Навигация
Реклама
Реклама

Відпочинок в Греції: з Криту на Санторіні, відгук. Готелі та пляжі Криту

  1. Крит, Греція, все включено
  2. Агіос Ніколаос, відгук
  3. Ієрапетра, пам'ятки
  4. Крит, пляж Ваи
  5. Малія, готель
  6. На поромі на Санторіні
  7. Festina lente

зміст:

Нещодавно я випадково почула діалог чотирирічної дочки з бабусею і не могла не розсміятися!

- А ти була в Греції?

- Ні.

- Ну, якщо зберешся, у мене запитай: я тобі все про розповім!

Прекрасний результат нашого річного подорожі, подумалось мені. Напевно, це і є той вік, з якого можна і потрібно брати дітей в поїздки, щоб вони залишалися в їх пам'яті і сприяли розширенню кругозору ...

Але основним мотивом нашого відпочинку влітку була, звичайно, погода! Цією холодної і незатишною навесні, яка незворушно передала естафету літа, я подумала, що відпочинок на грецьких островах - це найкраще, що може трапитися з нами! У нас навіть народилося ось такий вірш:

Цього літа літо десь
Точно є, але не в Москві!
Ми так чекали цього літа:
Відпочивати пора сім'ї!
Всім купальники купили,
До моря рушили, на Крит.
Про фламінго не забули -
Він наш новий фаворит!
Море - це настрій,
Свято вітаміну "Де",
І нагорода, і порятунок:
То чи не відпочити ніде!
Ми на місці не сиділи -
Ми ловили позитив!
Отримали, що хотіли:
Ніжність хвиль і сил приплив!

До змісту

Крит, Греція, все включено

В силу того, що формат відпочинку припускав "спокійне family" (доньці на той момент ще не виповнилося 4 років), ми вибрали готель, подразумевавший безтурботне дотримання режиму харчування , Купання, прогулянок по величезній території і сну, включаючи денний.

Candia Park Village виправдовував наші надії. Ми дихали фітонцидами, які щедро виділяли безліч сосен, розкішними зеленими шапками приховували невеликі затишні будиночки. У нашому будиночку, втім, як і у всіх інших, була прекрасна тераса, де можна було посидіти ввечері за келихом грецького вина, захоплюючись, як водиться, міріадами зірок в мальовничому південному небі. Дочка мирно спала в своєму ліжку, а ми знову і знову раділи втечі з московської негоди.

А з ранку знову перетворювалися в мисливців за сонцем (після того, як були тонкими цінителями чудовою грецької кухні за рясними сніданками), першовідкривачів всіх готельних басейнів і завсідниками розкішного піщаного пляжу.

Наша Еліна (в гостях у еллінів!) Із задоволенням освоювала басейни, як могла спілкувалася з однолітками і навіть давала нам якусь свободу, відвідуючи дитячий клуб, що не могло не радувати. І так би і був наш відпочинок розміреним і злегка сонним, якби не наявність поблизу Агіос Ніколаос ... Він же - столиця східної області Криту, Лассіті, він же рай для романтиків і модників, він же критський Сен-Тропе!

І якщо перед поїздкою на Крит ми не ставили перед собою ніяких цілей, то в Агіос Ніколаос мети самі знайшли нас: рішуче і безповоротно ми поміняли пріоритети відпочинку, забронювали машину і нові готелі, продовжили подорож, включивши в нього цікаве must visit. Дочка вітала наше рішення багаторазовим "ура" - було зрозуміло, що подорожувати їй подобається.

До змісту

Агіос Ніколаос, відгук

Ну, а поки ми в Агіос Ніколаос. Смак кінематографічної "dolce vita" витав на вузьких вуличках старого міста, змішуючись із запахами чудовою грецької кухні і парфумами з досить дорогих магазинів. Ми посиділи в кафе на набережній Кундуру і помилувалися видами на затоку в промовистою назвою - Мірабелло ( "прекрасний вид").

Безсумнівним прикрасою міста є і озеро Вулізмені, яке ще недавно вважалося бездонним. Тепер, правда, глибину його виміряли, і ці 62 нескінченних метра зробили його ще більш загадковим. Дивно й те, що, незважаючи на канал, що з'єднує озеро з морем, воно як і раніше залишається прісним через численні підживлюють його підземних джерел.

