Навигация
Реклама
Реклама

Сьогодні день народження у Вахтанга Кікабідзе

ТБІЛІСІ, 19 липня - Новини-Грузія

ТБІЛІСІ, 19 липня - Новини-Грузія. Сьогодні день народження у популярного грузинського співака і актора Вахтанга Кікабідзе. Йому виповнилося 79 років.

За традицією Кікабідзе щоліта виступає з сольним концертом в Батумі. Він і в цьому році не зраджує своїм звичкам - як стало відомо, в цьому році концерт відбудеться 18 серпня, на сцені Батумського державного музичного центру, о 20:00.

Квитки можна придбати в касі і онлайн, на сайті www.tkt.ge за ціною 30 ларі (близько 12.5 доларів).

Кікабідзе виконає свої легендарні хіти. Разом з Бубой на сцені також виступлять відомі виконавиці - Нані Брегвадзе з дочкою Якою Мамаладзе і внучкою Наталею Кутателадзе, а також Ліза Багратіоні.

Після сольного концерту Вахтанг Кікабідзе відправиться в Латвію і Азербайджан. У Латвії артист виступить на Міжнародному фестивалі «Лайма Вайкуле. Юрмала. Рандеву », а в Азербайджані - на музичному фестивалі« Жара 2017 ».

Фотографії з фейсбук-сторінки Вахтанга Кікабідзе

Вахтанг Костянтинович Кікабідзе народився 19 липня 1938 року в Тбілісі. У старших класах почав захоплюватися музикою, став відвідувати репетиції студентського оркестру, грав на барабанах, співав.

У 1959 році Кікабідзе став артистом Тбіліської філармонії. Початок його творчого шляху на естраді пов'язано з джазовими ансамблями «Діель» і «Орера», в яких він виступав в 1960-і і 1970-і роки. У 1966 році Вахтанг Кікабідзе прийшов в ансамбль «Орера», де грав на ударних, а також був солістом, виконуючи пісні на грузинською, російською, італійською та англійською мовами.

У кіно Вахтанг Кікабідзе дебютував в 1966 році, у фільмі «Зустрічі в горах» (режисер Микола Санішвілі). Однак першою його серйозною роботою в кіно стала картина «Не горюй!» (1969) режисера Георгія Данелія, в якій його партнерами по майданчику стали Софіко Чіаурелі, Анастасія Вертинська та Євген Леонов. За цю роботу Кікабідзе отримав приз за кращу чоловічу роль на Міжнародному кінофестивалі в Картахені (Іспанія) в 1970 році.

Після оглушливого успіху у глядачів і визнання критиків пішли нові роботи: «Я слідчий» (1972) режисера Георгія Калатозішвілі, «Мелодії Верійського кварталу» (1973) Георгія Шенгелая, «Зовсім пропащий» (1973) Георгія Данелія, «Зникла експедиція» (1975 ) Веніаміна Дорман.

Нова хвиля популярності прийшла до актора з комедією Георгія Данелія «Міміно» (1977), де йому дісталася роль льотчика з гірського селища, що мріє літати на великих лайнерах.

У 1981 році на основі своїх оповідань Кікабідзе зняв свій перший фільм - ліричну комедію «Будь здоровий, дорогою!», Що складається з чотирьох новел ( «Вечеря», «Секрет», «Відрядження», «Моцарт»). У 1983 році на фестивалі в Габрово Кікабідзе отримав за цю роботу «Гран-прі». За нею пішла ще одна його картина - музична комедія «Чоловіки і всі інші» (1985), де він виконав головну роль.

З 1986 року по 1990 рік Кікабідзе очолював Державний естрадний оркестр Грузії «Реро». У 1990-і і 2000-і роки став рідше зніматися в кіно, більше зосередившись на концертній діяльності.

Вахтанг Кікабідзе - лауреат численних премій і нагород. Серед них - Державна премія СРСР (1978, за фільм «Міміно»), звання Народного артиста Грузії (1980), премія КДБ СРСР (1984, за роль в серіалі «ТАРС уповноважений заявити»), Орден Честі, Грузія (1994), Орден Вахтанга Горгасала III, Грузія, Орден Миколи Чудотворця, Україна (1994), Орден Перемоги імені Святого Георгія, Грузія (2008), Державна премія Грузії ім. Руставелі (2013).

У 2008 році Кікабідзе відмовився від «Ордена Дружби», яким його нагородив уряд Росії. Актор заявив, що після грузино-російської війни і окупації Грузії більше не має наміру відвідувати з концертами Росію.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.