Навигация
Реклама
Реклама

Як держателю грін-карти перевезти сім'ю в Америку

The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited.

Власник грін-карти разом з можливістю постійно жити і працювати на території США отримує право на возз'єднання з сім'єю. Якщо на батьківщині у нього залишилися діти, дружина або чоловік, то він може забрати їх в Америку. Однак процес цей досить тривалий. ForumDaily з'ясував, скільки часу він триває і як проходить.

ForumDaily з'ясував, скільки часу він триває і як проходить

Фото: Depositphotos

Сімейні узи

Росіянка Марія Мєшкова чекала рішення щодо возз'єднання зі своїм чоловіком Русланом, власником грін-карти, майже два роки. З майбутнім чоловіком вона познайомилася через інтернет на початку 2012 року. У листопаді того ж року він прилетів із США в Єкатеринбург, де жила Марія, і зробив пропозицію. Весілля молоді люди призначили на червень 2013-го. Розписуватися вирішили в Росії.

Розписуватися вирішили в Росії

Руслан і Марія Мєшкова в день весілля в Єкатеринбурзі. Фото з особистого архіву.

"З документами на грін-карту ми не поспішали, були спантеличені весільними клопотами і думали, що буде дуже просто отримати для мене вид на проживання. Виявилося, немає ", - зізнається Марія.

Спочатку пара хотіла отримати туристичну візу для Марії, щоб з'їздити у весільну подорож в США. "У лютому ми подали документи на візу: зібрали всі фінансові довідки, купили квитки, забронювали готель, оформили круїз. Але в візі мені відмовили ", - розповідає Марія. Спроба отримати турвізу в той час, коли виходиш заміж за жителя Америки - це як сигнал тривоги для працівників консульства. Заявника в таких випадках завжди підозрюють у бажанні нелегально іммігрувати в США.

Тому Руслан після весілля повернувся в США один і відразу ж через адвоката подав документи на возз'єднання з дружиною. Марія залишилася в Єкатеринбурзі. Інтерв'ю в консульстві на отримання грін-карти їй призначили на травень 2015 го. Марія пішла туди разом з Русланом.

"Ми подавали на співбесіді все: безліч фотографій з спільних подорожей, квитки, бронь готелів, чеки на кільця, костюми, оренду лімузинів для весілля, - розповідає Руслан. - Але запитали нас тільки про те, як ми познайомилися і що моя дружина планує робити в США. Все співбесіда тривала п'ять хвилин ".

Все співбесіда тривала п'ять хвилин

Майже рік подружжя разом живуть в штаті Флорида. Фото з особистого архіву.

Через чотири дні дівчина отримала паспорт з імміграційною візою та тут же полетіла в США. Саму грін-карту вона дочекалася тільки в грудні.

Зелений коридор

Розраховувати на возз'єднання зі своїм «грін-картівській» родичем можуть тільки подружжя і неодружені / незаміжні діти. Причому і їх розбивають на різні категорії пріоритетності, які прописані в основному законі, що регулює імміграційні дії - Акті про імміграцію та національності. Відповідно, чим вище пріоритетність, тим більше шансів швидше отримати грін-карту. Всього є чотири рівні, під які підпадають родичі власників грін-карти або громадянина США:

Перший: F1 - неодружені сини і дочки громадян США

Другий: F2A - подружжя та неодружені діти власників грін-карти молодше 21 року

F2B - неодружені діти власників грін-карти старше 21 року

Третій: F3 - одружені сини і дочки громадян США

Четвертий: F4 - брати і сестри дорослих громадян США

Імміграційний адвокат Анна Мореас, що має власну адвокатську контору, пояснює: "На кожну категорію щороку виділяється певна кількість віз. Найчастіше, що бажають більше, ніж віз. Тому з'являється ефект снігової кулі: ті, хто не встиг отримати в цьому році, переносяться на наступний. Для дітей і подружжя власників грін-карт віз видається мало ".

Анна Мореас займається імміграційними питаннями більше 10 років. Фото з особистого архіву.

Так, згідно з даними Держдепартаменту США , В 2016 році було видано трохи більше 114 тисяч віз для возз'єднання сімей з власником грін-карти.

За словами Анни Мореас, подружжя власників грін-карт і їх діти до 21 року чекають імміграційну візу, як правило, близько півтора років. Діти старше 21 років можуть чекати возз'єднання до 7 років.

Багато власників грін-карти тому намагаються спочатку отримати громадянство, а потім забирати близьких, оскільки для найближчих родичів громадян США квот немає, і це істотно прискорює процес.

Які документи подавати і скільки це коштує

Власнику грін-карти і родичам, яким він хоче зробити посвідку на проживання, необхідно зібрати, як мінімум, наступні документи:

 1. Петицію на родича (форма I-130 ) Від імені власника грін-карти.
 2. Доказ статусу постійного резидента (грін-карта).
 3. Докази спорідненості (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб і т.д.).
 4. Доказ легальної зміни імені (для одержувача).
 5. Після схвалення петиції потрібно буде надати підтвердження спонсорства - форма I-864 (Affidavit of support). Воно гарантує, що власник грін-карти може фінансово забезпечувати свого родича в разі потреби.
 6. Якщо родич знаходиться в США під час оформлення грін-карти, то на нього подається форма I-485 - заяву про зміну статусу (Adjustment of status).

