Навигация
Реклама
Реклама

10 найбільш вражаючих печер світу, відкритих для екскурсій від Forbes

Печери мають дивним чаром: вони притягують і лякають одночасно. У давнину вони вважалися воротами в похмурий підземний світ з чудовиськами і потойбічним життям, а в доісторичні часи служили людям притулками.

Це подвійне ставлення до підземних порожнин, напевно, і пояснює, чому подорож по кожен більш-менш об'ємною печері нагадує прогулянку за власним підсвідомості. Більшість цікавих підземних об'єктів є тільки спелеологам і іншим фахівцям, але багато хто з них давно вже перетворені в прекрасні туристичні визначні пам'ятки.
Forbes відібрав десять найбільш вражаючих печер світу, в які може спуститися будь-який бажаючий.

1. Печери Ваітомо (острів Північний, Нова Зеландія )
Ця система з підземною річкою була вперше досліджена в 1887 році вождем племені маорі Тані Тінорау і англійським землеміром Фред Мейсом. Нічого не підозрюючи, вони вирушили вниз за течією річки на плоту і незабаром опинилися в абсолютно приголомшливою печері: в повній темряві світилися і відбивалися у воді сотні тисяч вогників. Тані і Мейс навіть не відразу зрозуміли, що це світляки - точніше, як потім з'ясували вчені, личинки грибних комарів Arachnocampa Luminosa, які тільки в Новій Зеландії і живуть.

Перші екскурсії сюди почав водити в 1889 році сам Тані Тінорау разом зі своєю дружиною Хуті, і серед сьогоднішніх гідів чимало їх прямих нащадків. Вони возять туристів по підземній ріці на човні, і ті милуються підземною красою в повній тиші (личинки дуже чутливі до шуму і можуть перестати світитися) на створене комахами зоряне небо. До речі, крім Грота світляків в Ваітомо є суха Кафедральна печера з чудовою акустикою: одного разу там навіть виступила знаменита оперна співачка Кірі Те Канава. Вартість і тривалість екскурсії: 46 новозеландських доларів за екскурсію тривалістю 45 хвилин.

2. Печери Джейта ( Ліван )
Про Джейта (вона знаходиться недалеко від Бейрута) люди знали дуже давно, але особливо ніколи нею не цікавилися. У 1836 році американський місіонер Вільям Томсон виявив тут підземну річку і вирішив про всяк випадок пальнути в порожнечу з рушниці. Відлуння було таким потужним, що Томсон зрозумів: печера величезна.

Потім, через 40 років, Джейта вивчили бейрутської водопровідники У. Дж. Максвелл і Х. Г. Хакслі: вони пройшли майже кілометр уздовж по річці і зрозуміли, що печер тут багато (сьогодні відомо, що їх загальна протяжність - 9 км). Так Джейта стала однією з головних визначних пам'яток Лівану і навіть потрапила нещодавно в фіналісти конкурсу «Сім нових чудес природи».

Печери розділені на два рівні. У нижньому тече річка (вона дає початок річці Нахр Аль-Кальб, яка напуває весь Бейрут) з порогами і водоспадами. Туристів тут катають на човнах під низькими склепіннями, з яких звисають тисячі підсвічених сталактитів, а на берегах стоять обпливли колони і кам'яні скульптури. До верхніх галереях з Білим і Червоним гротами веде 120-метровий тунель. Червоними гроти названі за кольором вапнякових утворень, пофарбованих оксидом заліза. А в Білому показують величезний сталактит в 8,2 м, який називають найбільшим в світі. Звичайно, це всього лише маркетинг, тому що сталактити бувають і більше, але цей все одно вражає. Вартість і тривалість екскурсії: 10 175 ліванських фунтів (близько $ 7) за екскурсію тривалістю 2 години.

3. Куевас-дель-Драк ( Майорка , Іспанія)
Чотири великі печери, названі печерами Дракона (на Майорці він вважається не стільки лиходієм, скільки сторожем підземних скарбів), знаходяться на східному узбережжі острова, недалеко від міста Порто -Крісто.

