Навигация
Реклама
Реклама

Камінь александрит, його властивості та характеристики

 1. Різновиди і кольору
 2. Родовища і видобуток
 3. магічні властивості
 4. Лікувальні властивості
 5. Як визначити справжність
 6. Олександрит і знаки зодіаку

У першій половині дев'ятнадцятого століття на одному з уральських рудників, де в основному добувалися смарагди, був знайдений зовсім невідомий досі  дорогоцінний камінь  небаченої краси У першій половині дев'ятнадцятого століття на одному з уральських рудників, де в основному добувалися смарагди, був знайдений зовсім невідомий досі дорогоцінний камінь небаченої краси. Оброблений кращими ювелірами того часу, він вперше був представлений широкій публіці в 1834 році - в день народження майбутнього государя Олександра другого. Звідси і назва александрит.

Завдяки своїй унікальній властивості змінювати забарвлення з блакитно-зеленої до пурпурно-червоного, камінь александрит дуже швидко став прерогативою багатих, вінценосних осіб. Адже зелений колір символізує багатство і розкіш, а червоний Завдяки своїй унікальній властивості змінювати забарвлення з блакитно-зеленої до пурпурно-червоного, камінь александрит дуже швидко став прерогативою багатих, вінценосних осіб -могущество і влада. Недарма сам російський імператор, подарований йому перстень з цим дорогоцінним мінералом, носив практично не знімаючи його. Звичайно тут ще враховувалися і властивості самого мінералу, його так би мовити, містична сила.
Олександрит по праву вважається одним з найкрасивіших і дорогих каменів: деякі особливо цінні екземпляри, які пройшли філігранну обробку, оцінюються фахівцями навіть дорожче діаманта і їх властивості просто унікальні. За радянських часів він вважався надбанням країни і був заборонений до продажу.

Різновиди і кольору

Це приголомшливе по красі природне тіло є рідко зустрічається різновидом хризоберилу . Це приголомшливе по красі природне тіло є рідко зустрічається різновидом  хризоберилу Рідкістю його робить те, що, по-перше, в його складі зустрічається не тільки титан і залізо, а й хром, який і «винен» в ефекті зміни забарвлення і додає каменю особливі властивості. По-друге, компоненти берилій з хромом практично ніде більше не зустрічаються разом, так як знаходяться в різних типах порід земної кори. Але це ще не все-поблизу не повинно бути кремнію, але ж він, між іншим, один з найбільш часто зустрічаються мінералів на земній кулі. Якщо ж кремній є, то це вже буде не александрит, а смарагд . Шанси на збіг цих трьох умов мізерно малі, тому поклади цього мінералу зустрічаються вкрай рідко.

Але якщо ці умови чарівним чином збіглися, то на виході отримуємо абсолютно приголомшливий камінь з унікальною властивістю змінювати забарвлення: з зеленуватого кольору при денному світлі на пурпурно-червоний при штучному. Ця особливість і робить його одним з найпрестижніших, дорогих каменів у світі. Ці унікальні властивості має тільки цей мінерал

Родовища і видобуток

Довгий час Уральські гори були єдиним місцем на планеті, де ці камені добувалися Довгий час Уральські гори були єдиним місцем на планеті, де ці камені добувалися. Але з часом родовище вичерпалося, тому в кінці 20 століття копальня був закритий. Через тільки півтора століття цей унікальний мінерал був знайдений на території Бразилії, але промисловий видобуток там не ведеться, тому що крихітне родовище було повністю вироблено протягом декількох місяців.


З розвитком передових технологій поклади мінералу були знайдені в Шрі-Ланці, Танзанії, Таїланді, Зімбабве. Але фахівці запевняють, що камені з цих місць не йдуть ні в яке порівняння з красою уральських самоцвітів.

магічні властивості

Завдяки своєму незвичайному властивості змінювати колір александрит прославився в усьому світі як Завдяки своєму незвичайному властивості змінювати колір александрит прославився в усьому світі як  магічний камінь, який має містичні властивості магічний камінь, який має містичні властивості. З ним пов'язані різні легенди та історії, в достовірність яких неможливо не вірити. Наприклад, одна з них пов'язана з Олександром другим. Відомо, що на імператора, під час перебування його правління, здійснювали замах понад десять разів. У нього стріляли, його підривали, але він завжди виходив «сухим» з води, не отримавши навіть жодної подряпини. А все тому, що завжди носив перстень з прикрасою з олександрита, ніколи не знімаючи їх.

Але в той нещасливий день 1881 імператор по неуважності забув надіти його і удача, так довго виявляли прихильність йому, повернулася до нього спиною Але в той нещасливий день 1881 імператор по неуважності забув надіти його і удача, так довго виявляли прихильність йому, повернулася до нього спиною. Войовничої, революційно налаштованої купці людей вдалося таки вбити його. Це говорить про те, що камінь має найбільшим потенціалом захищати свого господаря. І в ньому сконцентрована дуже сильна енергетика, здатна відвести будь-які негаразди. Однак, слід зауважити, що власник мінералу повинен відповідати йому по силі духу і характеру, інакше він задавить і зруйнує його сутність.