Втім, повний список документів буде залежати від конкретної справи і може бути значно ширше.

За подачу і отримання кожного з документів передбачені державні збори:

Форма I-130 - $ 420

Заява про фінансовий спонсорство (Affidavit of support) - $ 120

Імміграційна віза - $ 325

Грін-карта - $ 165

Заява на зміну статусу (Adjustment of status) - $ 1070 на дорослого, $ 635 - на дитину.

Навіть якщо людина сама займається збором документів і їх подачею, без участі адвокатів, отримання грін-карти для родича разом з проходженням медогляду буде коштувати в районі 1000-2500 доларів. Ціна може вирости за рахунок послуг адвокатів і спільних поїздок в консульство.

Два способи возз'єднання

Після подачі петиції від власника грін-карти на возз'єднання з сім'єю існують два основні шляхи розвитку подій. Вони залежать від того, де знаходиться родич. Якщо він залишається на батьківщині, то тоді його справа розглядається в консульстві США за місцем проживання. Якщо ж він чекає рішення в Америці, то тоді він проходить процедуру зміни неімміграційного статусу (наприклад, він знаходиться тут по туристичній, робочої або студентською візою) на імміграційні - вже згадуваний нами Adjustment of status.

Якщо родич залишається на батьківщині

В цьому випадку отримання грін-карти виглядає так. Тримач грін-карти заповнює на свого родича петицію I-130 і відправляє її в Службу громадянства та імміграції США (USCIS). У разі схвалення її переправляють в Національний візовий центр, а заявник відправляє туди все, що залишилися документи. Коли імміграційна віза стає доступною, родич, на якого подавалася петиція, проходить інтерв'ю в консульстві США в рідній країні і отримує Імміграційні візу. Після приїзду в Америку йому видається грін-карта.

Як довго доведеться чекати схвалення петиції Службою громадянства та імміграції, точно сказати не можна. Термін залежить від завантаженості офісів, що розглядають документи. За словами адвоката Анни Мореас, сервісний центр в Каліфорнії, з яким вона працює, розглядає документи близько 8 місяців і іноді запитує додаткові документи. "Після подачі до Служби громадянства та імміграції приходить повідомлення, що петиція в процесі, - зазначає Анна. - Дата прийняття документів імміграційною службою буде грати дуже велике значення, тому що вона буде вважатися так званої Priority Date. Ця дата визначає місце людини в його черги на візу ".

Відстежити свою чергу можна на сайті візового бюлетеня . Вашу дату прийому документів необхідно порівнювати з тією, що показується в бюлетені. Ви дізнаєтеся, що можете отримати імміграційну візу, коли вони співпадуть. Наприклад, в квітні 2016 року розглядаються документи, які Петиціонери подали до 22 жовтня 2014 роки для категорії F2A і до 15 червня 2009 року для категорії F2B.

Національний візовий центр стежить за чергою і приблизно за півроку до її підходу просить надіслати відсутні документи
Національний візовий центр стежить за чергою і приблизно за півроку до її підходу просить надіслати відсутні документи. Коли місце в черзі на отримання візи підходить, Національний візовий центр повідомляє про це власникові грін-карти і його родичу. Англійською це позначається фразою "візовий номер доступний" (visa number is available). Потім візовий центр погодить дату інтерв'ю між подавача і консульством США на батьківщині родича, куди і відправляють все документи.Еслі петиція схвалена, то документи відсилаються в Національний візовий центр США . "Це посередник між імміграційною службою і консульством. Він, насправді, уповільнює процес, - каже Анна Мореас. - Це така "чорна діра" - документи туди потрапляють, і хто знає, коли вони звідти вийдуть ".

За словами адвоката Анни Мореас, консульство може запросити додаткові документи. Зокрема, в разі отримання грін-карти по шлюбу потрібно довести, що він не є фіктивним.

Список додаткових документів, які потрібно принести на інтерв'ю:

 1. Спільні фотографії (з відпочинку, весіль і т.д.).
 2. Документи про спільні фінансах або власності (наприклад, покупка нерухомості).
 3. Приватне листування.
 4. Логіни від соціальних мереж (часом перевіряють, чи дійсно люди спілкуються або це знайомство заради фіктивного шлюбу).
 5. Контакти людей, які можуть підтвердити родинні зв'язки (наприклад, друзі і колеги).

Адвокат Мореас попереджає, що консульські працівники можуть відмовити у візі або повернути документи назад в Службу громадянства та імміграції США, запідозривши, що петицію схвалили помилково. Тоді доведеться чекати її повторного розгляду. Можливо, знадобляться додаткові документи. Якщо ж імміграційна служба при повторному розгляді відмовить, то тоді вже треба буде подавати апеляцію. І в даному випадку це краще робити з адвокатом.

