Навигация
Реклама
Реклама

Жарко в поїзді - що робити і кому скаржитися

 1. Все що потрібно знати про кондиціонери і вентиляції в поїздах
 2. "Самі бачили, що купуєте"
 3. Які умови повинні бути в поїзді і як їх вимагати
 4. Кондиціонер, вентиляція, розетки - що повинно бути в поїзді
 5. АВТОР:
 6. Орфографічна помилка в тексті:

12 липня 2018, 7:38 Переглядів:

Все що потрібно знати про кондиціонери і вентиляції в поїздах

12 липня 2018, 7:38 Переглядів:  Все що потрібно знати про кондиціонери і вентиляції в поїздах  Фото: Сегодня

Фото: "Сегодня".

Тортури гірше для мене немає. Варто тільки згадати закриті вікна в 35-градусну спеку , Неробочу вентиляцію в приміщенні з півсотнею людей - відразу хочеться вийти на вулицю і бігти, відчуваючи вітер. Взагалі, я намагаюся не їздити в поїзді влітку. Але в середині червня купив квиток з Києва до Кам'янця-Подільського в плацкартний вагон. Відправлення опівночі, якраз спаде спека, промайнуло в голові.

Насторожився я перед відправленням, коли перевіряв квиток. У графі "Сервіс", поруч з позначкою "білизна", красувався напис "без кондиціонера".

Перші сім з дев'ять годин поїздки я думав про суїцид. Зізнаюся, вікно відкривалося. Але моїми сусідками виявилися три пенсіонерки, які в істериці доводили, що вони не встануть вранці, якщо їх "продує" через мене.

Тоді я ще не знав, що якщо немає кондиціонера, то повинна працювати вентиляція.

"Самі бачили, що купуєте"

"Без кондиціонера" ​​- це нова послуга "Укрзалізниці". Тепер, при покупці квитка можна переконатися, що поїдеш без кондиціонера. Якщо він є - такий позначки в квитку не буде. Все просто.

Саме таке формулювання дуже зручна провідника вагону. На будь-яке заперечення про спеку вже є відповідь.

"Тільки що проводили малу на поїзд Маріуполь - Львів. Плацкарт, інших квитків не було. У 13-му вагоні пекельна спека! На питання про вентиляцію провідник робить круглі очі і тикає пальцем в рядок на квитку, де написано" без кондиціонування ". Говоримо , що в курсі, чим відрізняється кондиціонер від вентилятора, і вентиляція повинна працювати в дорозі! у відповідь посмішка і відповідь: "ні", - обурилася в соцмережі запоріжанка Наталія Захарова.

***

"Укрзалізниця" успішно продовжує обраний курс на підвищення рівня сервісу для пасажирів, для чого вводить нову опцію - можливість пасажирам вибрати вагон з кондиціонером. Уже на етапі вибору місця в поїзді пасажир чітко розуміє, в яких умовах він буде подорожувати і на який рівень комфорту варто розраховувати.

"Укрзалізниця"

***

Насправді, Наталія Захарова права. В плацкартному вагоні за півгодини до відправлення провідник повинен включити вентиляцію. Вона повинна працювати постійно.

Якщо вагон оснащений кондиціонером - він повинен працювати під час руху поїзда. Але якщо пасажири відкрили вікна - провідник, швидше за все вимкне кондиціонер. Або той сам згорить.

Однак і наявність кондиціонера не означає, що він буде працювати. Нещодавно пасажири поїзда "Харків-Одеса" через це влаштували бунт. Заплативши по 470 грн за квиток, вони отримали вагон з ледве працюючим кондиціонером.

Які умови повинні бути в поїзді і як їх вимагати

У вагоні люкс і купе температура повітря не може перевищувати 26 градусів і повинен працювати кондиціонер. До плацкартних вагонах такого вимоги немає, проте постійно повинна працювати вентиляція. Про це йдеться в санітарних нормах і правила перевезення пасажирів . Перевірити температуру можна за термометру - він є в кожному вагоні. За тим же нормам провідник зобов'язаний включити вентиляцію або кондиціонер за півгодини до посадки пасажирів.

Що робити якщо кондиціонер не працює? Потрібно писати скаргу і вимагати переведення в вагон з кондиціонуванням. Книга скарг знаходиться у начальника поїзда. Також скаргу можна продублювати на гарячу лінію "Укрзалізниці" 0800 50 3111.

Фото: Ваганов С Фото: Ваганов С.

З плацкартними вагонами складніше. У санітарних нормах немає вимог до температури в плацкартних і загальних вагонах. Єдине - обов'язково повинна працювати вентиляція. Її справність можна перевірити, якщо піднести до вентиляційної решітки руку. Якщо з неї не дме, треба вимагати провідника включити вентиляцію, оскільки вимикати її заборонено. Також слід правильно вибирати місця. 12 місць у вагоні знаходяться біля аварійних виходів - вікон, які не відкриваються. У плацкартних вагонах це місця: 9, 10, 11, 12 і 21, 22, 23 24, а також - 43, 44, 49 і 50.

Провідник Владислав Поджаров каже, що в спеку за 30 градусів від вентиляції немає ефекту. Іноді і навпаки - по вагону розганяється гаряче повітря, через це стає ще спекотніше. Є також проблема з поїздами. У вагонах з мережею на 54 вольта вентиляція технічно не може працювати одночасно з кип'ятильником і працює тільки після відправлення поїзда. Більшість плацкартних вагонів саме такі. Є ще вагони на 110 вольт - їх менше, але в них можна включити вентиляцію, кондиціонер або кип'ятильник до посадки.

Кондиціонер, вентиляція, розетки - що повинно бути в поїзді

Українські потяги діляться на 10 класів. У кожному з них різні умови комфорту і сервісу - вони вказані в Правилах перевезення пасажирів залізничним транспортом.

 • У вагонах поїздів Інтерсіті +, Інтерсіті та Нічний експрес обов'язково повинні бути працюючі розетки - не менш однієї на два місця, спеціальні місця для людей з інвалідністю, кондиціонер, відеомонітори та вакуумний туалет.
 • У поїзді Нічний швидкий повинні бути: для СВ і купе - розетки, кондиціонер; для плацкартних вагонів - система обігріву та вентиляція.
 • В Нічних пасажирських: для СВ і купе - кондиціонер; для плацкарта - система обігріву та вентиляція.
 • У вагонах Регіонального експреса: розетки, місця для людей з інвалідністю; в першому класі - кондиціонер; у другому і третьому - вентиляція та інформаційні табло.
 • У регіональних поїздах - вентиляція, система обігріву, місця для людей з інвалідністю, у другому класі - комфортабельні місця.

Все повинно бути в робочому стані. Перед подачею на рейс поїзд повинен бути чистим. Вагони з тарганами або мишами заборонено подавати на маршрут.

Якщо у вагоні не працює вентиляція, кондиціонер або порушені інші норми, потрібно звертатися в першу чергу до провідника. Свої вимоги до умов поїздки можна аргументувати, посилаючись на Постанову Кабінету міністрів України №252 "Про порядок обслуговування громадян залізничним транспортом" та вимоги СанПіН 7.7.2-015-99 "Експлуатація рухомого складу залізничного транспорту для пасажирських поїздів". Якщо провідник не може вирішити проблему, слід викликати начальника поїзда, а потім звернутися на гарячу лінію.

Нагадаємо, нещодавно "Укрзалізниця" в тестовому режимі запустила в деяких потягах послугу гарячого харчування .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Сервіс" без кондиціонера "- як вижити в поїзді влітку". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Що робити якщо кондиціонер не працює?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.