Навигация
Реклама
Реклама

Греція або Кіпр?

 1. Візовий режим
 2. клімат
 3. Пляжі, море
 4. природа
 5. Готелі, сервіс
 6. Кухня, ресторани, розваги
 7. Шопінг, сувеніри
 8. екскурсії

Дві легендарні землі, які народили великих олімпійських богів, волею туристичних духів приречені на суперництво. Греція або Кіпр? Кіпр або Греція? Ця тема регулярно спливає на туристичних форумах. До кого ж їхати в гості - до греків або кіпріотам?

Оскільки ви, швидше за все, не володієте здатністю перебувати в двох місцях одночасно, доведеться вибирати місце майбутнього відпустки, подібно вихованцеві філософа Буридана. Але у ослика був вибір між двома оберемками сіна, а перед вами стоїть куди більш складний і багатофакторний вибір між виключно багатими на враження і туристичні задоволення країнами.

Візовий режим

Візовий режим

І Греція, і Кіпр є членами Євросоюзу. Однак тільки Греція входить в Шенгенську зону. З цієї причини туристу потрапити на Кіпр простіше, оскільки можна через інтернет оформити провізії на одноразовий в'їзд терміном до 90 діб.

Для відвідування ж Греції доведеться оформляти повноцінний «шенген».

клімат

Кіпр розташована південному сході Середземномор'я, всього в 380 км від Єгипту, тому клімат тут тепліше, ніж в Греції Кіпр розташована південному сході Середземномор'я, всього в 380 км від Єгипту, тому клімат тут тепліше, ніж в Греції. Купальний сезон починається до кінця квітня , А триває до кінця жовтня (залежно від погоди нерідко комфортно купатися і в листопаді).

У Греції купатися починають в травні. Пляжний сезон триває до середини, а на південних островах - до кінця жовтня.

Літо і в Греції, і на Кіпрі сухе, вологість низька. Спека пом'якшують морське бризи. Серпень на Кіпрі жаркий: від + 30ºС до + 35ºС, море до + 28ºС. У Греції стовпчик термометра в літні місяці теж нерідко переходить тридцятиградусну позначку, але в цілому там менш спекотно, ніж на Кіпрі, особливо в північній частині країни.

Оксамитовий сезон і в Греції, і на Кіпрі - осінь: Оксамитовий сезон і в Греції, і на Кіпрі - осінь:  чудово тепло, але не спекотно чудово тепло, але не спекотно. вересень і жовтень багато туристів вважають найкращим часом для відпочинку. На Кіпрі, розташованому південніше, оксамитовий сезон триває довше, тоді як на багатьох курортах Греції він закінчується в середині жовтня.

На Кіпрі дивовижна зима. Нерідко штормове море, регулярні, але нетривалі дощі і квітуча природа: справжня весна для жителів середньої смуги Росії!

В лютому на світло пробивається свіжа травичка, розпускаються квіти, цвіте мигдаль. Романтичне час для прогулянок! Не дивно, що туристичний сезон на Кіпрі триває цілий рік, хоча взимку, звичайно, туристичний трафік падає, а разом з ним знижуються і ціни на відпочинок. Денна температура біля узбережжя від + 13ºС до + 17ºС, в горах від нуля до + 5 ° С.

У Греції зима хоча і м'яка, але більш прохолодна, третина днів - дощові.

Пляжі, море

І Кіпр, і Греція розташовані в Середземномор'ї.

Однак Грецію омиває відразу вісім морів, що належать до середземноморського басейну: Іонічне, Лівійське, Егейське, Балеарське, Тірренське, Лігурійське, Альборанское і власне Середземне. Моря відрізняються один від одного, тому, відправляючись на відпочинок до Греції, необхідно враховувати місцеві особливості курорту. Наприклад, найтеплішим морем вважається Лівійське, а найспокійнішим і чистим - Іонічне. Егейське море досить прохолодне, навіть у найспекотніші літні місяці воно прогрівається тільки до + 23ºС. Пляжі в Греції є і піщані, і галькові.

Вирушаючи на відпочинок, треба неодмінно з'ясувати, які саме умови вас чекають. Навіть на одному острові умови відпочинку можуть кардинально відрізнятися. Наприклад, на Родосі частина узбережжя омивається Егейським морем: тут галькові пляжі, неспокійні хвилі і вітру, зате відмінні умови для віндсерфінгу. А інша частина берега омивається тихим Ионическим морем: тут і тепліше, і пляжі піщані.

І так з кожним грецьким островом: море, пляжі, погода - все має свої особливості.

