Навигация
Реклама
Реклама

Вчимося визначати вік черепахи. Як визначити вік сухопутної черепахи.

 1. Визначення віку черепахи
 2. Визначення віку черепахи по числу кілець на панцирі.
 3. Визначення віку черепахи по довжині панцира.
 4. Черепахи в природі
 5. будова черепахи
 6. Визначення віку черепахи двома способами
 7. Чому складно дізнатися стать і вік черепахи
 8. Визначаємо самостійно вік черепахи
 9. Відео: визначення статі і віку у сухопутної черепахи
 10. Як дізнатися вік красноухой черепахи?
 11. Як визначити стать красноухой черепахи?

Зазвичай характер людини впливає на вибір його друзів, в тому числі домашніх улюбленців. Якщо одному до душі неспокійний, то іншому мовчазні рибки в акваріумі, або черепаха. Вибираючи собі в друзі красноухую черепаху, необхідно давати собі звіт в тому, що ваша дружба може тривати не один десяток років. І протягом усього цього періоду від вас буде залежати її життя.

Перед тим, як придбати це земноводне тварина, не зайве поінформувати себе в питанні, як визначити вік черепах. Адже солідний вік вихованця позначається на його поведінці, а так само у нього інші вимоги до корму і умов утримання.

Визначення віку черепахи

Від інших родичів відрізняють червоні плями замість вух. Існує кілька способів визначення віку таких черепах. Кожен з них заснований на мітках, які залишають прожиті роки на їхньому тілі. Однак не можна говорити про те, що будь-якої з них є точним. Адже зовнішній вигляд залежить від таких факторів, як кількість мешканців в акваріумі, температури утримання та харчування. З цієї причини можливі відхилення від істини в розмірі декількох років.

Вік черепахи можна спробувати визначити по панциру (карапаксом). Техніка методу нагадує визначення віку дерева по зрізу стовбура. Щороку залишає після себе два або три колечка на щитку. До святкування свого першого дня народження черепаха вже має одне колечко. Після двох років життя вона починає уповільнювати своє зростання і, відповідно надалі кілець буде виростати всього по одному.

визначити вік красноухой черепахи нам допоможе такий метод, як вимірювання довжини панцира.

Розмір новонародженої черепашки близько 3 см. За рік її тіло збільшується до 6 см. У віці двох років величина самки становит 9 см. А самця - 8 см. За три роки самка виростає до 14 см, самець - до 10 см. До шести років вони додають за рік по 2 см. і в цьому віці цифри вже становят 20 см самки і 17 см самця.

Зазвичай характер людини впливає на вибір його друзів, в тому числі домашніх улюбленців

Переломний момент починається при досягненні довжини 18 см. Рептилії практично припиняють своє зростання, хоча існують винятки. За ідеальних умов життя красноухие черепахи досягають 30 см.

Якщо порівняти зовнішній вигляд молодий черепахи і особини постарше, можна помітити кілька відмінностей. Цей спосіб також допомагає дати відповідь на питання, як дізнатися вік красноухой черепахи.

З роками колечка на панцирі темніють і в солідному віці вони стають майже чорними, а сам панцир гладким і більш витягнутим. У зрілих черепах пляма біля очей замість червоного темно-бордове. Та й поведінка у них більш спокійне, ніж у молодих. В образі черепахи ви купуєте розумне чутливе і невибаглива істота.


існує кілька  різних способів  , За допомогою яких можна визначити приблизний вік домашньої черепашки існує кілька різних способів , За допомогою яких можна визначити приблизний вік домашньої черепашки.

Визначення віку черепахи по числу кілець на панцирі.

Перші кільця на панцирі у черепах з'являються ще в ранньому віці і в перший рік життя, коли йде стрімке зростання тваринного перші борозенки наростають набагато активніше (по 2-3 кільця за півроку). Починаючи приблизно з дворічного віку кільця, утворюються вже не так активно (по 1 за рік). На жаль кільця, на панцирі рептилії не є «істиною в останній інстанції» так як на їх кількість можуть впливати зовнішні чинники, наприклад умови утримання вихованця.

Визначення віку черепахи по довжині панцира.

Визначити вік домашньої черепашки також можна за допомогою лінійки. Поки триває зростання, панцира результат буде відносно достовірний.

Параметри довжини панцира червоновухих (желтобрюхие) черепах:

1 рік - близько 6 см;

2 роки - близько 8-9 см;

3 роки - близько 10-14 см;

4 роки - близько 12-16 см;

5 років - близько 14-18 см;

6 років - близько 17-20 см.

При цьому тривалість життя красноухой черепахи в ідеальних умовах утримання може досягати 50 років, в той час як зростання панцира закінчується набагато раніше приблизно до 6-7 років і, як правило, рідко перевищує позначку в 25 см.