Батьки і діти

Українець Віктор Б, що подавав на грін-карту для дружини і дочки, як раз пройшов процес отримання документів через консульство. У його справі було одне ускладнює обставина - на момент народження своєї дитини він формально не перебував у шлюбі, але був зазначений у свідоцтві про народження. У жовтні 2011 року він виграв грін-карту. Після цього розписався зі своєю цивільною дружиною. Вона залишилася в Україні, він переїхав в США.

"Ми вирішили, що спочатку краще буде мені одному облаштуватися, а потім викликати їх, - розповідає ФорумDaily Віктор. - Я сам заповнював всі документи на возз'єднання з сім'єю, не звертався до адвокатів, тому що для нас це було занадто дорого. Але ми нікуди не поспішали, і на весь процес від подачі петиції до схвалення імміграційних віз у нас пішло два з половиною роки ".

Розібратися самостійно з нюансами оформлення імміграційних документів Віктору було непросто. Допомагали американські друзі і інформація з форумів.

"Я подавав документи на початку 2012 року. Тоді я вже працював і ходив на курси ESL (English as a Second Language - Авт.). Англійська був ще не дуже, але все одно потрібну інформацію я знайшов прямо на імміграційному сайті США , - говорить Віктор. - Мені здається, що в заплутаних випадках варто звертатися за допомогою до адвокатів ".

Зараз він разом зі своєю сім'єю проживає в місті Піттсбург, штат Пенсільванія.

Якщо родич знаходиться в США

Якщо родич, якому роблять грін-карту, знаходиться на території США по будь-неімміграційної візи, тоді процес виглядає по-іншому. Тримач грін-карти подає на родича петицію. У разі її схвалення також потрібно чекати своєї черги на візу. Відмінність - під час очікування не потрібно залишати територію Америки. Співбесіда на видачу грін-карти проходить на території США. Цей процес зміна статусу і називається Adjustment of status.

Він проходить трохи швидше, ніж через консульство. За словами адвоката Анни Мореас, у людей, які змінюють свій статус без виїзду за межі США, є деяка перевага. Імміграційна служба дозволяє подавати повний комплект документів до того, як імміграційна віза стане доступною. Петиція на грін-карту розглядається близько 4-6 місяців.

В цьому процесі є два основних етапи:

1) стандартна подача власником грін-карти петиції I-130 на свого родича, її схвалення і очікування доступного візового номера;

2) подача форми I-485 - заяву на зміну статусу (Adjustment of status). Необхідно докласти всіх запитувані документи і свідоцтва (наприклад, про арешти або судимості, розлучення і т. Д.). Помилка може коштувати грін-карти.

Після цього потрібно здати біометричні дані.

На інтерв'ю в офісі імміграційної служби необхідно принести оригінали всіх документів. Служба громадянства та імміграції приймає рішення про видачу грін-карти і висилає документи поштою. Зазвичай на це йде менше місяця, але знову ж таки термін залежить від завантаженості конкретного офісу, який розглядає заяву. на сайті USCIS можна перевірити, на якому етапі перебуває ваша справа.

Читайте також на ForumDaily:

Життя в Каліфорнії не виправдала очікувань: як я пішов з Google і повернувся до Києва

'Я все одно залишуся російської в цій країні': як журналістка переїхала в США

Як довго потрібно чекати грін-карту по возз'єднанню сім'ї: дані за січень

Як розлучення може вплинути на імміграційний статус

10 причин відмови у візі США: що робити далі

Три особливості життя в США, які виводять з себе наших емігрантів

Кого з родичів може перевезти в США володар грін-карти

Все, що потрібно знати про натуралізацію в США: адвокат відповіла на питання читачів ForumDaily

Шановні читачі ForumDaily!

Спасибі, що залишаєтеся з нами і довіряєте! За останні чотири роки ми отримали масу вдячних відгуків від читачів, яким наші матеріали допомогли влаштувати життя після переїзду в США, отримати роботу або освіту, знайти житло або влаштувати дитину в садок. Ми раді, що допомагаємо вам в період імміграції, який може бути досить складним.

Зараз ми хочемо попросити ВАС про підтримку. Якісна журналістика достаточнo витратна. Після різкого скорочення рекламних надходжень від Facebook, наші доходи не покривають витрати на утримання редакції, що ставить під загрозу безперервну роботу сайту. Ми не вводимо платну підписку, як це роблять багато американських ЗМІ, і надаємо доступ до всіх наших матеріалів безкоштовно, оскільки розуміємо, наскільки важливо для російськомовних іммігрантів отримувати перевірену інформацію рідною мовою. $ 5, $ 10, $ 20 - будь-яка сума, якої ви зможете поділитися з нами, допоможе вижити сайту, а значить, ми зможемо і далі надавати корисну інформацію тисячам іммігрантів. Підтримайте якісну журналістику! Ми віримо в силу наших читачів!

Завжди ваш, ForumDaily!

Хочете більше важливих і цікавих новин про життя в США і імміграції в Америку? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. Вибирайте опцію «Пріоритет в показі» - і читайте нас першими. І не забудьте підписатися на ForumDaily Woman - там вас чекає маса позитивної інформації.

Хочете більше важливих і цікавих новин про життя в США і імміграції в Америку?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.