Навигация
Реклама
Реклама

Грегорі Робертс - Шантарам читати онлайн і скачати безкоштовно

  1. Грегорі Робертс - Шантарам Грегорі Девід Робертс Шантарам Мені знадобилося багато років і мандрів...
  2. Грегорі Робертс - Шантарам

Грегорі Робертс - Шантарам

Грегорі Девід Робертс

Шантарам

Мені знадобилося багато років і мандрів по всьому світу, щоб дізнатися все те, що я знаю про любов, про долю і про вибір, який ми робимо в житті, але найголовніше я зрозумів в ту мить, коли мене, прикутого ланцюгами до стіни, били. Мій розум кричав, проте і крізь цей крик я усвідомлював, що навіть в цьому розп'ятого безпорадному стані я вільний - я можу ненавидіти своїх мучителів або пробачити їх. Свобода, здавалося б, дуже відносна, але коли ти відчуваєш тільки припливи і відливи болю, вона відкриває перед тобою цілий всесвіт можливостей. І зроблений тобою вибір між ненавистю і прощенням може стати історією твоєму житті.

У моєму випадку це довга історія, заповнена людьми і подіями. Я був революціонером, розгубив свої ідеали в наркотичному тумані, філософом, які втратили самого себе в світі злочинності, і поетом, що втратив свій дар у в'язниці особливо суворого режиму. Втікши з цієї в'язниці через стіну між двома кулеметними вишками, я став найпопулярнішим в країні людиною - ні з ким не шукали зустрічі так наполегливо, як зі мною. Удача супроводжувала мене і перенесла мене на край світу, в Індію, де я вступив до лав бомбейських мафіозі. Я був торговцем зброєю, контрабандистом і фальшивомонетником. На трьох континентах мене заковували в кайдани і били, я не раз був поранений і вмирав від голоду. Я побував на війні і йшов в атаку під вогнем противника. І я вижив, в той час як люди навколо мене гинули. Вони були, здебільшого, краще за мене, просто життя їх збилася зі шляху і, зіткнувшись на одному з крутих поворотів з чиєїсь ненавистю, любов'ю або байдужістю, полетіла під укіс. Занадто багато людей мені довелося поховати, і гіркоту їхнього життя злилася з моєї власної.

Але починається моя історія не з них, і не з мафії, а з мого першого дня в Бомбеї. Доля закинула мене туди, втягнувши в свою гру. Розклад був вдалий для мене: мені випала зустріч з Карлою Сааранен. Варто було мені заглянути в її зелені очі, і я відразу пішов ва-банк, прийнявши всі умови. Так що моя історія, як і все інше в цьому житті, починається з жінки, з нового міста і з невеликою частки везіння.

Перше, на що я звернув увагу в той перший день в Бомбеї, - незвичний запах. Я відчув його вже в переході від літака до будівлі аеровокзалу - перш, ніж почув або побачив що-небудь в Індії. Цей запах був приємний і хвилював мене, в ту першу хвилину в Бомбеї, коли я, вирвавшись на свободу, заново вступав у великий світ, але він був мені абсолютно незнайомий. Тепер я знаю, що це солодкий, тривожний запах надії, яка нищить ненависть, і в той же час кислий, затхлий запах жадібності, яка нищить любов. Це запах богів і демонів, що розпадаються і відроджених імперій і цивілізацій. Це блакитний запах морської шкіри, відчутний в будь-якій точці міста на семи островах, і криваво-металевий запах машин. Це запах суєти і спокою, всієї життєдіяльності шістдесяти мільйонів тварин, більше половини яких - людські істоти і щури. Це запах любові і розбитих сердець, боротьби за виживання і жорстоких поразок, виковували нашу хоробрість. Це запах десяти тисяч ресторанів, п'яти тисяч храмів, усипальниць, церков і мечетей, а також сотень базарів, де торгують виключно духами, прянощами, пахощами і свіжими квітами. Карла назвала його одного разу гіршим з найпрекрасніших ароматів, і вона була, безсумнівно, права, як вона завжди буває по-своєму права в своїх оцінках. І тепер, коли б я не приїхав до Бомбея, перш за все я відчуваю цей запах - він вітає мене і каже, що я повернувся додому.

