Навигация
Реклама
Реклама

Шуби, купити шубу, розпродаж, Греція, Касторія, ціни

Герой грецької міфології Геракл здійснив багато подвигів Герой грецької міфології Геракл здійснив багато подвигів. Наприклад, задушив Немейський лева і накинув на себе його шкуру. А нам тепер можна навіть не зв'язуватися з левами - досить заплатити EUR1 і відправитися за шубою до Греції.

Всього EUR 1

За один євро туристична компанія організовує поїздку в Кастор - світовий центр виготовлення і продажу шуб. З Москви до Салонік летіти 3,5-4 години. З аеропорту ще близько 3 годин їхати на автобусі до Касторьі.

- Ці дороги були побудовані зовсім недавно, щоб легше добиратися в район Касторьі, - каже гід. - В горах спеціально пробили десятки кілометрів тунелів.

Шини зручного транспорту м'яко шарудять по асфальту. Ми в'їжджаємо в Кастор, коли перші тіні сутінків лягають на вулиці і гладь озера. Тут можливі різні варіанти розміщення: від економічних до готелів категорії А і А супер.

Вранці їдемо на фабрику.

Новітні технології

- Доброго дня! Добридень! Чай каву? - вітають нас працівники фабрики Христоса Пападопулоса PKZ Персонал всюди говорить по-російськи. Не дивно: 90% покупців росіяни.

PKZ - топовий бренд. На цій фабриці шиють шуби для політиків, глав держав, зірок шоу-бізнесу і просто для всіх, хто цього хоче. Прізвищ клієнтів не розкривають, зате охоче розповідають про секрети своєї технології і майстерності.

Спускаємося на ліфті в пошивний цех. Просторо, чисто, столи для розкрою і ряди швейних машин. В цей зал я входила майже байдужа до хутра. Але шкурки виглядають так заманливо, торкаюся до них, в безлічі розвішані по приміщенню, переймаюся і ось вже прикидаю, яке хутро мені до лиця, який приємніше на дотик.

- Є два способи з'єднання шкурок, - розповідає технолог. - Перший: беруться великі цільні шматки і зшиваються між собою. Існує, однак, ймовірність, що хутро може не збігтися у напрямку росту, навіть трохи, - морщиться, як ніби це мікроскопічне розбіжність доставляє йому особистий дискомфорт.

- Ми робимо інакше, - продовжує розповідь. - Розрізаємо шкурку на вузькі смужки (шириною близько сантиметра), потім зшиваємо їх один з одним. Виходить більш красивий малюнок хутра, більш еластичне, якщо можна так сказати, і елегантне по силуету виріб.

На лицьовій стороні, звичайно, швів не розрізнити. На фабриці працюють в основному з діда-прадіда кушніри, причому в багатьох поколіннях. Кушнірує мистецтво прийшло до Греції з Константинополя на рубежі XIV-XV століть. З тих пір тільки вдосконалюється. Глава PKZ Христос Пападопулос в кушнірські справі з 15 років.

- Це для мене не бізнес, це - життя. Напевно, звідси мене і на кладовищі заберуть, - сміється він, проходячи виставковою залою на другому поверсі, де щільно висять сотні різноманітних готових виробів. Він знімає з плічок шубу і пропонує покупниці приміряти, даючи зрозуміти: вам йде.

- У вас є улюблена модель? - цікавлюся.

- Улюблена модель та, що вже кілька десятиліть не виходить з моди.

Він показує шубку трапецієподібного силуету довжиною в підлогу з американської норки Blackglama, все шкурки якої номерні.

Греки пильно вивчають смаки і переваги покупців. Але чи готові до будь-яких побажань. Можна змінити модель, інакше скомпонувати деталі, вибрати те ж саме з іншого хутра. Мінімальні зміни виконають в той же день і доставлять готовий виріб в готель. Нову шубу пошиють за 2-3 дня. Хочете? Цей час можна присвятити пам'яткам або відпочинку в SPA готелю. Можна навіть надіслати ескіз моделі по електронній пошті. Як то кажуть, будь-який каприз.

