Навигация
Реклама
Реклама

Водоспади Руфабго (республіка Адигея)

  1. Легенда про назву
  2. Нотатки для мандрівників

Водоспади струмка Руфабго розташовані в Майкопском районі республіки Адигея, в 2 км від селища Каменномостський. Місцеві жителі називають селище Хаджох, так само і називається залізнична станція, до якої можна доїхати від г.Белореченска по Північно-Кавказької залізниці. Водоспади струмка Руфабго розташовані в Майкопском районі республіки Адигея, в 2 км від селища Каменномостський

Струмок Великий Руфабго є притокою річки Біла, на якій розташоване селище Каменномостський. Раніше було досліджено всього 7 водоспадів, зараз визнано, що їх 16, висотою від до 20 метрів.

Кожен з водоспадів має свою назву: «Грандіозний», «Сухий», «Глибокий», «Дитячий», «Горбатий», «Далекий», «Скромний», «Лелькін», «Чаша любові», «Дівочі коси», « каменепад »,« Дівоча коса »або« Шнурочек »,« Серце Руфабго »,« Каскадний »,« Шум »,« Три братика ».

Взимку водоспади покриваються тонким шаром льоду і створюють інше, але не менш сильне враження.

Легенда про назву

За легендою, Руфабго був велетнем, який тероризував всю округу і, по сформованій у велетнів і інших сильних міфічних істот, дуже любив красивих молодих дівчат, яких забирав за своїм бажанням. Звичайно, чоловіки були незадоволені тим, що найкрасивіших забирав велетень, і робили спроби його перемогти, але тільки одному сміливцю по імені Хаджох вдалося перемогти велетня. Юнак, навчений гірким досвідом своїх попередників, відправився до чарівника Мезмай і вивідав у нього, що перемогти велетня можна тільки вирвавши його серце. Хаджох відправився в шлях і знайшовши велетня, викликав його на бій. Хаджох скористався порошком, який дав йому Мезмай - перетворившись в хмару, порошок на мить дезорієнтував велетня, а Хаджох зміг вирвати серце велетня і кинути його якомога далі. Серце впало в струмок і скам'яніло. З тих пір і з'явився водоспад «Серце Руфабго».

Нотатки для мандрівників

Якщо ви недосвідчений турист або вирушаєте з дітьми, то краще за все буде відправитися по обладнаному маршруту, який охоплює 5 водоспадів (знизу вгору за течією). Стандартний маршрут, стежки якого обладнані, починається з переходу по мосту, після чого ви опиняєтеся на галявині. Перший водоспад «Три братика» знаходиться трохи нижче за течією, прямо в гирлі струмка Руфабго. Другий водоспад «Шум» розташований трохи вище за течією, це високий і красивий водоспад, шум якого чути далеко навкруги. Далі за маршрутом йде водоспад «Каскадний», широко розтікається по кам'яних сходах, так само цей водоспад називають «Малюк». Зовсім недалеко від «Каскадного» вище за течією розташований головний водоспад - «Серце Руфабго». Величезний камінь, що нагадує за формою людське серце, перекриває шлях струмка, тому вода розділяється на два потоки і спрямовується в ущелину. Намилувавшись на «Серце Руфабго», вирушайте далі - до найвищого водоспаду «Дівоча Коса», або інакше звана «Шнурочек». Вода, яка прагне вузьким потоком з висоти п'ятиповерхового будинку, не залишить вас байдужими.


Далі обладнаний маршрут закінчується, але якщо ви готові до важких фізичних навантажень, то можна відправитися в пішу екскурсію вище, щоб подивитися всі водоспади. до водоспаду "Дівочі коси" ви доберетеся спокійно - туристи вже протоптали видимі стежки. Якщо ви вирішите обійти всі водоспади, то рекомендується спускатися з самого першого водоспаду вниз за течією, завдяки цьому в кінці дня ви вийдете до туристичних місцях і зможете насолодитися відпочинком.

На території Республіки Адигея розташовані і інші цікаві пам'ятки природи: Імеретинській озеро

Кавказький заповідник

Джерела: blogorossii.ru, vetert.ru/

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.