Друге, що відразу ж дало про себе знати, - спека. Вже через п'ять хвилин після кондиционированной прохолоди авіасалону я раптом відчув, що одяг прилипла до мене. Моє серце калатало, відбиваючи атаки незнайомого клімату. Кожен подих був маленькою перемогою організму в запеклій сутичці. Згодом я переконався, що цей тропічний піт не залишає тебе ні вдень, ні вночі, тому що він породжений вологою спекою. Задушлива вологість перетворює всіх нас в амфібій; в Бомбеї ти безперервно вдихаєш разом з повітрям воду і поступово звикаєш так жити, і навіть знаходиш в цьому задоволення - або їдеш звідси.

І нарешті, люди. Асамці, джати і пенджабци; уродженці Раджастхану, Бенгалії і Тамілнад, Пушкара, Кочина і Конараке; браміни, воїни і недоторканні; індуси, мусульмани, християни, буддисти, Парс, джайни, анімістів; светлокожие і смагляві, з зеленими, золотисто-карими або чорними очима - все обличчя і всі форми цього ні на що не схожого різноманіття, цієї незрівнянної краси, Індії.

Кілька мільйонів бомбейцев плюс мільйон приїжджих. Два кращих друга контрабандиста - мул і верблюд. Мули допомагають йому переправити товар з країни в країну в обхід митних застав. Верблюди - простодушні мандрівники. Людина з фальшивим паспортом втирається в їх компанію, і вони без зайвого шуму перевозять його, порушуючи кордон і самі про те не підозрюючи.

Тоді все це було мені ще невідомо. Тонкощі контрабандного промислу я освоїв значно пізніше, через роки. У той перший приїзд до Індії я діяв суто інстинктивно, і єдиною контрабандою, яку я перевозив, був я сам, моя тендітна переслідувана свобода. У мене був фальшивий новозеландський паспорт, в якому замість фотографії колишнього власника була вклеєна моя. Я виконав цю операцію самостійно і не бездоганна. Рядову перевірку паспорт повинен був витримати, але якби у митників виникли підозри і вони зв'язалися б з посольством Нової Зеландії, підробка дуже швидко розкрилася б. Тому відразу після вильоту з Окленда я став шукати в літаку відповідну групу туристів і виявив компанію студентів, вже не в перший раз летіли цим рейсом. Розпитуючи їх про Індію, я зав'язав з ними знайомство і прилаштувався до них у митного контролю в аеропорту. Індійці вирішили, що я належу до цієї розкріпаченої і нехитрої братії і обмежилися поверхневим оглядом.

Вже на самоті я вийшов з будівлі аеропорту, і на мене тут же накинулись жалючою сонце. Відчуття свободи кружляло мені голову: ще одна стіна подолана, ще одна межа позаду, я можу бігти на всі чотири сторони і знайти де-небудь притулок. Минуло вже два роки після моєї втечі з в'язниці, але життя того, хто оголошений поза законом, - безперервне втеча, і вдень, і вночі. І хоча я не відчував себе по-справжньому вільним - це було мені замовлено, - але з надією і боязко порушенням очікував зустрічі з новою країною, де я буду жити з новим паспортом, набуваючи нові тривожні складки під сірими очима на своєму молодому обличчі. Я стояв на пішохідній доріжці під перекинутої синьою чашею пропеченого бомбейського неба, і серце моє було так само чисто і повно райдужних надій, як ранній ранок на овіває мусонами Малабарском березі. [1]

- Пане професоре! Сер! - почувся голос позаду мене.

Хтось схопив мене за руку. Я зупинився. Всі мої бойові м'язи напружилися, але я придушив страх.

Тільки не бігти. Тільки не піддаватися паніці.

Я обернувся.

Переді мною стояв маленький чоловічок в сумній коричневої уніформі, тримаючи в руках мою гітару. Він був не просто маленьким, а крихітним, справжнім карликом з злякано-безневинним виразом обличчя, як у божевільного.

- Ваша музика, сер. Ви забули свою музику, так?

