Навигация
Реклама
Реклама

Годування «натуралкою». Як правильно годувати кішку.

У цій статті розглянемо питання про правильне складання раціону кішки при годуванні «натуралкою».

Кішки потребують збалансованому харчуванні, що містить білки, вуглеводи, жири, вітаміни і мінеральні речовини, причому від 60 до 70% раціону повинні складати білки - більше, ніж необхідно собакам .
Кішки потребують збалансованому харчуванні, що містить білки, вуглеводи, жири, вітаміни і мінеральні речовини, причому від 60 до 70% раціону повинні складати білки - більше, ніж необхідно собакам. Визначити, чи правильно ви годуєте свою кішку, найкраще по її станом.

При задовільною дієті ваш вихованець виглядає добре складеним, здоровим, живим; шерстка жива, блискуча; у нього блищать очі і нормально працює шлунок.

У природних умовах кішки їдять дрібних ссавців, таких, як кролики, щури, миші і полівки, а також плазунів, земноводних, птахів, павуків і комах, включаючи мух і коників. Вуглеводи кішки отримують з'їдаючи у видобутку шлунок разом з усім його вмістом вже частково переварити (самі по собі крупи шлунок кішок перетравлювати не пристосований). Кішки вживають траву як джерело грубоволокнистой клітковини і вітамінів, а також для чищення шлунка. Нерідко у кішок трапляється відрижка після поїдання трави, і тоді разом з травою зі шлунка виходять грудки вовни, які в іншому випадку могли б викликати кишкову непрохідність.

Кішки вважають за краще є тільки свіжу їжу, вони не харчуються падаллю, на відміну від собак, і ту їжу, яка постояла кілька годин, вони вже можуть не з'їсти і будуть голодувати до тих пір, поки їм не дадуть що-небудь свіженьке. Голодування вважається безпечним для кішки не більше 1-2-х діб (іноді вони люблять самі влаштовувати собі розвантажувальні дні або спеціально вередують, випрошуючи що-небудь смачненьке і випробовуючи терпіння господарів, поки ті не здадуться). Але якщо голодування триває більше 2-х діб і кішка відмовляється навіть від своєї найулюбленішої їжі, то це вже привід звернутися до лікаря.

Кішки за своєю фізіологією і типу обміну речовин є виключно м'ясоїдними тваринами, так як в ході еволюції їх раціон включав велику кількість білків і жирів тваринного походження. Це хижаки, як за характером харчування, так і по поведінці, тому у них є певні особливості в харчових потребах:

- Перша особливість - залежність від амінокислоти аргінін. Ця амінокислота входить до складу білків тільки тваринного походження.
- Друга особливість - залежність кішок від аміносульфонова кислоти таурин. Дефіцит таурину в кормі викликає порушення функцій нервової та серцево-судинної систем, а також зниження репродуктивної здатності у кішок. Таурин міститься в рибі (особливо багато в трісці), яловичині (особливо багато в серці), а ось в рослинних продуктах таурин відсутня.
- Третя особливість - необхідність в раціоні кішок жирів тваринного походження, так як саме вони містять арахнідовую кислоту, яка важлива для кішок. А ось насичені і ненасичені жирні кислоти знаходяться в жирах, як тварини, так і рослинного походження. Жири - відмінне джерело енергії, і саме жири забезпечують смак і привабливість їжі для кішок. Їх недолік в кормі позначається на вовняного покрову тварин. Шерсть стає засаленої, з'являється лупа. У котів може спостерігатися небажання до в'язки. Крім того, жирні кислоти є постачальниками в організм жиророзчинних вітамінів - A, D, E, K. Недолік незамінних жирних кислот призводить до випадання шерсті, жирової дистрофії печінки, порушення згортання крові, затримку росту у кошенят.

.
А тепер, про те, чим же краще / правильніше годувати кішку якщо ви годуєте її тільки «натуралкою».

