Навигация
Реклама
Реклама

Яку воду пити дитині: кип'ятимо або фільтруємо?

 1. Вода з-під крана лякає ...
 2. Природна, бутильована або кип'ячена?
 3. Багато мам кип'ятять воду з-під крана - і дають її дітям, в повній впевненості, що «убили» все шкідливе...
 4. Ймовірно, залишається вода в бутлях?
 5. Що кажуть лікарі?
 6. Фільтр для води: який вибрати, щоб забезпечити дитину чистою водою?
 7. Найпростіші, мобільні і доступні за ціною - глечики фільтри
 8. На що звернути увагу:
 9. Підіб'ємо деякі підсумки, які можна використовувати при виборі фільтра глечика:
 10. Досвідчені батьки, користувачі фільтрів глеків, радять:

Яку воду пити дитині: кип'ятимо або фільтруємо?


Коли в родині з'являється дитина, батьки стикаються з безліччю питань, і один з них - яку воду давати дитині? Через банальну нестачу часу новоспечені мами і тата не можуть достатньо вивчити тему, тому припускаються помилок -наприклад, вирішують поїти дитину тієї ж водою, яку п'ють самі, або НЕ напувати взагалі.

Зміст статті:

 1. Вода з-під крана лякає ...
 2. Природна, бутильована або кип'ячена?
 3. Що кажуть лікарі?
 4. Фільтр для води: який вибрати?
 5. Досвідчені батьки радять ...

Тим часом, чиста питна вода (та, яка не шкодить мікрофлорі кишечника малюка, і не змінює склад дитячих сумішей) - це основа здоров'я і гармонійного розвитку дитини. Якісна вода - профілактика запорів, зневоднення, перегріву, простудних захворювань, висихання слизових, і інших негативних станів, яким так часто схильні до маленькі діти.

Де ж брати таку воду?

Давайте розбиратися.
Давайте розбиратися

Вода з-під крана лякає ...

У Росії якість водопровідної води рік від року погіршується. За даними державної доповіді «Про стан санітарно-епідеміологічного благополуччя Російської Федерації в 2015 році», кількість проб води, що не відповідає санітарно-технічним показникам і гігієнічним нормативам, перевищило 14% - тобто, це кожна сьома проба.

А за 2016 рік смертність від забрудненої питної води в Росії збільшилася в три рази, і вперше перевищила число смертей від насильства і дорожніх аварій - за даними Росспоживнагляду, від різних захворювань, викликаних споживанням неякісної води, загинули близько 19 тисяч осіб.

Звичайно, після оприлюднення настільки лякає статистики питання допаивания дитини сирої водопровідною водою навіть не варто. Однозначно ні.

Природна, бутильована або кип'ячена?

Робити ставку на воду з джерел теж не варто. По-перше, далеко не кожна сім'я в силу різних причин може собі це дозволити. А по-друге, через масове використання хімікатів в побуті і на виробництві вода в джерелах також схильна до забруднення, тому перед вживанням вимагає обов'язкової перевірки.

Багато мам кип'ятять воду з-під крана - і дають її дітям, в повній впевненості, що «убили» все шкідливе і небезпечне.

Однак температура кипіння знищує лише деякі шкідливі мікроорганізми, але не видаляє найнебезпечніші забруднення.

Наприклад, хлор при нагріванні утворює ще більш токсичні сполуки. Вони, як і важкі метали, після кип'ятіння не зникають, і можуть викликати серйозні проблеми в центральній нервовій системі малюка.

Ймовірно, залишається вода в бутлях?

Багато батьків витрачають величезні гроші на бутильовану воду, по завіреннях виробників - якісну і безпечну для дитини.

Однак і у неї є істотні проблеми.

 • Перша - навіть якісна вода в пляшках псується при неправильному зберіганні - наприклад, на світлі, тому в неї додають консерванти, що неприпустимо для малюків.
 • І друга: згідно дослідженню Росконтроля * , Більшість марок дитячої води не витримують перевірки на відповідність нормативам ГОСТ.