Від EUR 500 до EUR 60 тис.

Поширений питання «Скільки в Греції варто шуба?» Має лише один варіант відповіді: «Яка?». Довжина, вид хутра, кількість шкурок, рік виготовлення - все має значення.

Приблизно п'ять відсотків сировини - чисто грецьке, це норки, яких вирощують на фермах. В цьому році трапилася катастрофа. Любителі тварин випустили 6 тисяч норок на волю. У підсумку ці норки з'їли самі себе, оскільки були не пристосовані жити в дикій природі.

В основному шкурки закуповують в західних країнах. Найбільші хутряні аукціони проходять двічі на рік в Сіетлі та Копенгагені. Більш локальні - в Гельсінкі і Санкт-Петербурзі. Щорічно на світових аукціонах продається 60 мільйонів шкурок, з яких 15% іде в Касторью. Левова частка відправляється в Китай. Через підвищення попиту на хутряні вироби на внутрішньому ринку Китаю світові ціни на шуби виросли на 30%.

Китай потихеньку налагоджує експорт. Але греки впевнені: справжні шуби, з гарантією якості, шиються тільки в Греції - бо вікові традиції. До розробки моделей грецькі виробники залучають італійських дизайнерів.

Найдорожчі шуби - з баргузинського соболя. Пояснюється це тим, що на звірків полюють в дикій природі. Ціна довгою шуби досягає EUR60 тис. Далі в порядку убування цін слідують шиншила, рись, каракульча (африканська звакара).

Найбільш затребувані шуби з норки, в тому числі стриженої, щипаной, фарбованої. Добре розходяться «моделі Коко Шанель» з рукавами три чверті. Зовсім бюджетні вироби виготовляють з лобик норки, вони стоять по EUR500.

Все шуби в «Едік»

Відвідавши після PKZ салони фабрик Avanti і Marco Varni, ми їдемо туди, де під одним дахом зібрана тисяча виробників - на виставку хутряних виробів «Едіка».

- Це найбільший постійно діючий виставковий центр в світі, - вважає віце-президент «Едік» Яніс Коронціліс. - Працює круглий рік, крім 10 днів, коли проходять конференції та представницькі заходи.

Центр відкритий з 9 ранку до останнього відвідувача, без перерв на післяобідній відпочинок, що для Греції унікально. У суботу - короткий день, неділя - вихідний.

Приосадкувате білий будинок «Едік» виглядає невибагливо. Головне те, що всередині. А всередині три поверхи магазинів, де виставлено 20 тисяч шуб, аксесуари, шкіряні вироби. У примірках і обговоренні знижок проходить не одну годину. Після здійснення покупки продавець супроводжує покупця до стійки оформлення. Робить для себе ксерокопію паспорта. Номер документа вносять в чек, він буде потрібно на митниці. Таксфрі оформляти не прийнято, так як в Грецію шкурки ввозять без мита.

Відзначити покупку можна тут же в невеликому кафе, хоча навіть в магазині в подарунок пригощають Метакса. Справу зроблено. Тепер - відпочивати.

Море, екскурсії, монастирі

Увечері учасники туру відправляються на національний грецький вечерю. Виступає фольклорний ансамбль, потім починається відчайдушна дискотека. До відльоту ще один день. Хто не встиг, докуповує хутра. Решта роз'їжджаються по маршрутам: до моря на півострів Халкідікі, в Салоніки, в Метеори або на прогулянку по мальовничій Касторье, до монастиря і гірського озера Орестіада.

Це місто описував ще Гомер, називаючи його «чаруючим, захопливою». У VIP-залі аеропорту Салонік, очікуючи вильоту на Москву, перебираю враження. Мабуть, це був найромантичніший шопінг в моєму житті.

Наталя Кундрюкова ( Інтерфакс-Туризм )

Чай каву?
У вас є улюблена модель?
Хочете?
Поширений питання «Скільки в Греції варто шуба?
» Має лише один варіант відповіді: «Яка?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.