Очевидно, я залишив її у «каруселі», де отримував свій багаж. Але звідки цей чоловічок дізнався, що гітара моя? Коли я здивовано і з полегшенням посміхнувся, він посміхнувся мені у відповідь з такою цілковитою безпосередністю, який ми зазвичай уникаємо, боячись видатись дещо простими. Він віддав мені гітару, і я помітив, що між пальцями у нього перетинки, як у водоплавної птиці. Я витягнув з кишені кілька банкнот і простягнув йому, але він незграбно відступив від мене на своїх товстих ногах.

- Гроші - немає. Ми тут повинні допомагати. Ласкаво просимо до Індії, - сказав він і почимчикував геть, загубившись в людському лісі.

Я купив квиток до центру у кондуктора Ветеранської автобусної лінії. За кермом сидів відставний військовослужбовець. Побачивши, з якою легкістю злітають на дах мій речовий мішок і саквояж, точно приземлившись на вільне місце серед іншого багажу, я вирішив залишити гітару при собі. Я прилаштувався на задній лавці поруч з двома довговолосими туристами. Автобус швидко наповнювався місцевими жителями і приїжджими, здебільшого молодими і прагнули витрачати якомога менше.

Коли салон був майже повний, водій обернувся, обвів нас загрозливим поглядом, пустив з рота через відчинені двері струмінь яскраво-червоного бетельного соку і оголосив, що ми негайно вирушаємо:

- Tхік Хайн, чало! [2]

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?


Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Грегорі Робертс - Шантарам

Грегорі Девід Робертс

Шантарам

Мені знадобилося багато років і мандрів по всьому світу, щоб дізнатися все те, що я знаю про любов, про долю і про вибір, який ми робимо в житті, але найголовніше я зрозумів в ту мить, коли мене, прикутого ланцюгами до стіни, били. Мій розум кричав, проте і крізь цей крик я усвідомлював, що навіть в цьому розп'ятого безпорадному стані я вільний - я можу ненавидіти своїх мучителів або пробачити їх. Свобода, здавалося б, дуже відносна, але коли ти відчуваєш тільки припливи і відливи болю, вона відкриває перед тобою цілий всесвіт можливостей. І зроблений тобою вибір між ненавистю і прощенням може стати історією твоєму житті.

У моєму випадку це довга історія, заповнена людьми і подіями. Я був революціонером, розгубив свої ідеали в наркотичному тумані, філософом, які втратили самого себе в світі злочинності, і поетом, що втратив свій дар у в'язниці особливо суворого режиму. Втікши з цієї в'язниці через стіну між двома кулеметними вишками, я став найпопулярнішим в країні людиною - ні з ким не шукали зустрічі так наполегливо, як зі мною. Удача супроводжувала мене і перенесла мене на край світу, в Індію, де я вступив до лав бомбейських мафіозі. Я був торговцем зброєю, контрабандистом і фальшивомонетником. На трьох континентах мене заковували в кайдани і били, я не раз був поранений і вмирав від голоду. Я побував на війні і йшов в атаку під вогнем противника. І я вижив, в той час як люди навколо мене гинули. Вони були, здебільшого, краще за мене, просто життя їх збилася зі шляху і, зіткнувшись на одному з крутих поворотів з чиєїсь ненавистю, любов'ю або байдужістю, полетіла під укіс. Занадто багато людей мені довелося поховати, і гіркоту їхнього життя злилася з моєї власної.

Але починається моя історія не з них, і не з мафії, а з мого першого дня в Бомбеї. Доля закинула мене туди, втягнувши в свою гру. Розклад був вдалий для мене: мені випала зустріч з Карлою Сааранен. Варто було мені заглянути в її зелені очі, і я відразу пішов ва-банк, прийнявши всі умови. Так що моя історія, як і все інше в цьому житті, починається з жінки, з нового міста і з невеликою частки везіння.