Параметри довжини панцира середньоазіатської сухопутної черепашки: Параметри довжини панцира середньоазіатської сухопутної черепашки:

в перший рік життя приблизно 5 см;

в другій - 6 см;

в третій - 8 см;

в четвертий - 10 см;

в п'ятий - 12 см;

в шостий - 14 см.

Тривалість життя даного виду черепашок близько 20-30 років. А зростання панцира у них практично зупиняється на позначці в 17-18 см, що відповідає приблизно сьомого року життя.

Самим відносним способом визначення віку домашніх черепах є огляд швів між щитками панцира. У перший і найактивніший рік життя рептилії ділянки карапакса (спинна частина панцира) між щитками дуже світлі і яскраві. Але з роками по досягненню черепахою статевої зрілості панцир починає темніти. У літньому віці колечка на панцирі стають практично чорними, а сам він витягується і стає особливо гладким.

Якщо ви не знаєте точної дати народження вашої улюблениці, то визначити її вік можна лише приблизно. Причому роки молодий черепашки легше піддаються підрахунку, ніж літа зрілої особини. Застосуйте всі вищевказані способи для визначення віку черепахи і якщо результати будуть трохи розходитися обчисліть середнє арифметичне число, яке і буде зразковим віком вашої улюблениці.

Господарі задаються питанням про те, скільки ж років їх вихованцеві, в тих випадках, якщо він потрапив до них у руки від випадкових людей. Щоб знати, як визначити вік сухопутних черепах, потрібно дізнатися будова їх панцира.

Черепахи в природі

Спочатку познайомимося з найбільшою сухопутної черепахою, адже перш ніж заводити в будинку це плазун, треба хоча б трохи дізнатися про нього. Отже, вона ж середньоазіатська, вона ж степова. Хоча її і називають степовою, але рідний середовищем існування цього виду є пустелі Середньої Азії.

Харчуються черепахи рослинною їжею. Взимку впадають в сплячку. Статева зрілість настає приблизно в десятирічному віці. Самка відкладає кілька яєць, але не всі відразу, а з інтервалом в два дня. Новонароджені черепашки мають довжину всього 30 мм. Цікаво, що, тільки з'явившись на світ, вони відразу ж зариваються в грунт, де і зимують, а навесні виходять на волю.

будова черепахи

Це плазун має чотири кінцівки, причому передні з них - чотирипалі. Панцир округлий і невисокий, колір його може бути різних відтінків жовто-бурого або жовто-зеленого, з чорними або коричневими плямами на кожному щитку. Таке забарвлення дозволяє відмінно маскуватися серед пісків і сухої трави.

Як черепахи сухопутної? Один із способів - за щитків її панцира. Він складається з карапакса (спинного) і пластрона (черевного). У новонароджених м'який, поступово він твердне. Пластрон розділений на 16 щитків. Карапакс має 13 центральних щитків, з боків розташовані ще 25, розмірами трохи менше.

На щитках карапакса є борозенки, які нагадують кола на зрізі дерева. Тепер ви здогадалися, як визначити вік сухопутної черепахи? Так, точно так же, як і вік дерева - по кільцях.

Визначення віку черепахи двома способами

Отже, перший спосіб того, як визначити вік сухопутної черепахи, - по концентричних кілець. Вони з'являються на щитках маленьких черепашок вже на першому році життя. Причому в перші два роки зростання їх дуже інтенсивний, одна борозна на панцирі з'являється через 3-6 місяців, а далі - 1 або 2 кільця на рік. Скільки років старим представницям цього виду, дізнатися складно, так як панцир стає гладким, і борозенок майже не видно.


Щоб відповідь була більш точним, можна порахувати кільця на 3-5 щитках, а потім обчислити середнє значення Щоб відповідь була більш точним, можна порахувати кільця на 3-5 щитках, а потім обчислити середнє значення. Цей спосіб не дає стовідсоткового результату, адже домашні черепахи ведуть зовсім не такий образ життя, як в природному середовищі.

Великий вплив на їх розвиток надають умови утримання, а також те, чи сплять вони взимку. Домашні черепахи набагато раніше досягають статевої зрілості, ніж їх родичі, що живуть в природних умовах, і живуть довше (до 20, а при сприятливих умовах і до 30 років).


Є ще один спосіб того, як визначити вік сухопутної черепахи Є ще один спосіб того, як визначити вік сухопутної черепахи. Для цього потрібно виміряти лінійкою довжину панцира. Відомо, що до десяти років ростуть досить швидко. При досягненні довжини приблизно 18-20 см їх зростання сповільнюється і майже не змінюється. Хоча в природі зустрічаються екземпляри розмірами близько 30 см.

