Навигация
Реклама
Реклама

Юньґанських кам'яні печери

12:45

Печерні храми Юньган - комплекс з 252 рукотворних печер в 16 км на південний схід від китайського міста Датун, провінція Шаньсі. Являє собою найбільш повний пам'ятник мистецтва династії Північна Вей, столицею якої був Датун.

Печерні храми Юньган - комплекс з 252 рукотворних печер в 16 км на південний схід від китайського міста Датун, провінція Шаньсі. Являє собою найбільш повний пам'ятник мистецтва династії Північна Вей, столицею якої був Датун. Більшість печерних храмів було створено в проміжку між 460 і 525 рр. н. е., коли китайський буддизм переживав свій перший розквіт. Містить до 51 тис. Зображень Будди, деякі з яких досягають 17 метрів у висоту, а найменша не перевищує і кількох сантиметрів.

Мистецтво гротів потрапило в Китай з Індії завдяки широкому поширенню буддизму і бурхливо розвивалося в період з 2-го по 4-ий століття. Гроти вибивалися в скелях повсюдно, але особливо в Північному Китаї. Найбільш відомі: гроти Дуньхуан і Майцзишань в провінції Ганьсу, гроти Лунмень в Хенань і Юньган в Шаньсі. Вони є не тільки справжніми скарбами буддійського мистецтва в Китаї, але і мають величезне значення для вивчення давньої китайської архітектури, скульптури, костюмів, живопису, різьблення по каменю і музичних інструментів.

Гроти Юньган вирубані в скелі з пористого матеріалу і простяглися на 1 км зі сходу на захід. З 53 існуючих гуртів, 21 володіє місткими обсягами. Їх можна розділити на три окремі групи: східні, середні і західні. Східні гроти (з 1 по 4) містять, в основному, колони і буддійські статуї. Середня (з 5 по 13) і Західна (з 14 по 21) групи самі чудові.

Зазвичай туристи починають огляд з середньої частини. На вході в першу печеру туристів зустрічає 17-метрова статуя Будди, вирізана в твердій породі. Він сидить велично, його вираз обличчя часто лякає відвідувачів, а його голова майже стосується стелі. Довжина вуха досягає 3.1 м, стопи - 4.6 м, а середнього пальця - 2.3 м. Стіни і стеля печер заповнені нішами, в яких знаходяться маленькі зображення Будди і летить Апсара.

Вражає також 6-ий грот, відомий як «грот Сакуамуні». У ньому знаходиться величезна квадратна колона, висотою близько 15 м. Вона була вирізана в камені в період з 460 по 493 роки, коли місто Юнган був столицею Північної Вей. Стіни грота покриті скульптурами Бодхисаттва, Будди і летить Апсара. Особливо дивовижні барельєфи, вирізані з чотирьох сторін колони. На них зображені сцени з життя Сакуамуні (засновника буддизму), починаючи від народження і до його досягнення нірвани.

Атмосфера 12-го гота дуже жива, завдяки скульптурам танцюючих чарівниць на стелі і стінах. Найбільш чарівна з них група вирізана на північній стіні. Хтось із дівчат грає на флейті, хтось б'є в барабани. У той час як інші грають на піпе, 4-струнної лютні. Диригент цього «оркестру» зображений на протилежній стіні. Фігури вигладять, немов живі. Ця скульптурна композиція дуже цінна для вивчення давньокитайських музичних інструментів.

Гроти Юнга. Місце, де буддизм став релігією, відео:

Західна група гротів складається з печер від 17 до 20-ій. Це найдавніші збережені гроти Юньгана. За формою вони являють собою овал. У них містяться статуї Будди 13-16-метрової висоти.

Протягом багатьох століть природа і людина руйнували Юньґанських гроти. За статистики, 1400 статуй було вкрадено і вивезено за кордон. Багато зі збережених статуй позбулися голів і кінцівок.

З підстави КНР центральний уряд і місцева адміністрація зробили багато для збереження Юньґанських гуртів. Було вжито заходів по боротьбі з тріщинами, а за допомогою хімічних речовин намагаються протистояти вивітрювання. Для подальшого збереження гротів нова автомагістраль пройшла в обхід Юньгана.

За матеріалами: bambooclub

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.