Навигация
Реклама
Реклама

Лікування грязями це не тільки лікування суглобів. Як вони допомагають всьому організму

  1. Чи можуть лікувальні грязі допомогти мені вилікуватися самостійно?
  2. Склад грязей з точки зору мінералів
  3. Навіщо організму потрібні ці елементи і що відбувається, якщо їх баланс порушується?
  4. Принципи дії грязей і лікування грязями суглобів

Як людина за тисячі років до ери антибіотиків, противірусних, протизапальних і гормональних препаратів обходився в випадках, коли доводилося хворіти? Дуже просто - йому на допомогу приходила природа з усім своїм потенціалом натуральних засобів, які своєю ефективністю і донині перевершують багато придумані фармакологами ліки.

Одне з таких засобів - лікувальні грязі - потужні органомінеральні комплекси, що діють не тільки на сам вогнище болю і запалення, але і на регуляторні механізми організму, які коригують роботу всіх органів і систем, запускаючи ланцюжок самовідновлення.

Чи можуть лікувальні грязі допомогти мені вилікуватися самостійно?

Лікування грязями істотно відрізняється від фармакології - воно впливає на причини порушення здоров'я. Але, звичайно ж істотну користь приносить тільки професійне їх використання, причому в комплексі з іншими бальнеологічними чинниками - в першу чергу мінеральними ваннами і прийомом мінеральної води всередину.

За сприяння Sokolinskycenter sro в Празі можна отримати консультацію Володимира Соколинський щодо правильної організації курсу на термальних курортах Чехії ( Маріанські Лазні ) Або Італії ( Монтекатіні Терме ) Або курсу талассортерапіі в Іспанії ( березня Менор ).

Грязелікування дозволяє запустити механізми відновлення саморегуляції в тканинах і органах, але для реалізації цього процесу потрібні ресурси - харчування для клітин і правильно функціонуючий механізм детоксикації - виведення продуктів запалення та інших токсинів. Тому в натуропатической «Системі Соколинський» передбачена не тільки допомога в організації санаторно-курортного лікування на найглибшому рівні і на особливих курортах. Вам будуть представлені також найзручніші натуральні засоби для очищення організму і підтримки харчування органів. Це вітаміни, мінерали, трави, амінокислоти, які Володимир Євгенович вивчає вже більше 20 років і з успіхом використовує.

Тому, не обмежуйтеся, будь ласка, тільки знайомством з інформацією про грязелікування. Ефект можна перевести зовсім на інший рівень, якщо ставитися до зміцнення здоров'я комплексно.

Консультація

Будь-яка лікувальна грязь - це збалансований природний комплекс, що складається з ропи (розчину), грубодисперсной і тонкодисперсної частин.

Розчин (ропа) - вода озера, моря або лиману, де бруд утворилася, а її хімічний склад містить набір солей - хлористого натрію, сульфату магнію і сірчистого натрію. Розчинені у воді солі утворюють з'єднання з іншими містяться в лікувальної грязі речовинами, що і забезпечує її високий терапевтичний ефект.

Грубодисперсна частина включає в себе досить великі органічні залишки, гіпс, інші сполуки кальцію, фосфати. Їх розмір зазвичай перевищує 0,01 мм.

Тонкодисперсная частина - це суспензія органічних, неорганічних і мінеральних часток, чий розмір значно менше 0,01 мм. Вважається, що чим вище в складі бруду відсоток тонкодисперсної складової, тим цінніший її лікувальний ефект і тим вище результат, який дає грязелікування.

Суспензія складається з силікатів, оксидів заліза, марганцю, сірки і їх гідратів, а також органічних залишків.

Якщо говорити про класифікацію грязей, то прийнято виділяти шість їх типів:

сапропелі

торф'яні

Сульфідно-мулові

сопкові

гідротермальні

Фанг

Сапропелі добувають з дна прісних водойм Уралу, Зауралля, Німеччини, Естонії. Їх основу складають органічні речовини, а доповнюють склад біостимулятори - гормони, вітаміни і ферменти.

Сапропелеві грязі володіють високими зігріваючими властивостями, а унікальний склад підсилює терапевтичний ефект від їх застосування.