Вибрати курорт на Кіпрі простіше: весь острів омивається Середземним морем, вода в будь-який з бухт - блакитна і прозора, умови для віндсерфінгу , яхтингу і дайвінгу відмінні, кліматичні умови практично однакові (хіба що в Лімассолі трохи тепліше, а в Пафосі - прохолодніше).

Вибрати курорт на Кіпрі простіше: весь острів омивається Середземним морем, вода в будь-який з бухт - блакитна і прозора, умови для  віндсерфінгу  ,  яхтингу  і  дайвінгу  відмінні, кліматичні умови практично однакові (хіба що в Лімассолі трохи тепліше, а в Пафосі - прохолодніше)

Пляжі на Кіпрі в основному піщані з пологим - комфортним - входом в море. Виняток становлять деякі пляжі Пафосу з незручним кам'янистим входом.

Педантам має сенс уточнити колір піску на пляжі обраного місця для відпочинку. Деякі туристи опиняються розчаровані сірим піском, характерний, наприклад, для пляжів Лімассола. Любителям білого піску краще вибрати Айя-Напу або Протарас.

Кам'янисті пляжі є і в Греції, і на Кіпрі - любителі відпочинку в таких місцях теж знаходяться. На Кіпрі кращий кам'янистий пляж - Мис Греко (Κάβο Γκρέκο) - він цінується шанувальниками дайвінгу та сноркелинга за виключно прозору воду.

природа

Питання ерудитам: яка з країн - Греція або Кіпр - знаходиться під покровом Олімпу? Правильна відповідь - обидві. І у Греції, і у Кіпру є за своїм Олімпу. Той, що згадується в міфах, знаходиться в Греції, на північному сході Фессалії. Висота - 2917 метрів над рівнем море. Але і на Кіпрі є свій Олімп - це головна вершина гірського хребта Тродос (Троодос) висотою тисячу дев'ятсот п'ятьдесят-дві метра .

Гори і скелясті узбережжя - спільна риса Греції і Кіпру. Сперечатися, де ландшафти живописніше - безглуздо: це все одно що порівнювати двох великих поетів або геніальних художників.

Любителі природних красот знайдуть в Греції печери, підводні озера, водоспади, лагуни, ущелини ... За кількістю природних пам'яток Греція перевершує Кіпр, оскільки територія її набагато більше.

Шкода тільки, що під час відпустки подивитися все не вдасться: доведеться обмежитися ландшафтами, прилеглими до курорту. А вони дуже різноманітні: на території материкової Греції і островів знаходиться кілька десятків геологічних і екологічних микрозон.

Втім, і Кіпр цілком за тижневу відпустку і навіть за місяць оглянути не вдасться - так багата його природа, настільки численні романтичні бухти в оточенні скель, гірські стежки, таємничі печери ...

В горах шелестять кипариси, дуби, алеппські сосни і кіпрські кедри, по передгір'ях ростуть виноградники, в квітучих долинах прохолоду дарують тамариски і олеандри В горах шелестять кипариси, дуби, алеппські сосни і кіпрські кедри, по передгір'ях ростуть виноградники, в квітучих долинах прохолоду дарують тамариски і олеандри. Можливо, під час прогулянки в горах ви побачите муфлона.

Обов'язково відвідайте заповідник зелених середземноморських черепах на півострові Акамас - це місцевий ендемік, один з дуже рідкісних видів. Якщо захоплюєтеся дайвінгом, не забудьте запланувати і подорож до піратських печер в бухті Айя Напа або занурення до сучасного «Титаніку» - затонулого грецького порому «Зенобій».

Православні паломники знайдуть безліч стародавніх християнських святинь як в Греції, так і на Кіпрі. Ця тема заслуговує на окрему розповідь.

Готелі, сервіс

Одна з тем, що викликає регулярні дебати на туристичних форумах - суперечка про якість грецьких і кіпрських готелів Одна з тем, що викликає регулярні дебати на туристичних форумах - суперечка про якість грецьких і кіпрських готелів. Дійти згоди сторонам дуже складно через суб'єктивність оцінок, а також від того, що готелі Кіпру порівнюються з готелями з різних областей Греції.

Якість же готельного сервісу в Греції дуже неоднорідний. Там, де готельєри орієнтуються на британців, якість послуг висока. А ось на курортах середнього класу в останні роки якість сервісу різко впало. Почасти це пов'язано з проблемами в грецькій економіці.

більшість курортів Кіпру інтернаціональні, орієнтованість на туристів конкретних країн менш виражена. Хоча з точки зору географії Кіпр є Азією, готелі надають виразно більш високу якість послуг, ніж в Туреччині або Єгипті - сервіс європейський.

