Навигация
Реклама
Реклама

Опитування: українці стали краще ставитися до Росії, а росіяни до України - навпаки

Соціологи Левада-Центру і КМІС стверджують, що «з кінця 2017 року українській громадській думці простежується тренд на зростання позитивного ставлення до сусідньої держави». Соціологи Левада-Центру і КМІС стверджують, що «з кінця 2017 року українській громадській думці простежується тренд на зростання позитивного ставлення до сусідньої держави»

Прихильників візового режиму і його супротивників в обох країнах практично порівну / УНІАН

Про це свідчить соціологічне опитування Левада-Центру в Росії і Київського міжнародного інституту соціології в Україні, даними якого має в своєму розпорядженні УНІАН.

«Динаміка сприйняття один одного як і раніше вказує на більш позитивний образ Росії у жителів України, ніж на позитивний образ України у жителів Росії. Більш того, з кінця 2017 року українській громадській думці простежується тренд на зростання позитивного ставлення до сусідньої держави. У свою чергу, негативне ставлення жителів Росії до України більш стійко, а коливання у ставленні до сусіда в цей період випадкові і статистично незначущі », - йдеться в спільному релізі.

На заданий в Росії питання «Як ви в цілому ставитеся зараз до України?» 55% відповіли, що «в основному погано» і «дуже погано» (у липні було 49%). При цьому до України ставляться «дуже добре» і «в основному добре» 33% респондента в РФ (в липні було 37%). Вагалися з відповіддю 12% (в липні 15%).

Читайте також Українським судам не довіряє майже 80% населення - опитування

У той же час, на заданий в Україні питання «Як ви в цілому ставитеся зараз до Росії?» 48% відповіли, що «дуже добре» або «в основному добре» (45% в липні), 32% - «в основному погано »і« дуже погано »(38% - в липні). Вагалися з відповіддю 19% респондентів (у липні 18%).

Як відзначають соціологи, якщо звернутися до даних, що демонструє бажаний тип відносин з сусідньою країною, то можна побачити, що прихильників візового режиму і його супротивників в обох країнах практично порівну.

Також соціологи звертають увагу, що до 2014 року частка росіян, які виступають за жорсткі кордону, перевищувала аналогічну частку серед жителів України, що підтримують візовий режим з РФ. Але після відзначається зворотна ситуація, коли число прихильників візового режиму між країнами вище серед населення України, ніж Росії. У вересні 2018 року, в порівнянні з березнем, частка прихильників віз скоротилася в обох країнах: в РФ за рахунок збільшення частки росіян, яким важко відповісти, в Україні - за рахунок тих, хто виступає за відкриті кордони і безвізові відносини, проте поки неможливо сказати, наскільки ці коливання вказують на принципові зміни в сприйнятті один одного, і необхідно стежити за подальшою динамікою, підкреслюють експерти.

Так, 32% опитаних росіян вважають, що «відносини Росії з Україною повинні бути такими ж, як з іншими державами - із закритими кордонами, візами, митницями» (в березні було 39%). 45% респондентів в РФ вказали, що «Росія і Україна повинні бути незалежними, але дружніми державами - з відкритими кордонами, без віз і митниць» (в березні також було 45%). При цьому 16% росіян вважають, що «Росія і Україна повинні об'єднатися в одну державу» (в березні таких було 10%). Вагалися з відповіддю 6% (в березні 5%).

У свою чергу 39% жителів України вважають, що відносини повинні бути із закритими кордонами, візами, митницями (в лютому було 44%), 50% - відносини повинні бути з відкритими кордонами, без віз і митниць (в лютому 44%). 4% українців вважають, що Україна і РФ повинні об'єднатися в одну державу (в лютому 3%). Вагалися з відповіддю 8% (в лютому 9%).

Опитування Левада-Центру проводилося в РФ 20-26 вересня по репрезентативній всеросійській вибірці міського та сільського населення об'ємом 1 тис. 600 осіб у віці від 18 років і старше в 136 населених пунктах, 52 суб'єктах РФ.

Опитування жителів України КМІС провів 8-23 вересня по репрезентативній для населення країни старше 18 років вибіркою обсягом 2 тис. 26 осіб.

Як повідомляв УНІАН, більше половини українців готові відстоювати територіальну цілісність Україна зі зброєю в руках.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

На заданий в Росії питання «Як ви в цілому ставитеся зараз до України?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.