Перше, на що я звернув увагу в той перший день в Бомбеї, - незвичний запах. Я відчув його вже в переході від літака до будівлі аеровокзалу - перш, ніж почув або побачив що-небудь в Індії. Цей запах був приємний і хвилював мене, в ту першу хвилину в Бомбеї, коли я, вирвавшись на свободу, заново вступав у великий світ, але він був мені абсолютно незнайомий. Тепер я знаю, що це солодкий, тривожний запах надії, яка нищить ненависть, і в той же час кислий, затхлий запах жадібності, яка нищить любов. Це запах богів і демонів, що розпадаються і відроджених імперій і цивілізацій. Це блакитний запах морської шкіри, відчутний в будь-якій точці міста на семи островах, і криваво-металевий запах машин. Це запах суєти і спокою, всієї життєдіяльності шістдесяти мільйонів тварин, більше половини яких - людські істоти і щури. Це запах любові і розбитих сердець, боротьби за виживання і жорстоких поразок, виковували нашу хоробрість. Це запах десяти тисяч ресторанів, п'яти тисяч храмів, усипальниць, церков і мечетей, а також сотень базарів, де торгують виключно духами, прянощами, пахощами і свіжими квітами. Карла назвала його одного разу гіршим з найпрекрасніших ароматів, і вона була, безсумнівно, права, як вона завжди буває по-своєму права в своїх оцінках. І тепер, коли б я не приїхав до Бомбея, перш за все я відчуваю цей запах - він вітає мене і каже, що я повернувся додому.

Друге, що відразу ж дало про себе знати, - спека. Вже через п'ять хвилин після кондиционированной прохолоди авіасалону я раптом відчув, що одяг прилипла до мене. Моє серце калатало, відбиваючи атаки незнайомого клімату. Кожен подих був маленькою перемогою організму в запеклій сутичці. Згодом я переконався, що цей тропічний піт не залишає тебе ні вдень, ні вночі, тому що він породжений вологою спекою. Задушлива вологість перетворює всіх нас в амфібій; в Бомбеї ти безперервно вдихаєш разом з повітрям воду і поступово звикаєш так жити, і навіть знаходиш в цьому задоволення - або їдеш звідси.

І нарешті, люди. Асамці, джати і пенджабци; уродженці Раджастхану, Бенгалії і Тамілнад, Пушкара, Кочина і Конараке; браміни, воїни і недоторканні; індуси, мусульмани, християни, буддисти, Парс, джайни, анімістів; светлокожие і смагляві, з зеленими, золотисто-карими або чорними очима - все обличчя і всі форми цього ні на що не схожого різноманіття, цієї незрівнянної краси, Індії.

Кілька мільйонів бомбейцев плюс мільйон приїжджих. Два кращих друга контрабандиста - мул і верблюд. Мули допомагають йому переправити товар з країни в країну в обхід митних застав. Верблюди - простодушні мандрівники. Людина з фальшивим паспортом втирається в їх компанію, і вони без зайвого шуму перевозять його, порушуючи кордон і самі про те не підозрюючи.

Тоді все це було мені ще невідомо. Тонкощі контрабандного промислу я освоїв значно пізніше, через роки. У той перший приїзд до Індії я діяв суто інстинктивно, і єдиною контрабандою, яку я перевозив, був я сам, моя тендітна переслідувана свобода. У мене був фальшивий новозеландський паспорт, в якому замість фотографії колишнього власника була вклеєна моя. Я виконав цю операцію самостійно і не бездоганна. Рядову перевірку паспорт повинен був витримати, але якби у митників виникли підозри і вони зв'язалися б з посольством Нової Зеландії, підробка дуже швидко розкрилася б. Тому відразу після вильоту з Окленда я став шукати в літаку відповідну групу туристів і виявив компанію студентів, вже не в перший раз летіли цим рейсом. Розпитуючи їх про Індію, я зав'язав з ними знайомство і прилаштувався до них у митного контролю в аеропорту. Індійці вирішили, що я належу до цієї розкріпаченої і нехитрої братії і обмежилися поверхневим оглядом.