Новонароджені черепашки мають довжину 3 см, за рік їх зростання збільшується майже вдвічі (5 см), і кожний наступний рік життя додає близько 2 см. Самки за розмірами значно більші за самців. Проведемо нехитрі підрахунки і дізнаємося, як визначити вік сухопутної черепахи: якщо, наприклад, довжина панцира тваринного 14 см, то йому близько 6 років.

Звичайно, ці способи визначення віку досить приблизні, але застосувавши обидва, ви зможете хоча б орієнтовно дізнатися, як довго живе на світі ваш вихованець.

Черепаха - чудовий варіант для першого знайомства дитини з домашнім вихованцем. За черепахою потрібен мінімальний догляд, немає ніяких проблем з харчуванням, щепленнями і змістом. Однак, не дивлячись на уявну простоту, черепахи мають одну досить важливу проблему, - дуже складно визначити стать і вік. Ці показники важливі не тільки для офіційного надання черепахи членам сім'ї, а й для того, щоб можна було сподіватися на народження маленьких черепашок, правильно розраховувати період інтенсивного розвитку і проміжок переходу в «сплячку». Як самостійно дізнатися стать і вік черепахи ви дізнаєтеся з нашої статті.

Чому складно дізнатися стать і вік черепахи

Черепаха - вид рептилії, який може прожити більше 120 років. Це досить великий термін, так як одна домашня черепаха, при належному догляді, може спокійно переживати не тільки своїх власних господарів, але і їхніх дітей і навіть онуків. Черепаху можна в неволі містити в найпростіших умовах, при цьому ніяких проблем з її розведенням не виникне. Цікаво також те, що до певного віку абсолютно неможливо дізнатися стать і точний вік домашнього вихованця даного виду. Статевий розвиток починається лише після досягнення 6-8 років, а відмінні ознаки проявляються навіть пізніше цього часового проміжку.

За даними наукових досліджень, черепаха очолює список тварин, які абсолютно не змінили свого зовнішнього вигляду в процесі еволюції. Якими вони були в минулому тисячолітті і навіть на початку ери, такими вони і залишилися в даний час. У природних умовах цей вид рептилій розмножувалися і жили на основі природних імпульсів - проблема віку і статі турбує лише господарів, самим черепахам абсолютно не важливий це показник.

Люди, що займаються розведенням домашніх черепах, дуже стурбовані тим, щоб придбати вихованця саме тієї статі, який необхідний. Для того, щоб перед покупкою бувальщина повністю підготовленими, необхідно розібратися з актуальними питаннями.

Визначаємо самостійно вік черепахи

Кола на панцирі. У народі найвідомішим методом визначення віку черепахи є кількість рельєфних кіл на панцирі. Це як на спилі дерева - чим більше кіл, тим більше вік. Єдина особливість - у черепахи за один календарний рік може з'явитися близько 2-3 кіл, тому варто врахувати цей фактор при підрахунку кількості прожитих років. У молодих особливої ​​рельєф панцира дуже чіткий, у дорослих, літніх - він стає практично плоским, гладким. Зверніть увагу на цей фактор при покупці тварини.

Якщо ви хочете більш точно визначити вік за допомогою даного методу, порахуйте кількість борозенок на кількох лусочках, визначте середнє арифметичне і розділіть на 2,5 (середній показово появи кола за 1 рік). Результат буде максимально наближений до реального віку вашої черепахи.

Довжина панцира. Існує ще один метод визначення віку - вимірюючи довжину панцира. Однак цей варіант не завжди може піднести 100% результат. Звичайно, панцир черепахи росте протягом усього життя, але на цей процес впливають ще й якість корму, умови утримання, інші зовнішній ознаки . Так, в 1 рік панцир виростає до 6 см, в 2 - до 8, в 3 - до 10 і так далі. У підсумку виходить, що кожен рік черепаха росте на 2 см. Цей факт можна врахувати, як додатковий, але використання його як основного - не раціонально.

Перед тим, як приступати до практичного експерименту з визначення статі черепахи, варто особливо відзначити один неодмінний факт: дізнатися, до якої статі належить ваша черепаха можна тільки при досягненні 6-8 річного віку, при розмірі панцира 10-12 см. Це важливо! Так як в більш ранньому віці ніяких зовнішніх особливостей статури ви не побачите, а внутрішні органи абсолютно недоступні для очей, так як приховані під міцним покровом панцира.


Так як в більш ранньому віці ніяких зовнішніх особливостей статури ви не побачите, а  внутрішні органи  абсолютно недоступні для очей, так як приховані під міцним покровом панцира

Ось кілька методів визначення статі черепахи. Всі вони засновані на якомусь одному з ознак. Однак, для найбільш ефективного діагностування статевої приналежності, варто використовувати не тільки один метод, а застосовувати їх в сукупності, спільно з іншими наявними. Порада! З'ясувати даний параметр буде легше, якщо ви станете порівнювати кілька особливою між собою.