Торф'яні грязі - це добре розклалися болотні відкладення, поширені в лісистих, рівнинних і гірських місцевостях. Вони являють собою густу субстанцію бурого (іноді - чорного) кольору, яка складається головним чином з органіки - перегнилих залишків вищих рослин.

Саме переважання органіки в складі торф'яних грязей обумовлює їх високу теплоємність і виражені протизапальні та антибактеріальні властивості. Типове лікування торф'яними грязями спільно з мінеральними ваннами і питним курсом проводиться в Маріанські Лазні . За допомогою Центру Соколинський в Празі можна організувати курс в найбільш відомих санаторіях Nove Lazne, Hvezda Imperial і ще 7 санаторіях цієї мережі.

Сульфідно-мулові грязі - відкладення, що зустрічаються на дні солоних водойм. Вони значно біднішими органікою, ніж, наприклад, торф'яні, але зате мають в своєму складі значну кількість сульфіду заліза, інших солей і газів - сірководню, метану, аміаку.

Органічна складова цих грязей володіє пеніцілліноподобним дією, тому грязелікування з допомогою сульфідних мулових складів дає дуже хороший антимікробний ефект.

Найбільш відомі сульфідні мулові грязі з дна Мертвого моря, бруд березня Менор , А також видобуваються в Саках (Крим), Албені (Болгарія), Анапі (Краснодарський край).

Сопкові бруду мають в своєму складі нафтову органіку, а також йод і бром, відомі своїми терапевтичними властивостями. Цей різновид грязей застосовують як допоміжний засіб, а видобуток її ведеться в Азербайджані.

Гідротермальні бруду - продукт розкладання вулканічних порід під дією газопарових струменів вуглекислого газу і сірководню. Вони порівняно бідні мінералами, проте їх принцип дії заснований на високій температурі (вона досягає 95 градусів).

Фанг - суміш вулканічних глин і термальних вод, доповнена мікроорганізмами, водоростями і магматичними вкрапленнями. Лікування грязями Фанг - традиційна «родзинка» італійських термальних курортів Абано, Монтекатіні Терме , Де можна отримати ефективні терапевтичні курси, які надають протизапальну, антимікробну, ранозагоювальну і болезаспокійливу дію.

Склад грязей з точки зору мінералів

Хімічний склад визначає основну терапевтичну цінність будь-яких грязей, застосовуваних для лікування Хімічний склад визначає основну терапевтичну цінність будь-яких грязей, застосовуваних для лікування. Але, важливо, розуміти, що неорганічна частина (як в таблиці Менделєєва) в грязі це абстракція. Всі мінерали містяться в ній в органічної (пов'язаної) формі і які тільки додаткові компоненти не впливають. Наприклад, в мулових-сульфідних грязях істотну роль відіграють бактерії, що активуються при нагріванні і додають бруду протизапальні своства, в торф'яної грязі - гумінові кислоти з тим же ефектом, практично в кожній бруду є гормоноподобниє речовини, що активують ендокринну систему, в деяких родовищах - радон ( слабка радіоактивність).

Так, наприклад, бруду Фанг - це субстанції з високим вмістом:

Кальцію - 175-176 г / кг

Кремнію - 161г / кг

Алюмінію - 54-55 г / кг

Заліза - 27 г / кг

Сірки - 27 г / кг

Крім вищевказаних елементів в Фанг містяться магній, калій, титан, нафту.

Навіщо організму потрібні ці елементи і що відбувається, якщо їх баланс порушується?

Кальцій бере участь в самих різних процесах - згортання крові, нервової збудливості і скоротливої м'язової здатності, а також регулює проникність клітинних мембран. Нормальний вміст кальцію в кістках і зубах - запорука їх фортеці.

Кремній - вірний страж лімфатичної системи, підшлункової та щитовидної залоз, сполучної тканини, легенів, наднирників.

Нестача кремнію в організмі призводить до поганого засвоєння інших поживних елементів, оскільки без цього елемента хід обмінних процесів грубо порушується. Тому кремній - антивікової елемент, необхідний для повноцінного відновлення клітин.