Плюс до цього - сама тара з пластику може виділяти токсичні речовини прямо в воду.

Що кажуть лікарі?

Лікар-педіатр Людмила Мосолова зазначає: «Як для пиття, так і для приготування суміші і страв прикорму слід використовувати спеціально підготовлену воду. У маленьких дітей імунітет високоактивний, і здатний дати відсіч більшості агресивних компонентів, але він ще лише навчається відбивати атаки, і в будь-який момент може негативно відреагувати на воду, особливо низької якості.

Сучасні системи для очищення води заявляють про зміст сорбирующих сумішей, що видаляють частинки бруду, хлор, залізо і важкі метали. З курсу хімії ми всі пам'ятаємо, що чим дрібніше гранули, тим ефективніше процес очищення, - на ці моменти при виборі треба звертати увагу.

Дітям до року вже відфільтровану воду потрібно кип'ятити, після - можна використовувати відразу з якісного фільтра. Очищена вода допомагає організму дитини краще адаптуватися до навколишнього середовища, вона м'яка, без запаху, не сушить слизові оболонки і не викликає подразнень ».

Фільтр для води: який вибрати, щоб забезпечити дитину чистою водою?

Систем для очищення водопровідної води досить багато.

Найпростіші, мобільні і доступні за ціною - глечики фільтри

Їх переваги: ​​компактність, простота використання, легкість заміни модуля. Що для мами з малюком на руках дуже важливо.

При виборі слід звертати увагу на відомі бренди. Перед покупкою вивчіть інформацію, яку надають виробники на своїх сайтах: технології очищення, сертифікати, патенти, російські та міжнародні, і іншу важливу інформацію.

Наприклад, чи є у фільтра рекомендації Федерального державного Інституту токсикології Федерального медико-біологічного агентства, які можуть рекомендувати фільтри для використання при приготуванні харчування для дітей.

Серед найбільш відомих брендів - Аквафор, Бар'єр, і Гейзер.

На що звернути увагу:

 1. Велике значення має безпеку матеріалу, з якого виготовлений сам глечик. Тому при виборі марки фільтра, воду з якого плануєте давати дитині, звертайте увагу на значок BPA free (його можна побачити на упаковці). Сертифікований харчовий пластик таких глечиків не виділяє ніяких речовин в воду на будь-якому терміні зберігання. Така позначка є, наприклад, у глечиків Аквафор. Новинка, Аквафор Прованс А5, зроблений з особливого екологічного полімерного скла, яке важко розбити, на відміну від звичайних пластиків. Якщо дитина все ж зумів впустити, глечик не розколеться на шматки з гострим ріжучими краями, а покриється тріщинами, як лобове скло автомобіля.

Якщо дитина все ж зумів впустити, глечик не розколеться на шматки з гострим ріжучими краями, а покриється тріщинами, як лобове скло автомобіля