 1. У самців кігті довше і товщі, ніж у самки (це пов'язано з тим, що під час спарювання хлопчик-черепашка повинен чіплятися за панцир дівчинки).
 2. У самців пластрон (черевна частина панцира) увігнута, у самок - плоска - необхідно для утримання на панцирі.
 3. Колір очей у самок більш яскравий, ніж у самців - необхідно для залучення партнера.
 4. Самці-черепахи мають довгу і вузьку форму панцира, а самки - коротку і круглу.
 5. Вид клоаки - у самців нагадує подовжнюлінію, у самок - образ зірочки.
 6. Можна також визначити стать черепахи по поведінковим ознаками - самці більш активні, постійно вступають в контакт з самками, заграють, покусують за шию, кивають головою.
 7. У самки хвіст короткий, а його основа - тонке. У самця все з точністю до навпаки - широку основу, товстий і довгий хвіст.

Якщо ви розглянули свого вихованця по всім наведеним способам, але так і не визначили стать, з точністю в 100%, ви завжди можете скористатися допомогою професійного ветеринара, який завдяки спеціальним лабораторним дослідженням надасть максимально достовірний результат.

Варто ще раз підкреслити той факт, що самостійне визначення статі і віку черепахи - дуже складне заняття, яке вимагає спеціальних знань, вивчення анатомії. Якщо ви зважилися розраховувати виключно на власні сили, не забудьте додатково звернутися за порадою до ветеринара - так ви уникнете подальших неприємностей з розведенням потомства.

Відео: визначення статі і віку у сухопутної черепахи

Зазвичай питання про те, як визначити вік і стать, виникає тоді, коли хочеться придбати пару для вже наявної особини і спробувати отримати потомство, адже потрібно підібрати черепашку не тільки вже здатну до розмноження, а й протилежної статі.

Як дізнатися вік красноухой черепахи?

Буває набагато простіше при зовнішньому огляді, ніж вирішити питання про її статевої приналежності. Визначення статі зазвичай відбувається по панциру. Основних способів, як визначити вік красноухой черепахи по панциру, існує два. Перший заснований на підрахунку концентричних кілець, що утворюються в міру росту тварини (це схоже на визначення віку дерева по спиляли стовбура). Зазвичай 1-2 концентричних кільця відповідають одному році життя черепахи. Крім того, у міру зростання забарвлення панцира стає менш яскравою, бліднуть також червоні плями на голові.

Другий спосіб визначення віку по панциру пов'язаний з аналізом його розміру. Існують середні показники зростання черепахи і в 1 рік довжина панцира складає приблизно 6 см, в 2 роки - 9 см для самки і 8 см для самця, в 3 роки - 14 і 10 см відповідно, в 4 роки - 16 і 12 см, в 5 років - 18 і 14 см, в 6 років - 20 і 17 см (вік 5-6 років - оптимальний для початку розмноження). В середньому красноухие черепахи живуть 30-35 років, а їх максимальний розмір досягає 30 см.

Як визначити стать красноухой черепахи?

Існує три основних способи визначення статі для красноухой черепахи: по панциру, по хвосту і по пазурах. Те, як визначити стать красноухой черепахи по панциру, залежить від аналізу форми задньої нижньої його частини. У самця вона має увігнутий вид, так як саме така форма полегшує спарювання, самка ж володіє більш округлим і плоским закінченням панцерного покриву.

У самця вона має увігнутий вид, так як саме така форма полегшує спарювання, самка ж володіє більш округлим і плоским закінченням панцерного покриву

Визначення статі по хвосту - одне з найбільш точних. Вважається, що у самців хвіст товщий біля основи, а до кінчика різко звужується і закінчується загостреним куточком. Хвіст самки більш однорідний по товщині має більш плоский і округлий кінчик.

Судити про поле красноухой черепахи можна також виходячи з форми кігтів. Самець зазвичай має дуже довгі і загострені на кінцях, а також загнуті кігті, самка ж задовольняється більш короткими нігтями округлої форми. Однак цей останній ознака може підвести недосвідчених заводчиків, так як в умовах життя в акваріумі кігті і у самця і у самки можуть легко сточуються об каміння і розпізнати стать тварини буде не так просто.

Як визначити стать красноухой черепахи?
Як черепахи сухопутної?
Тепер ви здогадалися, як визначити вік сухопутної черепахи?
Як дізнатися вік красноухой черепахи?
Як визначити стать красноухой черепахи?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.