Навигация
Реклама
Реклама

А чи знаєте ви, що таке трюфель?

Про цю дивовижну грибі чули багато. Ми знаємо, що росте цей гриб десь під землею, і без допомоги чотириногих помічників (свиней або собак) його знайти практично неможливо. Мабуть, на цьому наші пізнання закінчуються. А все ж що таке трюфель? Яких буває видів? Чим же він такий хороший?

Трохи відомостей про трюфелі

Трюфелі відносяться до роду   сумчастих грибів,   мають підземні кореневі плодові тіла Трюфелі відносяться до роду сумчастих грибів, мають підземні кореневі плодові тіла. Найближчими родичами трюфелів є сморчки.

Трюфелі зустрічаються зазвичай в листяних лісах. Грибниця трюфеля (міцелій) утворює з корінням рослини, під яким вона зростає, стійку взаємовигідну асоціацію, яка називається мікоризою. Всього налічується дев'ять видів трюфелів, які ростуть в різних частинах світу, причому кожен вид воліє свою породу дерева. Іноді трюфелями називають гриби, що мають схожі плодові тіла, які теж можна вживати в їжу, але цінуються вони набагато нижче, ніж справжні. Є також і неїстівний для людей вид трюфеля - оленячий, який вживають в їжу олені і деякі гризуни.

До речі, людина не в змозі знайти місце, де знаходиться трюфель. Гриб (де росте цей лісовий делікатес, можуть визначити тільки тварини) має специфічний запах. Зазвичай для цієї мети залучають спеціально навчених собак і свиней.

На що схожий смак трюфеля? Чим він відрізняється від звичайних грибів? Справжній трюфель має свій неповторний аромат і смак. Він нагадує одночасно і добре прожарені насіння, і волоські горіхи, лісові ягоди, мох, опале листя - ось що таке трюфель. Вода, в яку потрібно помістити на деякий час трюфель, стає схожою на соєвий соус.

Як вважають історики, про те, що таке трюфель, як його добувати і вживати в їжу, було відомо ще древнім шумери. У Стародавній Греції і Стародавньому Римі цьому грибу приписували лікувальні властивості, а середньовічними алхіміками і магами він використовувався в чаклунських цілях. Але найбільшу популярність вони отримали за часів царювання Людовика XIV. До нас же в Росію трюфелі потрапили після Великої Вітчизняної війни 1812 м Як вважають історики, про те, що таке трюфель, як його добувати і вживати в їжу, було відомо ще древнім шумери

Види трюфелів, які ростуть в Європі

У країнах Європи зустрічаються такі види трюфелів:

  • Літній (званий також чорним російським) трюфель. Має бульбоподібне або округле плодове тіло буро-чорного або синювато-чорного кольору. Зростає зазвичай під корінням берези, дуба, граба, бука. Поширений практично по всій Європі аж до Скандинавії (у тому числі і в Росії). Не такий цінний, як інші види трюфелів, але теж вважається делікатесом.
  • Зимовий трюфель. Його оболонка (перід) покрита багатокутними або щитовидної утвореннями. Гриб має червонувато-фіолетовий або чорний колір. Зустрічається в основному в Італії, Франції, Швейцарії. По запаху нагадує мускус.
  • Італійський трюфель. Незважаючи на свою назву зустрічається також у Франції та інших країнах Європи. Плоди пофарбовані в світло-охристий або бурий колір. Має приємний пряний запах, а за смаком нагадує часниковий сир. Використовується, як правило, в сирому вигляді.
  • Чорний (званий також перигорский по історичної області у Франції) трюфель. Гриб, ціна на який досягає 1000 € за кілограм, має колір від червонувато-коричневого до чорно-фіолетового. Може використовуватися як в приготованому, так і в сирому вигляді в якості приправи.

До речі, трюфелі можна вирощувати, хоча і не так, як, наприклад, шампіньйони. Ще в XIX столітті було помічено, що якщо в землю посадити жолуді з дуба, під яким ростуть трюфелі, то під корінням нового дерева будуть рости також ці грибні делікатеси. У Франції, де добре знають, що таке трюфель, свого часу такими гаями було засаджено 750 км2, з яких вдалося зібрати урожай в 1000 тонн цих делікатесів. На жаль, процес цей дуже тривалий. Для отримання повноцінного врожаю потрібно близько 30 років, після чого кількість зібраних трюфелів різко падає.

А все ж що таке трюфель?
Яких буває видів?
Чим же він такий хороший?
На що схожий смак трюфеля?
Чим він відрізняється від звичайних грибів?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.