Дивно й те, що, незважаючи на канал, що з'єднує озеро з морем, воно як і раніше залишається прісним через численні підживлюють його підземних джерел

В історії Агіос Ніколаос залишили слід, крім самих еллінів, римляни, генуезці і турки. "Мірабелло" - це, власне кажучи, від італійців. І фортеця з такою ж назвою вони звели в місті. І самі ж зруйнували, звільняючи його, через сторіччя, від турків. Римляни теж цінували Агіос Ніколаос, він тоді носив ім'я Лато Прос Камара, був важливим портом і центром східного Криту і навіть карбував власну монету.

Пляжі навколо Агіос Ніколаос справили на нас незабутнє враження. Можливо, нам просто пощастило з Голден Біч. Вода у кромки берега була надзвичайно блакитної і абсолютно прозорою.

До змісту

Ієрапетра, пам'ятки

Крит вабив все новими і новими маршрутами, і таким стало подорож в саме південне місто Європи, в Ієрапетра.

Ну що вам сказати? У Ієрапетрі, вірніше, в його історичній частині Kato Mera, нам дуже хотілося затриматися хоч на день. Все тут дихало миром і спокоєм. Рибалки на березі неспішно чинили свої мережі, в ресторанчиках готувалася виловлена ​​ними найсвіжіша риба з Лівійського моря ... Нам пощастило натрапити на один з таких ресторанів і смачно пообідати морепродуктами. А взагалі на Криті мене дуже дивував той факт, що в місцевій кухні перевага віддається все-таки м'яса, а не рибі! До речі, Еліна нарівні з нами із задоволенням пробувала все нові страви.

Десь в вузеньких вуличках Ієрапетра губився будинок з гучною назвою "Будинок Наполеона" - всього лише в силу тієї обставини, що в 1798 році Наполеон тут зупинявся на одну ніч. А ми вже поспішали до старовинної фортеці, зупиняючись по дорозі у церкві Агіос Георгіос з куполами з кедра.

Дивлячись на колоритну обшарпаність будівель Ієрапетра, важко собі уявити, що колись античний Гіерапітна був одним з найбагатших і значущих міст Криту. Після захоплення міста римлянами місто лише розцвів, тому що значимість його була доповнена красою статуй, акведуків, римських амфітеатрів і інших архітектурних надмірностей. Потім, як водиться в спіралі історії, був занепад, знову підйом і т.д. Кажуть, що сучасна Ієрапетра претендує бути великим туристичним центром, і навіть аеропорт збираються будувати поблизу заради такої великої мети! Що ж, подивимося.

Що ж, подивимося

До змісту

Крит, пляж Ваи

А Крит тим часом все підкидав нові ідеї та цілі для подорожей. Дочка з ентузіазмом сприймала наш дослідницький запал, тому ми не сиділи на місці. Тепер ми "запали" на найбільший пальмовий пляж Ваи, широко розрекламований у всіх путівниках як пам'ятка східного Криту.

Походження лісу дикорослих пальм-ендеміків обросло легендами, але факт залишається фактом: більшого їх скупчення в Європі не спостерігається. Забігаючи вперед, скажу, що в рекламних проспектах пальмовий ліс виглядає привабливіше. Дійсність виявилася прозаїчніше і грубіше: ходити по такому лісі було не дуже комфортно - в ноги впивалися голки.

Але заважають голки були просто дрібницями, нездатними зіпсувати загальне враження від пляжу, адже сам по собі він сприймався як нагорода після серпантину, що веде до нього. Ну, а якщо додати, що ці пальми фігурували в першій рекламі Баунті, то ... пляж Ваи однозначно гідний відвідування!

До змісту

Малія, готель

Всі вищеописані пляжі ми не раз згадували, коли перебралися в наступний готель в Малії. Тут вони були кам'янисті. А ось готель наш, Cretan Malia Park, був просто чудовий: велика доглянута територія, дуже смачна їжа. Ці гіроса, мусака , Сувлаки і дзадзикі вся наша сім'я запам'ятає надовго. У готелі була чудова дитяча анімація. Дочка готувалася до кожного вечора, як походу на бал! І ще довго після поїздки співала почуті пісеньки на італійській мові, так як її улюбленим аніматором була італійка.

Всю красу самого тусовочного молодіжного місця ми розглядали, як то кажуть, "з вікна персонального автомобіля". Кому-то нічні клуби, а наше все - акваріум і аквапарк. Наш "людський фактор" з висоти свого віку диктував програму. Але в неї вдалося включити монастир Св. Георгія, який розташований на скелі, і ми були цьому дуже раді! Монастир цей досить закритий, людей було небагато. Ми довго гуляли по території, зайшли в музей ...

