Навигация
Реклама
Реклама

Decanter розповів, що сталося з грузинським вином за останні п'ять років

  1. Джеффорд вказує на те, що вся грузинська історія тісно пов'язана з виноробством, а приїжджають...
  2. На сьогоднішній день найбільше грузинського вина відправляють в Росію (51% від усього експорту за підсумками...
  3. На думку Джеффорд, на сьогоднішній день головна проблема грузинських виробників вина полягає в тому,...
  4. Джеффорд зазначає, що дійсно якісне вино квеврі можна зробити тільки завдяки «відточеним методам винификации»....

Ендрю Джеффорд (Andrew Jefford). Фото: Decanter Magazine

ТБІЛІСІ, 1 квітня - Новини-Грузія. Оглядач авторитетного винного видання Decanter, журналіст і письменник Ендрю Джеффорд (Andrew Jefford) присвятив обширну статтю грузинському вину.

В останній раз Джеффорд відвідував Грузію п'ять років тому - за оцінкою журналіста, ці роки ознаменувалися «бурхливим розвитком» національного виноробного сектора, проте до цих пір місцеві винороби продовжують стикатися з деякими проблемами.

«Ці п'ять років були насичені подіями. Мій перший візит до Грузії припав на квітень 2013 року - напружене, але цікавий час для національних виробників вина. Заборона на імпорт грузинського (і молдавського) вина, введений в Росії в 2006 році, подарував грузинським виробникам рятівний криза: за один день вони втратили 90% свого експортного ринку і змушені були шукати альтернативних клієнтів. Як? Частково завдяки своєї спадщини, адже історія Грузії унікальна, і світ насолоджувався цим », - пише Джеффорд.

Журналіст зазначає, що в останні п'ять років було важко знайти любителя вина, який не мріяв вирушити в Тбілісі.

«Врешті-решт, Грузія - це не просто« ще одна »виноробна країна. Сучасна Грузія займає територію, де виноградна лоза була вперше одомашнена; недавно Грузія опинилася в центрі уваги археологів завдяки найбільш раннім в світі залишках вина, що налічує 8 тисяч років. У неї також є надзвичайне спадщина місцевих сортів і свої унікальні виноробні технології, які не змінилися протягом тисячоліття або більше. Вони виявилися неймовірно цікавими для руху натурального вина в усьому світі і для тих, хто вважає, що сучасне виноробство зайшло в глухий кут », - додає він.

Джеффорд вказує на те, що вся грузинська історія тісно пов'язана з виноробством, а приїжджають до Грузії цінителі вин «відкривають країну, де вусики виноградної лози сплітають церква, державну і національну культуру».

«У 2013 році одна з моїх перших зустрічей відбулася з митрополитом алавердійскім Давидом - одним з провідних духовних діячів країни, який сказав мені, що для грузин, виноградна лоза і вино« завжди були дорогою до Бога », що народження вина всередині материнського квеврі« подібний молитві », і все це вказує на те, що Грузія -« виноградник Господа »», - пише журналіст, відзначаючи, що «для грузинського вуха ніщо з цього не звучить дивно».

Продовжуючи міркувати про важливість вина в Грузії, оглядач Decanter додає, що «листя лози і виноградні грона зустрічаються всюди в національній іконографії, в дерев'яній різьбі, в кам'яних фризах і деталях», а грузинського тамаду Джеффорд називає «унікальною постаттю, яка не має аналогів в будь-який іншій культурі ».

Під час своєї останньої подорожі до Грузії британський журналіст зустрівся з міністром сільського господарства та навколишнього середовища країни Леваном Давіташвілі, обговоривши поточну ситуацію з експортними ринками.

На сьогоднішній день найбільше грузинського вина відправляють в Росію (51% від усього експорту за підсумками 2016 року) і в Україну. Разом з тим, на думку Джеффорд, перспективи експорту величезні, оскільки у Грузії є угоди про вільну торгівлю з ЄС і з Китаєм.

«З 2015 по 2016 рік продажі в Китай подвоїлися і продовжують зростати. Міністр Давіташвілі сказав мені, що тепер це третій за величиною експортний ринок для грузинського вина. Крім того, китайська ініціатива «Один пояс - один шлях», спрямована на те, щоб зробити Євразію економічним і торговим противагою трансатлантичної зони (де домінують США), безсумнівно, буде сприяти подальшій роботі в Грузії і розширення торговельних зв'язків між двома країнами », - вважає Джеффорд.