Вже на самоті я вийшов з будівлі аеропорту, і на мене тут же накинулись жалючою сонце. Відчуття свободи кружляло мені голову: ще одна стіна подолана, ще одна межа позаду, я можу бігти на всі чотири сторони і знайти де-небудь притулок. Минуло вже два роки після моєї втечі з в'язниці, але життя того, хто оголошений поза законом, - безперервне втеча, і вдень, і вночі. І хоча я не відчував себе по-справжньому вільним - це було мені замовлено, - але з надією і боязко порушенням очікував зустрічі з новою країною, де я буду жити з новим паспортом, набуваючи нові тривожні складки під сірими очима на своєму молодому обличчі. Я стояв на пішохідній доріжці під перекинутої синьою чашею пропеченого бомбейського неба, і серце моє було так само чисто і повно райдужних надій, як ранній ранок на овіває мусонами Малабарском березі. [1]

- Пане професоре! Сер! - почувся голос позаду мене.

Хтось схопив мене за руку. Я зупинився. Всі мої бойові м'язи напружилися, але я придушив страх.

Тільки не бігти. Тільки не піддаватися паніці.

Я обернувся.

Переді мною стояв маленький чоловічок в сумній коричневої уніформі, тримаючи в руках мою гітару. Він був не просто маленьким, а крихітним, справжнім карликом з злякано-безневинним виразом обличчя, як у божевільного.

- Ваша музика, сер. Ви забули свою музику, так?

Очевидно, я залишив її у «каруселі», де отримував свій багаж. Але звідки цей чоловічок дізнався, що гітара моя? Коли я здивовано і з полегшенням посміхнувся, він посміхнувся мені у відповідь з такою цілковитою безпосередністю, який ми зазвичай уникаємо, боячись видатись дещо простими. Він віддав мені гітару, і я помітив, що між пальцями у нього перетинки, як у водоплавної птиці. Я витягнув з кишені кілька банкнот і простягнув йому, але він незграбно відступив від мене на своїх товстих ногах.

- Гроші - немає. Ми тут повинні допомагати. Ласкаво просимо до Індії, - сказав він і почимчикував геть, загубившись в людському лісі.

Я купив квиток до центру у кондуктора Ветеранської автобусної лінії. За кермом сидів відставний військовослужбовець. Побачивши, з якою легкістю злітають на дах мій речовий мішок і саквояж, точно приземлившись на вільне місце серед іншого багажу, я вирішив залишити гітару при собі. Я прилаштувався на задній лавці поруч з двома довговолосими туристами. Автобус швидко наповнювався місцевими жителями і приїжджими, здебільшого молодими і прагнули витрачати якомога менше.

Коли салон був майже повний, водій обернувся, обвів нас загрозливим поглядом, пустив з рота через відчинені двері струмінь яскраво-червоного бетельного соку і оголосив, що ми негайно вирушаємо:

- Tхік Хайн, чало! [2]

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?


Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Грегорі Робертс - Шантарам

Грегорі Девід Робертс

Шантарам

Мені знадобилося багато років і мандрів по всьому світу, щоб дізнатися все те, що я знаю про любов, про долю і про вибір, який ми робимо в житті, але найголовніше я зрозумів в ту мить, коли мене, прикутого ланцюгами до стіни, били. Мій розум кричав, проте і крізь цей крик я усвідомлював, що навіть в цьому розп'ятого безпорадному стані я вільний - я можу ненавидіти своїх мучителів або пробачити їх. Свобода, здавалося б, дуже відносна, але коли ти відчуваєш тільки припливи і відливи болю, вона відкриває перед тобою цілий всесвіт можливостей. І зроблений тобою вибір між ненавистю і прощенням може стати історією твоєму житті.

У моєму випадку це довга історія, заповнена людьми і подіями. Я був революціонером, розгубив свої ідеали в наркотичному тумані, філософом, які втратили самого себе в світі злочинності, і поетом, що втратив свій дар у в'язниці особливо суворого режиму. Втікши з цієї в'язниці через стіну між двома кулеметними вишками, я став найпопулярнішим в країні людиною - ні з ким не шукали зустрічі так наполегливо, як зі мною. Удача супроводжувала мене і перенесла мене на край світу, в Індію, де я вступив до лав бомбейських мафіозі. Я був торговцем зброєю, контрабандистом і фальшивомонетником. На трьох континентах мене заковували в кайдани і били, я не раз був поранений і вмирав від голоду. Я побував на війні і йшов в атаку під вогнем противника. І я вижив, в той час як люди навколо мене гинули. Вони були, здебільшого, краще за мене, просто життя їх збилася зі шляху і, зіткнувшись на одному з крутих поворотів з чиєїсь ненавистю, любов'ю або байдужістю, полетіла під укіс. Занадто багато людей мені довелося поховати, і гіркоту їхнього життя злилася з моєї власної.