Ми довго гуляли по території, зайшли в музей

До змісту

На поромі на Санторіні

Смак до подорожей приходить під час самих подорожей, і ось уже в Малії ми вирішуємо заїхати на острів Санторіні. Ну як же можна не побачити самі мальовничі заходи в світі ?! Саме захід у Ойе фігурував у фільмі BBC, коли оголошували про початок нового тисячоліття.

Переправа на поромі на Санторіні дуже вразила Еліну. Людей з ранку було мало, моря і сонця в надлишку, як і годиться.

Ми вибрали готель в Камарі, тому що хотілося пляжу, а з пляжами на Санторіні проблема. Ті, що є, виключно кам'янисті. Температура нижче, ніж на Криті, часто дмуть вітри.

Про Санторіні знають, напевно, все, навіть ті, хто там ніколи не був. Вже дуже привабливі рекламні "чепурні" види білосніжних будиночків, що перемежовуються з блакитними куполами православних церков. Але! Треба пам'ятати, що таких, що піддалися рекламі, набираються мільйони з усього світу, тому розраховувати на круті фотографії, як на обіцяної рекламі, вам навряд чи доведеться.

Ми були не в високий сезон, але все одно охочих побачити захід (ну той, що найкращий в світі!) В Ойе було стільки, що буквально кожен сантиметр території "з видами" був щільно "прикрашений" туристами. Місця займали за три години до самого заходу, кафе з оглядовими майданчиками не бідували і збирали щедру данину з розрахунком на безбідний майбутній низький сезон. У Тирі нам вдалося відносно спокійно помилуватися на білосніжні будиночки, хоча приватна територія практично скрізь передбачала обмеження.

А в цілому Санторіні, звичайно, це археологічні розкопки і знахідки, багата історія острова вулканічного походження (тут навіть можна поніжитися круглий рік в гарячих джерелах, що знаходяться в самому центрі кратера вулкана!), Переплетена з безліччю міфів, де і золоте руно, і загадкова Атлантида ... Це ж Греція, а в Греції, як водиться, є все!

На Санторіні нам вдалося з'їздити на Red Beach і помилуватися червоними скелями, що оточують пляж. Пісок тут, відповідно, теж червоний. Пообідали тут же, на пляжі, в одному з кафе, вирубали прямо в скелі. Це був справжній смачний грецький салат з ніжною фетою і божественними оливками і восьминіг ... І грецьке вино ... Без претензій на благородне походження, але нескінченно смачне.


До змісту

Festina lente

І Крит, і Санторіні - це хранителі історичних слідів мінойської царства. Археологічних відкриттів на цей раз ми торкнулися лише злегка, щоб не занадто втомлювати дитину, зате поспостерігали за неспішним життям місцевих жителів, що живуть за принципом "Festina lente" ( "Поспішай повільно"), як казали древні.

Дивувалися (правда, спочатку) тому факту, що, викликаючи таксі, можна отримати багатолюдну маршрутку на замовлення, зупиняти на кожному повороті. Тому, що поліцейські можуть так само неспішно "поспішати" на розслідування інцидентів (ах, ще не випита чергова чашка кави!).

На щастя, цих інцидентів трапляється на островах небагато. Літо, курортний сезон дає поживу (у всіх сенсах) на весь рік, що залишився для місцевих жителів. Так що вони можуть вдаватися до філософствування, як мудрий мураха з байки, коли у туристів слабшає бажання милуватися на захід сонця, плескатися в теплому морі і поглинати гастрономічні острівні шедеври.

А потім були Афіни і прекрасна панорама міста з висоти Акрополя. Еліна дуже вразила екскурсією, суть якої я їй коротко коментувала, тому що вона була англійською, походила по місцях розкопок і вимагала фотографій на тлі Парфенона. Афіни здалися нам дуже гостинним містом, а жителі нескінченно демонстрували ніжне ставлення до дітей.

Я знаю, що цей відпочинок в Греції буде мені снитися. Ще довго. І я знаю, куди нашій родині точно буде потрібно, коли ми захочемо відпочити від похмурого неба і суєти. Festina lente.

Коментувати можут "Відпочинок в Греції: з Криту на Санторіні, відгук. Готелі та пляжі Криту"

А ти була в Греції?
Ну що вам сказати?
Ну як же можна не побачити самі мальовничі заходи в світі ?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.