Система печер розташована на глибині 25 м і розтягнута на 2,5 км. Першим тут побував основоположник спелеології Едуард Альфред Мартель; він, зокрема, відкрив тут одну з найбільших в світі підземних озер (1150 м в довжину і 30 м в ширину), яке потім так і назвали: Мартель. Вода в цьому озері солонувата, і це підтверджує версію, що печери створило колись Середземне море.

У 1935 році сюди провели освітлення, придумали електричну імітацію світанку над водою і стали влаштовувати концерти класичної музики. Сьогодні у озера стоять лавки, на яких розсаджуються глядачі, а на трьох човнах до них випливає квартет і грає Шопена, Оффенбаха і Кабальєро. Після концерту, який триває всього десять хвилин, можна покататися на човні або пройтися пішки під білосніжними сталактитами, химерними драпіровками вапняку і гілочками і спіралями геліктитів.

Вартість і тривалість екскурсії: € 11,5 за екскурсію тривалістю 1 година; слід пам'ятати, що влітку тут натовпи туристів, тому краще приїжджати на першу екскурсію до 10.00 або на останню - до 17.00.

4. Кунгурская крижана печера (Пермський край, Росія )
Сьома в світі по протяжності система гіпсових печер називається крижаний, тому що навіть влітку тут вистачає льоду: температура в деяких гротах не піднімається вище нуля.

Знаходиться Крижана на околиці міста Кунгура під горою, яка теж називається Крижаний. Загальна довжина печери - 5,7 км, в ній 48 гуртів, цілих 70 підземних озер і 146 «органних труб» - великих отворів, що доходять майже до поверхні землі. Туристів водять по значно коротшим маршрутом в півтора кілометра, що проходить через 21 грот.

В Діамантовому гроті звід покриває бахрома химерних крижаних кристалів. У Полярному показують безліч полою, крижаних сталагмітів, сталактитів і колон. У гроті Руїни, заповненому осипами, можна побачити кам'яних черепаху і крокодила. Багато фантастичних скульптур і в Скульптурному гроті. У метеорний гроті освітлений звід справляє враження падаючого метеорита.

А більше половини грота Дружби народів займає Велике підземне озеро, в якому водяться сліпі рачки. А в гроті Велетень (найбільшому з туристичних) коштує зрубана ялинка, яка зберігається зеленою протягом багатьох років завдяки найчистішому повітрю без патогенних організмів. Вартість і тривалість екскурсії: від 500 рублів за екскурсію тривалістю 1 година 20 міну.

5. Печери Мулу ( Борнео , Малайзія)
Найбільший за площею грот в світі знаходиться на острові Борнео, в печері Гуа-Насіб-Багус. Він називається Саравак і налічує 700 м в довжину, 396 м в ширину і 70 м у висоту (для наочності: в ній помістяться не менш сорока Boeing-747).

Екскурсія в грот триває цілий день: тільки шлях по пробитому підземною річкою скелястому тунелю займає три години. В кінці маршруту чекає важкий для проходження завал, після якого - тільки чорнильна темрява Саравака, освітлене ліхтарями на касках. В цей грот пускають тільки добре тренованих людей, які вже побували на більш легких маршрутах в печерах Мулу (вони ж, до речі, і більш мальовничі).

У печері Вітрів показують феєричні кальцитові колони і сталагміти, в печері Чистої Води під ногами реве річка, що проклала собі під землею шлях в 108 км. А в Оленячій печері є місце, назване Едемським садом: освітлений через дірку в стелі ділянку буйної зелені, завдяки сонцю тут і з'явилася. У тій же печері живе величезна, в 3 млн особин, колонія широковух складчатогубов.