 1. Перші місяці життя малюка самі неспокійні для батьків, всіма силами намагаються максимально точно дотримуватися поради по догляду за дитиною, включаючи вимоги максимальної безпеки. У фільтрах Бар'єр і Гейзер модулі вгвинчуються в прийомну лійку фільтра. Таке кріплення залишає для неочищеної води можливість просочитися по спіральних каналах різьблення. Велику безпеку представляє стикове кріплення фільтруючого модуля (як кажуть «в притирання»). Воно гарантує, що брудна вода не потрапить в очищену. Такий тип кріплення застосовується в модулях Аквафор.
 1. В інструкціях до фільтру або на сайті виробників можна знайти розміри вугілля-сорбенту. Чому це важливо? Чим менше розмір частинок сорбенту, тим краще фільтрується вода. У Гейзера і бар'єру розмір часток вугілля в межах 0,6-0,7 мікрон. У Аквафор 0,4 мікрона.
 1. У глечиках Гейзер і Бар'єр використовується класична суміш активованого вугілля з іонообмінної смолою. Проходячи через таку суміш, вода може розсовувати ці частинки і утворювати канали, по яких тече швидко, але гірше очищається. В Аквафор фільтруюча суміш міцно стримується особливими волокнами Аквальон. Ці волокна не дозволяють воді пробивати канали, а й додатково очищають від важких металів. Наочно у відмінності можна переконатися, якщо розрізати модулі і висипати вміст. (Будьте обережні! Не проводьте цей експеримент, якщо не вмієте поводитися з ріжучими предметами, не впевнені в своїх силах. Ніколи не відкривайте модулі в присутності дитини!) У Гейзера і Бар'єру суміш буде схожа на піщану гірку. У Аквафор вийде щільний «пасочку».
 1. У мами повно турбот, їй ніколи чекати. Тому важливий показник - швидкість фільтрації. У фільтрів Гейзер і Бар'єр швидкість фільтрації становить 0,2 л / хв, у Аквафор - 0,5 л / хв.
 1. Фільтри Аквафор, Бар'єр і Гейзер забезпечені механічними лічильниками заміни модуля. У Бар'єру і Гейзера враховується календарний час використання модуля. У Аквафор лічильник веде підрахунок літрів відфільтрованої води.

Підіб'ємо деякі підсумки, які можна використовувати при виборі фільтра глечика:

фільтри глечики

значимі показники

Гейзер

Лічильники відрахують час;
Модулі закріплюються на різьбове з'єднання;
Вугілля приблизно 0,6-0,7 мкр;
Можливий канальний ефект;
Середня швидкість очищення води;

бар'єр

Лічильники відрахують час;
Модулі закріплюються на різьбове з'єднання;
Вугілля приблизно 0,6-0,7 мкр;
Можливий канальний ефект;
Середня швидкість очищення води;

Аквафор

Лічильники відраховують літри відфільтрованої води;
Зручна кришка типу фліп-флоп;
Фільтруючий модуль щільно закріплюється;
Завдяки речовині Аквальон канальний ефект виключений;
Мелкодісперсний вугілля приблизно 0,4 мкр (чим дрібніше частинки, тим вище якість очищення);
Висока швидкість очищення води;

Досвідчені батьки, користувачі фільтрів глеків, радять:

 • Не забувайте вчасно міняти фільтруючі модулі.
 • Давайте дитині тільки свіжу відфільтровану воду.
 • Вибирайте змінні модулі відповідно до особливостей водопровідної води того регіону, де ви їх будете використовувати: жорстка вода, м'яка вода, залозиста вода і ін. Звертайте увагу на важливі для малюків додаткові властивості. Наприклад, до складу модуля Аквафор А5 доданий перламутровий доломіт, який збагачує воду магнієм. Цей цінний мікроелемент допоможе дитячому організму зміцнити судини і кісткову тканину.

В ідеалі, турбуватися вибором системи для очищення води бажано ще до пологів, а краще - в період планування вагітності, так як спосіб життя майбутніх батьків багато в чому впливає на зачаття і формування плоду. Турбота про здоров'я дитини куди дешевше зекономлених на покупці фільтру і заміні модуля грошей.

У міру дорослішання, малюк починає наслідувати своїх близьких. Хорошим тоном буде споживання чистої води всією сім'єю. Коли мама і тато п'ють якісну воду, підростаючий дитина буде робити так само, що в подальшому допоможе йому уникнути багатьох проблем зі здоров'ям.

* Результати експертизи Росконтроля в рамках програми контролю якості, які містить цей сайт організації 29 серпня 2016 року.

Природна, бутильована або кип'ячена?
Ймовірно, залишається вода в бутлях?
Що кажуть лікарі?
Фільтр для води: який вибрати, щоб забезпечити дитину чистою водою?
Коли в родині з'являється дитина, батьки стикаються з безліччю питань, і один з них - яку воду давати дитині?
Природна, бутильована або кип'ячена?
Що кажуть лікарі?
Фільтр для води: який вибрати?
Де ж брати таку воду?
Природна, бутильована або кип'ячена?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.