Кухня, ресторани, розваги

Який же відпочинок без дегустації нових страв Який же відпочинок без дегустації нових страв! Якщо вже трапилася нагода відпочити в Греції або на Кіпрі, в число обов'язкових пунктів туристичного маршруту повинні увійти місцеві таверни .

Не обов'язково замовляти столик у пафосних місцях в центрі туристичної зони. Невеликий ресторанчик в горах або на узбережжі - найкраще місце для того, щоб познайомитися з місцевими кулінарними традиціями.

До речі, грецька і кіпрська кухні далеко не одне й те саме. Безсумнівно, у них багато спільного: це і любов до оливкової олії, і велика кількість свіжих овочів, традиційні оливки і маслини, фета (кіпріоти, до речі, стверджують, що у них цей сир почали виготовляти раніше, хоча торгова назва в ЄС закріплено за сиром грецького виробництва).

Але є і важливі відмінності. Кухня Кіпру більш м'ясна. Тут багато готують свинини і баранини, нерідко подають до обіду кролика. У Греції частіше можна зустріти рибу і морепродукти.

Трапеза-бенкет, коли на стіл подають різноманітні страви невеликими порціями, - мезе - популярна і в Греції, і на Кіпрі. Але на Кіпрі до мезе відчувають особливе благоговіння! На вечерю можуть подати до тридцяти мисочок з холодними і гарячими закусками!

Ще одна відмінність кухні кіпріотів - вплив східних культур. Прянощі, часник, петрушка, йогурт, медові солодощі. Знавці знайдуть в кулінарії острова і італійські традиції: в доповнюють смак страв нотах м'яти, базиліка, руколи, кориці, коріандру ...

Що стосується розваг, то Кіпр вважається більш «тусовочним» місцем відпочинку, ніж Греція. Особливо багато барів і дискотек в Айя-Напі. У Греції молодіжними курортами вважаються Мікенос, Іос, Каліфея.

Шопінг, сувеніри

Шуби на Кіпрі не виробляють, хоча і активно продають Шуби на Кіпрі не виробляють, хоча і активно продають. За шубами - це, звичайно, в Грецію. За дешевими брендовими одягом - куди-небудь на Канари чи в ОАЕ, в зону безмитної торгівлі. Істинного любителя шопінгу, зрозуміло, ціни не зупинять, але взагалі-то Кіпр не те місце, куди їдуть набивати валізи в бутиках і торгових центрах. Як, втім, і Греція - крім шуб, там навряд чи щось варто купувати з промислових товарів.

Інша справа - сувеніри. З Греції і з Кіпру можна відвезти багато чудових речей.

З Греції обов'язково привезіть знамениту «Метакса», анісову горілку «Узо», справжню фету, якісну оливкову олію. Вибір сувенірів тісно пов'язаний з регіоном країни: на Криті треба купувати місцеву шкіряне взуття, в Яніні та Афінах - золоті прикраси, на Закинфе - вироби з дерева, покриті різьбленням. На багатьох островах Греції виготовляють чудові речі зі шкіри та пропонують традиційну грецьку вишивку.

На Кіпрі купуйте мереживну вишивку лефкарітіка, фарфор, гончарні вироби, різьблене дерево, плетені речі із лози. З алкоголю - зіванія (це місцева виноградна горілка), солодке і досить міцне вино Commandaria , А також апельсиновий лікер Filfar і бренді Five Kings.

Мабуть, варто порекомендувати ще вироби місцевих ювелірів. На Кіпрі цей промисел має пільгову систему оподаткування, так що ціни на срібло 925-ї проби і 18-каратне золото (аналог 750-ї проби) не високі. Не інакше Афродіта, богиня любові і краси, надоумила місцева влада на настільки надихаючу податкову політику!

екскурсії

Перераховувати всі екскурсії, які пропонують Греція і Кіпр, марно Перераховувати всі екскурсії, які пропонують Греція і Кіпр, марно. Навіть відпочиваючи цілий місяць, важко оглянути все, що входить в число найближчих пам'яток природи та історії. Але ж вам ще напевно запропонують що-небудь на зразок катання на віслюках по гірських стежках або морської риболовлі (навіть на акул). Тому не треба мучитися вибором: в цьому році огляньте з півдюжини пам'яток в одному місці, в наступному році - в іншому.

Курортів в Греції і на Кіпрі багато, можна щороку приїжджати - і відкривати для себе щось нове, а ми свій вибір зробили давно, саме тому цей сайт присвячений Кіпру, на якому живуть греки!

Фото: Ioanna Markidou, Alena Doronina

Греція або Кіпр?
Кіпр або Греція?
До кого ж їхати в гості - до греків або кіпріотам?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.