Навигация
Реклама
Реклама

Дональд Трамп все ближче до скасування лотереї Грін-кард

Імміграційна реформа президента США Дональда Трампа передбачає скасування лотереї Грін-кард і ускладнення програми сімейного возз'єднання. Імміграційна реформа президента США Дональда Трампа передбачає скасування лотереї Грін-кард і ускладнення програми сімейного возз'єднання

Виступ Трампа на об'єднаній сесії обох палат Конгресу США 30 січня 2018 роки; фото: AP

Компроміс з демократами

Білий дім знову почав інформаційну кампанію проти імміграційної лотереї Грін-кард. Адміністрація президента США Дональда Трампа намір заручитися підтримкою виборців в цьому питанні. Білий дім активно закликає підтримати проект імміграційної реформи глави держави, опублікований 30 січня 2018 року .

На даний момент близько 70% американців поділяють погляди президента. Такі дані соціологічного дослідження, яке публікує Білий дім з посиланням на телеканал CBS.

Білий дім пише , Що «пора покінчити з імміграційною політикою, яка загрожує громадській безпеці».

Раніше Трамп заявив, що за чинною імміграційній політиці в країну потрапляють «мігранти з брудних дірок», а також люди, що мають проблеми з законом. В одній із заяв президент США нагадав, що обвинувачений в теракті громадянин Узбекистану Сайфуллах Саїпов, який 31 жовтня 2017 року протаранив на вантажівці пішоходів на Манхеттені в Нью-Йорку, потрапив в США по імміграційної лотереї Грін-кард.

Подібні заяви викликають нерозуміння у деякої частини членів Демократичної і Республіканської партій. Тому імміграційна реформа зустрічає опір в американському суспільстві.

Чи не поділяють категоричності президента і провідні представники ділових кіл США. Так, засновник Facebook Марк Цукерберг заявив в 2017 році, що Америка - нація іммігрантів, якій потрібно тримати двері відкритими для всіх бажаючих. Його підтримали в Google і Microsoft.

Не зумівши протягнути репресивний імміграційний законопроект до Конгресу США, Трамп, схоже, пішов на компроміс. У січні 2018 року повідомлялося, що американський лідер готовий оголосити амністію для 1,8 млн дітей-нелегалів в обмін на скасування візової лотереї та посилення сімейної імміграції.

У Сенаті США тривають запеклі суперечки з цього приводу. Білий дім і Міністерство внутрішньої безпеки заявили, що приймуть тільки той варіант законопроекту, який заснований на президентській імміграційної реформи. І, схоже, правляча партія республіканців зуміє продавити це рішення. Інших варіантів у неї просто немає.

Що пропонує Трамп?

Президент Трамп вимагає оптимізувати механізм отримання статусу резидента іноземцями за програмою возз'єднання сім'ї та спонсорства. За його словами, близько 70% іммігрантів отримують Грін-кард за таким принципом, а не за професійну кваліфікацію.

Розраховувати на возз'єднання сім'ї зможуть лише подружжя і діти громадян США. Сьогодні «зелену карту» поряд з ними отримують батьки, сестри і брати американських громадян.

Американський лідер виступає категорично проти проведення візової лотереї Грін-кард, яка щорічно дає право 50 тисячам іноземців та членам їх сімей отримати статус постійного жителя в США.

Глава Білого дому пропонує запрошувати кваліфікованих фахівців, а також спрощувати процес отримання статусу резидента випускникам американських вузів. Це, за його словами, розвантажить соціальний бюджет США, значна частина якого йде на виплату допомоги мігрантам.

Сімейна трагедія для мігрантів

У США, за різними даними, проживає близько 100 тисяч вихідців з Центральної Азії. Більшість з них емігрували з Узбекистану, Киргизстану і Таджикистану за програмою сімейного возз'єднання або в результаті виграшу візової лотереї Грін-кард. У багатьох мігрантів з Центральної Азії на батьківщині залишилися близькі родичі. Тому до ініціативи Трампа експати, які проживають в США, ставляться негативно.

За словами Даврона А., сімейна імміграція дозволяє родичам перебратися в США, отримати освіту і мати гідний заробіток.

«Я як громадянин США проти імміграційної реформи. Я і мої родичі потрапили сюди по Грін-кард. Перший час було важко. Була справа, і на посібниках сиділи. Але зараз твердо стоїмо на ногах, всі працюють і платять податки », - говорить співрозмовник.

Давроне зізнався, що проект імміграційної реформи Дональда Трампа стане трагедією для його родини, половина якої залишається в Узбекистані і сподівається на возз'єднання.

«Ми багато років безуспішно граємо в Грін-кард. Шанси на виграш - один з 400 »

Сім'я Ходжаєва з Ташкента, навпаки, вітає ініціативу американського президента. Як говорить глава сімейства Алішер, шанси на виграш у лотереї Грін-кард мізерно малі, а реформа Трампа дасть нові можливості і перспективи кар'єрного росту освіченим і кваліфікованим узбекістанцев.

«Ми багато років безуспішно граємо в Грін-кард. Шанси на виграш - один з 400. Не раз був в посольстві США в Ташкенті. У черзі на співбесіду на отримання Грін-кард можна побачити багато сільських жителів. Трамп сказав, що Америці не потрібні такі мігранти », - зазначає він.

Алішер сподівається, що влада США нарешті почнуть видавати «зелені карти» фахівцям, які не сидітимуть на «велфером» (посібники) і ганьбити свій працьовитий народ.

Що пропонує Трамп?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.