Щовечора всі ці кажани вилітають з печер довгими хвилями на пошуки видобутку. А туристи спостерігають за цим медитативним видовищем із спеціально спорудженого амфітеатру. Вартість і тривалість екскурсії: від 20 рінггітів (близько $ 6) за екскурсію в печери; тур в грот Саравак - 225 рінггітів, і ще 10 рінггітів коштує вхід на територію національного парку Гунунг-Мулу.

6. Шкоцянські печери ( Словенія )
Всім карстових печер у світі дало ім'я вапнякове плато Крас (Карст) в Словенії. А найбільш чарівне видовище на цьому плато - це Шкоцянські печери, що входять до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Колись їх утворила річка Ріка, яка виринає з скелі, проходить через два гігантських карстових провалу, Велика-Долина і Мала-Долина, утворених з обрушилася в далекому минулому печери, знову йде під землю і виринає через 34 км вже в Італії, під ім'ям Тімаво.

Печерна система протяжністю шість кілометрів складається з гігантських карстових гротів, тридцяти водоспадів, а також глибокого підземного каньйону довжиною 2,5 км. Над ним на висоті півсотні метрів над водою висить Церквеніков міст, з якого відкриваються запаморочливі види.

Печерне подорож Річки закінчується в гроті Мартель, одному з найбільших в світі, де вода впирається в сифон. Прохідність його не дуже велика, так що під час сильних дощів річка піднімається, буває, на цілу сотню метрів, затоплюючи міст. Туристи, правда, ні Мартеля, ні сифона не бачать: туди маршрут не прокладений. Зате крім каньйону з мостом вони бачать Великий грот з 15-метровим сталагмітом на прізвисько Гігант і грот з красивим каскадом кальцитових терас. Вартість і тривалість екскурсії: € 15 за екскурсію.

7. Печери Дженолан ( Австралія )
Ці печери в Блакитних горах місцеві аборигени гундунгурра називали Бінумеа, «темні місця», і вірили в цілющу силу поточної під землею річки: хворих людей приносили навіть здалеку. Зараз 11 печер Дженолан користуються попитом у здорових туристів - їх щороку приїжджає чверть мільйона.

За вхід в кожну печеру платять окремо, і чим важче маршрут - тим дорожче. Але тут же є і готель, а будь-який квиток дає річну знижку на всі інші печери, тому багато хто проводить тут кілька днів поспіль, досліджуючи все печери одну за одною.

Найпопулярніша печера - Лукас, вона ж найвища і широка. У ній тече річка, а туристи найчастіше фотографуються у великий Зламаною колони (це унікальна пропозиція, тому що в платних печерах, як правило, заборонено фотографувати).

У Лукасі також знаходиться Кафедральний грот, в якому дають концерти і влаштовують весілля. Непогана і Імператорська печера з алебастровою колоною і скупченням кристалів, що виглядає як стародавня фортеця. Печера Чифли (перша в світі, яку висвітлили електрикою - в 1880 році), хоч я знаю вся цілком, і за кожним поворотом чекають сюрпризи - наприклад, гігантська собача паща із зубами з шпату.

У Східній печері є красиві Єгипетський і Перська гроти з напівпрозорими підсвіченими драпіровками з каменю. А Мамонт - найглибша і одна з найскладніших печер - до сих пір до кінця не досліджена, так що за ті 6 годин, що триває екскурсія, можна зробити яке-небудь відкриття. Вартість і тривалість екскурсії: від 28 до 200 австралійських доларів за вхід до печер.

8. Печери Канго ( ПАР )
За переказами, ці печери в Західній Капській провінції виявив в 1780 році місцевий фермер Ван Зіл, і перший грот носить тепер його ім'я. Тут все розраховано на туристів - кожне хоч трохи цікаве карстове освіту як-небудь барвисто названо. Тут є і підсвічений профіль Печерного диявола, і Шлюбний грот зі значним «шлюбним ложем», і 10-метровий сталагміт Голка Клеопатри, і Країна фей, і навіть «заморожений водоспад Вікторія ». І що цікаво, все це дивно красиво.

