Навигация
Реклама
Реклама

«Міміно» (1977) - дивитись фільм безкоштовно онлайн в хорошій якості 720 HD на порталі «Культура.РФ»

З Татья Неї і Андрія зірко «Нотатки про режисера», опублікована в збірнику «Георгій Данелія»:

«Міміно» - не розкажи цю історію Данелія - ​​легко можна перевести в досить шаблонний «повчальний» фільм. Провінційний льотчик (спортсмен, актор), який мріє про кар'єру і столичному розмаху. Здійснення мрії (збірна країни, столичний театр). Випробувана схема подолана авторами «Міміно» спочатку, в самому початку задуму. Фільм не про те, як робити кар'єру. І не про те, що її зовсім і не потрібно робити. Він не про висунення і просуванні. Фільм про те, як не втратити самого себе, залишитися самим собою.

Можна сказати так: у другій половині 70-х років Георгію Данелії знадобилося зняти фільм, який розмірковує про місце людини в житті, про рідний йому землі, про суєтне і міцному, ґрунтовному. Про Батьківщину - тому куточку землі, де ти живеш і який ти можеш втратити, часом навіть не переселяючись в інше місто ...

Дзвінок Валіко з закордонного аеропорту в Телаві, вся драматургія телефонної розмови з незнайомим співрозмовником - ключ до розуміння фільму.

Траплялося вам бачити коли-небудь Сокола, який перевозить по повітрю баранів? Сокола в старенькому кітелі за штурвалом невеликого вертольота? Сокола, що транспортує мішки з борошном, коробки з курячими яйцями і фільмами? Словом, Сокола -транспортніка, Сокола - трудягу «малої авіації», яка обслуговує гірські села Верхньої Тушетії.

Зрозуміло, це не символ, що не алегорія, а тільки прізвисько та позивні вертолітника - героя фільму «Міміно». І все ж сучасний, так би мовити, процвітаючий Сокіл малюється іншим. Ось в білосніжному відпрасованому кітелі, супроводжуваний ескортом чарівних стюардес, він простує по бетонованій доріжці до свого надзвуковому лайнеру. Ось зухвало і радісно перетинає трансконтинентальні простору, дивиться захоплюючу телепередачу в Брюсселі, дзвонить з Нью-Делі в рідній і зелений Телаві, набуває іграшкового крокодила в Нью-Йорку. Словом, ширяє і живе.

Власне, і те й інше трапляється в житті Міміно. Так, це він скромний трудяга-вертольотчик, а потім за щасливим збігом обставин - респектабельний шкіпер повітряного корабля, що курсує над усією планетою. Так що ж краще, більш вдалим, солідніше? І з якого це дива, ледь скуштувавши п'янкого вітру мандрів, кіногерой кидає білосніжний лайнер і трансконтинентальну трасу, щоб повернутися в гори - до старенького вертольоту, до баранів, до буденних польотів, в загублені гірські села? Дивак? Ні ні. Ми якось непомітно звикли списувати на рахунок диваків вчинки ясні, нормальні, природні ...

Ні, не зрозуміти ні Міміно, ні фільму, ні, мабуть, самого Георгія Данелію, якщо докласти до цього сюжету мірки меркантильні, міркування, так би мовити, «здорові», вимірювання людської висоти рублем, кар'єрою, речовим благополуччям.

Треба поглянути на стан речей з висоти зелених гір, над якими працьовито кружляє Міміно. Треба бачити хлопчаків, які мчать до нього назустріч, зайти в сільський будинок, заглянути в очі старого, дівчата, дитини ... <...> Треба зрозуміти цей куточок рідної землі. Відчути його Батьківщиною. </ ...>

З Татья Неї і Андрія зірко «Нотатки про режисера», опублікована в збірнику «Георгій Данелія»:   «Міміно» - не розкажи цю історію Данелія - ​​легко можна перевести в досить шаблонний «повчальний» фільм

«Міміно»

«Міміно»

«Міміно»

«Міміно»

«Міміно»

Треба пізнати ціну простих речей. Розібратися в тисячі простих речей. Ну хоча б зрозуміти, чому святкове люстра, будь вона тричі венеціанської, - жалюгідне пляшкове скло поряд з автомобільною покришкою, подарованої одному від чистого серця: «Візьми, продай, купи собі поїсти, адже у тебе немає грошей ...»

Треба мати серце. Треба побачити Міміно в рідних горах, побачити Сокола в високому сільському небі. Побачити саму село - з такою пронизливою узнаваемостью близьких, рідних людей, їх життя, побуту. І ти сам тут всім близький, зрозумілий, необхідний.

Треба прожити хоча б кілька днів в готельному номері разом з Міміно і Рубіком Хачікяном, грузином і вірменином, випадково зустрівши в Москві. Прислухатися до їх неквапливим бесідам і палким сварок, побути з ними на бенкеті і в біді. Треба зрозуміти їх - шофера і вертолітника, які знають ціну простим і прямим дорогам, сім'ям, близьким, щирим друзям, лобіо і долма, Діліжане і Телаві ...

Незадовго перед прем'єрою ми запитали у режисера: «Про що ваша нова картина?»

»

Режисер Георгій Данелія

- Фільм для мене ніколи не вкладається в формулювання «про що». Я дізнаюся про це пізніше, вичитую у критиків і кажу собі: «Ага, братик, так ось про що, виявляється, ти зняв фільм». По-моєму, сказати про це так само важко, як сказати, про що та чи інша людина. Так ось, мій новий герой - вертольотчик, який з самої глибинки переходить працювати на міжнародні авіалінії. Все чудово. Відмінна робота. Москва, прекрасне положення ... Але раптом він усвідомлює, що живе неправильно. Здається, досяг всього. Але, як магніт, його тягне до себе маленька рідна село, сільський аеродром, вертоліт, на якому возив він баранів і всяку всячину ... Про що це? Може бути, про людину, яка не заспокоївся, зумів повернутися до самого себе? Може бути, про почуття Батьківщини, про це дуже конкретному відчутному куточку рідної землі? Мені хотілося зняти казку, вірніше, полусказка ... Я взагалі ніколи не намагався зображувати «життя як воно є». Намагався відбирати те, що мені треба. Є проста формула сприйняття кіномистецтва: побачивши справжній фільм, я беру з екрану шматок життя, зігрітий земним теплом, розумом, сердечністю, хвилюванням авторів, їх прекрасним майстерністю, беру як духовну цінність, як щось нове і необхідне мені в житті. У фільмі «Міміно» ця формула виражена і здійснена повністю.

«Міміно»

«Міміно»

«Міміно»

«Міміно»

«Міміно»

Траплялося вам бачити коли-небудь Сокола, який перевозить по повітрю баранів?
Сокола в старенькому кітелі за штурвалом невеликого вертольота?
Сокола, що транспортує мішки з борошном, коробки з курячими яйцями і фільмами?
Так що ж краще, більш вдалим, солідніше?
Дивак?
Незадовго перед прем'єрою ми запитали у режисера: «Про що ваша нова картина?
Про що це?
Може бути, про людину, яка не заспокоївся, зумів повернутися до самого себе?
Може бути, про почуття Батьківщини, про це дуже конкретному відчутному куточку рідної землі?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.