Але починається моя історія не з них, і не з мафії, а з мого першого дня в Бомбеї. Доля закинула мене туди, втягнувши в свою гру. Розклад був вдалий для мене: мені випала зустріч з Карлою Сааранен. Варто було мені заглянути в її зелені очі, і я відразу пішов ва-банк, прийнявши всі умови. Так що моя історія, як і все інше в цьому житті, починається з жінки, з нового міста і з невеликою частки везіння.

Перше, на що я звернув увагу в той перший день в Бомбеї, - незвичний запах. Я відчув його вже в переході від літака до будівлі аеровокзалу - перш, ніж почув або побачив що-небудь в Індії. Цей запах був приємний і хвилював мене, в ту першу хвилину в Бомбеї, коли я, вирвавшись на свободу, заново вступав у великий світ, але він був мені абсолютно незнайомий. Тепер я знаю, що це солодкий, тривожний запах надії, яка нищить ненависть, і в той же час кислий, затхлий запах жадібності, яка нищить любов. Це запах богів і демонів, що розпадаються і відроджених імперій і цивілізацій. Це блакитний запах морської шкіри, відчутний в будь-якій точці міста на семи островах, і криваво-металевий запах машин. Це запах суєти і спокою, всієї життєдіяльності шістдесяти мільйонів тварин, більше половини яких - людські істоти і щури. Це запах любові і розбитих сердець, боротьби за виживання і жорстоких поразок, виковували нашу хоробрість. Це запах десяти тисяч ресторанів, п'яти тисяч храмів, усипальниць, церков і мечетей, а також сотень базарів, де торгують виключно духами, прянощами, пахощами і свіжими квітами. Карла назвала його одного разу гіршим з найпрекрасніших ароматів, і вона була, безсумнівно, права, як вона завжди буває по-своєму права в своїх оцінках. І тепер, коли б я не приїхав до Бомбея, перш за все я відчуваю цей запах - він вітає мене і каже, що я повернувся додому.

Друге, що відразу ж дало про себе знати, - спека. Вже через п'ять хвилин після кондиционированной прохолоди авіасалону я раптом відчув, що одяг прилипла до мене. Моє серце калатало, відбиваючи атаки незнайомого клімату. Кожен подих був маленькою перемогою організму в запеклій сутичці. Згодом я переконався, що цей тропічний піт не залишає тебе ні вдень, ні вночі, тому що він породжений вологою спекою. Задушлива вологість перетворює всіх нас в амфібій; в Бомбеї ти безперервно вдихаєш разом з повітрям воду і поступово звикаєш так жити, і навіть знаходиш в цьому задоволення - або їдеш звідси.

І нарешті, люди. Асамці, джати і пенджабци; уродженці Раджастхану, Бенгалії і Тамілнад, Пушкара, Кочина і Конараке; браміни, воїни і недоторканні; індуси, мусульмани, християни, буддисти, Парс, джайни, анімістів; светлокожие і смагляві, з зеленими, золотисто-карими або чорними очима - все обличчя і всі форми цього ні на що не схожого різноманіття, цієї незрівнянної краси, Індії.

Кілька мільйонів бомбейцев плюс мільйон приїжджих. Два кращих друга контрабандиста - мул і верблюд. Мули допомагають йому переправити товар з країни в країну в обхід митних застав. Верблюди - простодушні мандрівники. Людина з фальшивим паспортом втирається в їх компанію, і вони без зайвого шуму перевозять його, порушуючи кордон і самі про те не підозрюючи.

