Навигация
Реклама
Реклама

Морська губка - найдавніше з тварин

  1. Цікаві факти про морських губках

Вчені з Массачусетського технологічного інституту прийшли до висновку, що звичайна морська губка є першою твариною на Землі. Генетичний аналіз показав, що саме губки - джерело органічних молекул, виявлених в каменях віком 640 мільйонів років. /epochtimes.ru/

Раніше вважалося, що перші типи тварин виникли на планеті за часів Кембрійського вибуху, тобто близько 540 мільйонів років тому. У відкладеннях докембрийского періоду викопні останки тварин зустрічалися вкрай рідко. Однак нове дослідження показало, що морські губки існували на 100 мільйонів років раніше.

Однак нове дослідження показало, що морські губки існували на 100 мільйонів років раніше

Морська губка. Фото: Carson / flickr.com / flickr.com

Американські вчені працювали з молекулярними скам'янілостями - ліпідом 24-ізопропілхолестаном, знайденим в каменях з Оману. Вік липида становив 640 мільйонів років. Вчені знали, що він виробляється деякими сучасними водоростями і губками. Однак генетичний аналіз показав, що саме губки є джерелами стародавнього липида. У той час як губки почали виробляти цей ген, всі навколишні організми ще навіть не сформувалися.

Таким чином, з'ясувалося, що морські губки є найдавнішими представниками тваринного світу. При цьому вони живуть і донині.

Цікаві факти про морських губках

Морські губки є одними з найбільш загадкових представників тваринного світу, з якими вченим доводиться працювати. При цьому вони настільки примітивні, що спочатку біологи брали губки за рослини. Ці тварини, які відійшли від основного шляху еволюції, здаються справді безсмертними.

Ці тварини, які відійшли від основного шляху еволюції, здаються справді безсмертними

Фото: ASCOM - Prefeitura de Votuporanga / flickr.com / CC BY 2.0

Ці морські мешканці несхожі ні на яких інших. Вони не здатні пересуватися, тому ведуть «сидячий» спосіб життя. При цьому губки практично невразливі - їх можна протерти через сито, після чого її частки знову зберуться в нове життєздатне тіло. Крім того, губки практично не хворіють.

Також вчені з'ясували, що губки люблять добре поїсти. Вони щодня поглинають до двох третин власної маси. При цьому розміри губки не змінюються, хоча за розрахунками виходить, що її маса повинна постійно збільшуватися. Дослідження показало, що клітини всередині губки інтенсивно відшаровуються від стінок. Така линька і допомагає губкам НЕ повніти.

Така линька і допомагає губкам НЕ повніти

Фото: Andy Blackledgeflickr.com/CC BY 2.0

Губки не мають рота. Вони приймають їжу не через отвір в тілі, а шляхом проціджування морської води. Вода потрапляє в пори губки, залишаючи там органічні речовини, які і є їжею тваринного.

Всього в світі існує близько 5 тисяч видів губок. Більше 300 з них мешкає в морях Росії. При цьому існують також і прісноводні губки, які живуть в річках і озерах. Вони люблять чисту воду і можуть служити індикатором чистоти водойми.

джерело: lenta.ru

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.