Сірка - макроелемент, що міститься практично у всіх тканинах організму, проте найбільший її відсоток - в волоссі, нігтях, шкірі, м'язах. Дефіцит сірки негайно позначається на їхньому фінансовому стані: шкіра піддається атакам всіляких інфекцій, волосся блякне і випадають, нігті слабкі, а м'язи стають слабкими.

Не можна не сказати і про те, як сірка бере участь в обмінних процесах: без її достатньої кількості неможливе повноцінне засвоєння організмом найважливіших вітамінів групи В. Цей макроелемент - складова частина інсуліну, від якого залежить природна регуляція рівня цукру в крові.

Остеохондроз, патології міжхребцевих дисків - також наслідок нестачі сірки. У грязях Фанг міститься значна її кількість, тому терапевтичні курси з використанням цих грязей значно покращують стан хребта і кісткового апарату в цілому.

Всі перераховані елементи, присутні в складі лікувальних грязей, надходять в кров через шкірні покриви, а потім доставляються з її струмом в усі органи і системи, в них потребують: цим і пояснюється колосальні терапевтичні можливості унікальних комплексів, створених самою природою.

Принципи дії грязей і лікування грязями суглобів

Лікувальні грязі працюють відразу в декількох напрямках: вони надають хімічне, механічне і температурний вплив на організм, стикаючись зі шкірою в місцях накладення.

Іншими словами, вони зігрівають, доставляють в кров лікувальні речовини і місцево дратують шкірні рецептори, запускаючи нервові, обмінні і судинні механізми, які потім викликають метаболічні і мікроциркуляторні зрушення, що поліпшують функціональний стан органів і тканин.

Наслідком лікувальної дії грязей стають посилене відділення поту і сечі, відповідальних за виведення токсинів, що накопичилися, поліпшення периферичного кровообігу і живлення тканин киснем.

Грязями лікують хронічні і підгострі захворювання репродуктивної системи, суглобового апарату, периферичної та центральної нервової системи, шлунково-кишкового тракту, судин.

Наприклад, лікування грязями суглобів проводиться в стадії загасання патологічного процесу за допомогою сульфідних мулових складів або фанго або торф'яних грязей курсами в 10-15 процедур. Залежно від місця ураження суглобів фахівці через день накладають грязьові «панчохи», «рукавички» або «чоботи». Час аплікації становить близько чверті години. У Монтекатіні Терме і в Маріанські Лазні та на березня Менор в процесі курортного лікування бруду на суглоби чергуються з мінеральними ваннами, що поглиблює вплив.

В ході лікування спочатку може спостерігатися загострення захворювання, що вважається абсолютною нормою, а потім настає період поліпшень. Але з досвіду Центру Соколинський в Петербурзі, можна зробити процес дуже спокійним, якщо заздалегідь провести підготовку організму за допомогою додаткового насичення тканин природними протизапальними поживними речовинами.

Курс бажано проводити двічі на рік. Але, при відсутності можливості, ми можемо поєднувати стартовий курс на курорті з подальшим домашнім прийомом натуральних засобів для суглобів. Кровообіг і обмінні процеси в них не дуже активні від природи, тому доводиться займатися ними довго щоб отримати стійкий ефект. Ми використовуємо такі природні компоненти, як колллаген в Геладрінк плюс, Геладрінк Форте, Геладрінк Фаст і легендарний куркумін С3 комплекс .

Що відбувається в процесі грязелікування суглобів:

Активізація обмінних процесів

Позитивна гемодинаміка (поліпшення показників картини крові внаслідок глибокого її очищення)

Зменшення вогнищ запалення

Відновлення хрящів, синовіальної оболонки

Мета: збільшення рухливості уражених суглобів, слабшанню болів

Протипоказання

Звичайно, бруду не варто вважати засобом, позбавленим протипоказань: ними не можна лікуватися під час гострих запалень, при важких захворюваннях серця і судин, а також при розвиваються злоякісних пухлинних процесах.

Чи можуть лікувальні грязі допомогти мені вилікуватися самостійно?
Чи можуть лікувальні грязі допомогти мені вилікуватися самостійно?
Навіщо організму потрібні ці елементи і що відбувається, якщо їх баланс порушується?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.