Тоді все це було мені ще невідомо. Тонкощі контрабандного промислу я освоїв значно пізніше, через роки. У той перший приїзд до Індії я діяв суто інстинктивно, і єдиною контрабандою, яку я перевозив, був я сам, моя тендітна переслідувана свобода. У мене був фальшивий новозеландський паспорт, в якому замість фотографії колишнього власника була вклеєна моя. Я виконав цю операцію самостійно і не бездоганна. Рядову перевірку паспорт повинен був витримати, але якби у митників виникли підозри і вони зв'язалися б з посольством Нової Зеландії, підробка дуже швидко розкрилася б. Тому відразу після вильоту з Окленда я став шукати в літаку відповідну групу туристів і виявив компанію студентів, вже не в перший раз летіли цим рейсом. Розпитуючи їх про Індію, я зав'язав з ними знайомство і прилаштувався до них у митного контролю в аеропорту. Індійці вирішили, що я належу до цієї розкріпаченої і нехитрої братії і обмежилися поверхневим оглядом.

Вже на самоті я вийшов з будівлі аеропорту, і на мене тут же накинулись жалючою сонце. Відчуття свободи кружляло мені голову: ще одна стіна подолана, ще одна межа позаду, я можу бігти на всі чотири сторони і знайти де-небудь притулок. Минуло вже два роки після моєї втечі з в'язниці, але життя того, хто оголошений поза законом, - безперервне втеча, і вдень, і вночі. І хоча я не відчував себе по-справжньому вільним - це було мені замовлено, - але з надією і боязко порушенням очікував зустрічі з новою країною, де я буду жити з новим паспортом, набуваючи нові тривожні складки під сірими очима на своєму молодому обличчі. Я стояв на пішохідній доріжці під перекинутої синьою чашею пропеченого бомбейського неба, і серце моє було так само чисто і повно райдужних надій, як ранній ранок на овіває мусонами Малабарском березі. [1]

- Пане професоре! Сер! - почувся голос позаду мене.

Хтось схопив мене за руку. Я зупинився. Всі мої бойові м'язи напружилися, але я придушив страх.

Тільки не бігти. Тільки не піддаватися паніці.

Я обернувся.

Переді мною стояв маленький чоловічок в сумній коричневої уніформі, тримаючи в руках мою гітару. Він був не просто маленьким, а крихітним, справжнім карликом з злякано-безневинним виразом обличчя, як у божевільного.

- Ваша музика, сер. Ви забули свою музику, так?

Очевидно, я залишив її у «каруселі», де отримував свій багаж. Але звідки цей чоловічок дізнався, що гітара моя? Коли я здивовано і з полегшенням посміхнувся, він посміхнувся мені у відповідь з такою цілковитою безпосередністю, який ми зазвичай уникаємо, боячись видатись дещо простими. Він віддав мені гітару, і я помітив, що між пальцями у нього перетинки, як у водоплавної птиці. Я витягнув з кишені кілька банкнот і простягнув йому, але він незграбно відступив від мене на своїх товстих ногах.

- Гроші - немає. Ми тут повинні допомагати. Ласкаво просимо до Індії, - сказав він і почимчикував геть, загубившись в людському лісі.

Я купив квиток до центру у кондуктора Ветеранської автобусної лінії. За кермом сидів відставний військовослужбовець. Побачивши, з якою легкістю злітають на дах мій речовий мішок і саквояж, точно приземлившись на вільне місце серед іншого багажу, я вирішив залишити гітару при собі. Я прилаштувався на задній лавці поруч з двома довговолосими туристами. Автобус швидко наповнювався місцевими жителями і приїжджими, здебільшого молодими і прагнули витрачати якомога менше.

Коли салон був майже повний, водій обернувся, обвів нас загрозливим поглядом, пустив з рота через відчинені двері струмінь яскраво-червоного бетельного соку і оголосив, що ми негайно вирушаємо:

- Tхік Хайн, чало! [2]

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?


Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ Ви забули свою музику, так?
Але звідки цей чоловічок дізнався, що гітара моя?
Ви забули свою музику, так?
Але звідки цей чоловічок дізнався, що гітара моя?
Ви забули свою музику, так?
Але звідки цей чоловічок дізнався, що гітара моя?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.