У Канго пропонують також Adventure Tour по важкодоступним проходах - для нього потрібна зручне взуття і одяг, який не шкода забруднити: ця екскурсія починається там, де закінчується звичайна. Вниз йде сходи з 200 сходинок, яка веде до Великої зали, де застигло все нещасливе сімейство Лота. Далі слід прохід Люмбаго: йти можна тільки зігнувшись, бо висота стелі не перевищує 120 см.

А після Кришталевого палацу і Копалень царя Соломона починається Тунель кохання, заввишки до 30 см, так що часом здається, що печера стискає сміливця в любовних обіймах. А закінчується все не менш складним Поштовим ящиком диявола: туристи по черзі засовують себе як лист в вузьку щілину, що веде вниз. Вартість і тривалість екскурсії: 64 ранда (близько $ 9) за екскурсію тривалістю 1 година.

9. Айсризенвельт ( Австрія )
Назва найбільшої в світі системи крижаних печер (вона знаходиться в 40 км на південь від Зальцбурга) перекладається з німецької як «гігантський крижаний світ». Протяжність світу - цілих 42 км, але туристів пускають не далі за першого. Втім, і цього цілком вистачає.

Усередині безліч химерних льодових напливів і застиглих водоспадів, утворених талим снігом (він потрапив всередину приблизно тисячу років тому, а потім замерз, прийнявши найдивніші форми). Зараз взимку в печеру дмуть холодні вітри, влітку ж льоду не дає танути холодне повітря з глибин.

Перший грот на шляху туристів (а спускаються вони по крижаному тунелю) - грот Поссельт з великим сталагмітом в центрі. З цієї ж кімнати видно Великий крижаний вал - значна, висотою 25 м, хвиля з льоду. Потім можна побачити замок міфологічного велетня гіміра, Крижаний орган і, нарешті, Крижаний палац, який знаходиться на глибині 400 м від поверхні. Все крижані утворення хитромудро підсвічені, і у опинився тут виникає відчуття, що він потрапив в моторошнувату, але неможливо красиву казку.

Вартість і тривалість екскурсії: € 19 за екскурсію тривалістю 1 година 20 хвилин (включаючи квиток на канатну дорогу, що доставляє до входу в печери); Айсризенвельт відкритий з 1 травня по 26 жовтня.

10. Карлсбадська печери (Нью-Мексико, США )
Ці печери в горах Гвадалупе названі в честь стоїть поруч містечка Карлсбад, який в свою чергу отримав ім'я від Карлових Вар.

Найзагадковіша з 116 печер карлсбадской національного парку - Лечугілья, вона ж найдовша в США. Але туди пускають тільки вчених, і вхід в неї ретельно ховають від допитливих туристів. Втім, головна печера парку, карлсбадской, не поступається Лечугілья красою, а розміри її теж значні. У ній є грот Мотузка дзвіночка, названий так за вузький сталактит, що звисає з діри в стелі, величезний Зал гігантів з карстовими утвореннями, грот Гвадалупе з довгими голчастими сталактитами і Хмарне озеро з білою круглої скелею, що лежить під водою.

Найкрасивіший грот - це грот Королеви; коли його побачив Джим Уайт, перша людина, який почав всерйоз вивчати Карлсбадська печери, він упустив від подиву свій ліхтар і провів півгодини в повній темряві, поки не впорався з освітленням.

Поруч з ним знаходиться Загадкова кімната, названа так за незрозумілі звуки, чутні тільки в ній. А в гроті Зеленого озера таїться малахітового кольору водойму. Колись військові вирішили влаштувати в карлсбадской печерах бомбосховище на випадок ядерної війни і простежили за цим озером під час одного з ядерних випробувань, які тоді проводили тут же, в Нью-Мексико. Так ось, вода навіть не поворухнулася. Вартість і тривалість екскурсії: $ 8 за екскурсію в складі групи; вартість самостійного входу - $ 6.

Печери мають дивним чаром: вони притягують і лякають одночасно Версія для друку

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.