Потрібно відразу обмовитися - «натуралка» і їжа з вашого столу - це різні речі!

Ні в якому разі не варто давати кішкам їжу зі свого стола. Так як солі і спеції для кішок - отрута уповільненої дії. Сіль садить нирки, сприяє утворенню каменів!

Для задоволення добових потреб кожної кішці необхідний збалансований раціон - джерело всіх поживних речовин (білків, жирів, мінеральних речовин і вітамінів). Існують 4 групи продуктів, з яких можна скласти збалансований раціон для вашого вихованця:

- М'ясо, субпродукти, риба, морепродукти, дитяче м'ясне харчування.
- Кисломолочні продукти і яйця.
- Жири та олії.
- Овочі, крупи, зелень.

Не можна давати кішці занадто гарячу або дуже холодну їжу. Котячий організм буде добре перетравлювати їжу тільки якщо вона певною потрібної температури (кімнатної температури або трохи тепліше).

1. М'ЯСНІ ПРОДУКТИ. Це сире м'ясо з прожилками (гуляш), попередньо промороженого в морозильній камері три доби, а потім размороженное - яловичина, телятина, фарш яловичий (малюкам до 2-х місяців і старим тваринам, у яких проблеми з зубами), куряче м'ясо, індичка, кролятина, серце (найкраще яловиче), печінка (її давати не частіше ніж один раз на тиждень, при цьому варто враховувати, що сира печінка проносить, а варена навпаки зміцнює). Сира печінка - найбагатше джерело вітамінів, в тому числі А, Н (біотин), групи В, але сиру її можна давати не частіше ніж один раз на 7-8 днів. Якщо давати часто, то возможноа і деформація скелета, особливо у зростаючих (кошенят). М'ясо та / або субпродукти даються щодня, їх краще чергувати. Фарш не повинен містити солі і спецій! М'ясопродукти нарізаються довгими тонкими смужками. Це потрібно для того, щоб тварина деякий час пережовувати їх, а не заковтувати цілком. Процес жування не дозволяє утворюватися на зубах зубного каменю.

2. РИБА ТА МОРЕПРОДУКТИ. Риба повинна бути тільки морська (у річковій можуть бути глисти) - тріска, хек, пікша, камбала, сардина, форель, сьомга, креветки, кальмари та ін., Крім минтая, і обов'язково варена і без кісток.
Про годування рибою
Багато сортів риб (наприклад, оселедцевих і коропові) в сирому вигляді шкідливі для кішок, оскільки містять велику кількість ензиму тіамінази, яка знищує вітамін B1 (тіамін), що міститься в інших продуктах. Недолік цього вітаміну може поступово привести до втрати апетиту, проявів нервових розладів (запаморочення, тремтіння, конвульсії). Теплова обробка риби (варіння) знищує цей ензим.

Постійне годування кішок жирною рибою може сприяти розвитку іншої смертельної хвороби - стеатита: підшкірний жир при неправильному зберіганні риби проникає в м'язову тканину, від чого вона стає отруйною, і ця отрута не вбиває ніяке кип'ятіння. Жирну рибу кішкам можна давати як виняток.

При вживанні зараженої сирої риби, спійманої в певних місцях, в організм кішки можуть потрапити особливі хвороботворні мікроби. Наприклад, DILPHYLLOBOTHRIUM LATUM міститься в прісноводної риби, яку ловлять в Північній Ірландії, а в форелі і лососевих з північно-західних районів Тихого океану, у Північної Америки, - бактерії, що викликають «лососеве отруєння». У річкових раках Північної Америки і Південної Африки містяться легеневі трематоди PARAGONIMUS KELLICOTTI. Страхує від інвазійних хвороб (викликаються потрапили в організм паразитами) якісна температурна обробка свіжої риби.

