ асоціюється з дитячим відпочинком, але все частіше сюди приїжджають, щоб поправити здоров'я. Це місто на півдні Запорізької області називають одним із самих сонячних в Україні, він знаходиться в зоні так званого ультрафіолетового комфорту. Тут сухий клімат, немає задушливої ​​спеки, тому що постійно віють бризи, і літо здається не таким спекотним. Повітря насичене цілющими ароматами моря і степових трав. Але, звичайно, головний козир Бердянська - це бруду.

Спасибі рибалкам і комарам

Про свої широких лікувальні можливості курорт заявив на початку ХХ століття. Першу лікарню тут відкрили в 1902 році - місцеві цілющі грязі накладали на тіла пацієнтів прямо на кушетку під відкритим небом.

Їх лікувальні властивості виявили завдяки ... рибалкам: як зауважив відомий геохімік Євген Бурксер (1887-1965), ті з них, хто щодня проходив через лиман і Перемащуємо сульфидно-мулової брудом, не страждали ні від ревматизму, ні від радикуліту.

Після вивчення бердянських грязей вчені прийшли до висновку, що за своєю силою вони не поступаються грязям Мертвого моря. В їх хімічною структурою представлена ​​практично вся таблиця Менделєєва, і сьогодні вони успішно застосовуються для лікування різних проблем зі здоров'ям.

"До нас приїжджають лікувати безпліддя, чоловіче і жіноче. Багато хворих із захворюваннями опорно-рухового апарату отримують лікування", - розповідає Ірина Сисоєва, в.о. головного лікаря профспілкового санаторію "Лазурний".

Курорт державного значення. Такий статус Бердянську присвоїли в 2005 році. Фото: К. Мелешко

Також лікувальна грязь бердянських лиманів активно впливає на відновлення кісткової тканини при переломах, сприяє розм'якшенню рубців, розсмоктуванню спайок і кісточок на ногах, стимулює відновлювальні процеси. Бруду допомагають впоратися із захворюваннями органів дихання, ендокринологічні, шкірними та неврологічними недугами.

Цікаво, що головним їх творцем називають ... комара-звонца: саме його личинки сприяють регенерації грязей місцевих лиманів. Цьому трудівника перед входом на території "ПРИАЗОВКУРОРТ" навіть поставили витончений пам'ятник. Між іншим, хірономіди охороняються законом, їх вилов заборонений. А що особливо приємно - цей вид комах ніяк не докучає людині: вони не кусаються.

А що особливо приємно - цей вид комах ніяк не докучає людині: вони не кусаються

Пам'ятник. Данина комару-трудівника. Фото: К. Мелешко

Грязелікування: добро від лікаря і МОЗ

Щоб використовувати бруду в лікуванні, їх витримують два тижні в спецемкостях при підвищеній температурі (завдяки чому утворюється більше корисних властивостей), потім пропускають через спеціальні сита і накладають теплими.

"За своїм складом бердянські сульфидно-мулові грязі близькі до грязям Куяльника і Слов'янська, але відрізняються сильною мінералізацією, - пояснює Рауза Галімова, головлікар санаторію" Бердянськ ". - Вони мають потужні протизапальні властивості, тому їх можна використовувати тільки за призначенням лікарів".

За якісним і безпечним лікуванням потрібно звертатися в санаторії, де лікують згідно з протоколом МОЗ. Крім того, дозвіл на видобуток бердянських грязей є тільки у санаторіїв "ПРИАЗОВКУРОРТ". Всього в місті налічується близько 6 тисяч місць для санаторного лікування, працює шість оздоровниць. Вних відпускають грязерозвідних ванни, не менш ефективні грязьові аплікації (в тому числі - на ясна), тампони і маски, практикують гальваногрязелечение. Також використовують методи апаратної фізіотерапії і аеротерапії.

Як пояснює Сергій Линник, генеральний директор "ПРИАЗОВКУРОРТ", сьогодні 70% пацієнтів їх санаторіїв поправляють своє здоров'я завдяки путівками від Фонду соцстрахування (він оплачує до 500 грн. Вартості путівки, а тим Гражда, які перебувають на обліку в управліннях праці та соцзахисту Мінсоцполітики - 379 грн, що нижче собівартості путівки). 30% путівок - у вільному доступі, інші видаються працівникам певних підприємств. Якщо до реформи 2017 року цих профспілкових оздоровницях могли оздоровлюватися пацієнти тільки з довколишніх областей, тепер сюди можуть приїжджати зі всієї України.

Сьогодні середня вартість платної путівки - 700 грн в день (проживання, 3-разове харчування, лікування за основним захворюванням призначає лікар). Відпочиваючі в приватному секторі (проживання - від 150 грн з людини на добу) теж можуть скористатися послугами санаторіїв, окремо сплативши процедури. Так, сеанс грязьових аплікацій коштує в середньому 100 грн, лікувальний масаж - 200 грн.

Так, сеанс грязьових аплікацій коштує в середньому 100 грн, лікувальний масаж - 200 грн

Здравниця для всіх. Тепер беруть з усієї України. Фото: К. Мелешко

Як відомо, санаторний курс повинен становити 24 дня, але не всі можуть дозволити собі таке тривале лікування. Тому в санаторіях розроблені оздоровчі курси, розраховані на 12, 18 і 21 день.

Найкраще в санаторій приїжджати за призначенням лікаря і з повним пакетом аналізів - щоб не втрачати кілька днів на діагностику, за підсумками якої в лікарнях призначають процедури.

З Києва до Бердянська ходять два прямих поїзда (ціна - близько 650 грн туди-назад). Один з них в дорозі знаходиться 15 годин (ходить через день), другий - цілих 19 (щодня). Дістатися можна і автобусом - ходить щодня, в дорозі він близько 13 години, а квиток коштує від 500 грн в один бік.
Також прямий поїзд (через день) в минулому році запустили в Бердянськ зі Львова. Є також пряме залізничне сполучення з Кременчуком, Полтавою, Кривим Рогом.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.