Також вважається, що прикраса володіє даром передбачення: починає сигналізувати про небезпеку, що насувається зміною свого забарвлення-при денному освітленні раптом стає криваво-червоного кольору. Особливо важким ознакою прийнято вважати появу жовтизни - значить доля готує непрості випробування. Але зате смарагдовий колір обіцяє вам довгу, безбідне життя.

В якості талісмана камінь александрит може бути корисний не всім, а тільки непосидючим холерикам, роблячи їх більш спокійними і розсудливими В якості талісмана камінь александрит може бути корисний не всім, а тільки непосидючим холерикам, роблячи їх більш спокійними і розсудливими. Помічено, що мінерал нерідко приносить фінансову удачу, тому азартні люди завжди намагалися мати його при собі. На сході прийнято вважати, що він допомагає при медитації, забезпечуючи безперешкодний прохід енергії через життєві чакри, при цьому балансуючи фізичне і ментальне тіла.

Лікувальні властивості

Містики і екстрасенси минулих років помітили благотворний вплив каменю на людей, які страждають від різних захворювань крові, зокрема, варикозним розширенням вен Містики і екстрасенси минулих років помітили благотворний вплив каменю на людей, які страждають від різних захворювань крові, зокрема, варикозним розширенням вен. Надалі лікарі підтвердили ці властивості численними експериментами. Оскільки александрит має виняткове даром гармонізувати життєві струми, рекомендується носити його людям з порушеннями психічного характеру і центральної нервової системи. В цьому випадку у них стабілізується баланс емоції і розуму, налагоджується сон, людина стає спокійніше, нормалізується душевний стан.

Що характерно, має властивість надавати благотворний вплив на людей, які страждають від алкогольної залежності, дає їм волю і рішучість впоратися з цією недугою. Існує навіть цілком конкретну пораду з цього приводу: на ніч класти його в ємність з водою, а вранці випивати цей «заряджений» напій.

Однак усіма цими чудовими властивостями можуть похвалитися тільки справжні мінерали, підробки не здатні на такі «подвиги».
І ще один момент: настійно рекомендується на ніч знімати їх.

Як визначити справжність

Є кілька цікавих моментів: Є кілька цікавих моментів:

 1. якщо ви стали щасливим володарем олександрита радянського періоду, то знайте, що він несправжній, бо в той час були категорично заборонені будь-які продажу цього каменю. Швидше за все у вас на руках хімічний елемент під назвою корунд з деякою домішкою ванадію. Саме таким чином створюються імітації «імператорського каменю»;
 2. потрібно звернути увагу на колір: якщо переважає фіолетовий відтінок, то зі стовідсотковою впевненістю можна сказати, що це продукт штучного походження, оскільки жоден натуральний мінерал не має такого відпливу;
 3. також імітація олександрита виглядає підозріло чистим і прозорим, хоча справжні камені завжди містять природні вкраплення.

Олександрит і знаки зодіаку

У астрологів немає спільної думки до якого з зодіакальних знаків александрит найбільше підходить У астрологів немає спільної думки до якого з зодіакальних знаків александрит найбільше підходить. Є різні версії - деякі цілком логічні з точки зору науки астрології, деякі, як то кажуть, притягнуті за вуха:

 • в Індії, наприклад, вважають, що камінь підходить Близнюкам, так як знаходиться під крилом Меркурія, а той в свою чергу пов'язаний саме з Близнюками. До того ж двоїста природа представників цього знака як не можна краще відповідає здатності змінюватися самого мінералу;
 • в імперській Росії вважали його придатним для царствених Львів, символізують владу і монархію;
 • сучасні звіздарі радять спробувати силу і вплив цієї прикраси також Овнам, Скорпіонам і Водоліям.

У будь-якому випадку практична порада тут може бути таким: якщо після придбання мінералу ви У будь-якому випадку практична порада тут може бути таким: якщо після придбання мінералу ви  відчуваєте себе не в своїй тарілці, відчуття тривоги і дискомфорту долають вас, то потрібно негайно позбутися його відчуваєте себе не в своїй тарілці, відчуття тривоги і дискомфорту долають вас, то потрібно негайно позбутися його.
Кілька слів про вартість прикраси: ювелірні вироби з натурального мінералу зустрічаються у вільному продажі досить рідко і коштують непристойно багато грошей, ну а штучні самоцвіти, які чисто зовні нічим не відрізняються від справжніх, коштують приблизно 300-400 доларів. Завжди звертайте увагу на властивості каменю або мінералу, це дуже важливо.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.