У річкових і морських водах, сильно забруднених промисловими і сільськогосподарськими стоками, в організмах риб по «ланцюжку харчування» можуть накопичуватися отруйні речовини. Вживання в їжу такої риби може привести до отруєння пестицидами, гербіцидами і важкими металами (свинцем, ртуттю і кадмієм). Багато важкі метали частково переходять у воду при варінні риби.

При частому годуванні кішок рибою, існує ймовірність розвитку залізодефіцитної анемії. Деякі види риби (минтай, сайка, путасу, хек, мерлуза, сайда, пікша) містять тріметіламіноксід, який зв'язує залізо (яке надійшло з корми) і переводить його в не засвоюється форму. Тріметіламіноксід розпадається при варінні риби.

При частому годуванні рибою існує небезпека розвитку сечокам'яної хвороби (МКБ)! Будь-яка риба багата фосфором. А в деяких видах риби (наприклад, в минтай) ще і дуже великий вміст магнію. Ці елементи є будівельним матеріалом для сечових каменів струвитов (вони ж трипельфосфатов). Магній і фосфору не практично не змінюють властивостей при нагріванні, так що вид обробки риби значення не має. Але для здорових кішок (без схильності до МКБ) годування рибою 1-2 рази на тиждень не небезпечно.

КІСТКИ! Вони є в будь-рибі. У річковій рибі їх значно більше, ніж у морській, і повністю їх видалити вкрай складно. Кістки в вареному вигляді - засмічують організм кішки.

3. ДИТЯЧЕ М'ЯСНЕ ХАРЧУВАННЯ. Прекрасний спосіб урізноманітнити меню вашої кішки - це давати їй дитяче харчування (м'ясна, м'ясне з овочами, м'ясне з крупами). Це добре засвоюваний дієтичний продукт і їм можна урізноманітнити годування кішки від відбирання матері і все життя. Але не варто переводити на цей продукт повністю. Кішкам необхідно сире м'ясо!

4. Кисломолочні продукти. Вони обов'язково повинні бути включені в раціон - сир (Агуша, Тема або власного приготування), сметана (нежирна), сири не солоні, типу Адигейського, сир зернения (домашній), кефір, кисле молоко, вершки, біфідопродукти, йогурти і т. д. Якщо кошеня не любить кисломолочні продукти, то для заповнення кальцію в період інтенсивного росту до 1-го року йому потрібно давати препарати кальцію (кальцій-ді, Кальцид, морський кальцій і т.п.). тут слід зазначити, що коров'яче молоко кішкам не походить зовсім по складу, тому що занадто маленька жирність і занадто багато лактози. Ближче за складом до котячого - козяче молоко (але і воно не ідентично). Лактоза погано засвоюється у кошенят до шести місяців, а після шести і у дорослих кішок не засвоюється зовсім! Всі ссавці отримують молоко тільки в дитячому віці. В цей час в їх організмі виробляється фермент, який розщеплює молочні жири. Приблизно в 5-6 місяців у кішок вироблення цього ферменту припиняється, і молоко може викликати розлад травлення, з цього віку кішкам молоко краще зовсім не давати, тільки кисломолочні продукти.

5. ЯЙЦЯ. Тільки жовток - раз в тиждень (!) (Інакше посадіть нирки від надлишку білка. Краще використовувати сирі перепелині яйця - 1-3 штуки на раціон.

6. Жири та олії. Рослинні (соняшникова, кукурудзяна, оливкова, лляна та ін. Масла) - половину чайної ложки в їжу щодня 1р. в день або тварини (вершкове масло, топлене).

7. ОВОЧІ. Їх дають зовсім небагато - 1 до 5, так як кішки за своєю природою не є вегетаріанцями. Досвідчені кошководи застосовують овочі виключно для роботи шлунково-кишкового тракту, тому що рослинна їжа в порівнянні з м'ясними або молочними продуктами практично не перетравлюється і не засвоюється організмом, і тому не має ніякої поживної цінності. Кішки не вміють виділяти з каротину вітамін А, як люди, тому, немає сенсу годувати їх морквою спеціально заради цього.