Що стосується туризму і внутрішніх інвестицій, то і тут особливий інтерес до Грузії проявляють росіяни. У статті Decanter йдеться, що Грузія приваблює туристів з Росії не тільки своєю кухнею і вином, а й «відкритістю і свободою вираження, що контрастує з атмосферою гноблення інакомислячих у себе вдома».

«Іранці, азербайджанці і близькосхідні туристи, тим часом, стікаються в нові казино Тбілісі і розкішні готелі, а турецькі і китайські підприємці створюють свій власний бізнес в Грузії, як і іранські підприємці- фермери. Хіпстера із Західної Європи приїжджають з-за грузинської електронної музичної сцени. Вважається, що з творчої сторони вона поступається тільки Берліну », - пише оглядач.

На думку Джеффорд, на сьогоднішній день головна проблема грузинських виробників вина полягає в тому, що на традиційних ринках, таких як Росія і Україна, встановлена ​​вкрай низька вартість.

«Значну частину наявної зовнішньої торгівлі по вину в Грузії становить менше 2 мільйонів доларів. Це поганий показник для Грузії », - сказав Decanter гендиректор компанії« Тбілвіно »Зураб Маргвелашвілі.

З тим, що ціни на грузинські вина занижені, погоджуються і багато винні експерти.

Філіп ЛЕСП - доктор біології і фізіології винограду, розробником двох патентів по догляду за виноградниками в період цвітіння. Він працював в кращих виноробнях Бордо, а сьогодні керує грузинським винним підприємством GWS. ЛЕСП вважає, що при нинішній ціні грузинські вина не зможуть стати конкурентоспроможними.

«У нас приголомшливий потенціал, але ми ніколи не зможемо почати конкурувати, якщо будемо продовжувати робити це. Ми потребуємо в стандартному рівні і крутому рівні, і кожна компанія повинна почати прагнути до 15% прибутку. Україна, Росія і Китай - все це дуже добре, але Грузія також потребує високоякісних ринках Західної Європи, США і Японії », - сказав ЛЕСП в інтерв'ю Decanter.

На думку Джеффорд, ще одна складність для грузинських виноробів виникла через великої уваги ЗМІ до грузинських натуральним винам, які виробляють в квеврі. Журналіст вважає, що деякі західні журналісти і письменники розгорнули «справжню битву проти модернізації» грузинської виноробної галузі, самі того не підозрюючи.

Джеффорд зазначає, що дійсно якісне вино квеврі можна зробити тільки завдяки «відточеним методам винификации».

«Визнання вин квеврі прихильниками натуральних вин частково розчарувало грузинських виробників. Тут потрібно враховувати змінний коефіцієнт успіху вироблених таким чином вин, навіть за допомогою самих високих стандартів. Будь квеврі може перетворитися в мікробіологічні джунглі, які можна порівняти з сенсаційною автомобільної катастрофою і торжество огидності, якщо посудина не був ретельно підготовлений, а урожай ретельно відсортований і очищений ... », - пояснює журналіст.

Джеффорд додав, що через недавні проблем з девіантною натуральними винами в Грузії було введено вимогу про обов'язкову дегустації будь-якого вина, призначеного для експорту, виробленого в кількостях більше 3 тисяч літрів. Разом з тим, ця вимога не поширюється на вина, вміст сірки в яких не перевищує 40 мг / л.

«Тим не менше, продажу на розвинені ринки ростуть. Той факт, що британський супермаркет Marks & Spencer впевнено продає Qvevris Tbilvino за ціною в 8 фунтів стерлінгів за пляшку, безсумнівно, говорить про те, що споживачі готові до грузинських пропозицій », - пише журналіст.

Про те, що грузинські вина припали до смаку британцям, свідчать і позитивні відгуки покупців на веб-сайті Marks & Spencer, зазначає Джеффорд.

Оглядач Decanter передбачає, що позитивно на експорті грузинських вин відіб'ється і успіх сумоїста Левана Горгадзе (Тотіносіна), який став третім європейцем за всю історію професійного сумо, який здобув перемогу на Кубку імператора в Японії. «Ймовірно, його перемога допоможе продажу грузинських вин в Японії навіть більше, ніж журналістські заклики», - зазначає Джеффорд.

Як?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.