8. КРУПИ. Їх також треба давати зовсім трохи для кращої роботи кишечника, хоча не всі кішки їх люблять і не особливо в них потребують, тому що потреба кішок у вуглеводах мала і їх засвоюваність також мала. Якщо кішка відмовляється їсти крупи, то не треба її змушувати. Такі крупи, як геркулес, рис, манка, крім гречки і бобових, варять на воді і дають разом з м'ясними або рибними продуктами, додаючи 1/2 ч.л. рослинної олії. Пропорція каш по відношенню до м'яса 1 до 5.

9. ЗЕЛЕНЬ. Зелена трава (овес, ячмінь, кукурудза і д.р.), яка продається в зоомагазинах або вирощувати самим - повинна бути щодня в раціоні кішки.

10. ФРУКТИ. У більшості випадків кішки їх не люблять, хоча бувають винятки. Але спеціально давати їх кішці не варто. Більш того, їх поїдання може викликати скупчення газів в шлунково-кишковому тракті (метеоризм) і діарею.

11. ВОДА. Повинна бути постійно, обов'язково свіжою, пропущеної через фільтр або відстояною, в звичному для кішки місці.

12. Вітаміни. Краще давати курсами для профілактики авітамінозів. Оскільки кішки самі синтезують багато вітамінів зі свого організму і отримують їх з якісних продуктів харчування, то їх надлишок також може завдати шкоди. Хороші вітаміни фірм Canina, 8 & 1 (Brevers). Краще не купувати всякі котячі ласощі-пустушки, типу різнокольорових мишок, пташок, тому що від них не буде ніякої користі. Про те які необхідні кішці вітаміни і до чого може привести їх нестача можна прочитати в статті « гіповітаміноз кішок «.

ЧИМ НЕ МОЖНА годувати кішку:
Свинина, баранина - дуже жирна для них їжа, погано для печінки кішки.
Їжа з нашого столу - смажена, жирна, гостра, копчена, маринована, паштети, консерви, призначені для людей, з сіллю і спеціями, солодке, борошняне, кава, алкоголь. Це все для кішки - отрута! Сіль - це отрута для кішок!
Лук викликає анемію у кішок, в якому б вигляді він не був (сирої, варена, смажена)

Отже, раціон кішки повинен приблизно складатися на 2/3 м'ясо, риба, дитяче харчування і на 1/3 з інших продуктів (молочні продукти, крупи, овочі, сухі корми та консерви). Їжа повинна бути тільки кімнатної температури. Корм дають з розрахунку 30-60 гр. на 1 кг. маси тіла кішки. Годувати завжди краще в один і той же час. Доступ до води і зеленій травичці постійний і вільний.

Годувати кошеня потрібно кілька разів на день. Зазвичай кошенята не переїдати. Малюка в віці від 1-го до 4-х місяців треба годувати 5-6 разів на день. Маленького кошеняти віком від 4-5 місяців потрібно годувати 4 рази на день. Кошенят-підлітків у віці від 7-11 місяців треба годувати 3-4 рази на день, поступово перевівши до року на 2-х разове харчування. Найкращий час для годування пов'язано з періодами підвищеної активності, а саме: близько восьми-дев'яти ранку і шести-семи годин вечора.

Повністю збалансувати харчування кошеня, дорослої кішки самим дуже складно, та й дійсно якісне годування «натуралкою» не дешевше, ніж годування хорошими промисловими кормами. Тому можливо, що краще вам підійдуть повністю збалансовані промислові корми преміум або супер-преміум класу. Але про це поговоримо іншим вже статті.

Автор: Валентина Миронова (розплідник Курильських бобтейлов « зірка Курил «)
(З використанням матеріалу зі статті « Як правильно годувати кішку »> C cайтa« Ветеринарна допомога »> http://yourvet.ru/index.html )

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.